Makyaj Ürünleri

En Ucuz Makyaj Ürünleri Fiyatları

24647 ürün gösteriliyor.
Makyaj Ürünleri fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Makyaj Ürünleri modelleri ve Makyaj Ürünleri fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Makyaj Ürünleri kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Rujlar & Dudak Parlatıcıları, Dermokozmetik Ürünler, Fondötenler, Rimeller / Maskaralar, Oje. 24647 adet Makyaj Ürünleri fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Max Factor Masterpiece Max Maskara
Max Factor Masterpiece Max Maskara
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Makyaj Ürünleri

Yüzyıllardır kadınların makyaj yaptıkları bilinen bir gerçek. Çok eski tarihlerde henüz makyaj ürünleri yokken kadınlar renk verecek bitkileri makyaj ürünleri olacak kullanmışlardır. Daha sonra onlar işlenerek daha geç bozulacak şekilde üretilmeye başlanmıştır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte üretim şekilleri de değişti ve artık çok daha dayanıklı, çok daha kullanışlı makyaj ürünleri üretilmeye başlandı. 

Şimdi ise makyaj yapmayan kadın yok diyebiliriz. Rujlar, rimeller, farlar, fondötenler ve daha neler neler. Yine de bu ürünlerin de satın alırken dikkat edilmesi gereken özellikler var. Ayrıca sadece satın alırken değil kullanırken de dikkat edilmesi gereken şeyler var. Örneğin, cildi komple kapatan ve nefes almasını engelleyen makyaj malzemelerinin yani fondöten, pudra, kapatıcı, allık gibi makyaj ürünlerin uzun süre kullanılmaması ve mutlaka gün sonunda temizlenmesi gerekiyor. Çünkü bu tarz ürünlerin sık sık kullanılması cildin nefes almasını engelleyeceği için sivilcelenme, siyah nokta oluşumu, cildin yağlanması gibi sorunlara sebebiyet vermektedir.

Makyaj Malzemesi Çeşitleri

Aslında isim olarak herkes makyaj malzemelerini bilir. Ancak neyin ne işe yaradığını bilen çok kullanıcı yoktur. O halde kısaca makyaj malzemesi çeşitlerinden bahsedebiliriz.

Rujlar, dudak parlatıcıları artık hemen herkesin bildiği ve kullandığı makyaj malzemelerinden biridir. Ama kabaca tanımlamak gerekirse dudak boyası denilebilir. En çok bilinen makyaj malzemesi çeşitlerinden biridir. Her kadının kullandığı ürünlerin başında gelmektedir. 

Fondötenler ise kadınların en çok kullandığı kapatıcı makyaj malzemelerinden biridir. Fondötenlerin her ne kadar cildi kapattığını ve cildin hava alamadığını söylesek de dermokozmetik olarak üretilen birçok makyaj bakım ürünleri de bulunmaktadır. Eğer sorunlu bir cildiniz varsa dermokozmetik malzemeleri tercih etmeniz yararınıza olacaktır.

Rimeller diğer bir isimle maskaralar da herkesin kullandığı ürünlerdendir. Kirpikleri boyamak ve şekillendirmek için kullanılır. Ancak yine de bu ürünlerin de çok uzun saatler kirpiklerde kalması uzun vadede zarar verebilir.

Ojeler her ne kadar kimi kullanıcıya göre makyaj malzemesi çeşitlerinden biri olarak kabul edilmese de kimilerine göre makyaj malzemesidir. Ojenin de kısaca tanımını yapmak gerekirse tırnak boyası denilebilir. 

Göz farları yine kadınların çokça tercih ettiği makyaj malzemelerinden bir tanesidir. Göz kapaklarını boyamaya yarar. Ancak yine her üründe olduğu gibi bu makyaj malzemesinde de kalitesiz bir şey kullanmak demek uzun vadede ciddi cilt sorunları demektir. Bu yüzden ne kadar kaliteli ürün kullanırsanız o kadar iyi olacaktır.

Pudralar da fondöten gibi kapatıcı özelliği olan ancak toz şeklindeki makyaj ürünüdür. Fondötene nazaran daha az kapatıcı özelliği bulunur. Bu sayede cilt daha fazla nefes alır.

Allıklar kadınların makyaj tamamlama ürünlerinden biridir. Pudra, fondöten gibi makyaj malzemelerini tamamlamak amacıyla, yüze renk veren yanak boyası diye tanımlanabilir. 

Eyeliner, isim olarak herkesin bildiği ancak gördüğü zaman tanıyamadığı ve ne işe yaradığını bilmediği makyaj malzemelerinden bir tanesidir. Temel olarak tanımlamak gerekirse kirpik diplerini dışarıdan boyamaya yarayan makyaj malzemesidir. 

Bu liste bu şekilde uzar gider. Ancak en temel makyaj malzemelerinden bahsetmek gerekirse listeyi burada noktalayabiliriz. Yoksa buraya eklenecek dudak ve göz kalemleri, kapatıcılar, highlighter, makyaj bazları, bronzer, kaş için makyaj malzemesi setleri gibi birçok ürün sıralanabilir. Bunlar için en temel makyaj malzemeleri diyebiliriz. 

Bunlara ek olarak makyaj temizleme ürünlerinin de makyaj malzemeleri kategorisine girdiğini söyleyebiliriz. Sonuçta makyajı yaptıktan sonra temizlememiz de gerekiyor ve bu durumda bir temizleyiciye ihtiyaç duyuyoruz. Makyaj temizleme mendilleri, makyaj temizleme sütleri, makyaj temizleme kremleri ve makyaj temizleme suları işinize fazlasıyla yarayacaktır. 

Makyaj Malzemesi Fiyatları

Makyaj malzemeleri için net olarak bir fiyat vermek çok da doğru değildir. Bu sebeple kategorilere ayırarak bir fiyat aralığı verilebilir ancak. Makyaj malzemesi fiyatları ise özelliklere ve markalara göre değişiklik göstermektedir. 

Rujlar ve dudak parlatıcılarının fiyat aralığını vermek gerekirse 25 TL ile 500 TL arasında değişmektedir. Makyaj malzemesi markaları ise Pierre Cardin, Golden Rose, Kotoni DeFacto, Avon, Flormar, Pastel, Maybelline gibi listelenebilir. Bunlar hemen herkesin bildiği, kullandığı markalar arasındadır. 

Fondöten markaları için de yine aynı şey söylenebilir. Markalardan bahsetmek gerekirse Koton, Essence, Golden Rose, Flormar, Avon, Inglot, Pastel, Maybelline, Loreal, Nivea, Note, Clinique gibi markalar sıralanabilir. Yine fondötenler için de marka ve özelliğine göre fiyatın değiştiğini söyleyebiliriz. Bunu göz önünde bulundurduğumuz zaman fondöten fiyatlarının 25 TL ile 750 TL arasında değiştiğini söyleyebiliriz. 

Rimeller yani maskaralar için de yukarıda özellikler geçerlidir. Markalarına göre ve hatta fırça şekillerine, renklerine, özelliklerine göre fiyatları değişmektedir. Rimel markalarından kısaca bahsetmek gerekirse Essence, Golden Rose, Flormar, Avon, Inglot, Pastel, Maybelline , Note, Clinique, Dior, Cecile, Max Factor, Lancome, Rimmel London gibi markaları sıralayabiliriz. Rimel fiyatları ise 10 TL ile 500 TL arasında değişiklik göstermektedir. 

Allıklarla ilgili bilgi verdiğimize göre ne işe yaradığını bilmeyen yoktur. Allık fiyatlarının da 25 TL ile 500 TL arasında değiştiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Her bütçeye her cilt tipine kısaca herkese uygun bir allık bulmak artık mümkün. Allık markaları Essence, Golden Rose, Flormar, Avon, Inglot, Pastel, Maybelline, Loreal, Loreal Paris, Note, Clinique, Dior, Cecile, Max Factor, Lancome, Estee Lauder, Rimmel London şeklinde listelenebilir. 

Eyeliner hemen her kadının en çok kullandığı ve en sık tükenen makyaj malzemelerinden biridir. Bu sebeple de sık sık almak gerekir. Eyeliner fiyatlarından kısaca bahsetmek gerekirse 10 TL ile 500 TL arasında olduğunu söyleyebiliriz. Hemen her bütçeye uygun bir eyeliner bulmak artık çok kolay. 3 farklı eyeliner çeşidi bulunmaktadır. Bunlar likit, jel ve kalem şeklinde olanlardır. En kolay hangisini kullanabildiğinizi deneyip almanız yararınıza olacaktır. 

Makyaj Malzemesi Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Makyaj yapmak ne kadar güzelse o makyajı temizlemek de bir o kadar zordur. Bu sebeple birçok kullanıcı makyajını olması gerektiği gibi temizlememektedir. Bu da uzun vadede ya sivilce ve siyah nokta problemi yaratıyor ya da cilt kuruluğu ya da yağlanması yapabiliyor. Bu durumda yapılması gereken şey ilk olarak makyaj temizleyici ürünlerle makyajı çıkardıktan sonra cilt temizleme ürünleri kullanarak güzelce makyajınızı temizlemeniz gerekir. 

Bir başka konu da fondöten, pudra, kapatıcı, highlighter ve bronzer alırken yaşanan cilt sorunudur. İlk olarak ten renginizi baz almanız gerekir. Bu sayede bu ürünleri alırken cilt tonunuza en yakın olanı alabilirsiniz. Önerilen bileğin içine bu ürünlerin tonlarını uygulayıp cildinize en yakın olanı almanızdır. Ancak bazen denemek pek de mümkün olmuyor. Bu durumda yapmanız gereken şey cildinizin tonunu öğrenip bu tona en uygun olan ürünü almanızdır. 

Bütün bunların yanında bir de kaliteli ürün kullanmak çok önemlidir. Özellikle de ünlü markaların taklitlerinden kesinlikle kaçınmak gerekiyor. Çünkü bu ürünleri yüzümüze süreceğimizi ve bütün gün yüzümüzde kalacağını düşünürsek son derece sağlıklı olması gerekir. Aksi halde cilt için zararlı maddeleri barındıran bir makyaj malzemesi kullanmak demek ciddi deri sorunlarına sebep olabileceğini bilmemiz gerekir.

Makyaj Malzemelerinin Kullanım Ömürleri Ne Kadardır?

Her makyaj malzemesinin bir kullanım ömrü vardır. Genellikle makyaj malzemelerinin arka kısmında açıldıktan sonra kullanılması gereken süre yer alır. Bu nedenle bir ürün aldıktan sonra mutlaka bu süreye bakmalı ve süre dolduğunda ürün bitmediyse bile kullanmaya devam etmemelisiniz. Bunun nedeni, makyaj malzemelerinin bazı kimyasallar içermesidir. Eğer belirtilen süre dolduktan sonra kullanmaya devam ederseniz bu kimyasallar size ciddi zararlar verebilir. Bu yüzden süreleredikkat etmek büyük önem taşır.

Göz Makyajı ve Dudak Makyajı Nasıl Yapılır?

Makyaj yaparken cildinizin temiz olmasına, önce cilt rengi ve gölgelerini sağlayıp ardından göz ve dudak makyajına odaklanmaya geçmeniz tavsiye edilir. Kaş ve kirpik fırçaları gibi ürünlerle çok daha çarpıcı sonuçlar elde etmek de mümkün. Kirpik kıvırma aleti, eyeliner gibi ürünlerin sağlayacağı etki küçümsenmemelidir. Eyeliner sürerken gözünüzü kapatıp elinizle hafifçe yana doğru çekin. Böylece çok daha doğru bir çizgi elde edersiniz. Göz altı kapatıcıları da makyaj tamamlandığında göz altlarına vereceği aydınlıkla çok daha çekici bir görünüm sunar. Kirpiklerinizin daha yoğun görünmesi için onlara önce biraz nemlendirici sürün. Ardından pudra ile kaplayın. Oluşan katman kirpik tellerinin daha yoğun görünmesine neden olacaktır. Bunun üzerine iki kat rimel geçin. Dudak makyajı yaparken dudaklarınızı önce yoğun bir biçimde her hangi bir nemlendirici ile iyice nemlendirin. Ardından üzerine bolca pudra geçin. Dudaklar pudrayı emdikten sonra bir dudak kalemi ile dudaklarınızı çerçeveleyin. Bu dudak kaleminden biraz daha açık tonda ya da tamamen aynı tonda bir ruj ile iç kısmı boyayın. Üzerine biraz da parlatıcı sürün. Böylece hem dudak makyajınız daha kalıcı olacak hem de dudaklarınız daha dolgun görünecek.

Ten Makyajı Nasıl Yapılır?

Her cilt birbiri ile aynı değildir bu nedenle kullanılacak olan ürünler de birbirinden farklı olmalıdır. Cilt tipleri temel olarak kuru, yağlı ve karma olarak üçe ayrılmaktadır ve pek çok ürünün 3 farklı tipte cilt için alternatiflerini bulmak oldukça kolaydır. Bu nedenle öncelik olarak cilt tipinizi belirlemeli ve ürün alırken mutlaka açıklamalarını dikkatli bir şekilde okuyarak kendinize en uygun ürünleri seçmelisiniz. Bir makyajda en önemli bölüm ten makyajıdır. Ten makyajı yapılırken cilt tipine göre fondöten ya da bb krem gibi ürünler kullanmak çok önemlidir. Buna ek olarak cilt tonunuzu belirlemeniz de önem taşır çünkü kendi renk tonunuzdan daha açık ya da daha koyu bir ten ürünü kullanırsanız makyajınız kötü görünür. Her markanın tonları birbiri ile aynı olmayacağı için de ten için makyaj malzemesi alırken mutlaka denemelisiniz. Ayrıca düzgün bir ten makyajı için mutlaka cildinizin temiz olması gerekmektedir. Bunun için de günlük olarak cildinizi temizlemelisiniz.