track source

Oto Filtre Grubu

Oto Filtre Grubu Fiyatları

8512 Ürün gösteriliyor.
Oto Filtre Grubu fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Oto Filtre Grubu modelleri ve Oto Filtre Grubu fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Oto Filtre Grubu kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Oto Hava Filtresi, Mazot Filtresi, Oto yağ Filtresi, Oto Polen Filtresi, Otogaz Filtreleri. 8512 adet Oto Filtre Grubu fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Lassa 205/55 R16 91H Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
Lassa 205/55 R16 91H Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Michelin MC12260 12Volt 120 PSI Dijital Basınç Göstergeli Hava Pompası
Michelin MC12260 12Volt 120 PSI Dijital Basınç Göstergeli Hava Pompası
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Lassa 175/65 R14 82T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
Lassa 175/65 R14 82T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Lassa 185/65 R15 88T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
Lassa 185/65 R15 88T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Oto Filtre Grubu

Geçmişten günümüze insanların ulaşım imkanı sağlamak birçok yol dener. Her insanın şahsi olarak varmak istediği yere en hızlı ve güvenli bir şekilde gitmesi için, teknoloji durmaksızın gelişim gösterir. En spesifik örneği ise şahsi araç olarak herkesin rahatça ulaşabileceği otomobiller bulunur. Her sene yeni modelleri ve farklı özellikleri bulunan otomobiller piyasaya sürülür. Her aracın isteğe göre motor gücü belirlenir. Motor gücünü ve performansını koruması için bakım ve filtreleme uygulaması kullanılır. Belirli dönem aralıklarında yapılan bakım-onarım uygulaması aracınızın uzun ömürlü ve sağlıklı çalışması için hayati önem taşır. Oto filtre grubu ise aracınızın iç ve dış havalandırmasını sağlar. Yani hem içeriye gelen havayı filtreleyerek sağlıklı bir hava oluşmasıyı sağlarken, aynı zamanda motorunuzdaki hava akımını sağlayarak performans değerini artırır. Aracınızın motorunun çalışmasını ve hava akımını sağlamayı amaçlayan filtreler bulunur. Yolculuk esnasında birçok sürücünün karşılaştığı durumlardan olan; toza maruz kalması veya böceklerin sürekli cama yapışması gibi olaylar otomobillerin de etkilediği durumlar arasında yer alır. Bu gibi durumlara karşı filtreler otomobilinizin içini ve motorunu korur. Otomobil filtreleri birden fazla bulunarak farklı görevleri bulunur.

Oto Filtre Grubu Çeşitleri

Aracınızın farklı durumlara karşı farklı koruma mekanizmaları bulunur. Performans ve araç sağlığı için sürekli bakım, onarım, temizlik gibi konulara dikkat ve takip edilmesi gerekir. Oto filtre grubunun içerisindeki filtreleme değerleri ve görevleri birbirinden farklı olarak birçok filtre bulunur. Aracınızda seyir esnasındayken içeri giren havayı temizleyen oto polen filtresi bulunur. Dışarıdan araç içine giren toz, toprak, polen gibi maddeleri filtreleyerek araç içine temiz hava verir. Bakımının düzenli şekilde yapıldığında herhangi bir sorun yaşamayacak olmanız size uzun süreli yatırım imkanı ve kendi sağlığınız için aktif araç kullanırken sizi etkileyecek olan zararlı etkenlerden kendinizi güvence altına almanızı sağlar. Eğer periyodik olarak bakım-onarım veya değişimi sağlanmazsa uzun vade de araç içi seyahat eden yolculara sağlıkları konusunda sorun yaşayabilir. İnsan hayatının her noktada korunması için gerekli önlemler alınması gerekir. Araç sağlığınız için farklı filtre seçenekleri bulunur. Bu filtreleme seçenekleri uzun dönemli yüklü miktarda sizi maddi olarak zorlamaması için periyodik olarak değişimi ve bakımı yapılması gerekir. Otomobilinizin motorunun problemsiz bir şekilde çalışması için büyük önem taşıyan oto hava filtresi en gerekli parçası olur. Motorun yakıtını tepkimeye sokmak ve gerekli enerjiyi sağlamak için oksijene ihtiyaç duyar. Isı enerjisini ortaya çıkarmak için gerekli oksijeni dışardan soğuran ve temizleyen filtre olarak bilinir. Aracınızın sağlığı ve çekiş gücünde büyük etkisi bulunur. Motorun randımanlı şekilde çalışması ve performanslı bir şekilde çalışması konusunda önemli bir ara parça görevi görür. Eğer ki gerekli periyodik düzene uyulmaz ise performans kaybı gözlemlenebilir. Bu durumun devamı halinde motor arızası ortaya çıkar. Arıza büyüklüğüne göre tamir masrafı da o doğrultuda yüksek olur. Uzun süre fark edilmeden devamı halinde ortalama yakıt tüketiminin çok üstüne çıkarak yine size ve sahip olduğunuz bütçeye zararı bulunur. Aracınızda büyük önem taşıyarak düzenli bir şekilde yapılan doğru dokunuşlarla uzun dönemli olarak sorun yaşamayacağınız gibi gücü konusunda da bir kayba uğramayacağını görebilirsiniz. Uzun süreli rahatlık ve sağlıklı bir performans sağlayacak olan filtrelerin her birinin farklı dönem aralıklarında temizliği veya değişimi göz önünde bulundurulması gerekir.

Oto Filtre Grubu Fiyatları

Filtrelerin fiyatları birbirinden marka, model ve ürün çeşidine göre farklılık gösterir. Fiyat farkının temelinde kullanım süresi ve araca uyumluluğu olur. Bazı filtre grubu ürünlerinin satışında beraberinde bakım kitleri de bulunur. Bu kitler kolay kullanım sağlayan filtreleri kendi isteğinize göre temizlemeyi sağlar. Motor içine aşınaysanız eğer kullanım ve temizlik açısından oldukça kolay yapıda olması sizin için rahatlık sağlar. Ancak sizin temizliğini yapmakta zorlandığınız ve yardım gerektiren filtre temizlikleri de bulunur. Örneğin; oto yağ filtresi motor yağının haznesinde biriken yağı, motor içinde döngüsü sağlanırken filtreden geçerek süzülmesini sağlar. Bu şekilde motor içine daha temiz bir yağ gönderir. Motor yağının miktarını ve temizliğini dengede tutarak uzun süreli performans dengesi sağlayan bir filtre çeşidi olarak düşünebilirsiniz. Yağ filtresinin değişim zamanı otomobil üreticilerinin belirtilen zamanlarda gerekli şartlar altında yapılması gereken periyodik bakımlar sırasında gerçekleştirilmesi gerekir. Eğer belirlenen zamanlar arasında değişimi yapılmaz ise motor bloklarının içine kaçabilecek partiküller ve toz tanecikleri pistonları kilitleyerek uzun süreli hasara neden olur. Motor yağı değiştirilirken, filtresi de değiştirilmesi gerekir.

Oto Filtre Grubu Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

İnsan sağlığı ve motorunuzun uzun ömürlü olması konusunda oldukça önemli olan fitreler sadece motor için değil uzun süreli hasara uğramaması adına dikkat edilmesi gerekir. Satın alırken aracınıza uyumluluğu ve ömrü göz önünde bulundurulması önem arz eder. Siz araç içinde seyahat ederken sağlığınızı ve aracınızın arıza yaşaması için takip edilmesi uzun süreli bir sorun yaşamayacağınız anlamına gelir. Arıza yaşamazsanız bile uzun dönemde bütçenizi etkilememesi için kontrol edilmesi gerekir. Kontrol dışında kaldığında aracınızın yakıt tüketimi artarak uzun vade de göz ardı edilemeyecek kadar zarara uğrayabilirsiniz. Daha az yakıt tüketmek, uzun süreli performans ve motorun ömrünü uzatmak için aracınızın tüm filtrelerine dikkat etmeniz gerekir. Bu yüzden aracınızın temiz yakıt almasını sağlayan mazot filtresi bakımına çok dikkat edilmelidir. Yakıt içerisindeki kir ve parçacıkları temizleyen en önemli parçası olarak bilinir. Motorunuzun sağlıklı performansa sahip olması için mazot filtresine gerekli önemi ve takibinin sağlanması gerekir. Marka ve modele göre farklılık gösterir. Bu nedenle her aracın bakım ve değişim zamanı farklı olabilir.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery