track source
track source

Budama Makası

Budama Makası Fiyatları

664 Ürün gösteriliyor.
Budama Makası fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Budama Makası modelleri ve Budama Makası fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Budama Makası kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Bosch, İzeltaş, Makita, Ceta Form, Victorinox. 664 adet Budama Makası fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Budama Makası Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Budama Makası markası:

En Çok İncelenen Budama Makası Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Budama Makası Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
23 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 664 Budama Makası modeli içerisinde en ucuz Budama Makası fiyatı 8.09 TL iken, en yüksek Budama Makası fiyatı 19087.97 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Budama Makası fiyatlarının ortalaması alındığında ise 23 Nisan 2021 tarihinde ortalama Budama Makası fiyatı ise 379.11 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Budama Makası Ürünleri Hangileridir?

Cimri.com
Cimri'nin Seçimi
Fiskars 115562 Teleskopik Yüksek Dal Budama Makası
Fiskars 115562 Teleskopik Yüksek Dal Budama Makası
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Budama Makası

Budama makası ve modelleri ürünlerin üretildiği malzemelere ve kullanım amaçlarına göre büyük ölçüde değişiklik gösterir ve bu da çok çeşitli bir ürün yelpazesi ortaya çıkarır. Budama makasları ağaçları ve daha küçük bitkileri sezondan sezona daha elverişli büyümeleri için kesme işleminde kullanılır. Özellikle meyve ağaçlarından daha kaliteli ve bol ürün almak isteyenler budama işlemini yapmalıdır. Budama yapılmayan ağaçlarda ise kırılan dallar, daha küçük ve hasarlı meyveler olabilir. Her ağacın ve bitkininin budama dönemleri farklılık gösterir. Budama sadece meyve ağaçlarında değil aynı zamanda çiçeklerde ve peyzaj bitkilerinde de sık sık kullanılır. Bunun amacı ise istenilen şekli vermek, dalların kırılmasını ve sarmasını büyük ölçüde engellemek ve sonuç olarak estetik olarak güzel görünen sağlıklı ağaçlara sahip olmaktır. Budama makaslarının birçok markada birçok çeşidi vardır. Sizlerin ihtiyaçlarına cevap veren en uygun budama makasını bulmak için biraz araştırma yapmanız gerekir. Kullanılan teknolojileri, yapıldığı malzemeler de değişiklik gösterir. 

Budama Makası Çeşitleri

Budama makası çeşitlerine göz atarken en çok öne çıkan kriter kullanılan teknolojinin farklı olmasıdır.  Şarjlı budama makası almak istiyorsanız performansı hakkında detaylı bir bilgi sahibi olmalısınız. Budama makasları elektrikli modeller  çim, çimen ve daha birçok bitki üzerinde rahatlıkla kullanılabilir. Belirli aralıklarla şarj etmeniz gerekir. Ürünü aldığınızda pilleri de beraberinde verilir. Kaç volt çalıştığı sizlere sunduğu kesme performansı hakkında bilgi verir. Genellikle normal volt 18’dir ve maksimum sağlanılan volt ise üründen ürüne ve markadan markaya değişir. Budama makası akülü olsun isterseniz güçlü bir aküye sahip modeller de bulunur. Maksimum kesim kapasitesi 20 mm ve 25 mm arasında değişir. Watt gücü ise 100 ve 150 arasında değişir. İstediğiniz performansı sizlere sağlayan ve ona uygun watt gücünde olan modellere yönelebilirsiniz. Daha klasik bir model isterseniz şarjlı olmayan geleneksel ürünlere göz atabilirsiniz. Bu ürünlerin de farklı avantajları var. Karar vermeden önce ürünü hangi ağaç tipi üzerinde kullanacağınız önemlidir. Çiçek budama makası çiçeklerin dekorasyonu için kullanılır. İstenilen görünüm için belirli aralıklarla kesim gerektirir.

Üzüm budama makası modelleri üzüm ağaçlarının özelliklerini göz önünde bulundurarak üretilir. Maksimum kesme bıçak kapasitesi modelden modele değişiyor fakat minimum 10 mm diyebiliriz. Bu ürünler genellikle paslanmaz yüksek kalite çelikten üretilir. Sizlere her kullanışta keskin bir performans sağlar. Çit budama makası modelleri ise meyve ağaçlarında kullanılan budama makaslarına göre daha uzundur ve bu da daha uzun bir bıçak kesme aralığı sunar. Tek seferde daha fazla alanı budayabilirsiniz. Bu çit budama makasları aynı zamanda çimler içinde kullanılabilir. Zeytin budama makasının çelikten ve titanyumdan yapılan birçok çeşidi bulunur. Ürün sapı daha ergonomik bir tutuş sağlaması nedeni ile plastik yapılır. Bu da ürünü daha hafif hale getirir ve daha uzun bir süre yorulmadan budama işlemi yapabilirsiniz. Bu budama makasları ağaçların bitkisel yapısı göz önünde tutularak tasarlanır. Size kalın dalları olan bir ağaçta da maksimum kesme deneyimini sunan budama makaslarına yönelmelisiniz. Bu çok yönlü budama makasları hem kolay bir kesim işlemi sağlar hem de birçok ağacı kısa sürede budayabilirsiniz.

Budama Makası Fiyatı

Budama makası fiyatı makasların yapıldığı malzemeye ve üretilirken kullanılan teknolojiye göre değişiklik gösterir. Paslanmaz çelikten ve farklı birçok metalden üretilen bu makasların performansı da değişir. İdeal olan budama makası kolay ve hızlı bir kesme işlemi sağlar ve bunun yanında paslanmaz ve durdukça keskinliğini yitirmez. Bu da sizlere bitki ve ağaçlarınızda kullanacağınız uzun ömürlü bir budama makası sağlar. Kaliteli bir budama makası sizlere bütün bu imkanları sağlar ve birden çok ağaçta kullanılabilir. Üzüm ve zeytin ağaçları gibi ağaçların budamasında tek bir meyve ağacı budama makası kullanılabilir. Bu makaslar kullanıldığı teknoloji nedeniyle hem profesyonel hem de yeni başlayanlar için fazla çaba sarf etmeden budama imkanı sunar. Böylece bahçenizde ve evdeki bitkilerinizde gönül rahatlığı ile kullanacağınız bir budama makasına sahip olursunuz. Şarjlı ve elektrikli modeller klasik modellere göre daha fazla bir fiyatta sunulabilir. Bu da içinde yer alan teknolojinin daha gelişmiş olmasından kaynaklanır. 

Budama Makası Satın Almadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

Budama makası satın almadan önce dikkat etmeniz gereken birkaç nokta vardır. Bu noktalar kısaca hangi bitki üzerinde budama yapacağınız ve hangi sıklıkla kullanmak istediğinizdir. Bunlara karar verdikten sonra budama makasının yapıldığı malzeme çok önemlidir çünkü kesme bıçaklarının keskinliği sizlere daha büyük ölçüde kesme ve budama performansı sağlar. Bu makasların paslanmaz maddeden üretilmesi ise uzun vadede paslanmayan ve keskinliğini kaybetmeyen makaslar anlamına gelir. Uzun yıllar kullanabileceğiniz bu makaslar ev ekonomisine de katkıda bulunur. Alacağınız budama makası çok yünlü olmalıdır ve birden çok alanda hizmet verebilmelidir. İhtiyaçlarınız doğrultusunda satın alacağınız bir budama makası bütün bahçe bitkileri üzerinde rahatlıkla kullanılacaktır. Dönemsel aralıklarla budama gerektiren bitkiler ve ağaçlarınız alacağınız budama makası sayesinde kolayca budanır ve bunu her yıl tekrarlayabilirsiniz. Sağlıklı yetişen ve kaliteli meyveler sunan ağaçlar, dekoratif çiçekler için çok yönlü bir budama makası gereklidir. Bu kriterleri göz önünde tutarak size en uygun budama makasını seçebilirsiniz. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery