Marka
Fiskars
 • En Popüler Ürünler
 • En Ucuz Ürünler
 • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

  Bahçe bakımı, zaman zaman yapılması gereken insana huzur veren ve kötü enerjilerden kurtulmanızı sağlayacak işlerden birisidir. Bahçe işlerinin başında da budama işi gelmektedir. Budama; bitkilerin kırılmış, ezilmiş, hastalıklı ya da sık çıkmış ve bitkiyi zorlayan dalların kesilerek bitkinin hafiflemesi ve daha iyi bir şekilde büyümesi için yapılan bir işlemdir. Bu işlemi yapabilmek için budama makası gibi çeşitli bahçe aletleri gerekmektedir. Budama makası sayesinde yukarıda bahsedilen yararsız ve bitkiyi zorlayan dalları kolaylıkla kesebilirsiniz.

  Bitkilerinize bakım yapabilmeniz için Cimri.com ’un sunduğu kaliteli ve uygun fiyat sırlamalı çeşitlere göz atarak hemen sahip olabilirsiniz!

 • Budama Makası Nasıl Seçilir?

  Bahçe bakımı gibi işleri keyifli hale getirmek için yapmanız gereken şey öncelikle kaliteli budama makası gibi bahçe aletlerine sahip olmaktır. Kaliteli bir budama makasına sahip olmak için de öncelikle elinizdeki aletin makas kısmına dikkat etmeniz gerekmektedir. Makas kısmının üretildiği kısmın malzemesinin kalitesi (çelik ya da karbon çelik vb. olması), paslanmaması uzun ömürlü ve dayanıklı olması konusunda oldukça önemlidir.

  Budama makaslarını seçerken dikkat etmek gereken bir diğer önemli konuda tabii ki tutacak kısmıdır. Tutacak kısmının ergonomik olup ele oturması gerekmektedir. Böylelikle makasınızı uzun süre kullansanız bile sizi yormayacak ve elinizi acıtmayacaktır. Ayrıca tutacak kısımlarının kaymaz olması da çok önemlidir. Çünkü işlem sırasında elinizin terlemesi olası bir durumdur ve kaydırmaz bir makas sayesinde bu durumun önüne geçerek makasın elinizden kaymasını engelleyebilirsiniz. Bu gibi durumlara dikkat ederken seçeceğiniz makasların fonksiyonel olmalarına da dikkat etmelisiniz. Yukardaki dalları budamak için yüksek dal budama makası gibi çeşitler bulunmaktadır bu çeşitlere yönelerek merdivene ihtiyaç duymadan yukarıda bulunan dalları rahatlıkla budayabilirsiniz.

 • Kaliteli, fonksiyonel ve uygun fiyatlı budama makası çeşitlerine Cimri.com ’da bulabilirsiniz!

 • Budama Makası Nasıl Temizlenir?

  Bahçe aletleriniz zamanla paslanabilir ve temizliğe ihtiyaç duyabilir. Öncelikle bilmeniz gereken şey, makasınızı kullandıktan sonra ıslak olmamasına ve bitki parçalarının makasınızda kalmamasına dikkat ederek temizlemeniz gerekmektedir. Makasınızı kuru tutarak ömrünü uzatabilir ve paslanmasını engelleyebilirsiniz. Yine de paslanmış bir makasınız varsa temizlemesini dert etmenize gerek yok. Bir kovanın içerisine alacağınız bir miktar su ve telli bir fırça ile makasınızı temizlemeniz mümkün. Kovanın içerisine alacağınız makasınızı tel fırça yardımı ile hafif bir şekilde ovalayarak pastan kurtulabilirsiniz.

  Pastan kurtulduktan sonra makasınızı bilemek için demir törpüsünden yardım alabilirsiniz. Demir törpüsü ile iyice bileyip keskinleştirdiğiniz makasınızı en son aşama olarak da kovanızın içerisine alacağınız suyun içerisine bir miktar çamaşır suyu ekleyerek makasınızı bu karışımın içinde dezenfekte edebilirsiniz. Bileme işleminden sonra makasınız keskin olacağı için sonrasındaki aşamalarda dikkatli davranmanız oldukça önemlidir.

 • İzeltaş, Ars ve Felcon gibi güvenilir markaların paslanmayan kaliteli ürünlerine en uygun fiyat sıralamaları ile Cimri.com ’dan ulaşabilirsiniz!