track source

Blenderler

Blenderler Fiyatları

1031 Ürün gösteriliyor.
Güç
Ölçü Kabı Kapasitesi
Doğrayıcı Hazne Kapasitesi
Buz Kırma
Dilimleme
Doğrama
Çırpma
Rendeleme
Kaydırmaz Taban
Kablo Sarma Yuvası
Hız Ayar Düğmesi
Öğütücü Hazne
Dijital Gösterge
Elektronik Kontrol Paneli
Pulse Özelliği
Blenderler fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Blenderler modelleri ve Blenderler fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Blenderler kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Bosch, Philips, Arçelik, Siemens, Vestel. 1031 adet Blenderler fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Blenderler

Blender çeşitleri mutfaktaki en büyük yardımcı ürünler arasında bulunur. Her evin mutfağında artık olmazsa olmaz bir ev aleti olduğu için herkes için satın alma aşamasında bakılacak özellikler fazlasıyla önem taşır. Mutfakta pratik ve hızlı olmak gerekir. Blenderler da bu sebeple en çok başvurulan elektrikli mutfak aletlerindendir. Mutfak aletlerinden olan blenderler parçalayıcılar kategorisine girer. Bu mutfak aleti içerisine atılan gıdaları olabilecek en ufak boyutlara getirene kadar parçalar. Blenderların da kendi içerisinde farklı özelliklere sahip olan çeşitleri bulunur. Hangi tipte blendera ihtiyacınız olduğuna karar vermeden rastgele bir blender alınmaması gerekir. Blender tercihi yeme ve beslenme şeklinize göre bile değişiklik gösterebilir. Bu nedenle bir kullanıcının severek ve rahatlıkla kullandığı bir blender farklı bir kullanıcı için uygun özelliklerde olmayabilir. Blenderler katı ve sıvı her türlü yiyecek ve içeceği karıştırma özelliğine sahip mutfak araçlarıdır ve özellikle son dönemlerde meşhur olan smoothie ve sağlıklı içeceklerin yaygınlaşmasıyla da çeşitli türevleri piyasaya sürülür. Piyasada birbirinden farklı marka ve birbirinden farklı modellerde mutfak blenderleri bulunur. Tüketicilerin kafası piyasadaki blender çeşitliliği sebebiyle karışabilir ancak blender satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar göz önünde bulundurulduğu takdirde tüketiciye en uygun mutfak blenderi seçimi kolaylıkla yapılabilir. Bu konuda endişeler var ise internet üzerinden blender seçimi konusunda araştırma yapabilir veya uzman görüşü alınabilir.

Blender Modelleri

Piyasada birbirinden farklı blender çeşitleri bulunur. Bu modellerden herhangi birini seçmek kullanıcıdan kullanıcıya göre değişiklik gösterecek aranan özelliklere göre farklılaşmaktadır. Blender seçimi hangi yiyeceklerin nasıl çekileceği gibi önemli hususlar göz önünde bulundurularak yapılması gerekir. Aksi halde blender için uygun olmayan yiyecekler çekilmesi durumunda blenderin motoru yanabilir ve henüz daha yeni bir mutfak aleti iken bozulma gibi istenmeyen durumlar yaşanabilir. Blender satın alırken göz önünde bulundurulması gereken özelliklerden bir tanesi de motor gücüdür. Motor gücü yüksek olan blenderler çok daha iyi, hızlı ve kolay bir şekilde gıdaları parçalayabilir. Kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen blender seti halinde olan modellerdir. Blender tekli modelleri de bulunur. Standart bir blender setinde hazneli karıştırıcı, mikser ve mililitre hesabı yapılacak bir karıştırma kabı bulunur. Bu üçlü setler en çok tercih edilen blender modeller arasında yer alır. Böyle set halinde bir blender seçimi yapmak kullanıcı için oldukça kullanışlı olur. Keklerde, pastalarda, krema veya sos çırpılırken kullanılabilen bir blender mikser olması da elde çırpmaktan çok daha yüksek performanslı ve hızlı olur. Bu sebeple de mutfakta zaman kazanmayı sağlar. Hazneli blender doğrayıcı ise modelden modele ve motor gücüne göre değişiklik gösterse de etleri, sert ve katı peynirleri, donmuş meyveleri, kabuklu yemiş ve havuç gibi sert sebzeleri saniyeler içerisinde tek bir tuş ile doğramayı sağlar. Kapalı olması sebebiyle de mutfağı kirletecek sıçramaların önüne geçmeyi sağlar. Blender setlerinin içerisinde bulunan karıştırma kabı ise kullanıcının tarifinde kullanacağı sıvıları mililitre hesabı yaparak ölçebileceği bir araç olarak da karşımıza çıkar. Standart blenderler ile sadece motor gücü yüksek ise smoothie gibi donmuş meyve ve buz gibi materyalleri kırabilir. Ancak smoothie blender modelleri smoothie malzemelerini hiçbir sıkıntı ile karşılaşmadan kırabilir ve püre haline getirebilir. Smoothie denen ve son zamanlarda oldukça trend olan içecekler içerisinde bulunan çeşitli meyve ve sebzelerle günlük besin ihtiyacını karşılayan ve kolay bir şekilde hazırlanan, tüketilen bir besindir. Smoothie yapma amacı ile bir blender satın alınırsa smoothie blenderi olmasına özen gösterilmesi gerekir.

