Rimeller / Maskaralar

Rimeller / Maskaralar Fiyatları

965 Ürün gösteriliyor.
Su Geçirmezlik
Rimeller / Maskaralar fiyatları ve çeşitleri cimri.com'da! Süpermarket kategorisine ait diğer ürün seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Roll-Onlar Fiyatları
 • Rujlar & Dudak Parlatıcıları Fiyatları
 • Sabunlar Fiyatları
 • Saç Bakım Maskeleri & Serumlar & Spreyler Fiyatları
 • Sıkça Sorulan Sorular

  En Çok İncelenen Rimeller / Maskaralar Markaları Hangileridir?

  Cimri.com
  Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Rimeller / Maskaralar markası:

  En Çok İncelenen Rimeller / Maskaralar Ürünleri Hangileridir?

  2021 yılı Rimeller / Maskaralar Fiyatları ne kadar?

  Cimri.com
  20 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 965 Rimeller / Maskaralar modeli içerisinde en ucuz Rimeller / Maskaralar fiyatı 8.7 TL iken, en yüksek Rimeller / Maskaralar fiyatı 615.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Rimeller / Maskaralar fiyatlarının ortalaması alındığında ise 20 Nisan 2021 tarihinde ortalama Rimeller / Maskaralar fiyatı ise 49.35 TL olarak sitemizde yer alıyor.

  En Çok İndirim Bulunan Rimeller / Maskaralar Ürünleri Hangileridir?

  Cimri'nin Seçimi
  Maybelline Lash Sensational Rimel Maskara
  Maybelline Lash Sensational Rimel Maskara
  En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
  Maybelline 608090 Volum Express One By One Satin Black Mascara
  Maybelline 608090 Volum Express One By One Satin Black Mascara
  En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
  Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

  Maskaralar

  İnsanların makyaj yaparak kendilerini farklılaştırma isteklerinin tarihi milattan binlerce yıl öncesine dayanır. Günümüzden yaklaşık beş bin yıl kadar öncesinde yapılan arkeolojik kazılardan çıkan bulgulara göre, makyaj yapılan ilk topluluklar arasında Mısır ve Asur uygarlıkları bulunur. Cinsiyet fark etmeksizin kadın ve erkeklerin özellikle gözlerini belirginleştirmek için gözlerine sürme çektikleri bilimsel verilerle kesinleşir. Güzelliği ile dünyadaki bütün topluluklara nam salmış ünlü Mısır Kraliçesi Kleopatra, güzel görünmeye önem vermesi ve makyaja merakıyla bilinen en eski tarihi kadın kişiler arasında yer alır. Antik çağlarda hem kadınların hem de erkeklerin uyguladığı makyaj işlemleri, zamanın ilerlemesiyle çoğunlukla kadınların tercih ettiği, daha iyi ve güzel görünmek için uyguladığı bir işlem haline gelir. Modern anlamda günümüzde kullanılan ilk maskara on dokuzuncu yüzyılda Fransız Eugene Rimmel tarafından icat edilmiştir. Farklı kozmetik ürünlerinin de üretimini yaparak tüketicilere ulaştıran iş insanı Rimmel, toksik ürün içermeyen maskara buluşuyla, modern makyaja adeta yön veren isimlerden biri olur. Maskara Maybelline 1900’lü yılların başlarında vazelin ve kömür tozunun karıştırılarak üretildiği zamandan itibaren, sektörün devleri arasında yer alır.

  Maskara Çeşitleri

  Vazelin ve kömür tozunun karıştırılarak üretilmeye başlandığı ilk zamanlardan günümüze kadar olan yüzyılı aşkın yolculuğu boyunca maskara, elbette ki çeşitli değişim ve gelişim süreçleri aşarak günümüze gelir. Maskaranın ilk çağlarındaki ürün içeriği zamanla kendisini yenileyerek, kullanıcıların farklı taleplerine yanıt verecek çeşitlilikte çok geniş bir ürün yelpazesine ulaşmıştır. Suya dayanıklı maskara, maskaranın yüz yıllık yolculuğunda ulaştığı en önemli formüllerden biridir. Değişen duygu durumlarında sulanan gözlerin, yaz aylarında terden ıslanan göz kapaklarının yarattığı hezimet ile akan maskaraların  suya dayanıklı hale gelmesiyle ne terlemekten ne de ağlamaktan çekinmeye gerek kalmıyor. Ayrıca yaz aylarında havuz başında ya da deniz kenarında, maskarayla kazanılan derin bakışlardan yoksun kalmamak, suya dayanıklı maskara ile mümkün oluyor. Su kenarında kötü görünme kaygısını yok eden bu ürün, birçok kullanıcının tercih ettiği makyaj malzemelerinin başında geliyor. Maskara Lash Sensational su geçirmez özelliğinin yanı sıra, fırçasıyla kirpikleri yelpaze gibi tek tek ayırarak, kendinizi antik Mısır Kraliçesi Kleopatra kadar güzel hissettirecek yoğun ve dolgun kirpiklerin oluşmasını sağlıyor. Takma kirpik kullanmadan daha yoğun ve uzun kirpiklere sahip olmak için popüler bir tercih olan hacim veren maskara hem doğal, hem de güzel kirpiklerin anahtarı konumunda duruyor. Tamamlanmış mükemmel bir makyajın son dokunuşu niteliğini taşıyan maskaralar göz makyajının olmazsa olmazları arasında bulunurlar. Göz farı ile renklendirilmiş, aydınlatıcı ile vurgulanmış göz makyajı tamamlanmış sayılmaz. Ancak kirpiklere sürülen maskara ile gözler derinlik kazanır. Göz makyajını tamamlayan temel makyaj malzemesi maskarayken, herhangi bir makyaj yapmadan da rahatlıkla tek başına kullanılacak az sayıdaki makyaj malzemelerinden biridir maskara. Yüzyılın en önemli makyaj buluşu sayılan maskara, şeffaf ya da farklı renklerden oluşan seçenekleriyle kullanıcılara derya deniz bir ürün alternatifi sunuyor. Renk seçeneklerinin yanında muazzam bir fırça alternatifi de sunan maskaralar, kullanıcılara hacimli ya da tek tek ayrılmış rengarenk seçeneklerden ister kıvırcık, ister ok gibi uzun ve düzgün, ister hacimli, ister dolgun seçeneklerini de sunuyor. En az Kleopatra kadar dillere destan bir güzelliğin sırrı, derin bakışlı, karakteristik özelliklere sahip kirpiklerden geçiyor.

  Maskara Fiyatları

  Hacimli ve göz alıcı kirpiklere ulaşma yolundaki temel taş olan maskaralar, kalite ve içeriklerine göre fiyat farklılıkları gösterir. Maskara fiyatları belirlenirken elbette diğer birçok üründe olduğu gibi ürünün doğallık oranı en belirleyici faktörlerden biri olacaktır. Son yıllarda hayatımızda oldukça büyük bir yer kaplayan organik ürünler pazarı, kozmetik sektöründe de aslan payını almaktadır. Daha az kimyasal katkılı olan bu ürünler, olabildiğince doğal hammaddelerle üretildikleri için, depolama sürelerinin kısıtlılığından dolayı yüksek maliyetlerle karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca ithal ürünlerin, yerli ürünlerden daha fazla vergilendirilmesi L’Oreal Paris maskara ya da Lancome maskara gibi Fransız devlerin ürünlerinin, raflardaki fiyatının bir nebze daha yüksek olmasına sebep olmuştur. Golden Rose maskara ise sunduğu çok geniş ürün yelpazesi ile hemen hemen kullanıcıların tüm farklı ihtiyaçlarına cevap üreten dinamikliğe sahiptir. Türkiye’nin lider kozmetik markası Golden Rose yüzde yüz Türk sermayesi olması sebebiyle ithal ürünlere uygulanan vergilendirme sisteminin dışında kalır. Bu sebeple görece daha düşük bir fiyata sahip olan Golden Rose Avrupalı rakipleri kadar iyi ürünler ile pazarda çok geniş bir paya sahiptir. 

  Maskara Alırken Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

  İnsan ırkının binlerce yıldır süregelen güzelleşme arzusu, yirmi birinci yüzyılda milyonlarca dolara ulaşan ve her türlü ekonomik krize, yoksulluğa ve aniden gelişen koşullara rağmen sarsılmaz ayaklarla yere basan kozmetik sektörünü oluşturmuştur. Bu sektörde maskara alırken; öncelikle ihtiyaç duyulan maskara doğru tespit edilmelidir. Kirpik yapısına göre tercih edilecek maskaralar göz makyajını tamamlayacaktır. Kısa kirpikler için, kirpikleri uzun gösteren maskaralar seçilebilir. İnce kirpikler için hacim veren Essence Maskara iyi bir çözüm ortağı olacaktır. Flormar Maskara ise uzun ve seyrek kirpiklere sahip olan kullanıcılara, kirpiklerini yoğun gösteren, aynı zamanda tel tel ayırarak belirginleştiren çeşitlere ile dikkate değer ürünler sunuyor. Yüzlerce farklı çeşide sahip, antik çağdan günümüze ulaşan bu güzellik ürünlerine Cimri.com internet sitesi üzerinden ulaşabilir ve bütçenize en uygun fiyat / kalite performans karşılaştırmasını yapabilirsiniz.

  Bizi Takip Edin!

  Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
  Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

  AppStoreGoogle PlayAppGallery