Blenderler

En Ucuz Blenderler Fiyatları

1026 ürün gösteriliyor.
Ölçü Kabı Kapasitesi
Doğrayıcı Hazne Kapasitesi
Buz Kırma
Dilimleme
Doğrama
Çırpma
Rendeleme
Blenderler fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Blenderler modelleri ve Blenderler fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Blenderler kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Bosch, Philips, Arçelik, Vestel, Korkmaz. 1026 adet Blenderler fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi

Blender Nedir?

Blender mutfakların vazgeçilmezi haline gelmiş bir elektrikli karıştırma aracıdır. Mutfaktaki işleri oldukça kolaylaştıran blender, karıştırma hızını ayarlama imkanı da sunar. Kimi zaman bir kek harcını karıştırmada bize yardımcı olan blender kimi zamansa bir meyveyi parçalama ve sıkma işlemlerinde de kullanılabilir. Özellikle uzun süre karıştırılmak istenen çorbaların yapımında blender aşçılara büyük kolaylıklar sağlar. Genellikle motorları uzun kullanımlar için elverişli değildir. Bu yüzden kullanım esnasında zaman zaman motor dinlendirilmelidir. Meyve ve sebzelerin parçalanmasında kullanılırken parçalanması istenen besinlerin dilimlendikten sonra işleme alınması daha doğru olacaktır.

Blender Çeşitleri Nelerdir?

Blender modelleri genellikle malzemelerine, güçlüklerine ve farklı özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. En iyi şekilde verimi alabilmek için birden fazla hız seçeneği içeren ve 300 ile 600 watt güç aralığındaki modeller tavsiye edilmektedir. İki temel blender çeşidi bulunmaktadır. İlki geleneksel blender; döner bıçaklar ve kapak ile uzun bir kabın yerleştirildiği bir güç tabanı bulunmaktadır. Malzemeleri parçalamak için dönme gücünü kullanır ve el blenderlerinden daha güçlüdür. Bu güç sayesinde, buz kırma gibi zor işler için de daha uygundur. Aynı zamanda bu tip blenderlarin kapağı bulunmasından dolayı, malzemelerin dışarıya akması ya da kaçması gibi durumları da engellemektedir. İkinci olarak el blenderleri ise, hafif parçalama, çırpma ve karıştırma işlemleri için tasarlanmıştır. Evdeki herhangi bir kap ile kullanılabilen bu tip blender çeşitleri, büyük hacimleri karıştırmak için de oldukça kullanışlıdırlar.

Blender Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Blender seçimlerinizi yaparken dikkat edileceklerin başında karıştırma işlemi üzerinde daha fazla kontrol sahibi olabilmeniz için darbe fonksiyonu olan bir blender tercih etmeniz gelmektedir. Blenderlerinizi ne amaçla kullanacağınıza karar verdikten sonra, buna uygun güç tercihinizi de yapmanız gerekmektedir.

Blender Nasıl Temizlenir?

Kullanımı daha yaygın olan el blenderlerinin temizliği de son derece kolaydır. Kullanıldıktan hemen sonra, üzerlerinde kalan artıklardan arındırmak için bol su ile yıkanmalıdır. Genellikle iki parçadan oluşan el blenderlerinin alt bölümleri bulaşık makinesinde yıkanabilme özelliğine sahiptir. Ancak tek parça blendera sahipseniz, bulaşık süngeri ve deterjanı kullanılarak bu işlem gerçekleştirilebilir. Bu noktada blenderin üst bölümünün suyun altına gelmemesine özen göstermelisiniz.

Sürahili blenderler ise, yarısına kadar sıcak su ile doldurulup birkaç damla bulaşık deterjanı koyularak çalıştırıldıklarında tertemiz olacaktır. Her iki tip blender çeşidinde de dikkat edilmesi gerekilen en önemli nokta, temizlik esnasında blenderlerin fişlerinin prizden çıkartılmış olduğundan emin olmanızdır. Siz de, mutfağınıza ve kullanacağınız alanlara göre, işlevselliği en uygun blender modellerine en ucuz seçenekler ile kolayca sahip olabilirsiniz!

Blenderınızı Daha Uzun Süre Kullanabilmek İçin Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Blenderlar özellikle belli görevleri yapabilmek için tasarlanmış küçük ev aletleridir. Çorba yapmak, meyve sebze püresi ya da smoothiler hazırlamak gibi birçok işte imdadımıza yetişen blenderları daha uzun ömürlü kullanmak için birkaç noktaya dikkat edilmelidir. Blenderlar mutfak robotları kadar güçlü cihazlar değildir bu yüzden çoğu buz kırma ya da belirli yoğunluğun ve sertliğin üzerinde yiyecekleri ve içecekleri öğütme ve karıştırmada kullanılmamalıdırlar. Bu gibi kullanımlar cihazın hem motoruna hem de öğütücü karıştırıcı parçalarına zarar verebilir. Cihaz kullanılırken birkaç saniyede bir durmak ve cihazı dinlendirmek de uzun süreli durmadan kullanıma göre daha sağlıklıdır. Uzun süre zorlanan blenderlar ısınarak zarar görebilirler.

Neden Blenderınızı Set Olarak Almalısınız?

Blenderlar çoğu zaman tek cihaz olarak satışa sunulmaktadır. Ancak artan ihtiyaçlar ve kullanımın yaygınlaşması set olarak satılan paketlerin sayısını da arttırmıştır. Farklı ihtiyaçlarınıza uygun başlık ve aparat seçenekleri ile blender setleri öğütme, karıştırma, çırpma gibi birçok işin üstesinden gelmektedir. Farklı ürünlere sahip olmak yerine satın alacağınız blender seti size her alandan hem de paradan tasarruf ettirecektir.

Normal Blender Seti İle Smoothie Yapılabilir Mi?

Cimri.com üzerinden bulacağınız size en uygun blender setiniz ile smootihe de hazırlayabilirsiniz. Ancak sağlıklı beslenmeye meraklı ve sporcu bir kişiyseniz tercihinizi sakma kabı bulunan smootie için özel üretilmiş blender modelleri bu ihtiyacınızı daha iyi ve pratik bir şekilde karşılayacaktır.