Blender Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Blender modelleri arasından seçim yaparken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunur bu hususlara dikkat edilmesi halinde satın alınan blender kullanıcıya uygun özellikler içerecek ve kullanıcıyı çok daha memnun eder. Blender satın alırken en çok dikkat edilmesi gereken husus blenderin motor gücüdür motor gücü yüksek olan blenderler yiyecekleri çok daha kısa ve mükemmel şekilde püre haline getirebilir. Eğer el blenderi satın alınırsa ürünün en önemli özelliği metal çubuğunun uzun olmasına dikkat edilmesi gerekir. Çorba yaparken kullanılmak istenen blenderlerin plastik kısmının sıcak çorbaya girmemesi gerekir bu durum çeşitli arızalara sebep olabilir. sıcak çorbayı kısa bir süre içerisinde blendera zarar vermeden çekmek için metal çubuğun uzun olmasına dikkat edilmesi gerekir. Blender satın alırken dikkat edilmesi gereken önemli özelliklerden bir tanesi de satın alınacak olan blenderin kullanıcıya iş yükü oluşturmaması açısından blender parçalarının çıkarılıp bulaşık makinesinde yıkanabilir olmasıdır. Bulaşık makinesinde yıkanma özelliğine sahip olan blender parçaları kullanıcıya zaman kaybettirmez ve kolaylık sağlar. Smoothie blenderi satın almaya karar veren bir kullanıcının ise blender tipine dikkat etmesi gerekir. Eğer tek kişi bir smoothie blenderi kullanacak ise küçük boyuttakiler tercih edilebilir ama bir smoothie blenderi iki veya daha fazla kişi kullanacaksa sürahi tipi smoothie blenderlar geniş haznesi nedeniyle çok daha uygun olabilir. Smoothie blender satın alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer özellik ise buz kırabilme özelliğidir. Smoothieler yaz günlerinde serinlemek amacıyla da sık sık tercih edilen içecekler arasında bulunur. Buz kırabilme özelliğinin olması, donmuş meyve ve sebzeleri kolaylıkla kırabilmesi ve püre haline getirebilmeyi sağlar. Bu özelliğe sahip bir cihaz alınsa bile buzlu yiyeceklerin direkt bıçakların üzerine yerleştirilmemesi önerilir.

Blender Fiyatları

Blender fiyatları piyasadaki model ve özelliklerine göre değişiklik gösterir. Blender satın alırken fiyattaki artışı motor gücü ve set halinde ise blendera takılan parçaların sayısı etkileyebilir. Blender seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli özellik fiyat performans açısından karlı olacak modellerden seçim yapılması gerekir. Blenderda motor gücü fazlasıyla önem taşır. Set halindeki blender modellerinden takıp çıkarılabilen parçaların az olması kullanıcıyı çok fazla olumsuz etkilemez ancak düşük güce sahip bir motor düşük performansta parçalama sağlar. Bu nedenle blender satın alırken motor gücü her şeyden önemli bir özellik olarak tutulabilir. Blender satın aldıktan sonra kullanma esnasında da dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunur. Bu hususlara dikkat edilmesi satın alınan blenderin çok daha uzun ömürlü olması ve fonksiyonel bir şekilde kullanılmasını sağlayabilir. Blender kullanırken katı ve sıvı malzemeler aynı anda karıştırılmaması gerekir. İlk önce katılar daha sonra sıvılar blenderdan geçirilip daha sonra karıştırılabilir. Blender mutlaka her kullanımdan sonra temizlenmesi gerekir. Aksi takdirde cihaz içerisinde kokma gibi durumlar meydana gelir. Temizliğin düzgün bir şekilde yapılması sağlık açısından oldukça önem teşkil eder. Blenderlar yapı olarak genellikle paslanmaz çelikten üretilse de yıkadıktan sonra paslanmaması için kurutulmasına özen gösterilmesi gerekir. Blenderler uzun süre çalıştırıldığında 10 saniye kadar çalıştırılıp daha sonrasında çekme işlemine kısa bir süre için mola verilebilir. Bu duruma dikkat edilmemesi motorun yanmasına sebep olabilir. Arama kısmından aradığınız ürün hakkında “el blender ipli”,  “blender dişli”, “blender robot seti”, “blender mini” gibi arama yapıp, filtreleri kullanarak aradığınız ürüne kolaylıkla ulaşabilir ve diğer kullanıcıların yorumlarını okuyabilir, fikriniz olan herhangi bir konu hakkında yorum bırakabilirsiniz.

track source
Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2020 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery