Düdüklü Tencereler

Düdüklü Tencereler Fiyatları

448 Ürün gösteriliyor.
Malzeme
Tek Elle Aç-Kapat
Makinede Yıkanabilme
Kapak Tipi
Program Seçme
İndüksiyon Ocak Uyumu
Buhar Sepeti
İlgili Etiketler
    termos
Düdüklü Tencereler fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Düdüklü Tencereler modelleri ve Düdüklü Tencereler fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Düdüklü Tencereler kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Taç, Pierre Cardin, Modatools, Korkmaz, Tefal. 448 adet Düdüklü Tencereler fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
12
Ürün Görseli Hazırlanıyor
WMF Perfect 4.5 lt Düdüklü Tencere
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Düdüklü Tencere

Düdüklü tencereler ev hanımlarının adeta eli ayağıdır. Bu sebeple de her evde en az bir tane düdüklü tencere bulunur. Teknolojinin de gelişmesi ile beraber düdüklü tencere çeşitleri farklılaşmıştır. Düdüklü tencerelerin genel mantığı yemekleri çok daha hızlı bir şekilde pişirmek için buhar ve buhar gücünden faydalanmasıdır. Genellikle ev hanımları kırmızı et ve tavuk gibi et ürünlerinin daha hızlı pişmesini sağlamak amacıyla düdüklü tencere kullanırlar. Düdüklü tencere kuru fasulye gibi baklagillerin de normal süresinden çok daha hızlı bir şekilde pişmesini sağlar. Ev hanımlarının düdüklü tencere kullanmasının nedenlerinden bir tanesi de et ürünlerinin düdüklü tencerede vitaminlerini çok daha fazla suyuna bırakmasıdır. Bu sayede evde pişen yemeklerde et ve tavuk suyu gibi sular kullanılabilir ve yemeklerin besleyicilik oranı arttırılabilir. Piyasada birbirinden farklı model ve hacimde düdüklü tencere bulunur. Bu düdüklü tencereler arasından seçim yaparken de dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bu hususlara dikkat edildiği sürece kendinize uygun olan düdüklü tencereyi kolaylıkla bulabilirsiniz.

Düdüklü Tencere Çeşitleri

Düdüklü tencere satın alırken düdüklü tencere çeşitlerine bir göz atmak gerekir. Hangi düdüklü tencerenin size uygun olduğuna karar vermek ise biraz zaman alabilir. Daha önceden kullandığınız bir düdüklü tencere bulunuyor ise o modelden yola çıkarak yeni bir düdüklü tencere satın alınabilir. Daha önce hiç düdüklü tencere kullanmamış biri ise bir düdüklü tencerede neye ihtiyaç duyacağını düşünmeli ve ona göre karar vermelidir. Düdüklü tencere seçiminin işlevsel olması en önemlisidir. Düdüklü tencereler temel olarak ikiye ayrılabilir; geleneksel düdüklü tencereler ve son yıllarda mutfaklarda yerini alan basınç göstergesi ve zaman ayarı bulunan düdüklü tencereler. Son dönemlerde yeni evlenen kişiler tarafından basınç göstergesi bulunan düdüklü tencereler çok daha fazla tercih edilir. Klasik düdüklü tencerelere oranla bu tipteki düdüklü tencereler daha kolay bir şekilde kullanılmaktadır. Düdüklü tencere satın alırken de kolay kullanılabilme özelliği göz önünde bulundurulmalıdır. Düdüklü tencere satın alırken göz önünde bulundurulması gereken önemli özelliklerden bir tanesi ise düdüklü tencerenin iç hacmidir. Düdüklü tencere satın alırken iç hacmine çok dikkat edilmesi gerekir, bu da düdüklü tencerede ne pişirileceği konusuyla ilgilidir. 3 litrelik düdüklü tencere modeli çekirdek aileler için oldukça yeterli olacaktır. 5 litrelik düdüklü tencere modelleri ise daha çok büyük aileler tarafından tercih edilir. Beslenme tarzının ve yemek pişirme şeklinin düdüklü tencere seçimi üzerinde etkisi oldukça büyüktür. Düdüklü tencere küçük modelleri de bulunur. Bu yüzden ihtiyaca göre küçük olan modelleri de tercih edilebilir. Düdüklü tencere seti içerisinde genellikle bir adet düdüklü tencere bulunur ve bu tencere setleri iki veya daha fazla parçaya sahip olabilir. Set içerisinde bir düdüklü tencere dışında farklı fonksiyonlara sahip tencereler bulunabilir. Düdüklü tencere kullanmak bazı kişilere çok tehlikeli gelebilir. Bilinçsiz bir şekilde basıncı tam olarak boşaltılamayan düdüklü tencereler patlama gibi oldukça riskli olaylara yol açabilir. Ancak bilen bir kişiden alacağınız destek ile kolay ve güvenli bir şekilde düdüklü tencere kullanabilirsiniz. İnternet üzerinden düdüklü tencere kullanımı ile ilgili araştırma yapılabilir. Sayfamızı ziyaret edip düdüklü tencere modellerine göz atabilir ve ürünlerin altında bulunan gerçek kullanıcı yorumlarını okuyarak kolaylıkla fikir edinebilirsiniz.

