track source
track source

Gübre Serici

Gübre Serici Fiyatları

3 Ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
Markalar
Gübre Serici fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Gübre Serici modelleri ve Gübre Serici fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Gübre Serici kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Gardol. 3 adet Gübre Serici fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Gübre Serici Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 1 Gübre Serici markası:

En Çok İncelenen Gübre Serici Ürünleri Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin en çok inceledikleri 3 Gübre Serici ürünü:

2021 yılı Gübre Serici Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
18 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 3 Gübre Serici modeli içerisinde en ucuz Gübre Serici fiyatı 249.0 TL iken, en yüksek Gübre Serici fiyatı 349.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Gübre Serici fiyatlarının ortalaması alındığında ise 18 Eylül 2021 tarihinde ortalama Gübre Serici fiyatı ise 292.33 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Gübre Serici Ürünleri Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da yer alan Gübre Serici modelleri arasında en çok indirim bulunan 3 Gübre Serici modeli:
Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Gübre Serici

Ekinlerin sağlıklı büyümeleri için toprak içerisinde; azot, fosfor ve potasyum elementlerinin belli oranlarda bulunması gerekir. Gübreleme yöntemi sayesinde bu maddeleri belli bir sürede, farklı oranlarda toprağa verebilirsiniz. Gübre ile toprağın ihtiyaç duyduğu elementler karşılanır ve verimli topraklar elde edilir. Fosfor ve bakır içeriği fazla olması gereken gübre türüne fosfitli gübreler adı verilir. Fosfitli gübreler, L ya da M gübre serici modelleri ile rahatlıkla kullanılır. Ayrıca azot, amonyum ve nitrat içeriği fazla olan gübre türüne amonyumlu gübreler denir. Amonyumlu gübreler, herkesin toprak bakımı için en sık kullandığı gübre türüdür. Tarım işlerinde sıklıkla kullanılan gübreler içerdikleri bileşenler sebebiyle devlet tarafından kurulan gübre sistemi ile takip edilir. Gübre satın alan ve satışını yapan kişiler, ellerindeki kullanacakları gübre miktarlarını sisteme girerek kullanabilirler. Gübre miktarı, ekinler içinde o kadar önemli olması nedeni ile gübre serici makinelerin kullanımı günümüzde sıklıkla tercih edilir. Gübre makineleri, fonksiyonel ve işlevsel özelliklerine göre farklı modellerde tasarlanarak satışa sunulur.

Gübre Serici Çeşitleri

Bahçe ve tarlalara ekilen; zeytin, çeltik, sebze, hububat gibi tohumların gübrelenmesinde gübre serici makineler kullanılır. Gardena gübre sericiler öncelikle taşıma haznesi kapasite göre 4 ayrı çeşitte ayrılarak üretilir. Küçük, M, L ve XL isimleri ile modellenmiş bütün bu gübre sericiler, mekanik gübre serici çeşitleri içerisinde satışa sunulur. 1.5 litre taşıma kapasitesine sahip küçük gübre serici isimli makinelerin kullanım alanı; sebze ve çiçek tarlaları gibi ekinlerde etkin kullanım olanağı sunar. Kış ve yaz ayları için evrensel diskli ve vaktinde gübreleme amaçlı elle kullanılan bir gübre serici modelidir. M adı verilen gübre serici makineleri; 1.8 litre taşıma kapasitesine sahip elle kullanılabilir, yüz metrekareden küçük çim alanlarda kullanıma elverişli olarak üretilir. 1 ile 4 metre menzil özelliğine sahip M gübre sericiler; ergonomik yapıda, güvenli fonksiyonel kullanım özelliklerine sahiptir. M gübre sericiler, kapasiteleri sayesinde ideal gübreleme miktarına yardımcı olur. M gübre serici modelleri, kullanıcılarına pratik elle kullanım imkanı sağlar. 12.5 litre taşıma kapasitesine sahip L gübre serici modelleri; dört yüz metrekareden küçük, orta ve büyük ölçekli tarlalarda kullanıma uygundur. L gübre serici modelleri, 45 cm menzilli fonksiyonel özelliklere sahiptir ve dökülme önleyici sistemlerle özel olarak tasarlanır. Ergonomik ve eşit gübre dağıtma sağlayıcı uçları ile istenilen gübre miktarını en ideal şekilde ayarlanmasına yardımcı olur. 18 litre taşıma kapasitesine sahip XL gübre serici modelleri ise 1.5 ile 6 m arasında menzil özelliklerine sahip olarak tasarlanır. XL gübre sericiler, en uç kenara kadar gübre serpme işlevselliği ile üretilir. XL gübre sericiler, sekiz yüz metrekareden küçük oldukça büyük çim alanlarda; gübreleme ve tohumlama işlemini kolaylıkla gerçekleştir. Bu dört gübre sericinin ortak özelli ise tohum ve gübre serici olarak iki farklı işlevi yapabilme fonksiyonlarıdır. Kireç gibi başka malzemelerin toprağa seriminde de kullanılabilen gübre sericiler, birden fazla fonksiyonel işlemi yapabilme yetisine sahiptir.

Gübre Serici Fiyatları

Tarım ve bahçe işlerinde, ürünlerin türüne göre farklı teknikler yardım ile ekin yapılır. Ekim teknikleri günümüzde gelişerek, bazı işlevsel özelliklerle tasarlanan teknik aletler yardımıyla yapılır. Böylece ekim işlemi yapılırken; ekilen ürünlerin gübreleme işlemini, daha pratik ve kolay aletler yardımıyla yapabilmek mümkündür. Gübre sericiler olarak adlandırılan bu aletler, istenilen miktarda gübreyi kolay bir şekilde serpmenize  yardımcı olur. Elektronik ya da mekanik özelliklere sahip olan gübre sericilerin fiyatları; kapasitelerine ve işlevsel özelliklerine göre farklı fiyat aralıklarında satışa sunulur. Gübre sericiler ile belli oranda gübre türünü toprağa eşit olarak dağıtmak mümkündür. Bu özellikleri sayesinde doğru miktarda gübrelenen bitkiler güzel gelişimler gösterir. Gübreler de farklı kiloluk paketlerde ve içeriklerde satışa sunulur. Gübre sericiler toz ve taneli olan gübre şelatlarını eşit dağıtabilecek teknikte tasarlanır. Gübrelerin eşit bir şekilde dağılmasına yardımcı olan gübreleme makinelerinin fiyatları; gübreyi aldıkları taşıma kaplarının hacimlerine, teknik ve işlevsel özelliklerine göre değişir. Genelde gübre sericilerin taşıma kapları, dayanıklı ve kırılmaz plastik malzemeden yapılır. Gübre sericilerin yapımında kullanılan malzeme türleri de fiyatlarını etkiler. 

Gübre Serici Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Gübreleme için gübre serici satın alırken en etkili olan unsurlar; gübre sericinin işlevsel özellikleri ve gübre taşıma kabının hacimsel kapasitesi bağlı olur. Hacimsel kapasiteleri sebebiyle dört farklı hacim kapasiteli gübre serici çeşidi bulunur. Gübre sericilerin taşıma kapları ; 1.5, 1.8, 12.5 ve 18 litre taşıma hacmine sahiptir. Gübreleme işleminde ihtiyaç duyulan miktara uygun olan gübre sericilerden birini tercih edilir. Gübre sericilerinin gübre taşıma hacimleri ürün ekim işlemi için önemlidir. Hacimsel kapasitesi yüksek olan gübre serici modellerini tercih etmek, yapmak istediğiniz gübreleme işlemini en hızlı ve kolay şekilde yapmanıza yardımcı olur. Gübre sericiler gübreleme dışında; tohum, kireç, kışlık serpme malzemesi, tuz, kum, ufak taş gibi ürünlerinde serpme işlevini de gerçekleştirir. Bu sayede satın alacağınız tek bir gübre serici modeli ile birden fazla ürünü ekebilirsiniz. Bu sayede hem zamandan tasarruf eder hem de bütçeniz de kar elde edebilirsiniz. Bazı gübre türleri için farklı özelliklere sahip gübre serici modeller tercih edilir. Çim ekmek ve gübrelemek için çim gübre serici modeli tercih etmek, başarılı gübre ve tohum dağıtmada kolaylıklar sağlar.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery