track source

Makyaj Ürünleri

En Ucuz Makyaj Ürünleri Fiyatları

24665 ürün gösteriliyor.
Makyaj Ürünleri fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Makyaj Ürünleri modelleri ve Makyaj Ürünleri fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Makyaj Ürünleri kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Dermokozmetik Ürünler, Rujlar & Dudak Parlatıcıları, Fondötenler, Rimeller / Maskaralar, Oje. 24665 adet Makyaj Ürünleri fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Makyaj Nedir?

Makyaj, kadınların olmazsa olmazı olarak bilinen bir çeşit bakım yöntemidir. Özellikle son yıllarda makyaj ürünlerindeki çeşitlilik nedeniyle makyaj yapmak çok daha kolay bir hale gelmiştir. Fondöten, dermokozmetik ürünler, oje, ruj, makyaj temizleyici, kapatıcı, eyeliner ve dudak kalemi gibi bu çeşitli makyaj malzemesi kadınlar tarafından yoğun ilgi görmektedir. Makyaj malzemeleri göz, dudak, ten gibi alanlarda uygulanabilir oluşuna göre biribirinden ayrılırlar. Avon, Oriflame, Loreal Paris, Maybelline, Flormar gibi kaliteli makyaj malzemeleri üreten ve tasarlayan markaların en uygun fiyatlarını cimri.com fiyat karşılaştırma özelliğini kullanarak bulabilirsiniz.

Makyaj Malzemelerinin Kullanım Ömürleri Ne Kadardır?

Her makyaj malzemesinin bir kullanım ömrü vardır. Genellikle makyaj malzemelerinin arka kısmında açıldıktan sonra kullanılması gereken süre yer alır. Bu nedenle bir ürün aldıktan sonra mutlaka bu süreye bakmalı ve süre dolduğunda ürün bitmediyse bile kullanmaya devam etmemelisiniz. Bunun nedeni, makyaj malzemelerinin bazı kimyasallar içermesidir. Eğer belirtilen süre dolduktan sonra kullanmaya devam ederseniz bu kimyasallar size ciddi zararlar verebilir. Bu yüzden süreleredikkat etmek büyük önem taşır.

Makyaj Ürünleri Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Makyaj malzemesi seçiminde doğru renkleri, doğru malzeme dokusunu seçebilmek makyaj malzemelerini uzun süre konforlu bir biçimde kullanabilmek için önemli. Bu amaçla öncelikle makyaj malzemesi alırken ten renginize göre seçimler yapın. Çok esmer bir tene çok açık renkler yerine teninize daha fazla uyum sağlayan renkler uygulamanız gerekir. Yine açık tende de çok koyu bir allık ya da farlar aşırı baskın görünebilir. Renk konusuna ek olarak doku da önemlidir. Eğer çok yağlı bir cilt yapısına sahipseniz sıvı fondöten yerine pudra kapatıcılar size daha uygundur. Elbette kışın pul pul dökülen kuru bir ciltte de pudra kapatıcılar yüzeye tutunamayacağı için sıvı fondöten kullanımı daha doğru olabilir. Böyle küçük ipuçlarına ek olarak makyaj malzemelerini banyoda ya da yatak odasında güneş almayan yerlerde saklamalısınız. Direk güneş altında kalmaları yapılarını bozabilir. Avon, Flormar, Golden Rose, Sebamed, Mybelline, Max Factor, Pastel, Yves Saint Laurent Rouge, Estee Lauder, Deborah24 gibi markaların farklı renklerde, dokularda kullanım şeklinde ürünleri mevcut. Ürün seçiminde marka kadar doğru renk tonu, doğru yoğunluk, kullanım biçimi hatta ambalaj bile önemlidir. Çantanızda taşıyacağınız makyaj malzemelerinin aşırı büyük tasarımlı kutu ya da ambalajlarda olmamasına mümkün olduğunca küçük, akması ya da dökülmesi zor olan kap veya şişeler içinde olmasına dikkat edebilirsiniz.

Göz Makyajı ve Dudak Makyajı Nasıl Yapılır?

Makyaj yaparken cildinizin temiz olmasına, önce cilt rengi ve gölgelerini sağlayıp ardından göz ve dudak makyajına odaklanmaya geçmeniz tavsiye edilir. Kaş ve kirpik fırçaları gibi ürünlerle çok daha çarpıcı sonuçlar elde etmek de mümkün. Kirpik kıvırma aleti, eyeliner gibi ürünlerin sağlayacağı etki küçümsenmemelidir. Eyeliner sürerken gözünüzü kapatıp elinizle hafifçe yana doğru çekin. Böylece çok daha doğru bir çizgi elde edersiniz. Göz altı kapatıcıları da makyaj tamamlandığında göz altlarına vereceği aydınlıkla çok daha çekici bir görünüm sunar. Kirpiklerinizin daha yoğun görünmesi için onlara önce biraz nemlendirici sürün. Ardından pudra ile kaplayın. Oluşan katman kirpik tellerinin daha yoğun görünmesine neden olacaktır. Bunun üzerine iki kat rimel geçin. Dudak makyajı yaparken dudaklarınızı önce yoğun bir biçimde her hangi bir nemlendirici ile iyice nemlendirin. Ardından üzerine bolca pudra geçin. Dudaklar pudrayı emdikten sonra bir dudak kalemi ile dudaklarınızı çerçeveleyin. Bu dudak kaleminden biraz daha açık tonda ya da tamamen aynı tonda bir ruj ile iç kısmı boyayın. Üzerine biraz da parlatıcı sürün. Böylece hem dudak makyajınız daha kalıcı olacak hem de dudaklarınız daha dolgun görünecek.

Ten Makyajı Nasıl Yapılır?

Her cilt birbiri ile aynı değildir bu nedenle kullanılacak olan ürünler de birbirinden farklı olmalıdır. Cilt tipleri temel olarak kuru, yağlı ve karma olarak üçe ayrılmaktadır ve pek çok ürünün 3 farklı tipte cilt için alternatiflerini bulmak oldukça kolaydır. Bu nedenle öncelik olarak cilt tipinizi belirlemeli ve ürün alırken mutlaka açıklamalarını dikkatli bir şekilde okuyarak kendinize en uygun ürünleri seçmelisiniz. Bir makyajda en önemli bölüm ten makyajıdır. Ten makyajı yapılırken cilt tipine göre fondöten ya da bb krem gibi ürünler kullanmak çok önemlidir. Buna ek olarak cilt tonunuzu belirlemeniz de önem taşır çünkü kendi renk tonunuzdan daha açık ya da daha koyu bir ten ürünü kullanırsanız makyajınız kötü görünür. Her markanın tonları birbiri ile aynı olmayacağı için de ten için makyaj malzemesi alırken mutlaka denemelisiniz. Ayrıca düzgün bir ten makyajı için mutlaka cildinizin temiz olması gerekmektedir. Bunun için de günlük olarak cildinizi temizlemelisiniz.