• En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Lastik Tamir ve Bakım Ürünleri Nelerdir?

Aracınızın en önemli parçalarından olan lastikler sürüş keyfiniz ve güvenliğiniz için oldukça önemlidir. Lastik tamir ve bakım kategorisinin başında hava pompası yer almaktadır. Hava pompası sayesinde aracınızın lastikleri indiyse yenide hava doldurarak şişmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu ürün sadece otomobil lastiği için değil bisiklet, motor, deniz yatağı ve top gibi içinde hava bulunması gereken ürünler içinde kullanılmaktadır. İsterseniz küçük boyutlu pompalardan tercih ederek yanınızda da bulundurabilirsiniz. Lastik hava pompalarının boyutu bagaja konulabilir olduğu için aracınızda da rahatlıkla bulundurabilirsiniz. Aracınız içerisinde her zaman bulunması gereken bijon anahtarı tekerlek değiştirirken kullanılan aparatlara denmektedir. Lastiklerde bulunan bijonların çıkarılmasını sağlayan bu anahtarlar çelik bijon anahtarları, iki ağız bijon anahtarı, dörtlü bijon anahtarı ve L tipi bijon anahtarı olmak üzere 4'e ayrılmaktadır. Lastik tamir spreyi sayesinde patlayan lastiği geçici olarak tamir edebilirsiniz. Yolda kaldıysanız bir süreliğine bu spreyi kullanarak en yakın yetkili servise gidebilirsiniz. Bu anlamda tam bir kurtarıcı görevini üstlenmiştir. Aynı zamanda bisiklet ve motorsiklet içinde kullanabileceğiniz bir üründür. Kişilerin zevk ve tercihlerine göre seçilen renkler lastik yazı kalemi lastiğin üzerine yazı yazmanız için kullanılan ürünler arasında yer almaktadır. Hava ölçme saati sayesinde lastiğin içindeki basınç değeri kontrol edilmektedir ve düştüğü zaman en yakın yerde lastiklerinizi şişirebilirsiniz. Lastik tamir ve bakım ürünleri arasında yer alan kompresör hava ya da gazı sıkıştırarak basınç yaratan makinelere denmektedir. Diğer lastik bakımı ürünlerinden olan lastik koruyucu ve lastik parlatıcı spreyler sayesinde lastiğinizin bakımını rahatlıkla yapabilirsiniz.

Lastik Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Lastiğinize denge katması için balans yaptırmalısınız. Böylelikle lastikle jant arasında denge oluşmaktadır. Lastik sadece tazyikli su ile temizlenmelidir. Lastiğin hava basıncı kontrol edilmeli ve sabit olması için fazlaysa indirilmeli azsa yükseltilmelidir. Lastiklerin yerlerinin değiştirilmesi gerekmektedir. Ayrıca yazla kış mevsimleri geçişlerinde mutlaka lastiklerinizi değiştirerek yola çıkmalısınız. Özellikle kış aylarındaki karlı hava koşullarında yaz lastiklerinizle yola çıkmamanız gerekmektedir.

Doğru Lastik Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Lastik ölçülerinizi öğrenmeniz gereken ilk dikkat edeceğiniz noktalardan biridir. Mevsim ve iklim koşulları dikkate alınmalıdır. Aracınızı hangi amaçla kullanıyorsanız lastik seçimini de ona göre yapmanız gerekmektir. Örneğin; aracınızla ağır yük taşıyorsanız doğru lastiği yük kapasitesine göre almalısınız. Lastiklerin üretim tarihleri oldukça önemlidir. Normal şartlarda beş yılda bir değiştirilmesi gerektiği için üretim tarihinin de yeni olması gerekmektedir. Doğru lastik seçimi hem aracınız hem de sizin için faydalı olacaktır. Aracınızın ömrünü uzatırken sizinde bütçenize destek sağlayacaktır.

Lastik Tamir ve Bakım Ürünlerinin Fiyat Aralıkları Nelerdir?

Lastik tamir ve bakım ürünlerinin fiyatları model, marka ve ürün özelliğine göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle belirli bir fiyatı olmadığı gibi belirli bir fiyat aralığı da yoktur. Sizde ihtiyacınıza göre olan lastik tamir ve bakım ürünlerini filtreleyebilir ve bütçenize en uygun fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Ayrıca fiyat alarmı butonu sayesinde seçmiş olduğunuz bir ürünün fiyatında değişiklik olduğu an haberdar olabilirsiniz.