• En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Kadın Giyim Ürünleri Seçimi Nasıl Olmalı?

Elbise, kadın t-shirt, tayt modelleri, pantolon, ceket, mont, atlet, şort, iç çamaşırı, şapka, gece kıyafeti, kazak, etek, çorap, bolero, hırka, kot etek, dar etek, kısa şort, beli yüksek pantolon gibi kadın giyimine dair farklı ürünlere birden kadın giyim deniyor.

Kadınlar İçin Kıyafet Seçimi Neden Daha Zor?

Kadın giyim ürünleri, pantolonlar, etekli kombinler, elbiseler, şortlu takımlar gibi oldukça fazla farklı kombinasyona sahiptir. Üstelik etekler çan etek modelleri, dar etekler, kot etek modelleri, pileli etek, deri etek gibi farklı çeşitlere, pantolonlar dar paça, boyfriend pantolon modeli, yüksek bel pantolon, geniş paça pantolon gibi kesimlere, elbiseler hatta bluzlar da yüzlerce farklı kesim ve çeşide sahiptir. Durum böyle olunca seçmek de zorlaşır. Ancak kendi vücut tipini tanıyarak ve gündelik yaşantısına uygun seçimler yaparak herkes hem şık, hem rahat hem de sürekli yeni bir şeyler almadan yani daha ekonomik bir biçimde iyi giyinmeyi başarabilir. İşe kendi vücudunuzu tanımakla başlayın. Podyumda yürüyen mankenler dışında hemen herkesin vücut kusurları olduğunu unutmayın. Kendi kusurlarınızı keşfederek buna göre kıyafet seçmeyi öğrenin. Örneğin göbek bölgeniz biraz fazla ise bel kısmı geniş bluzlar, t-shirtler ya da gömlekler almayı deneyin. “Kalçası geniş kadınlar nasıl giyinmeli” diyorsanız; kalçanızı kamufle edecek dikkati daha ince olan kısımlara kaydıracak giysiler seçin. “Kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli” sorusuna pek çok modacının ortak yanıtı ise, dikine çizgili giysileri tercih etmeleri, geniş desenli kıyafetlerden uzak durmaları, mavi, lacivert, siyah tonlarını daha fazla tercih etmeleri, uzun paçalı pantolonları ve kısa etek ya da elbiseleri almaları yönünde. Elbette yüksek topuklu ayakkabı seçenekleri her zaman şart.

Kıyafete Çok Para Harcayanlara Ne Tavsiye Edilebilir?

Sürekli olarak beğendiğiniz her şeyi alıyor, ancak bunları birbirine uydurarak giyemiyor ve paranızı boşa harcadığınızı hissediyorsanız giyim alışverişi yapmayı bilmiyor olabilirsiniz. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, bu durumu düzeltmek üzere önce kendi vücudunuzu tanıyın ve bu konuda uzman kişilerin sizin vücut tipiniz için verdiği tavsiyeleri araştırın. Edindiğiniz bilgilerle vücut tipinize ve gündelik yaşam tarzınıza uygun bir giyim stili belirleyin. Ardından bu ikisine uygun giyeceklerin neler olduğunu öğrenip alışverişinize buna göre yapmaya başlayın. Böylece internetten kıyafet almanız da daha kolay olacaktır. Çünkü giysilerin tarzına göre bedeninize hangi ölçülerde uyacağını çok iyi öğreneceksiniz. Giyim stili nasıl belirlenir sorusunun yanıtı ise; sizin gündelik hayat tarzınıza uygun içinde rahat hissedeceğiniz kıyafetlerle sizin bedeninize uygun olanların kesiştiği tarzdır olabilir. Örneğin tüm gün evde ve gündelik işlerle meşgul bir anne için taytlı kombinler, boyfriend pantolonlar, dar paça likralı kotlar hem şık hem de sportif bir rahatlık sunabilir. Göbekli kadınlar yüksek belli pantolonlarla rahat hissedeceği için bu tarz pantolonlar alıp üzerine de şık bluz ve gömleklerle gardıroplarını düzenleyebilirler. Hamile kıyafetleri, iş giyim ürünleri, günlük kıyafetler ya da ev kıyafetleri seçerken içinde rahat edeceğiniz, konforlu tasarımlar, terletmeyen ve nefes alan kumaşlar size gün boyu rahatlık hissi sunacaktır. Elbette kendinize ait bir stilinizin olması da hem kombin yapmanızı kolaylaştırır hem de kendinizi iyi hissetmenizi sağlar.