Budama Testeresi

Budama Testeresi Fiyatları

212 Ürün gösteriliyor.
Budama Testeresi fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Budama Testeresi modelleri ve Budama Testeresi fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Budama Testeresi kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Bosch, İzeltaş, Star, Einhell. 212 adet Budama Testeresi fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Budama Testeresi Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Budama Testeresi markası:

En Çok İncelenen Budama Testeresi Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Budama Testeresi Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
25 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 212 Budama Testeresi modeli içerisinde en ucuz Budama Testeresi fiyatı 10.03 TL iken, en yüksek Budama Testeresi fiyatı 6064.74 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Budama Testeresi fiyatlarının ortalaması alındığında ise 25 Eylül 2021 tarihinde ortalama Budama Testeresi fiyatı ise 385.24 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Budama Testeresi Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Budama Testeresi

İnsanlık yerleşik hayata geçtiği günlerden beri tarım ile uğraşmaktadır. Bu tarım ile uğraşmanın sonucu olarak ağaçlardan pek çok ürün elde etmeyi öğrenmişizdir. Sadece ürün ettiğimiz ağaçlar değil doğamızın diğer parçası olan ağaçlara da nasıl bakmamız gerektiğini yine bu çaba ile başlayan süreçte farklı deneme yanılma yollarıyla öğrenip uygulamaya başladık. Bunlardan birisi de ağaçların sağlıklı gelişimi için en önemli şeylerden birisi olan budamadır. Budama bir bitkinin gelişim sürecini hızlandırmak, daha kuvvetli hale getirmek, istediğimiz şekli verme ve meyve kalitesinin artması için yapılan kesme eylemidir. Bu kesme eylemi bitkiye zarar vermek değil onun sağlıksız parçalarından kurtulup çok daha sağlıklı bir şekilde yetişmesine yardımcı olması amacıyla yapılır. Bu yüzden her bitki farklı yapısı itibariyle farklı budama ister. Farklı budamaların çok daha rahat yapılabilmesi için budama testeresi üretilmiştir. Budama testeresi motorlu olabileceği gibi uzatmalı budama testeresi gibi bir motora ihtiyaç duymayan modelleri de mevcuttur. Bu seçim farklılığı istenilen eyleme en uygun testere üretilebilsin diye ortaya çıkmıştır. 

Budama Testeresi Özellikleri

Budama farklı şekillerde yapılabileceği için budama testereleri de farklı şekillerde tasarlanmışlardır. Farklı özellikleri bulunsa da yapılarında ki kısıt gereği her budama işi için uygun olan bir testere yoktur. Bu noktada nasıl bir budama yapacağınız budama testeresindeki özellikler belirleyen ana unsur olacaktır. Bahçenizde ufak dallarla uğraşacaksanız ufak boyutlu ve katlanabilir testereler oldukça işinizi görecektir. Bu testereler kısa yapıları sayesinde ufak dallar arasından rahatça geçip istediğiniz dalı kesmenizi sağlayabilir. Bu sayede diğer dalları düşünmeden budamanızı rahatça yapabilirsiniz. Bir de katlanabilir yapısı sayesinde cebinizde ya da çantanızda rahatça taşınabilir. Bu taşınabilirlik gezmeniz gereken durumlarda size daha büyük rahatlık sunmak için yapılmıştır. Ama bu tarz ufak testereler dal kesmeye yarasa da ulaşabileceğiniz mesafeler içindir. Ulaşamayacağınız mesafeler için özel tasarlanmış teleskopik budama testeresi vardır. Bu testereler uzayan kolları sayesinde ulaşılmaz noktalara rahatça ulaşabilir. Teleskopik isminin geldiği yapıları sayesinde de uzak da olsa görüş kaybı yaşamadan işinizi yapabilirsiniz. Budama pek çok zaman hassas bir iştir ve doğru yapılması gerekir. Böyle bir testere ile hem doğru yere ulaşabilir hem de rahat bir görüş ile işinizi yapabilirsiniz. Böyle bir testerede sağlam sap yapısı da bulunmaktadır. Yani kesme işlemi yaparken kullandığınız testerenin herhangi bir kırılma ya da bükülme eylemi geçirmeden rahatça işlemini yapabilecek uzun bir sap ile yapılmıştır. Bunlar yanında bazen güçlü bir testereye ihtiyacınız olacak ve bu noktada şarjlı budama testeresi devreye girer. Şarjlı ağaç budama testeresi elektrikli motoru sayesinde insan gücü için zorlayıcı ve yorucu budama işlemlerini rahatça yapabilmenize olanak sağlar. Bu sayede işinizi kolay, hızlı ve daha az yorularak yapabilirsiniz. Bütün bunların gücünün yetmediği ve sert tahtası bulunan ağaçları kesmek için güç odaklı tasarlanmış motorlu budama testereleri vardır. Bu budama testereleri benzinli bir motor ile olabilecek en zorlu durumlar için yapılmıştır. Ve bıçak uçlarında bulunan sanayi tipi elmas sayesinde de keskinlikleri olunabilecek en yüksek hale getirilmiş testerelerdir. Ama bu motor yapısının dezavantajı olarak oldukça ağır ve kullanması zor aletlerdir. Kullanırken oldukça dikkatli olunması gerekir.

Budama Testeresi Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Budama testeresi satın alırken ilk bakılması gereken şeylerden birisi rahat kullanılabilirlik olmalıdır. Kullanacağınız alet işini iyi yapıyor olsa da eğer kullanırken rahat edemiyorsanız ne kadar işini iyi yaparsa yapsın o budama testeresi sizin için uygun budama testeresi değildir. Bu tutma kısmı motoru olmayan aletlerde iyi kavramanız için önemlidir. Çünkü kötü ve rahatsız bir kavrama istediğiniz gücü uygulamanıza imkan vermeyebilir ve budama sırasında istediğiniz kesimin yapılmamasına sebebiyet verebilir. Budama testeresi motorlu ise bu durum daha da önemlidir. Çünkü kontrolüne hakim olamadığınız bir motorlu budama testeresi ağacınıza ve her şeyden öte kullanan kişiye zarar verebilecek kazalara sebebiyet verebilir. Bir testere keskin ve sağlam halinde olmalıdır. Alacağınız budama testeresinin paslanmamış olduğuna ve bıçaklarının iyi durumda olduğunu mutlaka kontrol edin. Kapalı halde satılan ürünlerde olmasa bile açık halde satılan ürünler hava ile temasıyla paslanabilecek malzemelerden yapılmış olabilir. En son da budama testeresinin kullanacağınız budama türü için doğru olduğundan emin olun. Ağaç budama testeresi, dal budama testeresi gibi farklı ürünlerin hizmet amaçları farklıdır ve yapıları da buna göre tasarlanmıştır.

Budama Testeresi Fiyatları

Budama testeresi fiyatları ihtiyaca göre oldukça büyük fiyat değişiklikler gösterebilen aletlerdir. Burada fiyatı asıl belirleyen şey tabi ki de budama testeresinin hangi özelliklere sahip olduğudur. Budama testeresinin bahsedilen en düşük fiyatları ufak ve herhangi bir motor yapısı bulunmayan ürünler içindir. Eğer bahçenizde ufak işleriniz için kullanacaksanız oldukça işinizi görecektir. Eğer ağaç budama testeresi elektrikli ararsanız üçhaneli rakamlara çıkan bir fiyat ile karşılaşırsınız. Bu aletler motorlular kadar güçlü olmasa bile normal el ile yapacağınız işlere nazaran daha fazla güç isteyen işlerde işinizi görecektir. Ama eğer gerçekten güçlü bir testere arıyorsanız o vakit budama testeresi benzinli olacaktır ve böyle bir testerenin fiyatı dört haneli rakamlarda bulunacaktır. Tabi ki de pek çok üründe olduğu gibi budama testerelerinde farklı markaların farklı fiyatlandırmaları olacağını da unutmamak gerekir. Dilerseniz siz de cimri.com'u ziyaret ederek ürünlerin fiyatlarına göz atabilir, en uygun ürünlere kolayca ulaşabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery