track source
track source
track source

Blenderler

Blenderler Fiyatları

1226 Ürün gösteriliyor.
Güç
Ölçü Kabı Kapasitesi
Doğrayıcı Hazne Kapasitesi
Buz Kırma
Dilimleme
Doğrama
Çırpma
Rendeleme
Kaydırmaz Taban
Kablo Sarma Yuvası
Hız Ayar Düğmesi
Öğütücü Hazne
Dijital Gösterge
Elektronik Kontrol Paneli
Pulse Özelliği
Blenderler fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Blenderler modelleri ve Blenderler fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Blenderler kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Bosch, Philips, Arçelik, Siemens, Beko. 1226 adet Blenderler fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Blenderler Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Blenderler markası:

2021 yılı Blenderler Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
27 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 1226 Blenderler modeli içerisinde en ucuz Blenderler fiyatı 19.8 TL iken, en yüksek Blenderler fiyatı 18794.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Blenderler fiyatlarının ortalaması alındığında ise 27 Eylül 2021 tarihinde ortalama Blenderler fiyatı ise 265.78 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Blenderler Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Blender

Daha önce mutfağa adım atmamış olanlarınız için, blenderler, içine eklediğiniz malzemeleri püre haline getirmenize, parçalamanıza ve nihayetinde bir araya getirmenize olanak tanıyan küçük cihazlardır. Bu cihazların karışımlarınızın oluşturulduğu cam veya plastik bir kap içeren bir tezgah modelleri ve çorbalar, fırınlama gibi ihtiyaçlar için kullanılan elde tutulan modeller olarak elde tutulan modeller olarak iki ana çeşidi bulunur. Kullanılan kavanozlar bazen üretildiği malzemeye göre farklılık gösterir. Bu durum blender kullanımını önemli ölçüde değiştirmese de kayda değer bazı avantajlar ve dezavantajlar sunar. Piyasada çeşitli işlevleri yerine getirebilen pek çok pratik blender vardır. Bu cihazlar herhangi bir tarif içerisinde çeşitli malzemeleri karıştırmak ya da püre haline getirmek için kullanıma uygundur. Örnek vermek gerekirse bu cihaz yardımı ile smoothie yapabilir, malzemeleri karıştırabilir, çeşniler yaratabilir ve çok daha fazlasını gerçekleştirebilirsiniz. El blenderleri, daldırma ve çubuklu blenderler, portatif blenderler, tezgah üstü seçenekleri, standa sığanlar gibi pek çok çeşidi bulunan bu teknolojik aletler mutfakta harcanan zamandan tasarruf etmenize katkı sağlar. Lezzetli yemekleri çok daha pratik ve az efor ile hazırlayabilmek için büyük bir destek sunan bu cihazların her kullanım için birbirinden farklı çeşidi bulunur. Siz de genel kullanımınız için en uygun blenderi Cimri sayfası üzerindeki modelleri inceleyerek seçebilirsiniz. Ancak bu seçim esnasında önemli olan pek çok detay vardır. Motor boyutu, ebat, kavanoz çeşidi, kavanoz materyali, bıçak kalitesi, taşınabilirlik özelliği, garanti süresi ve markanın sunduğu teknik servis özellikleri gibi elementleri gözden geçirdikten sonra kendiniz için en uygun blender modeline karar verebilirsiniz. Markadan markaya tüm bu bahsi geçen kriterler değişiklik gösterdiği için Cimri sayfasında her ürün için hazırlanmış olan detaylı açıklamaları incelemek size seçim konusunda yardımcı olur.

Blender Modelleri ve Özellikleri

Blenderler birçok farklı parça içerir ve bu nedenle oldukça farklı modele ve özelliğe sahiptirler. Depolama haznesi oldukça belirleyici bir unsur olmakla birlikte çoğu hazne paslanmaz çelikten ya da cam ve plastikten yapılır. Paslanmaz çelikten üretilmiş depolama haznesine sahip olan blender modelleri en çok tercih edilenler arasında yer alır çünkü dayanıklı ve bakımı en kolay olanıdır. Blender modelleri üzerinde belirleyici olan bir diğer unsur ise blenderin boyutudur. Bu noktada blender kullanımını sadece kendiniz için mi yoksa sürekli olarak bir grup kişi için mi gerçekleştireceğiniz önem taşır. Ortalama bir blender 400 w ila 600 w arasında bir güce sahipken bazı yüksek performanslı modeller 1300 watt'a kadar çalışabilir. Lifli sebzeleri karıştırmak istiyorsanız, daha güçlü bir blender kullanabilirsiniz. Motor gücü dışında bıçaklar da blenderin etkili çalışması için hayati önem taşır. Dayanıklı oldukları ve plastik olanlar gibi eskimeyecekleri için bu parçaların paslanmaz çelik olması gereklidir. Bu parçalar daha sık aşınma eğilimi gösterdiğinden, bıçak yuvasının kolayca değiştirilip değiştirilmediğini kontrol etmelisiniz. Tüm bunlara ek olarak blenderin değişken hız kontrollerine sahip olması gerekir. Bu ürünün modelleri arasında seçim yaparken dilediğiniz zaman yavaş bir hızda karıştırmaya başlayabileceğinizden ve hızları kademeli olarak artırabileceğinizden emin olmalısınız. Hızlıdan yavaşa ve yavaştan hızlıya geçişin kolay olması, malzeme eklemenize ve bıçağınızı güvende tutmanızı sağlar.

Mutfakta vakit geçirmekten hoşlanıyorsanız yemek ayarı olan bir blender modeli tercih etmek pek çok işlevi bir arada yerine getirmek için idealdir. Yemek ayarları, sebzelerinizi püre, karıştırma, doğrama, sıvılaştırma gibi farklı seçeneklere olanak tanır. Ayrıca sıkı bir kapağı ve alt kısmında kaymasını önleyen bir dolgusu bulunan blender çeşitleri daha güvenli bir çalışma imkanı sunar. Bunun yanı sıra günün her saatinde rahatlıkla kullanabileceğiniz sessiz moda sahip çeşitler de bulunur. Hiç ses çıkarmayan bir blender yoktur ancak diğer modellerden daha kısık bir seste çalışan modeller mevcuttur. Bazı blenderler depolama haznesi olarak paslanmaz çelikten üretilmiş bir kap yerine kavanoz kullanır. Plastik kavanozlar çoğunlukla dayanıklılığının yanı sıra diğer çeşitlere kıyasla bütçe dostu olduğu için daha geniş bir kitle tarafından tercih edilir. Ayrıca oldukça hafif oldukları için blenderi hareket ettirmek daha kolaydır. Ancak, bu model bir blenderin kavanozunda düşük kaliteli plastik kullanılması karıştırılan içeriklerden koku kalmasına neden olur. Bir diğer kavanoz seçeneği olan cam pek çok blenderde kullanılır. Kalıcı bir koku bırakmamasına rağmen dayanıklılık konusunda plastikler kadar yüksek bir performans gösteremez. Cam kavanoza sahip blenderleri temizlemek çok daha kolaydır. Metal kavanozlar diğer seçenekler kadar kullanışlı olmadığı için pek fazla tercih edilmez. Ancak sağlamdırlar ve kolayca ezilmez veya kırılmazlar.

