Oto yağ Filtresi

Oto yağ Filtresi Fiyatları

3059 Ürün gösteriliyor.
Oto yağ Filtresi fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Oto yağ Filtresi modelleri ve Oto yağ Filtresi fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Oto yağ Filtresi kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Bosch, Mann, Honda, Hyundai, Filtron. 3059 adet Oto yağ Filtresi fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Oto yağ Filtresi Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Oto yağ Filtresi markası:

En Çok İncelenen Oto yağ Filtresi Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Oto yağ Filtresi Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
18 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 3059 Oto yağ Filtresi modeli içerisinde en ucuz Oto yağ Filtresi fiyatı 13.5 TL iken, en yüksek Oto yağ Filtresi fiyatı 5702.61 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Oto yağ Filtresi fiyatlarının ortalaması alındığında ise 18 Nisan 2021 tarihinde ortalama Oto yağ Filtresi fiyatı ise 30.36 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Oto yağ Filtresi Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Lassa 205/55 R16 91H Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
Lassa 205/55 R16 91H Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Michelin MC12260 12Volt 120 PSI Dijital Basınç Göstergeli Hava Pompası
Michelin MC12260 12Volt 120 PSI Dijital Basınç Göstergeli Hava Pompası
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Lassa 175/65 R14 82T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
Lassa 175/65 R14 82T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Lassa 185/65 R15 88T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
Lassa 185/65 R15 88T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Oto Yağ Filtresi

Yağ filtresi araçlarda kullanılmak üzere birçok göreve sahiptir. Bu yağ filtreleri araba kullanımında motor için önem taşır. Motorların zamanla yıpranmasına karşı bir koruma hattı oluşturur. Temizleme sağlayan oto yağı filtreleri silindir bir tasarımda olan duvarların aşınmasına engel olarak özellikle de metal küçük parçaları temizlenmesini sağlar. Filtrelerin içerisindeki yağların temizlenmesi de önemlidir. Motorlarda aynı zamanda bir de yağ pompa kısmı bulunur. Filtrelerin ve motor yağlarının belirli zaman aralıkları ile değiştirilmesi gerekir. Bunun zamanlarını belirlemek için de araç bakım kılavuzlarını kontrol edebilirsiniz. Oto yağ filtresi ne kadar çok yağ tutarsa o kadar iyi olma özelliğindedir. Yağ ve yağ filtrelerinin değiştirilmesinin önemi de oluşan tıkanma sorunundan kaynaklanır. Belirli bir zaman sonra yağ filtre modellerinde olan yağ akışları tıkanabilir ve bu nedenle de bu akış durur. Motorun korunmasını sağlayan oto yağ ve oto yağ filtresi önem taşır. Motor yağı filtresi modelleri görünüş olarak birbirine benzese de farklı özelliklerde ve kalitelerde üretilir. 

Oto Yağ Filtresi Çeşitleri

Filtrelerin değişen özellikleri sayesinde de farklı performanslar görülür. Kaliteli bir oto yağ filtresi uzun ömürlülük ve verimli bir filtreleme özelliği sunar. Oto yağ filtresi çeşitleri arasında seçim yaparken aracınıza olan uyumunu kontrol etmeniz gerekir.  Oto yağ filtresi modelleri arasında filtreleme performansları değişiklik gösterir ve bu nedenle almak istediğiniz modelin özelliklerini kontrol etmeniz önemlidir. Motorun içinin kirlenmesine neden olan zararlı malzemeleri tutma seviyesi yüksek olan filtre modelleri kalitelidir. Bazı modellerde ise kullanılan filtre kağıtları reçine edilerek belirli süreçlerden geçilir. Bu selüloz içeren filtre kağıtları pileli bir tasarıma sahiptir. Bu model filtrelerin yakaladıkları partiküllerin büyüklük ya da küçüklükleri belirli bir seviyeye kadardır. Genellikle 35 mikrona kadar çıkan maddeleri tutabilme özelliğindedir. Filtre üretici firmaları da bu mikronlara göre filtreleme yapan modelleri üretir. Hasar yaratmaya sebep olmayan partiküllerin yakalanması için de özel filtreler geliştirilir. Özellikle fazla kir ve yağ tutma seviyesinde olan filtre modelleri tercih edilmelidir. Bazı filtre modelleri aynı zamanda sentetik malzemelerden de üretilebilir. Oto yağ filtresi özellikleri de bu yapım malzemelerine göre değişikliklerde bulunabilir. Bu sentetik malzemeler sentetik cam ya elyaf olabilir. Aynı zamanda da bu malzemeden üretilen oto yağ filtreleri daha küçük parçaları da yakalama kapasitesinde olabilir. Bu malzemelerde birden fazla tip materyal tercih edilerek filtrelerin performansları arttırılır. Aynı zamanda bunlara ek olarak oto yağ filtreleri değişimi yaparken dikkat edilmesi gereken özellikler yer alır. Araç yağ filtresi değişimi yaparken içerisinde yer alan kalıntılara göz atmak isteyebilirsiniz. Takmadan önce iç kısımda bulunan partikülleri inceleyerek içerisinde metal parçacıklarının olup olmadığını kontrol etmek gerekir. Bu durumlar nadir de olsa içerisinde bu kalıntılar olabilir ve yeni olsa da bunları çıkarmak gerekir. Takmadan önce filtreyi ters çevirerek içinde bulunan olası kalıntıları incelemek ve temizlemek gereklidir. Bu işlemi tamamlamak için de birkaç kez aşağı yukarı hareket ettirmeniz ve bir yerlere vurmanız yeterli olur. Filtrelerin içinde yer alan önemli bir bölüm de by-pass vali olarak adlandırılır. Bu önemli parça filtre modellerde basınçlara dayanıklılık sağlar. 

Oto Yağ Filtresi Fiyatları

Oto yağ filtresi fiyatları olarak kıyaslama yaparak satın alırken fiyat ve özellik olarak birçok detayı göz önünde bulundurmak gerekir. Cimri.com üzerinden oto parçaları satan mağazaların oto yağ filtresi ürünlerini fiyat ve özellik olarak değerlendirebilirsiniz. Oto yağ filtreleri aracın motorunun performansını etkileyen ve yüksek emici ürünlerdir. İnternet üzerinde karşınıza birçok markanın oto yağ filtresi çıkabilir ve bu modellerin hangi malzemeden yapıldıkları oto yağ filtresi modellerinin fiyatları üzerinde dalgalandırmalar yaratabilir. Oto yağ filtresi modellerinin kaliteli malzemelerden yapılması ve yüksek emici özelliği fiyatların belirlenmesinde önemli bir etkendir. Bu özelliklere ek olarak da kullanılan malzemeler, marka ve iç tasarım da fiyatların belirlenmesinde göz önünde tutulan etkenler arasındadır. Piyasada bulunan oto yağ filtresi modellerini inceleyerek internet üzerinden kolay bir şekilde yağ filtre modellerini inceleyebilirsiniz. Oto yağ filtresi modellerinin değişimini yapmak için de belirli araştırmalar yapmanız gerekebilir. 

Oto Yağ Filtresi Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Doğru oto yağ filtresini seçmek arabanız ile uyum sağlaması açısından önemlidir. Orjinal filtreler arasında seçim yaparken valsin uyumu önem taşır. Bu valfin kalitesi de dayandığı basınç seviyelerini etkiler. Filtrelerin yuvaları da arabadan arabaya değişir bu nedenle de filtre satın alırken bu özelliklere dikkat etmeniz gerekir. Oto yağ filtresi kullanımı ve bakımı için de birçok farklı nokta bulunur. Tasarım olarak aynı olarak görünen birçok oto yağ filtresi iç tasarımda farklı bir valf tasarımına ve yuvasına sahip olabilir. Filtrede bulunan çarkların ve deliklerin çaplarının aynı olması araç ile uyumunu gösteren bir işarettir. Aracınıza uyum sağlayan bir oto filtresi kolay bir şekilde takılabilir. Buna ek olarak da kaliteli bir oto yağ filtresi yağ sızıntısı yapmayı tamamen engeller. Yağın eksilmesini sağlayan ve sızım yaptıran oto yağ filtre modelleri de sizlere eksi bütçe olarak geri dönüş yapar bu nedenle doğru ve kaliteli bir oto yağ filtresi satın almak araç sağlığı için de önem taşır. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery