Testere

En Ucuz Testere Fiyatları

319 ürün gösteriliyor.
İlgili Etiketler
  hırdavat
Testere fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Testere modelleri ve Testere fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Testere kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Bosch, Modatools, İzeltaş, Ceta Form. 319 adet Testere fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi

  Metal, plastik, ağaç, odun ya da ahşap kesmeye yarayan, farklı farklı tasarlanmış açılı, düz veya hareketli kesim yapabilen gereçler testere denir. Testere denince insanların aklına genellikle ilk başta beşeri güç kullanarak odun ya da ağaç kesmeye yarayan bir alet canlanmaktadır. Fakat bu algı çok da doğru değildir. Çünkü farklı amaçlar için birçok testere çeşidi mevcuttur. Testere çeşitlerini en ucuz fiyat avantajları ile Cimri.com'da kolayca bulabilirsiniz.

 • Testere Çeşitleri Nelerdir?

 • Farklı amaçlar ve farklı uygulamalar için birçok testere çeşidi vardır. Kıl testere, motorlu testere, daire testere, benzinli testere, elektrikli testere, gönye testere, dekupaj testere, bunlardan bazılarıdır. Bu sayılan çeşitleri marangozlar, demirciler, plastik doğramacılar, soğuk demirciler, parkeciler ve bahçıvanlar hep farklı sebeplerle kullanırlar.

  Daire testerenin hem elektrikli, hem de akülü modelleri bulunur. Kullanımı sırasında iş güvenliği ekipmanlarının kullanılması gereken testere çeşididir. Gönye testere ise ahşap ve plastik lamine parkeleri kesmeye yarayan elektrikli aletlerdir. Bunların dışında bahçe işleri için kullanılan tilki kuyruk testere, elektrikli budama testeresi de vardır.

 • Testere Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

 • Hangi çeşidi olursa olsun testere kullanırken oldukça dikkatli olunmalı. Bir anlık dalgınlığın hiç arzulanmayan sonuçları olabileceğini aklınızdan çıkarmamalısınız. Kullanım esnasından iş güvenliği önlemleri neleri gerektiriyorsa ciddiyetle uygulanmalıdır. Kullanım amacı haricinde kullanılmaması da bir başka önemli husustur.

  El aletleri arasından el testeresi kullanırken ağzına yani tırtırlı olan kısmına bir miktar sabun sürdüğünüzde kullanım kolaylığı açısından avantajınıza olur. Aynı şekilde testereyi tahtanın lifleri doğrultusunda kullanırsanız işiniz kolaylaşır. 45-60 derece aralığında bir açı en doğrusu olacaktır. Dik kullanılmaması bir başka önemli noktadır. Ayrıca seçtiğiniz parçanın bir tarafını sabitlemenizin faydası olacaktır. Çünkü kesme işleminin sonuna doğru ağırlıktan ötürü aşağı doğru sarkma yapar. Parçayı sabitlerseniz bu sarkma minimum seviyede olur. Bu da zedelenme ihtimalini bir hayli azaltır.

  Kesmeyi hedeflediğiniz malzemenin boyutu büyükse yardım almanız gerekebilir. Çünkü böyle bir durumda herhangi bir iş kazası yaşanmaması için bir veya birkaç kişiden yardım almak önemli olabilir.

  Son olarak alacağınız testere çeşidini belirlerken kullanım amacına göre tercih yapmak dikkat edilmesi gereken bir noktadır.