• En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Makyaj Ürünleri Seçimi Nasıl Olmalı?

Makyaj malzemeleri, bakımlı ve özgüvenli bir görünüm için pratik bir biçimde kullanılabiliyor. “makyaj” kelimesi kulağa çok komplike gelse de aslında hafif bir ruj ve allıkla da makyaj yapılarak gündelik hayata biraz renk katılabilir. Peki, makyaj nasıl yapılır, makyaj ürünleri seçimi nasıl olmalıdır ve sürekli bakımlı görünmenin zahmetsiz bir yolu yok mu, uygun fiyatlı makyaj malzemeleri nereden alınır?

Makyaj Ürünleri Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Makyaj malzemesi seçiminde doğru renkleri, doğru malzeme dokusunu seçebilmek makyaj malzemelerini uzun süre konforlu bir biçimde kullanabilmek için önemli. Bu amaçla öncelikle makyaj malzemesi alırken ten renginize göre seçimler yapın. Çok esmer bir tene çok açık renkler yerine teninize daha fazla uyum sağlayan renkler uygulamanız gerekir. Yine açık tende de çok koyu bir allık ya da farlar aşırı baskın görünebilir. Renk konusuna ek olarak doku da önemlidir. Eğer çok yağlı bir cilt yapısına sahipseniz sıvı fondöten yerine pudra kapatıcılar size daha uygundur. Elbette kışın pul pul dökülen kuru bir ciltte de pudra kapatıcılar yüzeye tutunamayacağı için sıvı fondöten kullanımı daha doğru olabilir. Böyle küçük ipuçlarına ek olarak makyaj malzemelerini banyoda ya da yatak odasında güneş almayan yerlerde saklamalısınız. Direk güneş altında kalmaları yapılarını bozabilir. Avon, Flormar, Golden Rose, Sebamed, Mybelline, Max Factor, Pastel, Yves Saint Laurent Rouge, Estee Lauder, Deborah24 gibi markaların farklı renklerde, dokularda kullanım şeklinde ürünleri mevcut. Ürün seçiminde marka kadar doğru renk tonu, doğru yoğunluk, kullanım biçimi hatta ambalaj bile önemlidir. Çantanızda taşıyacağınız makyaj malzemelerinin aşırı büyük tasarımlı kutu ya da ambalajlarda olmamasına mümkün olduğunca küçük, akması ya da dökülmesi zor olan kap veya şişeler içinde olmasına dikkat edebilirsiniz.

Göz Makyajı ve Dudak Makyajı Nasıl Yapılır?

Makyaj yaparken cildinizin temiz olmasına, önce cilt rengi ve gölgelerini sağlayıp ardından göz ve dudak makyajına odaklanmaya geçmeniz tavsiye edilir. Kaş ve kirpik fırçaları gibi ürünlerle çok daha çarpıcı sonuçlar elde etmek de mümkün. Kirpik kıvırma aleti, eyeliner gibi ürünlerin sağlayacağı etki küçümsenmemelidir. Eyeliner sürerken gözünüzü kapatıp elinizle hafifçe yana doğru çekin. Böylece çok daha doğru bir çizgi elde edersiniz. Göz altı kapatıcıları da makyaj tamamlandığında göz altlarına vereceği aydınlıkla çok daha çekici bir görünüm sunar. Kirpiklerinizin daha yoğun görünmesi için onlara önce biraz nemlendirici sürün. Ardından pudra ile kaplayın. Oluşan katman kirpik tellerinin daha yoğun görünmesine neden olacaktır. Bunun üzerine iki kat rimel geçin. Dudak makyajı yaparken dudaklarınızı önce yoğun bir biçimde her hangi bir nemlendirici ile iyice nemlendirin. Ardından üzerine bolca pudra geçin. Dudaklar pudrayı emdikten sonra bir dudak kalemi ile dudaklarınızı çerçeveleyin. Bu dudak kaleminden biraz daha açık tonda ya da tamamen aynı tonda bir ruj ile iç kısmı boyayın. Üzerine biraz da parlatıcı sürün. Böylece hem dudak makyajınız daha kalıcı olacak hem de dudaklarınız daha dolgun görünecek.