Bahçıvanlık Aletleri

En Ucuz Bahçıvanlık Aletleri Fiyatları

1003 ürün gösteriliyor.
Bahçıvanlık Aletleri fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Bahçıvanlık Aletleri modelleri ve Bahçıvanlık Aletleri fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Bahçıvanlık Aletleri kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Budama Makası, Budama Testeresi, Kürek, Çapa, Tırmık. 1003 adet Bahçıvanlık Aletleri fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi

Bahçıvanlık Aletleri Ne İşe Yarar?

Bahçıvanlık aletleri, bahçesi olan ev, işyeri, alışveriş merkezi ya da havalimanı gibi yerlerin düzenini oluşturan aletlerin tümüne verilen genel bir isimdir. Toprağın düzenlenmesi, çiçeklerin bakımı ya da ağaçların bakımı gibi birçok işi yapabileceğiniz ürünlerdir.

Bahçıvanların Kullandığı Aletler Nelerdir?

Bahçıvanlık aletleri arasında en çok kullanılan ürün olan çapa, toprağın işlenmesi ve verimli olması için kullanılmaktadır. Bu alet kullanılarak yapılan işleme çapalama denir. Böylece toprak hava alır, yabani otlardan temizlenir ve yumuşar. En basit tanımıyla katılaşmış ve geçirgenliği azalmış toprağı kazıp daha gevşek hale getirmektir. Böylece toprak içinde aralık artar ve su ve hava daha rahat alt tarafa doğru ilerler. Bahçe ve küçük yeşil alanlar için havalandırma işlemi elle yapılır. Bir diğer ürün ise budama makinesi olarak bilinmektedir. Budama makaslarını seçerken dikkat etmek gereken bir diğer önemli konuda tabii ki tutacak kısmıdır. Tutacak kısmının ergonomik olup ele oturması gerekmektedir. Böylelikle makasınızı uzun süre kullansanız bile sizi yormayacak ve elinizi acıtmayacaktır. Ayrıca tutacak kısımlarının kaymaz olması da çok önemlidir. Bunun yanı sıra budama testeresi ile de aynı işlemi yapabilirsiniz. Bahçelerin düzeni için kullanılan kürek, eşeleme ve taşıma için kullanılmaktadır. Toprağa ürün ekilmeden önce bir takım hazırlıklar yapılmalıdır. Bunlardan ilki de toprağın havalanması ve yabancı maddelerden temizlenmesidir. Bunun için de tırmık aleti kullanılır. Tırmıklar diş sayılarına göre boyutları farklılık gösterir. Kullanım şekil ve alanlarına göre de farklılaşır. Çim ve çit makası ile birlikte uzayan çimleri kesebilir, isterseniz çitlere de farklı modeller verebilirsiniz. Aşı makası ile birlikte istediğiniz toprağa verim katabilirsiniz. Tüm bu işleri yaparken elinize takacağınız bahçıvan eldiveni sayesinde eliniz hasar görmeyecektir. Fide dikici ve sökücü sayesinde fidelerinizi hem ekebilir hem de sökebilirsiniz. Bahçenizde ağaçlar varsa onlarında bakımının yapılması gerekmektedir. Ağaç dallarını kesmek için kırpma makası kullanılır. Kırpma makasları genellikle her iki elle de kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Kullanıcı, isterse tek eliyle normal makas gibi kullanarak, isterse de iki eliyle birden tutarak kesim yapabilir. Bıçakları 180 derece döndürülebilir özellikte olan makaslar, kullanım rahatlığı açısından oldukça avantajlıdır. Bahçedeki toprağın taşınması için kullanılan bahçe malası sayesinde küçük çaplı toprakları bu şekilde taşıyabilirsiniz. Sizde tüm bu ürünleri incelemek istiyorsanız oto, bahçe, yapı market kategorisi adı altında istediğiniz sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Bahçıvanlık Aletlerinin Kullanımı Kolay Mı?

Bahçıvanlık aletlerinin kullanımı oldukça kolaydır. Satın aldığınız ürünün içinde kullanım kılavuzları mevcuttur. Eğer kullanım kılavuzları yoksa internetten yardım alarak da kullanabilirsiniz.

Bahçıvanlık Aletleri Fiyat Aralığı Nedir?

Bahçıvanlık aletleri fiyat aralıkları marka ve ürün çeşidine göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle belirli bir fiyatı olmadığı gibi belirli bir fiyat aralığı da yoktur. Sizde ihtiyacınıza göre olan bu ürünleri sıralayabilir ve bütçenize en uygun fiyatlarla karşılaştırabilirsiniz. Bunun yanı sıra sıraladığınız ürünlerin fiyatları değiştiği anda fiyat alarmı butonu sayesinde anında haberdar olabilirsiniz.