Marka
Golden Rose
 • En Popüler Ürünler
 • En Ucuz Ürünler
 • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.
 • MASKARA/RİMEL

  Rimel, kadınların kirpiklerini kıvırmak daha uzun ve renkli göstermek için fırçayla sürdükleri sürme olarak tanımlanır. İlk rimel ürünü 19. yy da Evgene Rimmel tarafından yapılmıştır. Rimel ilk zamanlar sadece toprak halinde bulunuyordu ve renklendiricilerle Brezilya balmumundan üretiliyor daha sonra ise bunu gözlerine uyguluyorlardı.

  Modern tüp ve çubuk 1957’den sonra kullanılmaya başlandı. Herkesin en az bir kez olsun düşündüğü; maskara ile rimel arasındaki fark nedir? sorusuna açıklık getirmemiz gerekirse. Aslında ikisi de aynı anlama gelmekle birlikte, rimelin eyeliner gibi likit tarzda olmasıdır. Sizde kirpiğinizin yapısına göre Cimri.com’daki; Max Factor, Lancome, Golden Rose, Maybelline, Alix Avien, Loreal Paris, Avon gibi markalarla en ucuz maskara çeşitlerini karşılaştırabilir, en uygun maskaraya sahip olabilirsiniz.

 • MASKARA/RİMEL ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ

  Gözlere, anlam ve derinlik kazandıran en önemli makyaj malzemelerinden biri rimeldir. Bir çoğumuz rimel seçimini nasıl yapması gerektiğini bilmiyor, bilmediği içinde kararsız kalarak zorlanıyor. Maskara (rimel) seçimi yaparken öncelikle dikkat edilmesi gereken; nasıl bir kirpik yapısına sahip olduğumuzu bilmektir. Sahip olduğumuz kirpik yapınızı bilirseniz rimel fırçanızı ona göre seçmeniz gerekecektir.

  Elde etmek istediğiniz sonuca ulaşmak için çeşit çeşit fırçalar bulunmaktadır. Bunun için; daha hacimli kirpikler istiyorsanız; kalın ve tombul fırçalar, tek tek ayrılmış kirpikler için; ince ve taraklı fırçalar, kıvrılmış kirpikler için; kıvrık fırçalar tercih edilmelidir.

  Rimellerin ömrü 6 aydır. 6 aydan sonra kurumaya başlar. Bu nedenle kuruyan rimellerinizi değiştirin. İçine su ya da badem yağı ilave ederek yumuşatmaya çalışmanız rimelin yapısını bozabileceğinden böyle bir yöntem denemeniz yanlış olacaktır.

  Suya dayanaklı rimelleri ise nemli ve daha çok yağmurlu havalarda seçmeniz uygun olacaktır. Günlük kullanımda tercih ederseniz, gece çıkarırken zorlanabilir ve kirpiklerinizin tahriş olarak dökülmesine neden olabilirsiniz.

 • MASKARA/RİMEL SÜRMENİN PÜF NOKTALARI

  Piyasada yüzlerce çeşit maskara ve fırça yapısı bulunmaktadır. Gözlerin ön plana çıkmasındaki rimel güzel sonuçlar verebileceği gibi kötü sürülmesi halinde hoş bir görüntü yaratmayabilir. Peki maskarayı gözlerimize nasıl uygulamayız? O zaman rimel sürerken dikkat edilmesi gereken püf noktalarından bahsedelim. Kirpiklerin topaklanmasını istemiyorsanız, önceden kirpiklerinizi tarayıp her sürdüğünüz rimel katına, tekrar temiz bir fırçayla bu işlemi yenileyin. Daha kıvrık kirpikler istiyorum diyorsanız. Bunun için kirpik fırçanızı fön makinesi ile ısıtarak maskara sürülmemiş kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. Rimel sürerken, 2. katı sürmek için tamamen kurumasını beklemeyin. Nemli iken sürebilirsiniz. Yeni sürülmüş olmayan kirpiklere 2. ya da 3. katı uygulayabilirsiniz. İki rimeli bir arada kullanmak istiyorsanız. Sık kıllı olanı, ilk sırada daha seyrek kıllı, plastik fırçalı ya da daha geniş çaplı fırçayı son rötuşa bırakın.

  Ayrıca rimeli kirpiklerinizin ucundan değilde, kirpik köklerinden ucuna doğru kıvırarak kaşlara değecekmiş gibi sürerseniz daha güzel bir sonuç elde edersiniz.

 • Hacimli ve daha dolgun kirpikler için sizde en ucuz fiyatlarla, en uygun maskara çeşitlerini Cimri.com' da inceleyerek karşılaştırabilirsiniz. Kullanıcı yorumlarını detaylı incele, kampanyaları kaçırma.