Kilit

En Ucuz Kilit Fiyatları

465 ürün gösteriliyor.
Kilit fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Kilit modelleri ve Kilit fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Kilit kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Asma Kilit, Şifreli Kilit, Barel, Emniyet Kilidi, Çekmece Kilidi. 465 adet Kilit fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Kale Barel Sarı 68 mm Sistem Kilit
Kale Barel Sarı 68 mm Sistem Kilit
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Kilit Nedir, Avantajları ve Çeşitleri Nelerdir?

Kilit, bir odanın, kapının, camın ya da çekmecenin açılmaması için kullanılan aparatlardır. Gizli kalmasını istediğiniz eşyalarınızı konumlandırarak istediğiniz yere kilitleyebilirsiniz. Küçük bir çocuğunuz varsa yanıcı, delici ve zarar verici aletleri bir dolaba koyup kilitleyebilir ve onun ulaşmasını engelleyebilirsiniz. Güvenlik açısından önemli bir ürün olan kilit, sekiz gruba ayrılmaktadır. Silindirler, silindirli gömme kilitler, gömme emniyet kilitler, dıştan takma tirajlı kilitler, iç kapı gömme kilitler, özel kilitler, sessiz kilitler ve çelik kapı kilitleri olarak sekiz çeşit kilit seçeneği mevcuttur.

Kilit Kullanım Alanları Nelerdir?

Eviniz, iş yeriniz, yazlığınız, otomobiliniz, alışveriş merkezleri, havalimanları kısacası aklınıza gelebilecek her yerde kilit kullanımı yaygındır. Kullanım özellikleri ise ikinci kişilerin zarar görmemesi ya da size ait olan eşyaların görmemesi için olabilmektedir. Kilitlerin belirli bir kullanım alanı olmadığı gibi tek bir kullanım alanı da yoktur.

Kilit Güvenliği Neden Önemlidir?

Kilit kullanım amaçları oldukça geniş olduğu için birkaç maddede açıklanabilmektedir. Örneğin; evinizin kapı kilidi hırsızlara engel olmak için önemlidir ve açılmaması için genelde alt ve üst olmak üzere iki kilit yaptırılmaktadır. Evinizde kedi, köpek ya da kuş gibi evcil hayvanlar besliyorsanız cam kilidi taktırmanız önerilmektedir. Siz evde yokken bile rahat edebilirsiniz. Küçük bir çocuğunuz varsa dolap kilitlerine önem göstermelisiniz. Çocuğunuz için zarar oluşturabilecek eşyaları dolaba koyarak ulaşmasına engel olabilirsiniz. Yeni bir ev aldıysanız mutlaka kilidi değiştirmeniz gerekmektedir. Sizden önce oturan kişilerde de aynı kilit olması olası ihtimallerden biridir. En önemlisi ise anahtarınızı kaybettiyseniz ve nerede kaybettiğinizi hatırlamıyorsanız mutlaka kilidinizi ve anahtarınızı değiştirmenizde fayda vardır. Ev güvenliğiniz için özel kilitler tercih etmeniz önerilmektedir.

Kilit Sistemi Kurulumu Kolay Mı?

Öncelikle ihtiyacınıza uygun kilit sistemini belirlemeniz ve satın almanızda fayda var. Kilit kurumları hakkında bilgi sahibi değilseniz montaj işlemini uzmana bırakmalısınız. Bilgili iseniz kilit montajı yapabilirsiniz. Kapınızda, dolabınız ya da camınızda bulunan kilit güvenliğini vida yardımıyla çıkarabilir sonrasında satın alma yaptığınız kilidi takarak vidaları monte edebilirsiniz. Yine de konuyla ilgili uzmanlardan destek almanız önerilmektedir.

Kilit Kategorileri Nelerdir?

Asma Kilit, kilidinizi ihtiyaç duyduğunuz yere sonradan monte ediyorsanız buna asma kilit denmektedir. Genelde ev, oda ve kafesler için kullanılmaktadır. Barel, kapılar için yaygın kullanılan ve kilit göbeği olarak bilinen kilitlerdir. Şifreli kilit, genellikle iş yerlerinde kasalar için kullanılan kilit yöntemi aynı zamanda iş çantaları için de kullanılmaktadır. Ayrıca bisiklet sahibiyseniz bir yere sabitlemek istediğiniz zaman şifreli kilidi tercih edebilirsiniz. Emniyet kilidi, bu ürün artık alarmlı olarak üretilmektedir ve hırsız ihtimaline karşı en çok tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Topuz kilit, ev ve ofislerde bulunan kapılar için kullanışlı bir kilittir ve parmağınızla ittiğinizde kilitlenerek kapıyı çevirdiğiniz an kilit açılmaktadır. Bir diğer kilitler ise çekmece kilidi, kapak kilidi ve cam kilididir. Adlarından da anlaşılabileceği gibi kullanım alanları çekmeceler, dolap kapakları ve camlardır.

Kilit Fiyatları Nedir?

Kilit ürünleri model ve markaya göre değişkenlik göstermektedir ve bu nedenle belirli bir fiyatı yoktur. İhtiyacınıza ve bütçenize göre olan ürünleri sıralayıp sizde alışverişe başlayabilirsiniz.