Blender Fiyatları

Farklı tasarım ve işlevselliğe sahip çok sayıda blender bulunduğu gibi blender fiyatları da oldukça fazla farklılık gösterir. El blenderleri kulplu ve daha küçük bir boyuta sahip oldukları için oldukça yaygındır. Küçük boyutlarına rağmen oldukça güçlü bir yapıya sahiptirler. Hemen hemen her evde görülen çok yaygın bir başka blender olan tezgah üstü tam boy blenderler depolama haznesine sahiptir. Genellikle bir masa veya tezgahın üzerine yerleştirildiği ve bir güç kaynağına bağlı olduğu için bu şekilde isimlendirilir. Yaklaşık iki litre kapasiteye sahip olan bu ürün özellikle meyve suyu yapımı için oldukça uygundur. Ayrıca bu model, özellikle el blenderlerine kıyasla çok daha fazla güce sahiptir. Buzu kolayca ezebilir, öğütebilir ve meyveleri hızlı bir şekilde meyve suyuna dönüştürebilir. Ticari blenderler, tezgah üstü modellerin gelişmiş bir versiyonudur.  Genellikle aynı tasarıma ve yapıya sahip olmalarına rağmen ticari blenderler güçlü motorları sayesinde daha güçlüdür. Bu blender modeli pek çok çeşide kıyasla daha fazla maliyetlidir ancak keskin bıçakları ve güçlü motoru hemen hemen her şeyi öğütebilir ve karıştırabilir. Bu nedenle, büyük miktarda gerekli karışımı veya yiyeceği öğütebildikleri için restoranlarda ve diğer gıda sektörlerinde yaygın olarak kullanılır. Bir diğer model olan şişe blender diğer çeşitlerden çok farklıdır. Bıçaklar yerine blender toplarını kullanan portatif bir yapıya sahip olan bu ürünün içindeki bu toplar iyice çalkalandığında içeriğin karıştırılmasına yardımcı olur. El blenderleri gibi taşınabilirlik özelliği ile tanınan bu ürün, sıkı kapakları ile kullanım kolaylığı sunar. Diğer karıştırıcıların aksine, bir şişe blender kullanırken tek yapmanız gereken, içeriğin karışması için iyice çalkalamaktır.  Diğer blender modellerine kıyasla çok daha bütçe dostudur.

Blender Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Blender satın alırken dikkat etmeniz gereken noktalardan en önemlisi blenderin siyah olması ya da estetik görünümü değildir. Bir kullanıcı olarak blenderin mor ya da başka bir renk seçeneği olup olmadığını kontrol etmeden önce incelemeniz gereken kriter motor gücüdür. Blender seçiminde önemli olan, cihaz motorunun tükettiği güç olan watt sayısı değil, o motorun ürettiği güçtür. Blenderin çalışma hızındaki tutarlılık, motor ömrünün uzun olması ve bıçakların keskinliği oldukça büyük önem taşır. Tüm bunların yanı sıra depolama haznesinin kapasitesi de önemli bir faktördür. Ayrıca blenderinizi her zaman tezgahın üzerinde tutmayı planlıyorsanız, diğer yapacağınız işler için gerekli alanı kaplamadığından emin olmalısınız. Bu nedenle ürün seçiminden önce tezgahınız ve mutfak dolaplarınız arasındaki yüksekliği ölçmelisiniz. Örnek vermek gerekirse blenderi yalnızca siz kullanıyorsanız ve küçük bir mutfağınız varsa, ya el tipi bir daldırma blenderi ya da kişisel olarak özel olarak tasarlanmış bir blender tercih edebilirsiniz.

Bir başka kıstas ise blenderin üretildiği malzeme özellikleridir. Depolama haznesi için normalde cam ya da plastik çeşitleri bulabilirsiniz. Cam, uzun vadede plastiğe göre daha az dayanıklıdır ve çizilme, çatlama gibi olumsuzluklar yaşanabilir. Bazı blenderler depolama haznesi olarak paslanmaz çelikten üretilmiş bir kap yerine kavanoz kullanır. Kullanılan kavanozlar bazen üretildiği malzemeye göre farklılık gösterir. Bu durum blender kullanımını önemli ölçüde değiştirmese de kayda değer bazı avantajlar ve dezavantajlar sunar. Ayrıca oldukça hafif oldukları için blenderi hareket ettirmek daha kolaydır. Ancak, bu model bir blenderin kavanozunda düşük kaliteli plastik kullanılması karıştırılan içeriklerden koku kalmasına neden olur. Bu nedenle pek çok kıstas aynı anada düşünülerek blender seçimi yapılmalıdır. Cimri sayfası üzerindeki detaylı ürün açıklamaları bu konuda size yardımcı olur.

Blender Kullanımı

Her blender modelinin kullanımı farklıdır çünkü her biri farklı parçalardan meydana gelir. Buna ek olarak kullanım olarak belirlenen alanları da farklı olduğu için değişken bir çalışma mekanizmaları bulunur. El blenderleri değişken hız seçeneklerine sahip oldukları için, bunlar çeşitli pişirme ve tatlılar için idealdir. İnsanların büyük çoğunluğu standart yumurta çırpıcıları kullanır çünkü bu ürünler kolayca çıkarılabilir ve temizlenmesi çok kolaydır. El blenderi, özellikle büyük bir tezgah blenderi ile karşılaştırıldığında, oldukça ekonomik ve saklaması kolay bir çözüm sunar. Kesme bıçağının olmaması, süper pürüzsüz bir hamur oluşturmak için el blenderi kullanamayacağınız anlamına gelmez. Eklemeden önce ham malzemelerinizin istediğiniz boyutta doğranmış olduğundan emin olmanız gerekir. Çoğu el mikseri, kurabiye gibi ağır hamurların üstesinden gelmek için uygun değildir. Bunu yapmaya çalışmak motorun erken yaşlanmasına neden olabilir. Daldırma blenderinin en iyi kullanımlarından biri çorbaları ve sıcak sıvıları karıştırmaktır. Blender seti içinde yer alan bu model çeşidi bulaşık makinesinde yıkanarak kolayca temizlenebilir. Tek servislik blender ise pürüzsüz bir içecek oluşturmak için donmuş meyve, buz ve kuruyemişleri doğrar. Hızlı bir omlet ya da gözleme hamuru yapmak için de uygundur. Bu tip karıştırıcıların bir başka popüler kullanımı da bebek maması hazırlamadır. Diğer bir avantaj ise, bıçağın mermi kabının içinde güvenli bir şekilde yer alması ve blender çalışırken bıçaklara dokunmanın bir yolu olmaması nedeniyle çocukların kullanması için uygun olmasıdır.

Blender Kullanımının Avantajları Nelerdir?

Özellikle taşınabilir blenderler hareket halindeyken bebek maması hazırlayan ebeveynler için idealdir. Bıçak/motor ünitesi, standart bir USB şarj cihazı kullanılarak şarj edilebilir bir pil ile çalışır. Taşınabilir bir blender hafif olduğundan ve kablo içermeyen bağımsız bir ünite olduğundan, çalışırken onu hareket rahatlıkla ettirebilirsiniz. Tezgah üstü Blender çoğu şeyi karıştırabilen güçlü karıştırıcılardır. Genellikle birden fazla hız ayarına sahip olsalar da çoğu, çeşitli bileşenlerin karıştırılmasını kolaylaştıran ve her şeyin karıştırılmasını sağlayan bir darbe seçeneğine sahiptir. Eski sürümlerin temizlenmesi zor olmakla birlikte, yeni çeşitlerin bakımı daha kolaydır. Genel olarak, sadece suyla dolu bir karıştırıcıya birkaç damla bulaşık deterjanı ekleyip birkaç saniye karıştırma durumudur. Her işlevi bir aradan bünyesinde toplayan ve her birini mükemmel bir biçimde yerine getiren tek bir blender modeli seçeneği yoktur. Bu nedenle genel anlamda kullanacağınız alana yönelik avantajlar sunan blenderleri seçmek çok daha yerinde olur. Daha portatif ve hafif bir blender ihtiyacı içinde iseniz büyük ve yüksek motor gücüne sahip bir blender seçimi yapmanız size beklediğiniz performansı sunmaz. Bu nedenle ürün açıklamalarının yanı sıra mevcut ihtiyacınızı en detaylı biçimde analiz etmeniz sizin için en uygun blenderi seçme konusunda avantaj sağlar. Kullanım alanlarına göre farklı işlevler sunan pek çok blender modelini Cimri sayfası üzerinde inceleyebilirsiniz.

Blender Modellerinde İndirim ve Kampanyalar

Cimri sayfası üzerinde pek çok ürünün yanı sıra blender modellerinde avantajlı fiyat fırsatları sunulur. Geniş yelpazedeki marka ve model seçenekleri sunan bu sayfa siz kullanıcılar için bütçe dostu seçenekleri bir araya getirerek ihtiyacınız doğrultusunda en uygun ürünü seçmenize olanak sağlar. Boyuttan, motor gücüne, bıçak özelliklerinde depolama haznesinin üretildiği malzemeye kadar daha pek çok detayın incelikli bir biçimde belirtildiği Cimri sayfasında yer alan ürün açıklamaları kullanıcıyı en doğru şekilde bilgilendirmeyi hedefler. Bu hedefi doğrultusunda pek çok kullanıcının kendisi için en uygun ürünü en avantajlı ödeme seçenekleri ile seçebilmesini sağlar. Lezzetli yemekleri çok daha pratik ve az efor ile hazırlayabilmek için büyük bir destek sunan bu cihazların her kullanım için birbirinden farklı çeşidi bulunur. Renk skalasında blender mor en çok tercih edilenler arasında yer alır. Siz de genel kullanımınız için en uygun blenderi Cimri sayfası üzerindeki modelleri inceleyerek seçebilirsiniz. Ancak bu seçim esnasında önemli olan pek çok detay vardır. Motor boyutu, ebat, kavanoz çeşidi, kavanoz materyali, bıçak kalitesi, taşınabilirlik özelliği, garanti süresi ve markanın sunduğu teknik servis özellikleri gibi elementleri gözden geçirdikten sonra kendiniz için en uygun blender modeline karar verebilirsiniz. Pek çok değişkenin blender işlevi üzerinde rol oynaması sebebi ile bu ürün seçimi esnasında zorluklar yaşayabilirsiniz. Ancak Cimri sayfasının oluşturmuş olduğu özenli ürün detayları ve açıklamaları bu anlamda size doğru ve şeffaf bir rehberlik sunar.

Blender Modellerini Tüm Özellikleriyle Cimri’de İncele

Pek çok sayfanın yanı sıra geniş bir marka yelpazesi ve model seçeneği sunan Cimri, siz kullanıcılar için en kaliteli ve bütçe dostu opsiyonları bünyesinde bir araya getirir. Bu anlamda ürün seçimi aşamasında size kolaylık sunan bu sayfada ürünlerin detaylı açıklamalarını ve pek çok açıdan çekilmiş fotoğraflarına kolaylık ile erişim sağlayabilirsiniz. Siz de avantajlı fiyat seçeneklerinde yararlanarak mutfağınıza kaliteli bir ürün daha kazandırmayı istiyorsanız Cimri sayfası üzerinde birbirinde farklı renk, şekil, ebat, kalite ve özelliğe sahip blender modellerini inceleyebilir ve kendiniz için en uygun olan seçeneği deneyebilirsiniz. Pek çok farklı parçaya sahip olduğundan dolayı çok yönlü bir üründür. Oldukça hafif oldukları için pratik bir kullanım sunar. Depolama haznesine sahip olmadıkları için ağır değillerdir. Bu ürün diğer blender modellerine kıyasla daha küçük ve hafif olduğu ve depolama haznesine sahip olmadığı için bütçe dostu bir seçenektir. Tüm blender modelleri arasında en güçlü blender türüdür. Plastik kavanozlar çoğunlukla dayanıklılığının yanı sıra diğer çeşitlere kıyasla bütçe dostu olduğu için daha geniş bir kitle tarafından tercih edilir. Güvenilir bir hizmet sunan Cimri sayfası üzerinde ürün ile ilgili kullanıcı yorumlarını da detaylı bir biçimde inceleyebilir ve kararınızı bunlar etrafında daha rahat bir biçimde şekillendirebilirsiniz. Birbirinden farklı blender modelleri ile mutfaktaki harcadığınız süreyi mümkün olan en aza indirgeyebilir, daha az efor sarf ederek daha lezzetli yemekler yapabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery