Musluklar

Musluklar Fiyatları

534 Ürün gösteriliyor.
Musluklar fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Musluklar modelleri ve Musluklar fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Musluklar kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Arçelik, Modatools, Grohe, Artema. 534 adet Musluklar fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Musluklar Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Musluklar markası:

2021 yılı Musluklar Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
24 Haziran 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 534 Musluklar modeli içerisinde en ucuz Musluklar fiyatı 2.7 TL iken, en yüksek Musluklar fiyatı 12356.98 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Musluklar fiyatlarının ortalaması alındığında ise 24 Haziran 2021 tarihinde ortalama Musluklar fiyatı ise 71.12 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Musluklar Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Artema Punto DECO A41076 Lavabo Bataryası
Artema Punto DECO A41076 Lavabo Bataryası
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Alper Banyo Madrid Banyo Bataryası
Alper Banyo Madrid Banyo Bataryası
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Artema A41078 Punto Deco Banyo Bataryası
Artema A41078 Punto Deco Banyo Bataryası
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Musluklar

Musluklar, evde su ihtiyacının karşılanması açısından önemli bir değere sahiptir. Suyun olduğu her alanda suyu kontrol altına almak ve açma kapama işlemini sağlamak için musluk kullanılır. Musluklar banyolarda, mutfaklarda, tuvaletlerde ve hamamlarda; kısaca su ihtiyacı olan her alanda kullanılır. Musluk, takılmış olduğu boru veya kalıbın içinde, suyu istediği güzergahta akıtır. Böylece hem su tasarrufu sağlanır hem de konforlu bir kullanım elde edilir. İşlevsel özellikleri ile öne çıkan musluklar, dekorasyonun da bir parçası haline gelmiştir. Muslukların farklı ortamlarda kullanılmak için tasarlanan modelleri bulunur. Mutfakta kullanılmak için tasarlanan modeller ile tuvaletler için tasarlanan modeller arasında farklılıklar bulunur. Muslukların tek ve çift girişli olmak üzere temelde iki çeşidi bulunur. Tekli modeller, genellikle sadece soğuk su girişi olan ortamlarda kullanılır. Çiftli modeller ise hem sıcak hem de soğuk suyu aktarabilir. Bu modellerde aynı zamanda sıcaklık ayarı da bulunur. Musluklar farklı isimlerle de bilinir. Bunların başında ise banyo bataryası, eviye bataryası ve lavabo bataryası gelir. İsim çeşitliliğinin temel sebebi, muslukların kullanım amaçlarına göre farklı şekilde tasarlanmasıdır.

Musluk Modelleri

Musluk, her evde kullanılan işlevsel bir üründür. Her evde mutfak, tuvalet ve banyo olmak üzere en az 3, isteğe bağlı olarak da daha fazla sayıda musluk bulunur. Bu musluklar sayesinde, sular istenilen zamanda istenilen seviyede akar. Ayrıca, çift girişli musluklar ile sıcak ve soğuk su ayarı da yapılabilir. Birçok farklı modelde musluk bulunur. Musluk modelleri, özelliklerine ve tasarımlarına göre değişiklik gösterir. Bu musluk modellerinin başında ara musluklar gelir. Bu musluk modeli, en önemli yardımcı malzemeler arasında yer alır. Evlerde, kafelerde, restoranlarda, bahçelerde, çeşmelerde ve bu alanlar gibi tesisatın olduğu her yerde kullanılır. Ara musluğun asıl görevi, temiz ve kirli suyun birbirine karışmasını önlemektir. Ara musluklar filtreli ve filtresiz olarak iki modelde üretilir. Filtreli olan ara musluklar, şebeke suyu ile gelebilecek kum, taş ve kireç gibi tortuların geçmesini engeller. Filtre belirli aralıklarla temizlenerek tekrar kullanılabilir. Ara musluklar, genellikle klozet, pisuvar ve rezervuardan önce bağlanılarak kullanılır. Farklı boyutlarda musluk çeşitleri vardır. Kısa musluklar, küçük alanlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Dar alanlarda kullanılmak için tasarlanan kısa musluklar, genellikle tek girişlidir. Diğer bir musluk modeli olan çamaşır musluğu, çamaşır makinesinde su giriş çıkışını ayarlar. Bunların yanında tuvalet ve banyolarda bulunan ve tuvaletten sonra beden temizliği için kullanılan taharet musluğu da bulunur. Kullanılan bu musluklarda su içerisindeki tortu, çamur ve kumu arındırmak için musluk filtresi bulunur. Bu filtre sayesinde hortumdan gelen su, granül aktif karbon filtreye iletilir. Bu sayede, şebeke suyundan gelen yabancı maddeler engellenmiş olur. Bu iki parça arasında bağlantıyı sağlayan ve suyun sızmasını önleyen parçalar da vardır. Bu parçalara musluk içi salmastra adı verilir. Musluklar, zaman içerisinde arızalanabilir. Muslukların bazı parçaları değiştirilebilir özelliktedir. Kullanıma bağlı olarak eskiyen muslukları değiştirmek yerine parça değişimi yapabilirsiniz. Musluk başı da bu parçalar arasında yer alır. Musluk başı, en sık kullanılan ve bu nedenle de en sık bozulan parçadır. Bozulan musluk başlığını kolayca değiştirerek bütçenize katkıda bulunabilirsiniz.

Musluk Fiyatları

Musluklar, her evde bulunması gereken ürünler arasında yer alır. Farklı özelliklere sahip olarak üretilen musluklar, farklı kullanım alanlarına sahiptir. Musluk fiyatları da kullanım alanlarına ve özelliklerine göre farklılık gösterir. Musluk fiyatlarını etkileyen faktörlerin başında ürün modeli gelir. Kullanılan alana göre farklı özellikler barındıran musluklar bulunur. Örneğin; kısa musluklar, dar alanlarda kullanmak için idealdir. Kısa musluk modelleri, genellikle diğer modellere kıyasla daha uygundur. Musluklarda bulunan su girişi sayısı da fiyat noktasında oldukça etkilidir. Tek su girişine sahip olan musluklar, çift girişli modellere göre daha uygun fiyatlara sahiptir. Musluk başı da fiyata etki eden bir diğer hususdur. Bazı musluk başları daha işlevsel ve konforlu bir kullanım sunabilir. Bu modeller, diğerlerine oranla daha yüksek fiyattan kullanıcılara sunulur. Musluklar aynı zamanda dekorasyonun da bir parçasıdır. Bu nedenle, farklı tasarımlara sahip birçok musluk bulunur. Muslukların tasarımları da fiyatlandırmada oldukça etkilidir. Siz de cimri.com ile en ucuz musluk modellerine kolayca ulaşabilirsiniz.

Musluk Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Musluk alırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunur. Bu dikkat edilen özellikler, ürüne ve hangi alanda kullanılacağına göre değişir. Musluk seçerken dikkat edilmesi gereken detayların başında musluk modeli gelir. Musluklar, kullanıcılara ortama göre değişiklik gösterir. Örneğin; pisuvar musluğu, genellikle işletmeler tarafından tercih edilen modeller arasında yer alır. Seçim yapmadan önce musluğu kullanacağınız ortamı göz önünde bulundurabilirsiniz. Eğre banyonuzda kullanmak için bir musluk modeli arıyorsanız, su borusunun olduğu yere göre bir seçim yapabilirsiniz. Eğer su borunuz duvardan geliyorsa, duvara monte edilecek şekilde tasarlanan muslukları tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda suyun akacağı alana göre de seçim yapabilirsiniz. Eğer geniş bir lavabonuz varsa uzun musluk modelleri, ideal bir seçim olabilir. Musluğu kullanacağınız ürün de oldukça önemlidir. Bazı musluklar ürün özelinde geliştirilir. Su sebili musluğu, ürün özelinde üretilen modellerdendir. Sıcak su girişinin olup olmaması, musluk seçiminde oldukça önemlidir. Eğer sıcak su girişi varsa çift girişli bir musluk modeli tercih edebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery