• En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Unisex Çocuk Ayakkabısı Nedir?

Unisex çocuk ayakkabısı hem unisex hem de erkek çocuklarının aynı ayakkabıyı giyebilmesidir. Modelleri standart olarak yapılarak cinsiyet farklılığına neden olmamaktadır. Bu nedenle unisex bir ayakkabıyı hem kızınız hem de oğlunuz giyebilmektedir. Çocuklarınızın yaşları arasında çok bir fark yoksa ilk çocuğunuz için aldığınız unisex ayakkabıları ikinci çocuğunuz da kullanabilmektedir.

Unisex Çocuk Ayakkabısı Çeşitleri Nelerdir?

Unisex çocuk terlik ve sandalet modelleri çocuğunuzun ayağının yaz aylarında rahat olmasını ve hava almasını sağlamaktadır. Arkadan bantlı, cırt cırtlı, önü açık ya da üzeri delikli modelleriyle pek çok farklı seçenekler mevcuttur. Unisex çocuk günlük ayakkabısı ile birlikte çocuğunuza rahat bir zemin oluşturabilirsiniz. Günlük kullanılan ayakkabılar sık kullanıldığı için kesinlikle rahat olmalı ve ayağı sıkmamalıdır. Ayrıca günlük ayakkabılar genellikle kapalı olduğu için çorap ile kullanılmalıdırlar. Hem kış mevsimlerinde hem de yağışlı geçiş mevsimlerinde kullanılan unisex çocuk bot çocuklarınızın rahatlığı ve sağlığı için üretilmektedir. Ayağı sıcak tutan yapılarıyla birlikte hastalıklara karşı kalkan oluşturmaktadır. Özellikle çocukların ayakları sıcak olmalıdır ki kış mevsimlerinde grip, nezle gibi hastalıklara yenik düşmemelidirler.

Su geçirmez özellikte botların giyilmesi önemlidir, çünkü çocuğun ayakkabısı su alırsa, çorapları ıslanabilir. Hatta nemli ortamda bakteri ve mantarların üremesine de neden olabilir. Özellikle havuz kenarlarında giydirilen ve çocuklarınızın ani hareketlerine karşı düşmesini engelleyen unisex çocuk patik ayakkabısı içinde yer alan havuz patikleri oldukça kullanışlıdır. Altındaki lastik sayesinde hızlı hareket etseler bile durmalarına yardımcı olan bu patikler havuz, deniz ya da plajlarda kullanılmaktadır. Normal patikler ise çocuklarınızın kış aylarında ayaklarını sıcak tutmalarına yarayarak hasta olmalarını önlemektedir.

Unisex Çocuk Ayakkabısı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nedir?

Unisex çocuk ayakkabısı alırken çocuğunuz mutlaka yanınızda olmalı ve ayakkabıyı denemelidir. Eğer ayağına tam geliyor ve biraz sıkıyorsa zamanla açılır demeyin ve bir numara büyüğünü denettirin. Ayrıca ayakkabı denenirken mutlaka çorapla denenmesinde fayda vardır. Oturarak değil ayakta giyilmesi ve alışveriş yapılacaksa öğleden sonra yapılması önerilmektedir. Esnek tabanlı olmasına ve parmak uçlarında boşluk olmasına özen göstermelisiniz. Ayakkabı modeli topuksuz olmalı ve ayakkabı da hafif olmalıdır. Çocuğunuz yürüdüğünde ayağını sıkmamalı ve rahat olmalıdır.

Unisex Çocuk Ayakkabısı Ürünlerini Kim Seçmelidir?

Çoğunlukla anne ve babalar kendi zevklerine göre alışveriş yapsa da çocuğunuz ne kadar küçük olursa olsun onunda fikirlerinin olduğunu unutmamaya özen göstermenizde fayda var. Onu küçük yaşta seçim yapmaya alıştırmalı ve gelişimi için katkıda bulunmalısınız. Yapmış olduğunuz bu davranışla geleceğinde karar verme yetkisini de kazanmasına yardımcı olacaksınız. Ayrıca kendine olan güveni ve giyim zevki oluşmaya başlayacaktır.

Unisex Çocuk Ayakkabısı Ürünlerinin Fiyat Aralıkları Nedir?

Unisex çocuk ayakkabısı ürünlerinin fiyat aralıkları modele, markaya ve ürün özelliğine göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle belirli bir fiyatı olmadığı gibi belirli bir fiyat aralığı da yoktur. Sizde çocuğunuzun ihtiyacına göre olan unisex çocuk ayakkabısı ürünlerini listeleyebilir ve bütçenize en uygun fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Ayrıca fiyat alarmı butonu sayesinde listelediğiniz ürünlerin fiyatlarında değişiklik olduğu anda haberdar olabilirsiniz.