Düdüklü Tencere Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Her üründe olduğu gibi düdüklü tencere modelleri arasından seçim yaparken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunur. Bu hususlara dikkat edildiği halde satın alınan düdüklü tencereden çok daha fazla memnun kalınacaktır. Düdüklü tencere satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli özellik düdüklü tencerenin güvenlik kilidinin bulunmasıdır. Düdüklü tencerelere fazla miktarda ısı verildiğinde patlama gibi olasılıklar söz konusudur. Klasik düdüklü tencerelerde bu gibi sorunlarla karşılaşılabilir. Eğer düdüklü tencere kullanma konusunda sıkıntı yaşayan bir kullanıcı iseniz satın alacağınız düdüklü tencere modelinde kesinlikle güvenlik kilididir. Pişirme kontrolü özelliği ise yeni nesil düdüklü tencerelerde bulunan bir özellik olarak karşımıza çıkar. Pişirme kontrolü yemeğin çok daha iyi bir şekilde gerektiği ısı ile pişmesini sağlayan bir özelliktir. Bu nedenle de kullanıcıya büyük bir rahatlık sağlar. Bir düdüklü tencere yemeğin normal pişme süresinden çok daha hızlı pişmesini sağlar. Bu sebeple de düdüklü tencereler mutfaklarda sıklıkla kullanılır ve içerisindeki havanın dışarı çıkmaması sebebiyle de yemeklerin daha lezzetli olmasını sağlar. Bir düdüklü tencere satın alındığında oldukça uzun süre kullanılabilme özelliğine sahiptir. Bu sebeple ne kadar fazla ve yardımcı özelliğe sahip ise kullanıcı için o kadar yararlıdır. İyi bir düdüklü tencerede zaman ayarının bulunması gerekir. Bir düdüklü tencere seçimi yaparken zaman ayarının bulunmasına da özen gösterilmelidir çünkü siz salonda otururken zaman ayarını yaptıktan sonra düdüklü tencereyi kendi haline bırakmak çok büyük rahatlık sağlayacaktır. İyi bir düdüklü tencerede et ve sebze yemeklerini pişirmek için farklı pişirme ayarları bulunmalıdır. Bir evde zaman zaman sebze, zaman zaman da et yemeği pişer. Bu iki çeşitteki yemekleri aynı oranda lezzetli bir şekilde pişirmelidir.

Düdüklü Tencere Fiyatları

Düdüklü tencere fiyatları piyasadaki marka ve modellere göre değişiklik gösterir. Bir düdüklü tencerede ne kadar fazla özellik var ise düdüklü tencerenin fiyatı da o kadar artar. Düdüklü tencere satın alırken kesinlikle bonkör davranılmalıdır. Çünkü satın alınan düdüklü tencereler uzun yıllar boyunca kullanılabilir ayrıca emniyet açısından da daha fazla özelliğe sahip olan düdüklü tencereler tercih edilmelidir. Düdüklü tencere çeşitleri arasından seçim yaparken dikkat edilmesi gereken özellikler kesinlikle göz önünde bulundurulmalıdır. Bu sayede satın alınan düdüklü tencere modeli çok kullanışlı ve rahat kullanıma sahip bir düdüklü tencere olacaktır. Düdüklü tencere satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli özelliklerden bir tanesi de düdüklü tencerenin iç hacmidir. Düdüklü tencerelerin piyasada pek çok farklı çeşidi bulunur. Set halinde satılan tencereler arasında bazı modellerde düdüklü tencere de bulunabilir. Kullanıcılar özellikle 2 li düdüklü tencere tercih etmektedir. Bu tipteki modelleri tercih etmelerinin sebebi ise daha ekonomik olmasıdır. Setlerdeki tencere sayısı ne kadar artar ise fiyat da doğal olarak o kadar fazla artacaktır. Düdüklü tencere seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli özelliklerden bir tanesi de tencerenin paslanmaz çelikten üretilmiş olmasıdır. Bazı tencereler ve düdüklü tencerelerde paslanmaz çelikten başka üretim malzemesi kullanılabilir ve bu durumun sonuçları da pek sağlıklı olmaz. Kalitesiz düdüklü tencere seçimi yapmak tasarruf etmeyi sağlamaz aksine boşa zaman ve enerji harcamaya sebep olur. Bu nedenle düdüklü tencere gibi mekanizmaya sahip olan tencerelerde ucuza kaçılmamalı ve kaliteli ürünler tercih edilmelidir. Sayfamızı ziyaret edip düdüklü tencereler ve düdüklü tencere setlerine göz atıp fikir edinebilir ve fiyatlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ürünler altına gerçek kullanıcıların yapmış olduğu yorumları okuyabilir ve diğer kullanıcıların deneyimlerinden yola çıkarak seçim yapabilirsiniz. Siz de kendi deneyimlerinizi diğer kullanıcılar ile paylaşma amacıyla ürünler altına yorum bırakabilir ve fikirleriniz ile diğer kullanıcılara destek olabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2020 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle Play