track source
track source

Kırpma Makası

Kırpma Makası Fiyatları

22 Ürün gösteriliyor.
Kırpma Makası fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Kırpma Makası modelleri ve Kırpma Makası fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Kırpma Makası kategorisinde en favori markalar şu şekilde: IKEA, Einhell, Troy, RTRMAX, Gardena. 22 adet Kırpma Makası fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Kırpma Makası Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Kırpma Makası markası:

En Çok İncelenen Kırpma Makası Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Kırpma Makası Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
23 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 22 Kırpma Makası modeli içerisinde en ucuz Kırpma Makası fiyatı 20.0 TL iken, en yüksek Kırpma Makası fiyatı 4044.57 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Kırpma Makası fiyatlarının ortalaması alındığında ise 23 Nisan 2021 tarihinde ortalama Kırpma Makası fiyatı ise 1443.94 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Kırpma Makası Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Kırpma Makası

Hayvanların etinden, sütünden yararlanıldığı gibi yünlerinden de yararlanılır. Özellikle koyun ve inek gibi hayvanların tüyleri yün kırkma makası ile kırkılarak birçok iş sektöründe yeniden kullanılabilir hale getirilir. Bunun yanı sıra hayvanların kırkılması onların yaşam koşullarını iyileştirmek bakımından da önemlidir. Kedi, köpek, koyun, kuzu, keçi, inek, at gibi hayvanların özellikle sıcak mevsimlerde sağlıklı gelişebilmeleri için tüylerinin kesilmesi gerekir. Hayvanların tüylerinin kırpıldığı alete kırkma makası ya da kırkma makinesi adı verilir. Kırpma makası kullanımı kolay gibi gözükse de aslında teknik bir bilgi birikimi gerektirir. Kırpma makası ile hayvanları ürkütmemek, canını acıtmamak ve hayvana herhangi bir zarar vermemek için bu işi yapacak kişinin makası nasıl kullanacağını, hayvanı hangi pozisyonda tutmak gerektiğini bilmesi gerekir. Bunun yanında kırpma yapılacak hayvanın türüne göre kırpma makası çeşitleri bulunur. Hayvanlara zarar vermemek için hangi hayvan kırpılacaksa ona göre bir kırpma makası tercih edilmelidir. Örneğin; koyun kırpma işlemi yapılacağı zaman koyun kırkma makası kullanılmalıdır. Hayvanların kıl ve tüy kalınlığı birbirinden farklı olduğu doğru makas kullanımı hayvanın sağlığı ve can güvenli için önemli bir konudur.

Kırpma Makası Çeşitleri

Kırpma makasları hem hayvanların fiziksel gelişimi ve sağlığı için hem de hayvancılıkla uğraşan kişilerin hayvanın yününden faydalanabilmesi için önemli araçlardır. Her hayvanın kıl ve tüylerinin yapısına, kalınlığına göre kırpma makası özellikleri farklılık gösterebilir. Tüylerin yoğunluğuna ve kalınlığına bağlı olarak kırpma makasının ağız genişliği ve uzunluğu farklı olabilir. Burada önemli olan husus kırpma makasının hangi hayvanda kullanılacağıdır. Köpekleri aşırı şekilde tüy döktükleri dönemlerde ya da havanın çok sıcak olduğu dönemlerde köpek kırkma makası ile tüylerini kırkabilirsiniz. Böylece köpeğinizin kendisini daha rahat hissetmesini sağlayabilirsiniz. Bazı kırpma makaslarının orta kısmında yer alan kauçuk kırpma makasının sessiz çalışmasını sağlar. Bu özelliği olan bir kırpma makası alarak köpeğinizin kırkma esnasında ürkmesine engel olabilirsiniz. Birçok hayvan gibi kuzularında da dönem dönem kırkılması gerekebilir. Tek elinizle kolayca kullanabileceğiniz bir kuzu kırkma makası ile kırkma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kırkma işlemini el gücünüzü kullanarak yapabileceğiniz gibi elektrikli kırkma makinalarını kullanarak da yapabilirsiniz. Elektrikli kırkma makinaları berberlerin saç kesmek için kullandıkları tıraş makinalarının daha büyük halidir. Elektrik ile çalışan kırkma makinalarının, uzun süre yapılan kırkma işlemlerinde aşırı ısınmaya karşı soğutma özelliği bulunur. Kırkma makinası sahip olduğu bu özel havalandırma sistemi ile motorunu soğutabilir. Böylece makinayı soğutmak ile uğraşmadan tüm işlemlerinizi kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. Elektrikli kırkma makinaları aynı zamanda sessiz çalışma özelliğine de sahip olabilir. Böylece kırkma sırasında hayvanların ürkmesini ve rahatsız olmasını engelleyerek hızlı bir şekilde işinizi halledebilirsiniz. Elektrikli kırkma makinalarının, kırpma makaslarına göre daha fazla ekipmanı vardır. Örneğin; elektrikli kırkma makinaları yedek ana, alt ve üst bıçaklara sahip olabilir. Böylece kullanıcılara uzun vadede kullanım imkânı sunulur. Bıçaklardan biri yıprandığında ve kullanışsız hale geldiğinde diğer bıçağı kullanma seçeneği sunulduğu için kullanıcılar tarafından çok tercih edilir. Ayrıca elektrikli kırkma makinalarının kullanıcılar tarafından benimsenmesinin bir diğer nedeni de kısa sürede çok daha fazla iş yapabilme potansiyeline sahip olmasıdır.

