RAM Bellekler

RAM Bellekler Fiyatları

1334 Ürün gösteriliyor.
Bellek Teknolojisi
Bellek Sayısı
Bellek Hızı
Platform
Işıklandırma
Işıklandırma Özelliği
Soğutucu
Soğutucu Tipi
Renk
Bellek Modülü
Pin Sayısı
VDD
Intel XMP 2.0
TUF Gaming Alliance Sertifikası
RAM Bellekler fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. RAM Bellekler modelleri ve RAM Bellekler fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. RAM Bellekler kategorisinde en favori markalar şu şekilde: HP, Samsung, Lenovo, Dell, Everest. 1334 adet RAM Bellekler fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen RAM Bellekler Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 RAM Bellekler markası:

2021 yılı RAM Bellekler Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
19 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 1328 RAM Bellekler modeli içerisinde en ucuz RAM Bellekler fiyatı 18.9 TL iken, en yüksek RAM Bellekler fiyatı 24483.95 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm RAM Bellekler fiyatlarının ortalaması alındığında ise 19 Nisan 2021 tarihinde ortalama RAM Bellekler fiyatı ise 302.72 TL olarak sitemizde yer alıyor.
Cimri'nin Seçimi
Kingston HyperX Fury 8GB 2133MHz DDR4 HX421C14FB2/8 RAM Bellek
Kingston HyperX Fury 8GB 2133MHz DDR4 HX421C14FB2/8 RAM Bellek
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

RAM Bellekler

Türkçe’deki karşılığı Rastgele Erişimli Hafıza (Random Access Memory) olan RAM, bilgisayarların, telefonların ve tüm akıllı cihazların olmazsa olmazları arasında yer alır. Elektronik cihazlar satın alınırken genellikle RAM’ine bakılır. RAM’in iyi olmaması veya onda bir sorun oluşması yapılan aktiviteyi olumsuz etkiler. Kullandığınız programlar çalışmaz, dosyalar açılmaz veya işlemler yavaş bir şekilde tamamlanır. Yani RAM, elektronik cihazların adeta beyni konumundadır. Bir çeşit veri depolama yeri olan RAM bellekler, aynı zamanda hafıza birimidir. Depolamış olduğunuz bilgilere kolaylıkla ulaşmanızı sağlayan RAM bellekler, ihtiyaç duyduğunuz bilgileri sizler için geçici olarak saklar. RAM bellekte birçok kutucuk bulunur. Sizin ihtiyaç duyduğunuz ve gerekli olan tüm bilgileriniz bu kutucuklarda saklanır. İstediğiniz anda kolayca ulaşabildiğiniz bilgiler RAM bellekte bulunur. RAM’e depolanan bilgilere cihazınızın işlemcisi sizin komutunuz yönünde ulaşır. RAM‌ ‌bellek, cihazların önemli bir bileşeni olduğundan belleğin yeterli olup olmadığından emin olmanız gerekir. Eğer RAM belleğiniz cihazınız için yeterli gelmiyorsa kullanmış olduğunuz programı hiç açamayabilir ya da açmış olduğunuz oyun oldukça yavaş işleyebilir.

RAM Bellek Modelleri ve Özellikleri

Ram bellekler belli bir hafızaya da sahiptir. RAM belleğin kapasitesi ne kadar yüksekse depoladığı bilgi de o kadar yüksek olur. Aynı zamanda kapasitenin yüksek olması cihazın aynı anda birden fazla işlem gerçekleştirmesi demektir. İhtiyaç duymuş olduğunuz RAM miktarını öğrenmek için kullanmış olduğunuz programların RAM ihtiyacınıza bakmanız gerekir. Giriş seviyesi kadar ihtiyaç duyuyorsanız eğer 4‌ ‌GB‌ ‌RAM sizler için yeterli olacaktır. 4 GB RAM’lerde yüksek yoğunluğu bulunan programları çalıştıramayabilirsiniz. Bunun için ‌8‌ ‌GB ‌RAM kullanmanız gerekir. Standartlarda seyreden bu RAM, yakın geleceğinizi de garanti altına alır. Fakat iyi bir oyuncuysanız ya da video düzenlemelere ilişkin yazılımları ve programları kullanıyorsanız 8 GB’lık RAM size yeterli olmayabilir. Söz konusu programları ve yazılımları kullanabilmek, hızınızı yükseltebilmek için 16‌ ‌GB‌ ‌RAM yeterli olur. 16 GB’lık RAM ile ihtiyaç duyduğunuz tüm işlemleri kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Cihazınızın hızlı bir şekilde bilgileri okumasını istiyorsanız GB’ı yüksek RAM’lere göz atmanız gerekebilir. Cihazınız için Everest RAM tercih edecekseniz eğer çipli RAM’ler mevcuttur. RAM’lerin arasında 4 GB’lık, 8 GB’lık ve 16 GB’lık RAM’ler bulunuyor. Cihazınızın ihtiyaçları ve sizin kullanmış olduğunuz yazılımlar ve programlar doğrultusunda RAM’lerin arasından bir tercih yapabilirsiniz. Corsair‌ ‌RAM istiyorsanız bu markada 8 GB’lık, 16 GB’lık ve 32 GB’lık kapasiteye sahip RAM’leri bulabilir, cihazınızı hızlı bir şekilde kullanabilirsiniz. Tercihinizi Kingston‌ ‌RAM’den yana kullandığınızda 4,8 ve 16 GB’lık RAM belekleri bulabilirsiniz. Gereksinimleriniz doğrultusunda yüksek kapasiteyi seçebilirsiniz. Samsung‌ ‌RAM istediğinizde de bu markada yine 4, 8 ve 16 GB’lık bellekleri bulabilir, cihazınız ile uyumlu RAM’i tercih edebilirsiniz. Bu markaların yanı sıra HP, Hi Level ve Ballistix markalarında da sizin için yeterli olabilecek RAM’leri bulabilir, bilgisayarınız, telefonunuz veya tabletinizin hızı için gerekli olan RAM belleği seçebilirsiniz. Hp‌ ‌RAM bellekte soğutuculu RAM’leri bulabilirsiniz. 8 GB’lık ve 16 GB’lık RAM’ler bu markada mevcuttur. İsterseniz tercihinizi Hi‌ ‌Level‌ ‌RAM bellekten yana kullanabilirsiniz. Hi Level bellekte 4 GB’lık, 8 GB’lık ve 16 GB’lık RAM’leri bulabilirsiniz.

