Düdüklü Tencereler

En Ucuz Düdüklü Tencereler Fiyatları

477 ürün gösteriliyor.
Malzeme
Tek Elle Aç-Kapat
Makinede Yıkanabilme
Kapak Tipi
Program Seçme
İndüksiyon Ocak Uyumu
Buhar Sepeti
İlgili Etiketler
    termos
Düdüklü Tencereler fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Düdüklü Tencereler modelleri ve Düdüklü Tencereler fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Düdüklü Tencereler kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Pierre Cardin, Taç, Modatools, Royal, Korkmaz. 477 adet Düdüklü Tencereler fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
12
Ürün Görseli Hazırlanıyor
WMF Perfect 4.5 lt Düdüklü Tencere
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Düdüklü Tencere Nedir?

Düdüklü tencere, basitçe günlük hayatta en çok kullanılan mutfak eşyalarından biridir. Su buharının herhangi bir şekilde dışarı çıkmasına izin vermez. Su kaynamaya başlayınca ortaya büyük ölçüde buhar çıkar. Dışarı çıkamadığı içinde kabın içinde birikir. Bu da tencere içindeki basıncın artmasına neden olur. Basınç arttıkça suyun kaynama noktası yükseldiği için su 125C dereceye kadar ısınabilir. Bu da tenceredeki besinlerin çok daha çabuk pişmesini sağlar.

Düdüklü tencerede pişen besinlerin yüksek ısı nedeniyle vitaminlerini ve yararlı besin öğelerini kaybettiği düşünülür ancak besin daha hızlı piştiği ve havayla temas etmediği için durum tam tersidir.

Düdüklü Tencere Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Pişirme sırasında düdüklü tencerenin için atmosfer basıncının çok daha üzerinde bir basınç birikir. Modern düdüklü tencerelerin çoğunda bu duruma karşı emniyet sistemleri vardır. Emniyet sistemi basınç boşaltılmadan kapağın açılmasını engeller. Ancak basınç tahliye edilmeden herhangi bir şekilde düdüklü tencerenin kapağı açılırsa ciddi bir patlama meydana gelebilir.

Düdüklü tencerenin içine her zaman yeterli ve doğru miktarda su konulmalıdır. Faza su koyulması düdüklü tencere içindeki basınç seviyesinin emniyetli sınırları aşmasına ve kazalara neden olabilir. Az su konulması ise yemeğin yanmasına neden olabilir.

Neden Normal Tencere Yerine Düdüklü Tencere Alınmalıdır?

En başta da söylediğimiz gibi düdüklü tencerede besinler, normal tenceredekine oranla daha hızlı pişer. Bunun nedeni düdüklü tencerenin su buharını içinde hapsetmesidir. Dolayısıyla su düdüklü tencerede 130 dereceye çıkabilir. Pişirilen yiyeceklerin ısısı suyun kaynama derecesinden çok daha üste çıkabilir. Bu sayede yemekler besinler vitamin ve mineralleri kaybetmeksizin daha hızlı şekilde pişer.

Düdüklü Tencere Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Düdüklü tencere satın alırken en çok dikkat edilmesi gereken nokta, tencerenin üzerinde CE belgesi olmasıdır. CE belgesi, ürünün amacına uygun şekilde kullanıldığında insana, hayvana ve çevreye zarar vermeyeceğini gösterir.

Kullanabileceğiniz bir düdüklü tencere almanız çok önemli. Almadan önce düdüklü tencereyi açıp kapama ve kullanma konusunda rahat edebileceğiniz bir ürün seçmeniz önemli.

Düdüklü tencereler alüminyum, paslanmaz çelik ve elektronik sistemli olmak üzere birkaç çeşittir. Anotlu alüminyumdan yapılmış mutfak gereçleri sağlık açısından tehlike teşkil etmez. İşlenmiş alüminyumdan yapılmış mutfak gereçleri ise kanserojen oldukları için kullanılmamalıdır.  Paslanmaz çelik düdüklü tencereler kullanılabilir ama en iyi tencereler dökme demirden yapılmış olanlardır. Dökme demir düdüklü tencereler sıcaklığı eşit bir şekilde dağıtacaktır. Genelde düdüklüyle yemek yapanlar için çok iyi bir tercih olacaktır. 

Düdüklü tencerelerin fiyatları 40 TL ile 2323 TL arasındadır. Tefal , Fissler gibi tercih edilen markaların içinden onlarca modeli en uygun fiyata Cimri.com aracılığıyla bulabilirsiniz.