Kırpma Makası Fiyatları

Kırpma makasları çeşitlilik gösterdiği gibi satış fiyatları da çeşitlilik gösterebilir. Kırpma makası fiyatları üründe kullanılan malzemelerin kalitesine bağlı olarak belirlenir. Kırpma makasının dayanıklı, sağlam ve paslanmaz özelliklere sahip olması satış fiyatını etkileyebilir. Uzun süreli kullanımlarda kırpma makası bıçaklarının körelmemesi, keskinliğini koruması kaliteli malzemeden üretildiğini gösterir. Bu özelliğe sahip kırpma makasları daha yüksek fiyatlı olabilir. El yordamı ile yapılan kırkma işlemlerinde kırpma makası modellerinden uygun olanı kullanabileceğiniz gibi elektrikli kırkma makinalarını da kullanılabilirsiniz. Elektrikli kırkma makinaları, kısa sürede daha çok kırkma işlemi gerçekleştirebildiğinden kullanıcılar tarafından çok fazla tercih edilen modellerdendir. Elektrikli kırkma makinaları birbirinden farklı özelliklere sahip olabilir. Bazı elektrikli kırkma makinaları diğerlerine nazaran daha fazla kırkma işlemi gerçekleştirebilme özelliğine sahiptir. Bu tür makinalar daha kaliteli ve profesyonel olduğu için, daha az işlem yapan elektrikli kırkma makinalarına göre fiyat farkı gösterebilir. Kırpma makası çeşitlerine cimri.com sitesinden bakarak bütçenize uygun olanı tercih edebilirsiniz.   

Kırpma Makası Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Her üründe olduğu gibi kırpma makası alırken de dikkat edilmesi gereken özellikler vardır. Birçok kırpma makası çeşidi bulunduğu için öncelikle ihtiyacınız olan kırpma makasına karar vermeniz sizin faydanıza olur. Hangi hayvan kırkılacaksa ona uygun makasın alınmasına dikkat edilmelidir. Hayvan tüylerinin kalınlıkları birbirinden farklı olabildiği için mutlaka doğru kırpma makası alınmalıdır. Örneğin; bir köpek kırkılacağı zaman keçi kırkma makası ile kırkılmamalıdır. Kırpma makasının üretiminde kullanılan ham madde de önemlidir. Kırpma makasının paslanmaz bir özelliğe sahip olması kırpılacak hayvana tetanos bulaşmasını engelleyeceği gibi makası uzun süre kullanmanıza da olanak verir. Bunun yanında makasın keskin olması hayvanın canını yakmadan işlemin kısa sürede tamamlanmasını sağlayacağı için oldukça önemlidir. Makasın kırkma işlemini yapacak kişinin eline uyumlu olması hem hayvan için hem de kullanan kişinin kırkmayı rahat yapmasını sağlayacağından ergonomik bir kırpma makası tercih edilmelidir. Kırpma makaslarının ağız genişliği, ağız kalınlığı, uzunluğu ve ağırlığı farklılık gösterebildiği için kırkma işlemini yapacağınız hayvana uygun olan makası satın almalısınız.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery