Asma Kilit

Asma Kilit Fiyatları

593 Ürün gösteriliyor.
Asma Kilit fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Asma Kilit modelleri ve Asma Kilit fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Asma Kilit kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Modatools, Stanley, Sevi Bebe, Buffer, Kale. 593 adet Asma Kilit fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Asma Kilit Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Asma Kilit markası:

En Çok İncelenen Asma Kilit Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Asma Kilit Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
19 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 593 Asma Kilit modeli içerisinde en ucuz Asma Kilit fiyatı 1.9 TL iken, en yüksek Asma Kilit fiyatı 1158.84 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Asma Kilit fiyatlarının ortalaması alındığında ise 19 Nisan 2021 tarihinde ortalama Asma Kilit fiyatı ise 60.67 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Asma Kilit Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Kale Barel Sarı 68 mm Sistem Kilit
Kale Barel Sarı 68 mm Sistem Kilit
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Asma Kilit

Güvenlik insanların temel ihtiyaçları arasında yer alır. Bu sebeple hem sahip olunan eşyaların korunması hem de yaşanılan yerin güvenliği açısından kilitlere ihtiyaç duyulur. Kullanışlı ve pratik olmaları sebebiyle asma kilit en çok tercih edilen türlerden biri olabilir. Bu kilitlerin boyut olarak küçük olmakla birlikte pek çok kullanım alanına sahip olduğu söylenebilir. Örneğin; bir eşya dolabının kilitlenmesinden bisiklet zincirlerinin ucunda kullanılan kilitlere kadar geniş bir alanda kullanılır. Ayrıca bu kilitlerin kullanılma sebeplerinden biri de sağlam olmaları ve kolay açılmaya müsait olmamaları olabilir. Bu sebeple farklı yapı malzemelerinden üretilmiş olup kullanım alanına göre farklı modelleri ön plana çıkabilir. Örneğin; pencere demirleri için kullanılan kilit ile kapıların anahtar kısmında kullanılan kilit şekilleri farklı güvenlik derecelerine göre yapılmış olabilir. Bu kilitlerin yapımında pirinç, dökme ya da çeliğin kullanılması, sağlamlık derecesini etkiler. Bu sebeple ihtiyacınıza uygun bir kilit almak için önce kilitlerin model özelliklerini inceleyebilir ardından fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Asma Kilit Modelleri

Piyasada pek çok sayıda asma kilit modelleri bulunurken, bu kilitlerin dayanıklı ve doğru kullanım şekline uygun modellerini bulmak zor olabilir. Bu açıdan kilitler konusunda bilgi sahibi olmak önemli olabilir. Bu kilitler birbirine çok benzese de ihtiyaca göre kullanıldığında daha etkili olabilir. Öncelikle en çok kullanılan ve standart olarak sayılabilecek olan model pirinçten yapılmış kilitlerdir. Bu kilitlerin dayanıklı bir gövdesi ve halka görünümde bir kilit sistemi bulunur. Pratik kullanımlar için ön plana çıkabilir. Bunun yanında, hırsızlara karşı koruma amaçlı pencerelere takılan demirlikler için kullanılan model anahtarlı pencere kilidi olarak bilinir. Bu kilit pencerelerin demir kısmına geçebilecek uzunlukta olup küçük bir anahtarı sayesinde açılır. Yapı olarak pirinçli malzemeden yapılmış olabilir. Özellikle evlerin ilk katlarında oturanların pencereleri için tercih edebilecekleri bir kilit olabilir. Ancak pirincin dışında sağlamlığı sağlayan diğer bir model olan döküm asma kilit de kullanılabilir. Bu kilitler görece daha ağır olup herhangi bir şekilde kırılmaya uğramazlar. Ancak kilidin halka kısmının uzunluğu kilidin rahatça geçirilebilmesi açısından önemli olabilir. Örneğin; uzun asma kilit boyutları açısından daha uzun ancak genişliği açısından çok da farklılaşmayan bir ürün olarak kullanılabilir. Bu modelin avantajı ise kullanım açısından uzun halkası sayesinde daha pratik olması olabilir. Bu kilitlerin benzer bir modeli ise şifreli asma kilit olabilir. Önceden belirlenen bir şifrenin tanımlanması ile mekanizması kilitlenir. Aynı şifrenin, tuşa benzeyen rakamlardan oluşan sistemine girilmesi ile de kilit açılır. Bu kilitler ön plana çıkan özelliği, anahtarın kaybolması gibi durumların yaşanmaması ve doğrudan şifrenin kullanılması olabilir. Ancak güvenlik açısından önlem derecesi daha yüksek olan ve halka mekanizması standart kilitlerden daha farklı çalışan kayar pimli pirinç asma kilit uygun bir tercih olarak ön plana çıkabilir. Bu kilit yatay bir sisteme sahip olup, içinde halka kısmı hareket eden bir sisteme sahiptir. Bu açıdan herhangi bir şekilde metal kısmını kesmek mümkün olmayabilir. Bu sebeple güvenlik açısından tercih edilen bir model olarak ön plana çıkar.

Asma Kilit Fiyatları

Güvenlik açısından önlem almak için kullanılan kilitler arasında seçim yapmak zor bir süreç olabilir. Ayrıca, kilitlerin satın alınıp ancak bir süre sonra kilidin bozulması ya da anahtarın kaybolması gibi sorunlardan dolayı kolayca bir kenara bırakılması söz konusu olabilir. Bu açıdan sürekli kilit satın almak hem maliyet açısından hem de dayanıklı kilit bulma açısından zorlayıcı olabilir. Bu sebeple kilit satın alırken hem ürün performansı hem de fiyatları incelenebilir. Bu açıdan asma kilit fiyatları kullanım tipi, malzemesi ve markasına göre farklılık gösterebilir. Bu kilitlerin güvenlik amaçlı kullanımı açısından ekstra önlem sağlayan modelleri daha yüksek fiyatlı olabilir. Bunun sebebi güvenliği artırmak amacıyla kilidin kesilmesini zorlaştıran ek mekanizmaların kilitlere dahil edilmesi olabilir. Özelliklerde evlerin kapılarında kullanılan kilit sistemine bakıldığından dışarıdan müdahaleye karşı önlem sağlayan bir kilit olarak tuzaklı mandallı barel kullanılabilir. Bu kilitler dışarıdan zorlandığında sadece orta kısmına kadar anahtarın kırılması gerçekleşir. Bu sayede kilidin açılması zorlaşmış olabilir. Ekstra önlem tercih edenler için uygun bir model olabilir.

Asma Kilit Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Asma kilit modelleri arasından seçim yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar bulunur. Kilit satın alırken kilidin nerede kullanılacağı ve güvenlik amaçlı mekanizması önemli kriterler olabilir. Örneğin; spora gittiğinde eşyalarını koyduğu dolabı kilitlemek isteyen kişiler için şifreli mekanizması olan kilitler daha uygun olabilir. Diğer bir yanda pencere kilidi gibi bir kullanım için anahtarlı sistemler daha uygun olabilir. Diğer bir açıdan, bisiklet ya da motosiklet gibi araçların zincir sistemlerinin ucunda kullanılan kilitler de bulunur. Bu kilitlerin kayar mekanizmalı olması önlem derecesini artıran bir özellik olabilir. Ayrıca kullanılan kilidin markası da ürünün kalitesi açısından belirleyici olabilir. Bu açıdan ürünlerin özelliklerini karşılaştırmak ve uygun kilidi bulmak önemli olabilir. Örneğin; cimri.com ile kilit özelliklerini inceleyerek fiyat ve performans değerlendirmesi yapmanız mümkün olabilir. Bu sayede sıklıkla kilit değiştirmek ve kilidin maliyetini artırmak yerine uzun sürede kullanabileceğiniz bir ürün tercih edebilirsiniz. Böylece hem güvenlik önleminizi alabilir hem de bütçeniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda bir seçim yapma şansı yakalayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery