track source
track source

Pudralar

Pudralar Fiyatları

1019 Ürün gösteriliyor.
Pudralar fiyatları ve çeşitleri cimri.com'da! Süpermarket kategorisine ait diğer ürün seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Rimeller / Maskaralar Fiyatları
 • Roll-Onlar Fiyatları
 • Rujlar & Dudak Parlatıcıları Fiyatları
 • Saç Bakım Losyonu / Toniği Fiyatları
 • Sıkça Sorulan Sorular

  En Çok İncelenen Pudralar Markaları Hangileridir?

  Cimri.com
  Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Pudralar markası:

  En Çok İncelenen Pudralar Ürünleri Hangileridir?

  2021 yılı Pudralar Fiyatları ne kadar?

  Cimri.com
  17 Ekim 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 1019 Pudralar modeli içerisinde en ucuz Pudralar fiyatı 5.08 TL iken, en yüksek Pudralar fiyatı 1079.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Pudralar fiyatlarının ortalaması alındığında ise 17 Ekim 2021 tarihinde ortalama Pudralar fiyatı ise 56.02 TL olarak sitemizde yer alıyor.

  En Çok İndirim Bulunan Pudralar Ürünleri Hangileridir?

  Cimri'nin Seçimi
  Maybelline Affinitone 14 Fondöten
  Maybelline Affinitone 14 Fondöten
  En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
  Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

  Pudralar

  Farklı ihtiyaçları karşılamak için kullanılan pudralar; makyaj malzemeleri, kozmetik bakım ürünleri, cilt bakım ürünleri içerisinde sıklıkla yer alır. Pudraların ana ham maddesi olarak nişasta kullanılır. Günümüzdeki teknik gelişmeler sebebiyle pudra içeriğinde nişasta, talk, kalsiyum, karbonat, çinko, titan oksitleri kullanılarak farklı türlerde pudra çeşitleri üretilir. Bebek bakımından makyaj yapımına kadar pek çok alanda kullanılan pudralar, doğal ya da kimyasal içeriklerde olabilir. Pudraların en doğal ve saf malzemeden üretilen formları, bebeklerin cilt bakımında kullanılır. Aynı şekilde talk pudrası olarak adlandırılan pudra çeşitleri ise kişisel bakımda kullanılabilen formda kullanıcılara sunulur. Makyaj malzemelerinde pek çok farklı amaç ve işlev için farklı türlerde pudra çeşitleri kullanılır. Makyaj ürünlerinde yaygın kullanılan pudra, mineral bakımından zengin ana hammadde ile üretilen pudra çeşitleridir.

  Pudra Çeşitleri

  Bebeklerin cilt yapıları çok hassas olur ve bakımları yapılırken cilt sağlıkları için cildi nemli tutabilecek ürünler kullanılır. Eskiden günümüze kadar en sık ve yaygın şekilde cilt nemlendirmede kullanılan bebek pudraları, ciltte tahriş etkilerinin iyileşmesine yardımcı olur. Bebek pudraları en doğal ana ham maddelerden ve bebekler için sağlığa zarar vermeyen maddelerden üretilerek satışa sunulur. Cildi nemlendirme etkisi ya da yağlı ciltlerde parlamayı önleyen özellikleri nedeniyle sıklıkla pudra kullanılır. Makyaj pudraları makyajı yüzde sabitlemek amacıyla da sıklıkla tercih edilir. Transparan pudra olarak adlandırılan makyaj malzemesi, renksiz ve ince dokusu nedeniyle parlayan bölgeleri matlaştırmak amacı ile son yıllarda sıklıkla kullanılır. Nemlendirme etkisi ve gözenekleri doldurarak sabitleme etkisi nedeniyle makyaj ürünlerinin içeriğinde pudra bulunur. Mineral pudralar olarak adlandırılan ürünler, özel mineral ham maddesinden elde edilir. Kozmetik bakım ürünlerinde de sıklıkla kullanılan pudralar; krem ve ağda gibi pek çok farklı ürünün içeriğinde bulunur. Nemlendirici etkisinden faydalanmak için belli miktarlarda ve formlarda kullanılır. Pudralı ağdalar, cilt yapıları hassas olan kullanıcıların ciltlerine zarar vermeden kullanılması için yüksek mineral içeren pudradan yapılır. Pudra, içeriğindeki maddeler nedeniyle temiz, soft ve fresh hissettiren bir kokuya sahiptir. Bu fresh koku birçok üründe hijyenlik hissettirdiği için esans olarak kullanılır. Pudranın ham maddesinin özleri kullanılarak elde edilen esans içerikli kokular, parfüm formunda pudralı parfümler olarak satışa sunulur. Parfümlerde yoğun dip nota koku olarak ya da hafif üst nota olarak pudra kokusu tercih edilir. Farklı kullanım alanlarında, farklı pudra çeşitleri kullanımları söz konusu olur. Bunun en güzel örneklerinden biri ise lateks eldiven çeşitleridir. Pudralı eldiven çeşitleri, hijyen gerektiren işler yapılırken kullanılır. Pudra, lateksin cilt ile temasında alerjen etkisini azaltır ve koruyuculuk etkisini artırmasına yardımcı olur. Aynı zamanda kullanım sırasında elin terlemesini önler ve eldiven içinin kuru ve hijyenik kalmasını sağlar. Eldivenle temas eden elleri nemlendirme etkisi nedeniyle temas süresi boyunca ellerin nemi korunmuş olur. Pudralı lateks eldivenler geçirgenlik kapasitesinin yüksek olması nedeni ile üstün hijyen gerektiren işlerde kullanılır. 

  Pudra Fiyatları

  Pudra çeşitleri, farklı kullanım alanları nedeni oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Farklı formları sayesinde farklı ürün grupları içerisinde kullanıcılara sunulur. Pudralar, bir makyaj malzemesinin ya da kozmetik ürünün içerisinde farklı miktarlarda ve çeşitlerde kullanılır.Pudralardan yapılan tüm ürünler farklı fiyat aralıklarında satışa sunulur. Her ürünün farklı kullanım ihtiyacına yönelik farklı  alternatif çeşitleri bulunur. Pudralar ve pudra içerikli ürünlerde, ürün bazlı farklı aralıklarda fiyatlandırma yapılır. Pudralar, ürün çeşidine göre farklı gramajlara sahip paketlerde satışa sunulur. Pudra fiyatlarını, içeriğinde kullanılan maddelerin miktarının dışında satışa sunulan paket halindeki pudranın miktarı da etkiler. Pudra fiyatları, eğer cilt bakımı için direkt kullanılıyor ise içeriği bakımından daha uygun bütçelere sahiptir. Kozmetik ya da makyaj ürünü olarak kullanılıyorsa ürün içerisindeki diğer maddeler nedeniyle daha yüksek fiyatlara sahiptir. Pudralı makyaj ürün çeşitler, içerisindeki pudra miktarına bağlı olarak daha uygun bütçelerde fiyatlandırılır. Fiyatlar, tamamen ürün içeriğinde malzeme miktarına bağlı olarak değişir. Pudra üretimde kullanılan talk, karbonat, kalsiyum, titan oksitleri, doğal mineraller farklı fiyatlar ile satışa sunulur. Bu malzemelerden elde edilen pudra çeşitleri de farklı fiyat aralıklarına sahiptir. 

  Pudra Satın Alınırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

  Pudra satın alırken öncelikle kullanım amacına en uygun içerik ve formda bulunan ürünler tercih edilir. Cilt ile uyumlu tercih edilen pudra çeşitleri, kullanım sırasında iyi sonuçlar alınmasına yardımcı olur. Cilt hassasiyeti olanların birçok makyaj ve kozmetik bakım ürününü pudra içerikli olarak kullanması gerekir. Makyajın daha iyi görünmesi için parlamayı önleyen transparan pudralar, makyajı sabitlemek için mineralli toz pudralar tercih edilir. Bu şekilde makyajın en iyi şekilde görünmesi sağlanır. Bebek cilt bakımı için hassas cilde uygun ve doğal içerikli pudra çeşitleri kullanılır. Böylece bebek cilt bakımları nemli ve sağlıklı bir şekilde yapılır. Bebek cilt bakımında; pudralı kremler, pudralı losyonlar gibi farklı pudra çeşitleri içeren ürünler kullanılır. Terlemeyi önlemek için kullanılan kozmetik ürünler içerisinde en yaygın kullanılan ürün deodorantlardır. Özellikle kol altı için kullanılan bu kozmetik ürünün içeriğinde hassas cilt yapısındaki kullanıcılar için pudra kullanılır. Mineral ve talk pudrası içeren, hassas cilt tiplerine uygun olan pudralı deodorant çeşitleri üretilerek kullanıcıların beğenilerine sunulur. Günümüzde sıklıkla pek çok ürün içeriğinde doğrudan ya da harici olarak kullanılan pudralar en doğal yöntemle nemlendirme amacı ile tercih edilir.

  Bizi Takip Edin!

  Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
  Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

  AppStoreGoogle PlayAppGallery