track source
track source
Farmasi Makyaj Seti - BB Krem Açıktan Ortaya & Zen Maskara Dudak Kalemi 212 F0-002

Farmasi Makyaj Seti - BB Krem Açıktan Ortaya & Zen Maskara Dudak Kalemi 212 F0-002

New Well Makeover Liquid Matte Lipstick 687 Likit Mat Ruj + Dudak Koruyucu

New Well Makeover Liquid Matte Lipstick 687 Likit Mat Ruj + Dudak Koruyucu

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Makyaj Setleri Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Makyaj Setleri markası:

2021 yılı Makyaj Setleri Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
17 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 133 Makyaj Setleri modeli içerisinde en ucuz Makyaj Setleri fiyatı 1.58 TL iken, en yüksek Makyaj Setleri fiyatı 1499.9 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Makyaj Setleri fiyatlarının ortalaması alındığında ise 17 Eylül 2021 tarihinde ortalama Makyaj Setleri fiyatı ise 401.34 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Makyaj Setleri Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Maybelline Affinitone 14 Fondöten
Maybelline Affinitone 14 Fondöten
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Makyaj Setleri

Birçok kadının yüzündeki kusurları gizleyip güzelliğini ortaya çıkarmak başvurduğu bir yöntem olan makyaj uzman bir el tarafından yapılınca kusursuz bir sihre dönüşür. Kadınların olmazsa olmazına dönüşen makyaj her kadının kendisini daha iyi hissetmek için başvurduğu bir yöntemdir. Fakat iyi bir makyaj için de olması gereken bazı şartlar vardır. Bunlardan birisi uzmanlıksa diğeri de aldığınız makyaj malzemesinin kalitesidir. Cilt kusurlarını kapatmada en büyük yardımcılardan birisi olan makyaj malzemesi eğer kaliteli değilse yüzünüzdeki kusurları kapatmak yerine yeni cilt kusurlarına neden olabilir. Makyaj malzemesi kapsamı çok geniştir. Sadece göz makyajı için bile fardan maskaraya kadar birçok makyaj ürünü kullanılır. Makyaj malzemeleri bazen tekli bazen de set halinde satılır. Makyaj seti içeriğinde ihtiyacınız olan tüm makyaj malzemelerini barındırdığı gibi bazen sadece tek bir bölgeye ait makyaj ürünlerinden de oluşur. Mesela piyasada rujdan rimele, fondötenden allığa kadar tam teşekküllü bir makyaj seti bulunduğu gibi sadece göz makyajınız için far, rimel, göz kaleminden oluşan makyaj setleri de mevcuttur. Bunun yanında yüz makyajında kadınların en önemli yardımcısı olan makyaj fırçası ve süngerden oluşan makyaj setlerinden fazla tercih edilen makyaj setlerindendir.   

Makyaj Seti Modelleri

Makyaj seti modelleri makyaj setinin markasına, fırça seti mi, sünger seti mi yoksa makyaj malzemesinden oluşan bir set mi olduğuna, çantalı bir set olup olmadığına, tam teşekküllü bir makyaj seti mi yoksa göz veya dudak makyajı için olan bir makyaj seti mi olduğuna göre çeşitli ürün gruplarından oluşur. Makyaj fırça seti makyaj fırçaları makyajın olmazsa olmazıdır. Göz makyajından tut yüz makyajına kadar kadınların en önemli yardımcısı olan makyaj fırçaları tekli olduğu gibi set halinde de satılır. Tam teşekküllü bir makyaj için önemli olan makyaj fırçalarının kullanım alanı yüzün her bölgesinde farklılık gösterir. Fondöten için kullanılan fırça ve allık için kullanılan fırça aynı değildir. Fondöten fırçası fondöteni yüze eşit bir şekilde dağıtıp doğal bir görünüm sağlamalıdır. Bu yüzden yassı bir fırçadır ve uçlarına doğru tüyleri daha da incelir. Pudra fırçası diğer fırçalara oranla daha yumuşak ve büyük bir fırçadır. Pudrayı yüze kusursuzca dağıtarak sürer. Allık fırçası yumuşak uçlu ve bir tarafa doğru eğimli bir fırçadır. Cilt yüzeyinde meydana gelen leke ve izleri kapatan kapatıcı fırçası küçük ve ince yapılıdır. Bu sayede yüzünüzün her bölgesinde rahatça kullanabilirsiniz. Eyeliner fırçası özellikle jel kıvamındaki eyelinerler için kullanılan ince uçlu bir fırçadır. Göz kapağına uygulanan eyelinerin her bölgeye düzgünce uygulanması için ince ve yumuşak kıllardan oluşur. Diğer makyaj fırçalarına göre daha sert olan ruj fırçası özellikle çatlayan dudaklarda rujun her bölgeye daha iyi sürülmesine olanak verip rujun dudakta iyice oturmasını sağladığı için tercih edilir. İyi ve kaliteli bir makyaj için olmazsa olmaz olan makyaj fırçaları piyasada tek veya setli halde satışa sunulur. Makyaj seti markaları piyasada birçok makyaj seti markası mevcuttur. Markaların fiyatları birbirinden farklıdır ve bu durumu etkileyen en önemli faktör markaların makyaj ürünlerinin içeriğidir. Makyaj malzemesinin içeriği ürünün kalitesini de belirlediği için makyaj malzemesi markalarının fiyatları aslında malzemenin kalitesinden dolayı değişiklik gösterir. Markalar makyaj ürünlerini tekli ve set halinde satışa sunar. Çantalı makyaj seti içeriğinde A’dan Z’ye tüm makyaj setinin bulunduğu bakımlı kadının olmazsa olmazıdır.        