RAM Bellek Fiyatları

Sisteminizin kısa süreli belleği olan RAM, cihazınızda kullanmış olduğunuz tüm programların ve yazılımların bilgilerini depolar. Depolamış olduğu bilgileri ise size en kısa sürede ve kolaylıkla ulaştırır. Her cihazın bir RAM belleğe ihtiyacı vardır. RAM bellekler geçici olmasıyla dikkat çeker. Bu da demek oluyor ki cihazınızı kapattığınızda RAM bellekler depolamış olduğu bu bilgiyi unutur. Bu bellekler sadece sizin ihtiyaç duymuş olduğunuz bilgiyi kısa süreliğine depolar ve sizlere hızlı bir şekilde iletir. RAM bellekler belli bir hafızaya yani bir kapasiteye sahiptir. Sahip olduğu kapasite ise kullanmış olduğunuz yazılımlar ve programlarda etkisini gösterir. Yüksek kapasiteye sahip RAM’ler işlemleri daha hızlı ve kolay gerçekleştirir.  RAM ‌bellek‌ ‌fiyatları ise bazı özelliklere göre değişiklik gösterebilir. Fiyat aralığını belirleyen öncelikli etmen ise belleğin sahip olduğu kapasite olur. RAM’lerde 4, 8, 16 ve 32 GB’lık kapasiteye sahip bellekleri bulabilirsiniz. Bu bellekler ise kendi aralarında fiyat farklılığı gösterebilir. Soğutucu özelliği bulunan RAM’ler de kullanıcılarına farklı fiyat sunabilir. Fiyatları karşılaştırmak, size en uygun RAM’e ulaşmak istiyorsanız cimri.com sayfasını ziyaret edebilir, en ucuz ürüne buradan ulaşabilirsiniz.

RAM Bellek Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Bilgisayarların bilgileri geçici olarak sakladığı depo olan RAM bellekler, aynı bilgiye daha hızlı ve kısa sürede erişimi sağlar. Dolayısıyla bellekler akıllı cihazların en önemli bileşenlerinden biri olur. Cihazlarda önemli bir yere sahip olan RAM’lerde dikkat etmeniz gereken birkaç husus bulunuyor Satın almadan önce bu hususlara göz atabilir, bilgiler doğrultusunda bir tercih yapabilirsiniz. RAM’lerde ön plana çıkan önemli özellik RAM belleği kullanım amacınız oluyor. Eğer görselliği yoğun olan oyunlarda, yüksek çözünürlüğe sahip videolarda yüksek kapasiteye sahip RAM’leri kullanmanız gerekir. Cihazınızın işlemcisi de RAM seçiminde öne çıkar. RAM’i seçerken cihazınızın 64 Bit mi yoksa 32 Bit mi olduğunu bilmeniz gerekir. 32 Bit işlemciler için 4 GB’lık RAM bellekler yeterli olurken 64 Bit işlemciler için daha yüksek kapasitedeki RAM’ler kullanılır. Örneğin; Ballistix‌ ‌RAM hem düşük hem de yüksek işlemciler için ideal nitelikler taşır. Bunun yanı sıra satın almak istediğiniz RAM’in Megahertz birimine de göz atmanız gerekir. Bu birim RAM’in çalışma hızını sizlere gösterir. Hız değeri yüksek olan RAM’ler cihazınızın hızını yükseltir.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery