Oto Filtre Grubu

En Ucuz Oto Filtre Grubu Fiyatları

227 ürün gösteriliyor.
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Oto Filtre Grubu Nedir?

Oto filtre grubu aracınızın çalışmasını ve havalandırılmasını sağlamaktadır. Motorunuzun çalışmasını ve motor içinde oluşan havayı dışarı aktarmayı amaçlayan filtreler genellikle kullanılan filtreler arasındadır. Bunun yanı sıra araç içi havalandırma sağlığınız açısından da oldukça önemlidir. Gün boyunca birçok toza maruz kalan vücudunuz aynı zamanda araç içinde de geçerlidir. Bunun önüne geçebilmek için filtreleme oldukça önemlidir. Oto filtre grubu dört gruba ayrılmaktadır.

Oto Filtre Grubu Nelerdir?

Aracınızın performansı açısından büyük önem taşıyan oto hava filtresi hava sirkülasyonu sayesinde motorun sürüşünü ve ömrünü arttırmaktadır. Düzenli bir şekilde bakımı ya da değişimi yapılan filtreler aynı zamanda yakıt tasarrufu da sağlamaktadır. Çoğunlukla motorun sağlıklı çalışmasını sağlayan hava filtresi dışarıdan gelen havayı da temizleyerek motorun ömrünü uzatmaktadır. Oto hava filtresini basınçlı bir suyla temizlemeniz gerekmektedir. Temizleme aşamasında filtre kullanılamayacak haldeyse mutlaka değiştirmelisiniz. Motora destek veren filtreler arasında yer alan mazot filtresi bir diğer adıyla yakıt filtresi yakıt deposundan gelen yakıtı temizleyerek motora ulaşmasını sağlamaktadır. Yakıt filtreleri dizel araçlarda her bakımda değişmesi gerekirken benzinli araçlarda iki bakımda bir değişmesi gerekmektedir. Otogaz ile çalışan araçlar için üretilen otogaz filtreleri motora giden gazı süzerek temizlemekte ve motor kullanım süresini arttırmaktadır. Gaz yeteri kadar temizlenmezse birçok parçaya zarar ve daha çok yakıt tüketimine neden olmaktadır. Oto polen filtresi sayesinde aracınızdaki klimaya gelen havanın temizlenmesi sağlanmaktadır Dışarıdan gelen toz, kir ve polen gibi madde bu filtrelerde süzülmektedir ve klimaya geçişi engellemektedir. Bunun sonunda size ulaşan hava temizdir. Aracın en önemli filtrelerinden biri olmasının nedeni insan sağlığını da etkilemesidir. Alerjisi olan tüm kişilerin kullanması gereken filtreler arasında yer almaktadır. Filtreler genel anlamda dışarıdan gelen havayı ya da yakıtların içindeki toz, tortu, kir ya da farklı bir maddeyi süzerek temizlenmesini sağlamaktadır. İnsan sağlığı ve motor ömrü açısından oldukça önemli olan filtreler sadece motor için değil araç sağlığı ve ömrü içinde oldukça önemlidir.

Oto Filtre Grubu Ne Zaman Değiştirilmelidir?

Oto filtre grubu araçların kilometre bakımları esnasında değiştirilmektedir. Oto hava filtresi aracınızın 10.000 km bakımında değiştirilebilir. Mazot filtresi aracınızın 15.000 km bakımında değiştirilebilir. Otogaz filtreleri 15.000 ya da 20.000 km de değiştirilirken oto polen filtresi 10.000 ya da 15.000 km de değiştirilmektedir.

Oto Filtre Grubu Fiyat Aralıkları Nelerdir?

Oto filtre grubu fiyat aralıkları marka, model ve ürün çeşidine göre farklılık göstermektedir. Oto hava filtresi 40 - 400 TL, Mazot filtresi bir diğer adıyla yakıt filtresi 40 - 300 TL, otogaz filtresi 20 - 30 TL ve oto polen filtresi 35 - 50 TL fiyat aralıkları arasında yer almaktadır. Sizde ihtiyacınıza göre olan oto filtre grubu ürünlerini belirleyebilir ve bütçenize en uygun fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Ayrıca fiyat alarmı butonu sayesinde ürünün fiyatında değişiklik olduğu zaman haberdar olabilirsiniz.