Makyaj Seti Fiyatları

Makyaj seti fiyatları makyaj setinin sahip olduğu bazı özelliklere göre değişiklik gösterir. Piyasada her bütçeye hitap eden makyaj setleri mevcuttur. Markalar makyaj setlerini çeşitli özelliklerine göre üretip piyasaya sürer ve kullanıcıların beğenisine sunar. Makyaj setinin markası, içeriğinde bulunan ürün sayısı, makyaj setinde bulunan ürünlerin içeriği, eğer makyaj fırçası seti ise fırçanın tüyünün kalitesi gibi özellikler makyaj setinin fiyatını etkileyen faktörlerin başında gelir. Makyaj seti çeşitleri de makyaj setinin fiyatını etkileyen unsurlardandır. Mesela aynı markaya ait bir makyaj fırçası seti ile markanın tam teşekkülü bir makyaj seti aynı fiyata sahip değildir. Alacağınız makyaj setinin markası da fiyatı etkiler. Çünkü bazı markalar makyaj ürünlerinde kimyasal yerine organik malzemeler kullanırlar. Sağlık için yaralı olan organik makyaj malzemelerinden oluşan bir makyaj seti cildi de koruduğu için fiyat olarak kimyasal içerikli ürünlere oranla fiyat olarak daha farklıdır. Siz de sayfamızdaki makyaj setlerini özellikleri ile beraber inceleyip fikir sahibi olabilirsiniz. Diğer kullanıcıların yorumlarını okuyup onların tecrübelerinden faydalanabilirsiniz. Kendiniz ve cildiniz için en uygun ve ucuz makyaj seti hangi sitede öğrenmek için cimri.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.   

Makyaj Seti Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Makyaj seti satın alırken dikkat edilmesi gereken birtakım özellikler vardır. Bunlar kullanıcıların talep ve beklentilerine göre değişir. Makyaj seti satın alırken setin içerisinde bulunan makyaj malzemelerinin içeriğine dikkat edilmelidir. Bunun yanında kendi cildinizi de tanımalı ve cilt tipinize uygun makyaj seti tercih etmelisiniz. İçeriğinde sizin cildinizde alerjiye neden olabilecek bir ürün bulunan makyaj setlerinden kaçınmalısınız. Alacağınız makyaj setinin son kullanma tarihine dikkat etmelisiniz. Son kullanma tarihi geçmiş bir ürün de cildinizde alerjik bir reaksiyon oluşturabilir. Ayrıca son kullanma tarihi geçmiş bir makyaj ürünü cildinize ve sağlığınıza zarar verir. Aldığınız makyaj setindeki ürünlerin sahte olmadığına dikkat etmelisiniz. Sahte ürün merdiven altı diye tabir edilen hijyenik olmayan ortamlarda üretildiği için hem sağlığınıza hem de cildinize büyük zarar verir. Makyaj setinde bulunan makyaj malzemesinin organik sertifikalı olmasına özen gösterin. Bu ürünlerin fiyatı diğerlerine oranla daha farklı olsa da içeriğinde kimyasal bulundurmadığı için hem cildinize hem de sağlığınıza zarar vermez. Alacağınız makyaj setini ihtiyacınıza göre almanız bütçeniz açısından faydalıdır. Eğer sadece fara ihtiyacınız varsa bir far seti almak makyaj seti almaya göre daha ekonomiktir. Eğer alacağınız makyaj seti makyaj malzemesi değil de makyaj fırçası seti ise o zaman alacağınız fırçanın tüy yapısına, fondöten mi, pudra sürerken mi kullanacağınıza göre seçim yapmalısınız.   

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery