track source
track source
track source

Bahçe Malası

Bahçe Malası Fiyatları

22 Ürün gösteriliyor.
Bahçe Malası fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Bahçe Malası modelleri ve Bahçe Malası fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Bahçe Malası kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Gardena, SGS, Tchibo, Fiskars, Kadıoğlu. 22 adet Bahçe Malası fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Bahçe Malası Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Bahçe Malası markası:

En Çok İncelenen Bahçe Malası Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Bahçe Malası Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
25 Ekim 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 22 Bahçe Malası modeli içerisinde en ucuz Bahçe Malası fiyatı 21.0 TL iken, en yüksek Bahçe Malası fiyatı 4410.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Bahçe Malası fiyatlarının ortalaması alındığında ise 25 Ekim 2021 tarihinde ortalama Bahçe Malası fiyatı ise 787.61 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Bahçe Malası Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Bahçe Malası

Mala genellikle inşaatçılıkta çimento ve kumdan elde edilen harcın duvarların sıvanması sırasında harcı duvara yapıştırmak ve düzleştirmek için kullanılır. Genellikle metalden yapılır ve duvar ustalarının, fayans ustalarının her daim ihtiyacı olan bir inşaat malzemesidir. Bahçe malası ise bu tip maladan farklıdır ve küçük bir el küreği şeklindedir; genellikle de kauçuk, plastik veya ahşap kaplı metal kulpları vardır. Bahçe küreğinden küçük olan bu bahçe malası düz, kavisli veya kepçe şeklinde bıçağa sahip şekilde üretilir. Bahçede vakit geçirmek ve bitkilerin, çiçeklerin büyümesini izlemek bazı kullanıcılar için inanılmaz derecede keyif veren ve mutlu eden bir durumdur. Bahçe ile ilgilenmek insan sağlığına olumlu etki eder ve bu işle ilgilenenler kullanıcılar genellikle mutlu hissettiklerini ifade eder. Doğanın, insanları zihinsel ve fiziksel stresten kurtarmaya yardımcı iyileştirici gücü vardır ve bahçe ile ilgilenmek depresyonu, stresi önlemede büyük ölçüde etkilidir. Bahçeyle ilgilenirken kullanılan ürünlerin başında ise bahçe malası gelir. 

Bahçe Malası Çeşitleri

Bitkilerle ilgilenmek kullanıcıları psikolojik olarak olumlu etkiler ve bahçede zaman geçirmek hem beden sağlığına hem ruhsal sağlığa iyi gelir. Yapılan araştırmalar; şehir hayatının tekdüzeliğinin bir sonucu olarak doğaya ve yeşile özlemin arttığını, toprak ve bitkinin özlenen unsurlar haline geldiğini gösterir. Bitkilerle uğraşmak, bahçe ile ilgilenmek doğa ile etkileşim kurmaktır ve bu etkileşimi kurarken farklı malzemelere ihtiyaç duyulur. Bu malzemelerden birisi de bahçe malasıdır ve bitki ekme, toprağı kazma, ot sökme veya tohum atma işlemleri sırasında kullanılır. Bu el tipi kürekler genellikle toprağa ve köklere verilen zararı minimuma indirmek için yuvarlanmış kenarlara sahiptir ve temizlemesi kolaydır. Bahçe malası modelleri; yük kaldırma kapasitesi, üretimde kullanılan materyal farklılığına, ürünün kalınlığına veya uzunluğuna göre çeşitlilik gösterir. Fiberglass ile güçlendirilmiş bahçe malası, 35 kg kadar yükleri taşıyabilir ve genellikle 40 ile 150°C arasındaki sıcaklıkları tolere etme özelliğine sahiptir. Genellikle ürünler yüzde yüz geri dönüştürülebilir malzemelerden üretilir ve birçok model bileylenerek uzun süre kullanılır. Kolay saklama için askı deliği bulunan modeller kullanıcılar için avantaj sağlar. Metal, plastik veya ahşap saplı üretilen modellerin düz, kavisli veya kepçe şeklinde bıçakları vardır. Paslanmaz çelik bıçaktan üretilen bahçe malaları bükülme, kırılma veya paslanmaya karşı dayanıklıdır ve uzun yıllar kullanım avantajı sağlar. Dar bahçe malası; özellikle dar yatak yüzeylerinde veya balkonlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır ve dikim veya ayıklama işlemleri için idealdir. Bahçe malasının uygun bir şekilde temizlenmesi veya depolanması uzun yıllar kullanılmasını sağlar ve ürünün ömrünü uzatır. Mala bıçakları her kullanımdan sonra temizlenmelidir, dezenfekte edilmelidir ve kurulanmalıdır. Bahçe malasını en iyi koruma yöntemi ürünü asmaktır ve açık havada bırakmaz; ayrıca genellikle el malasını asmak için ürünlerin sapının ucunda delik vardır. Küçük ve portatif olan bahçe malası; bahçede toprak kazarken, yeni fide veya çiçek dikerken, bitkilerin dibine gübre takviyesi yaparken küçük olmasından ötürü çok kullanışlı ve işlevseldir. Doğru bakım ile bahçedeki bitkiler veya balkonda bulunan çiçekler daha çok gelişir ve büyür. 

Bahçe Malası Fiyatları

Bahçe ve evlerdeki bitkilerin dikim veya söküm işlemleri için kullanılan bahçe malası fiyatları; bu malaların hangi malzemeden yapıldığına veya ürünlerin markasına göre değişiklik gösterir. Kullanılan malzemenin kalitesi ve ürünün kullanım ömrü de fiyata etki eden unsurlar arasında yer alır. Ürünün ergonomik olması, bıçağının uzun süre kullanılabilir olması, ürünün boyutu veya ağırlığı fiyatların belirlenmesinde rol oynar. Fibercomp kullanılarak üretilen ürünler genellikle hafif, uzun yıllar güçlü ve dayanıklı şekilde kullanıcı karşısına çıkar ve fiyatları yüksek olabilir. Paslanmaz çelik kullanılarak üretilen modelleri uzun süreli kullanmak mümkündür ve malzeme kalitesinden kaynaklı fiyatları farklıdır. Üretiminde kullanılan malzemenin kalınlığı, çeliğin kalitesi veya tutma sapının yapıldığı materyalin cinsi de fiyatlarda farklılığa yol açar. Bahçe bakımı için gerekli olan malzemeleri satın alırken; ürünlerin fiyatlarını karşılaştırmak ve bütçeniz doğrultusunda en uygun ürünü bulmak için cimri.com internet sayfası üzerinden ürünleri inceleyebilirsiniz ve kullanıcı yorumlarını okuyabilirsiniz.

Bahçe Malası Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Bahçe malası satın alırken doğru ürünü seçmek için göz önünde bulundurulması gereken kriterlerden birisi ürünün boyutu ve üründe kullanılan malzemelerdir. Bitkilere ve çiçeklere zarar vermemek için kenarları yuvarlanmış ürünleri tercih edebilirsiniz. Balkon gibi küçük ve dar alanlarda kullanmak için bir ürüne ihtiyacınız varsa dar ağızlı mala tercih edebilirsiniz. Bazı bahçe malası ürünleri üretilirken özel şekillendirilmiş tutma kolu ile üretilir ve kolaylık sağlayan bu kol sayesinde ürünü istediğiniz kol ayarına getirebilirsiniz. Yüksek kaliteli çelikten üretilen bahçe malası çeşitleri; ürünlerin uzun süre kullanılmasını sağlar ve satın alırken ürünlerin sahip olduğu malzeme kalitesini inceleyebilirsiniz. Bahçedeki bitkileri veya çiçekleri korozyona yani metalden gelen oksitlenmeye karşı korumak için plastik ile kaplanmış ürünleri tercih edebilirsiniz. Zamandan kazanmak için temizliği kolay yapılabilen bahçe malası satın alabilirsiniz. Uzun vadeli kullanmak için bileyleme yapılan ve sağlam paslanmaz çelikten üretilen ürünleri inceleyebilirsiniz. Pratik ve az yer kaplayan bir ürüne ihtiyacınız varsa; kolayca bir yerden başka yere taşınan, portatif ve katlanabilir bir bahçe malası satın alabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery