Otogaz Filtreleri

Otogaz Filtreleri Fiyatları

281 Ürün gösteriliyor.
Otogaz Filtreleri fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Otogaz Filtreleri modelleri ve Otogaz Filtreleri fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Otogaz Filtreleri kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Mann, Bmw, Audi, Caterpillar, Volvo. 281 adet Otogaz Filtreleri fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Otogaz Filtreleri Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Otogaz Filtreleri markası:

En Çok İncelenen Otogaz Filtreleri Ürünleri Hangileridir?

Cimri.com

2021 yılı Otogaz Filtreleri Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
19 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 281 Otogaz Filtreleri modeli içerisinde en ucuz Otogaz Filtreleri fiyatı 24.25 TL iken, en yüksek Otogaz Filtreleri fiyatı 1641.51 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Otogaz Filtreleri fiyatlarının ortalaması alındığında ise 19 Nisan 2021 tarihinde ortalama Otogaz Filtreleri fiyatı ise 277.03 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Otogaz Filtreleri Ürünleri Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da yer alan Otogaz Filtreleri modelleri arasında en çok indirim bulunan 5 Otogaz Filtreleri modeli:
Cimri'nin Seçimi
Lassa 205/55 R16 91H Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
Lassa 205/55 R16 91H Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Michelin MC12260 12Volt 120 PSI Dijital Basınç Göstergeli Hava Pompası
Michelin MC12260 12Volt 120 PSI Dijital Basınç Göstergeli Hava Pompası
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Lassa 175/65 R14 82T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
Lassa 175/65 R14 82T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Lassa 185/65 R15 88T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
Lassa 185/65 R15 88T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Otogaz Filtresi

Benzinli araçlara çok daha ekonomik yakıt sistemi kullanmak için takılan LPG sistemine bir de otogaz filtresi eklenmesi gerekir. Bu eklenen filtreler aracınıza takılı olan LPG gaz sisteminde bulunan kirleri fitre ederek araca temiz gaz geçişini sağlamaya yarar. Aracınıza taktırdığınız LPG sisteminden sonra aracın birkaç farklı işlemden daha geçmesi gerekir. Bu işlemlerden ilki LPG tankıdır. LPG tankı yani yakıt deposu hazın muhafaza edilmesi için gerekli olan ana malzemelerden biridir. Araca monte edilen LPG sistemleri, emdiği gazı enjektörden geçirerek araca yollar. İşte tam bu noktada otogaz filtreleri devreye girerek araca emekte edilerek. Gönderilecek olan gazı fitreler ve yabancı partiküllerden ayırarak temiz gaz geçişine olanak tanır. Otogaz filtre sistemleri LPG sistemli araçlarda çok özenli görev üstlenir. Otogaz filtresi olmadan araca temiz haz enjekte edilmesi mümkün olmaz ve kirli gaz geçişi sağlandığı için motor takımına ciddi zararlar verebilir. Birçok farklı marka tarafından titizlikle hazırlanan otogaz filtreleri arasından en doğru performansı sağlayan ürünü tercih ederek aracınızın yol gidişine önemli katkılar sağlayabilirsiniz. 

Otogaz Filtresi Çeşitleri

Benzinli araçları çok daha ekonomik kullanım in otogaz sistemine döndüren çok sayıda kullanıcı mevcuttur. Araçlar otogaz sistemine geçiş için belirli aşama ve tadilatlardan geçmek durumundadır. Bu işlemlerin tamamı sağlandığında otogaz sistemlerinin doğru çalışması ve araca temiz gaz enjekte edebilmesi için belirli yardımcı aksesuarlara ihtiyaç duyulur. Burada devreye giren otogaz filtreleri, araca gönderilecek gaz enjekte edilmeden hemen önce gazı zararlı partikül ve kirlerden arındırma görevi üstlenerek temiz gaz iletkenliği sağlar. LPG sistemli araçlarda büyük görev üstlenen otogaz filtreleri kendi aralarında 3 ayrı çeşide ayrılır. Birçok farklı yerli ve yabancı marka tarafından üretime sunulan otogaz sistemleri arasından tercih yapmak zor olabilir. Fakat araca LPG gaz sistemi entegre eden profesyoneller tarafından en doğru tercih yapılacaktır. Araca giden gazı temizleme görevi üstlenen fitreler aracın işleyişinde önemli görev üstlenir. Aracın hareket edebilmesi için benzin, gaz ve motorin gibi yakıt çeşitlerine ihtiyacı vardır. Bunlardan herhangi birinin  araçta olmayışı aracın çalışmayacağı anlamına gelir fakat tüm bu bileşenlerin düzgün çalışabilmesi ve aracın sağlıklı sürüş deneyimi sağlayabilmesi için gaz kalitesinin çok büyük önemi vardır. Özellikle LPG’li araçlarda filtreleme sistemi olmadan kullanım gerçekleştirmemek gerekir. Zira aracın motorları ciddi zararlar görebilir. LPG filtre çeşitleri kendi aralarında 3 farklı çeşide ayrılır. Eleman tipi, atom tipi ve metal kartuş olarak kategorilendirilen her fitre başka bir fonksiyonel görev üstlenir. Eleman tipi filtreler kendi başına çalışma sağlayamaz ve içerisinde bir adet kapsül bulunur. Kapsül kapağı açıl adam etkileşim sağlamaz. Atom tipi filtreler LPG gövdesine dahil edilmiş giriş ve çıkış delikleri  mevcut olan alüminyum gövdeye montaj ile  dahil edilir fakat Türkiye’de kullanımı çok yaygın değildir. Metal kartuş ise LPG sisteminde en yaygın olarak kullanımı sağlanan fitrelerdir ve montaj şekli oldukça kolaydır. LPG gaz sistemi ile çalışan araçlar kirli gazlardan arınarak enjektöre giderken kötü gazlar da Egzoz başlığı kısmından salınarak araçtan dışarı atılır. Koyu renk bir gaz çıkışı yapan egzozlardan aracın LPG tüpü ile çalıştığını anlayabilirsiniz. 

Otogaz Filtresi Fiyatları

Aracı daha ekonomik bir hale getirmek için entegre edilen LPG sistemlerinin doğru çalışması ve araca temiz gaz göndermesi için filtrelere ihtiyacı vardır. LPG filtreleri birçok farklı marka tarafından üretime sunulur. Her Marka kendi insiyatifine göre fiyat performansı belirler. Fakat buna rağmen otogaz filtre fiyatları oldukça uygun etiketlerde satışa sunulur. LPG tüplü araç kullanımında olmazsa olmaz parçalardan olan yakıt filtresi her bütçeye uygun olarak fiyatlandırılmıştır. Belirli dönem aralıkları ile değişmesi gereken filtreler uygun fiyat performansları ile ulaşmanız mümkündür. Çeşit ve özelliklerine göre değişkenlik gösteren otogaz filtreleri  arasından en çok kullanım sağlanan metal kartuş tipli fitrelerdir. Metal kartuş tipli fitreler daha kolay ve ergonomik kullanım özellikleri kurduğundan en çok tercih edilen ürünler arasında yer alır ve fiyat performansı olarak da oldukça uygundur. Belirli zaman aralıkları ile değişim sağlanması gereken otogaz filtreleri arasından en uygun marka arasından seçim yapmak, otogaz filtresi fiyatları hakkında bilgi almak ve en uygun fiyat performanslarından yararlanmak için cimri.com’u ziyaret edebilirsiniz. 

Otogaz Filtresi Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Otogaz filtre çeşitleri, özellikleri bakımından oldukça önemli bir yer tutar. Otogaz filtreleri yakıtın motora tahliyesinde, gaz içindeki pislikleri temizleyerek aktarması için kullanılan önemli ekipmanlardan biridir. Filtre satın alırken dikkat edilmesi gereken önemli detaylar vardır. İlk dikkat edilmesi gereken detay ürünün kalitesi ve dayanıklılığıdır. Gaz filtreleri belirli zaman aralıkları ile düzenli olarak değiştirilmelidir. Değiştirilme esnasında LPG sistem parçaları ile uyumlu olması büyük önem taşır. Düzenli olarak bakım ve filtre değişimi aracın doğru randıman vermesi için oldukça önemlidir. Araca gidecek gazın temiz ve sorunsuz olması için çalışan otogaz filtreleri belirli bir kullanımdan sonra değişime ihtiyaç duyar. Bu sebeple belirli aralıklarla filtre değişimi yapılmalı ve sisteme uygun ürün tercih edilmelidir. Birçok marka tarafından üretimi sağlanan otogaz filtreleri arasından seçim yaparken ürünün kalitesi ve uygunluğu önemlidir. Yerli ve yabancı birçok markadan tercih edebileceğiniz filtreleri kolaylıkla değişim sağlayabilirsiniz. Uygun fiyatlı olan ürünler belirli dönem aralıkları ile sisteme uygun olarak değiştirilebilir. Düzenli olarak değişimi sağlanan filtreler sayesinde aracınız temiz gaz enjektesi ile doğru randıman aldığı için uzun süre kullanım sağlayabilirsiniz. Otogaz filtreleri hakkında  bilgi almak ve özelliklerini incelemek için cimri.com üzerinden tarama yapabilirsiniz. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery