Blenderler

En Ucuz Blenderler Fiyatları

1049 ürün gösteriliyor.
Ölçü Kabı Kapasitesi
Doğrayıcı Hazne Kapasitesi
Buz Kırma
Dilimleme
Doğrama
Çırpma
Rendeleme
Blenderler fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Blenderler modelleri ve Blenderler fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Blenderler kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Bosch, Philips, Arçelik, Vestel, Beko. 1049 adet Blenderler fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi

Blender Nasıl Kullanılır?

Blender motorları uzun süre çalışmaya uygun değildirler. Özellikle motoru zorlayan ve motorun yüksek devirde çalıştığı durumlarda, blender en fazla 10 saniye çalıştırılmalı ve 10 saniye dinlendirilmelidir. Blender ile çorba ya da sıcak yiyecekler hazırlanırken, yiyeceklerin olabildiğince oda sıcaklığına yakın olmalarına dikkat edilmelidir. Blenderın normal açma-kapama düğmesi kısa süreli, hızlı ancak güçlü bir karıştırma sağlar. Bu, genel kullanımın yanında buz kırmak için de idealdir. Blenderın düşük hız kademeleri süt, yumurta ve milkshake gibi hafif ve ince yapılı malzemelerin karıştırılması için daha uygundur. Çorba ve mayonez gibi besinler hazırlanırken ise koyu kıvamlarından dolayı blenderın yüksek devirde çalıştırılması gerekir. Meyve ve sebzelerin birçoğu yüksek su içeriklerinden dolayı blenderdan geçirilerek sıvıya dönüştürülebilir. Ancak elma ve ayva gibi sert meyveler doğranmak isteniyorsa, daha küçük parçalara bölünerek blender ile parçalanmaları gerekir. Kurutulmuş meyvelerin blender ile doğranmadan önce yeterli sürede suda bekletilerek yumuşatılması gerekir.

Blender Nasıl Temizlenir?

Blenderı yarıya kadar suyla doldurun ve içine birkaç damla deterjan damlatın. Blenderı düşük derecede 1 dakikaya yakın bir süre çalıştırın. Ardından blenderı kapatın ve dolum haznesini yerinden çıkararak ılık duru su ile iyice durulayın. Bu yöntemde kullandığınız deterjan miktarı çok az olmalıdır. Aksi takdirde fazla köpürür ve durulanması zor olur. Eğer blender kabı üzerinde damla lekeleri varsa, bu lekelerin temizliği için blenderı yarısına kadar suyla doldurun ve içine iri şekilde doğranmış limon atın. Düşük derecede 1 dakikaya yakın çalıştırdıktan sonra duru su ile yıkayın. Blenderın elektrikli kısmının temizliğini yaparken, fişin çekilmiş olduğundan emin olun. Bu kısmın temizliğini yaparken nemlendirilmiş bir bez kullanın. Eğer bu kısımlarda da inatçı lekeler varsa, beze birkaç damla deterjan damlatabilirsiniz.

Blender Kullanırken Yapılmaması Gereken Hatalar?

Katı ve sıvı malzemeleri aynı anda karıştırmayın. Önce sıvı sonra katı malzemeleri blenderın içine atarak karıştırın. Eğer sıcak bir sıvı karıştırıyorsanız buharlaşmaya sebep olmamak için doldurma kapağını açık bırakmaya çalışın. Blender'ın bıçağına saplanmış katı bir malzeme olmadığından emin olun. Blenderla çok sert malzemeleri kırmamaya dikkat edin. Blender'ı devamlı çalıştırmak yerine kısa sürelerle ara vererek çalıştırın. Her kullanımdan sonra temizleyin ve bıçaklarının paslanmaması için kurulayın.

Farklı Malzemeler İçin Hangi Hız Ayarı Daha Uygundur?

En düşük; hız süt, milkshake, yumurta gibi hafif ve ince yapılı malzemeleri karıştırmanız için idealdir.Yüksek hız; çorba, mayonez gibi malzemeleri karıştırmanız için idealdir. Bastığınızda çalışan düğme ise kısa süreli, hızlı ama güçlü olan bir karıştırma sağlar, ayrıca buz kırmak için de idealdir.

Blender 

Bir blender, yiyecek ve diğer maddeleri karıştırmak, püre etmek veya parçalamak için kullanılan bir mutfak ve laboratuvar cihazıdır. Sabit bir blender; tabanda bir elektrik motoru ile çalışan ve alt kısmında dönen bir metal bıçağa sahip bir karıştırıcı kavanozdan oluşur. Mutfakta işleri oldukça hızlandırır ve kolaylaştırır bu nedenle de özellikle son yılların vazgeçilmez mutfak eşyalarından biridir.

Blender Çeşitleri

Küçük ev aletleri kategorisinin en yıldız parçalarından biri olan blender çeşitleri her ihtiyaca ve bütçeye göre farklı modellerde üretilebilmektedir. Blender dediğimiz küçük ev aleti mutfakların vazgeçilmezi haline gelmiş bir elektrikli karıştırma aracıdır. Mutfaktaki tüm işleri kolaylaştıran blender sizlere yiyecek ya da içeceklerinizi karıştırma hızını ayarlama imkânı da sunar. Kimi zaman bir çorbayı pürüzsüz bir kıvama getirmek için bize mutfaklarımızda yardımcı olan blender kimi zamansa bir meyveyi ya da buzları parçalama ve sıkma işlemlerinde de kullanılabilir. Özellikle de blenderler uzun süre karıştırılmak istenen hamur harçlarının yapımında mutfaktakilere büyük kolaylıklar sağlar. Blenderlerin çok zorlanmaması ve uzun vadede motorlarının zayıflamaması için meyve ve sebzelerin parçalanmasında kullanılırken ya da diğer katı yiyecekleri püre haline getirirken parçalanması istenen besinlerin dilimlendikten sonra blenderden geçirme işlemine alınması daha doğru olacaktır.

Blender modelleri genellikle üretilen blenderin malzemelerine, parçalama güçlerine ve farklı özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Alabileceğiniz en iyi verimi alabilmek için birden fazla hız seviyesine ve güç seviyesine sahip modeller tercih etmelisiniz. Bunun için de genellikle 300 ile 650 W güç aralığındaki modeller tercih edilmektedir. Prensip olarak aslında 2 temel blender çeşidi bulunmaktadır. İlk model olarak döner bıçaklar ve üzerindeki kapak ile uzun bir kabın yerleştirildiği bir güç tabanı bulunan blender modelidir diyebiliriz. Bu model çalışma şekli olarak malzemeleri parçalamak için içindeki bıçakların dönme gücünü kullanır ve daha çok çorba gibi yiyecekler yapılan el blenderlerinden daha güçlüdür. Bu yoğun güç sayesinde de buz kırma ya da sert şeyleri parçalama gibi zor işler için de daha uygundur. Ayrıca olumlu bir yön olarak da bu tip blenderlerin kapağı bulunmasından dolayı malzemelerin kaptan dışarıya akması ya da blender haznesinden kaçması gibi durumları da engellemektedir. İkinci model olan el blenderleri ise, diğerinin gücüne nazaran daha çok hafif parçalama, çırpma ve karıştırma işlemleri için kullanılmaktadır. Evdeki herhangi bir kap ya da tencere gibi malzemeler ile kullanılabilen bu el blenderi çeşitleri, daha da büyük hacimleri karıştırmak için de oldukça kullanışlıdırlar.

Genel olarak blender markaları ürünlerini üretirken 3 ana tipte satışa sunarlar. Bu ürün tipleri ise; blender seti, el blenderi ve sürahili blender çeşitleridir. Daha çok buz gibi sert yiyecekleri kırmak ve parçalamak için bir blender arıyorsanız sürahili blender çeşitleri sizin işinizi görecektir. 

Bahsettiğimiz bu blender çeşitleri ve modelleri genel olarak W gücü, ölçü kabı kapasitesi, doğrayıcı haznesi kapasitesi, buz kırma, dilimleme, çırpma, doğrama ve rendeleme gibi özelliklere sahip olup olmaması ile birbirinden ayrılmaktadır. 

Blender Fiyatları

Blender fiyatları piyasadaki diğer pek çok üründe de olduğu gibi tamamen seçeceğiniz blender modelinin markasına, özelliklerine, fiziksel yapısına, set olup olmamasına; buz kırma, dilimleme, çırpma, doğrama, rendeleme gibi özelliklere sahip olup olmamasına; W gücüne, ölçü kabı kapasitesine göre değişebilmektedir. Aslına bakılacak olursa dilediğiniz özelliklere göre ve seçeceğiniz markaya göre aslında fiyatı siz belirleyebilirsiniz. 

Birkaç örnek vermek gerekirse plastik ölçü kabına sahip blender modelleri ile cam blender modelleri arasında fiyat farkları bulunabilmektedir. Birkaç blender çeşidine ve fiyatına örnek olacak en azından ufak bir fikir uyandıracak birkaç fiyat bilgisi paylaşalım. İlk kategorimiz blender seti modelleri. Bu modeller içinde en uygun fiyat genellikle 70 TL ile 80 TL arası fiyat aralıklarında seyretmektedir. Genel olarak en yüksek fiyatlı blender seti çeşitleri ise ne kadar profesyonel ve güçlü bir model istediğinize göre değişmekle; 6.000 TL ile 7.000 TL arasında bile seyredebilmektedir. Eğer orta derecede bir blender seti isterseniz de bu ürünlerin fiyatları markasına göre değişmektedir ve genellikle 200 TL ile 500 TL arasında oldukça iyi bir kaliteye sahip blender seti alabilirsiniz.

El blenderi çeşitlerinin fiyatlarına gelecek olursak tabi ki set fiyatlarına göre tek parça olduğu için daha uygun fiyatlarda seyredebilmektedir. Markasına göre değişmekle tabi ki 50 TL ile 60 TL arasında değişen fiyatlarla bir el blenderi alabilirsiniz. En pahalı el blenderi modellerine bakarsak onlar da ne kadar profesyonel olduğuna göre değişmektedir ve genel olarak 3.000 TL ile 4.000 TL arasında değişmektedir. Siz yine fena değil diyebileceğiniz bir ürünü yaklaşık olarak 120 TL ile 300 TL bandında satın alabilirsiniz.

Son kategorimiz olan sürahili blender çeşitlerinin fiyatlarına bakacak olursak; en uygunları 100 TL ile 120 TL bandında değişmektedir. En pahalı diyebileceğimiz modeller genel olarak profesyonel mutfak kullanımına girdiği için fiyatları diğerlerine göre oldukça yüksek diyebiliriz. En pahalı sürahili blender modelleri 7.000 TL ile 9.000 TL arasında oldukça yüksek denebilecek bir aralıkta seyretmektedir. Eğer siz yine de orta halli hem kendi hem de fiyatı iyi bir ürün ararsanız genel olarak 250 TL ile 450 TL arasındaki ürünler ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Blender Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli

Blender satın almadan önce dikkat etmeniz gereken özelliklere gelmeden önce blenderi hangi işleme göre kullanacağınızı iyi bir şekilde düşünüp karar vermelisiniz her istediğinizi yapabilecek profesyonel makinelerde var ufak tefek işleri çözmeye yarayan minik ev aletleri de. Hangi amaca uygun kullanacağınıza karar verdikten sonra evinize aldığınız her üründe bir çoğumuzun yaptığı gibi önce bir piyasa araştırması yapmalıyız. 

Blenderleri alırken bilmeniz gereken şey bu küçük ev aletlerinin özellikle belli görevleri yapabilmek için tasarlanmış olduğudur. Akşam içmek için güzel bir çorba yapmak, meyve ve sebze püresi ya da bazı içecekleri hazırlamak gibi pek çok işte imdadımıza yetişen blender çeşitlerini daha uzun ömürlü kullanmak için birkaç ufak püf noktaya dikkat edilmelidir. Mesela ilk olarak blenderler mutfak robotları kadar güçlü cihazlar değildir ve bu yüzden de çoğu blender modeli buz kırma ya da belirli yoğunluğun ve sertliğin üzerindeki yiyecekleri ve içecekleri hazırlarken kullanılmamalıdır. Çünkü bu gibi zorlayıcı kullanımlar blenderin çok ısınmasına sebep olup cihazın hem motor aksamına hem de öğütücü karıştırıcı parçalarına zarar verebilir. Yani aslında aldığınız cihazı kullanılırken birkaç saniyede bir durmak ve blenderi dinlendirmek uzun süreli olarak ve hiç durmadan blenderi kullanıma göre daha sağlıklıdır. Çok uzun süre ya da hiç ara vermeden uzun süre zorlanan blenderler dinlenemediği için ısınarak zarar görebilirler. Kısacası blender seçiminizi yaparken dikkat edileceklerin başında karıştırma işlemi yapacağınız şeylerin yoğunluğu ve sertliği gibi nedenler vardır ve yiyeceğin üzerinde daha fazla kontrol sahibi olabilmeniz için güçlü motoru olan bir blender tercih etmeniz gelmektedir.

Blenderınızı Daha Uzun Süre Kullanabilmek İçin Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Blenderlar özellikle belli görevleri yapabilmek için tasarlanmış küçük ev aletleridir. Çorba yapmak, meyve sebze püresi ya da smoothiler hazırlamak gibi birçok işte imdadımıza yetişen blenderları daha uzun ömürlü kullanmak için birkaç noktaya dikkat edilmelidir. Blenderlar mutfak robotları kadar güçlü cihazlar değildir bu yüzden çoğu buz kırma ya da belirli yoğunluğun ve sertliğin üzerinde yiyecekleri ve içecekleri öğütme ve karıştırmada kullanılmamalıdırlar. Bu gibi kullanımlar cihazın hem motoruna hem de öğütücü karıştırıcı parçalarına zarar verebilir. Cihaz kullanılırken birkaç saniyede bir durmak ve cihazı dinlendirmek de uzun süreli durmadan kullanıma göre daha sağlıklıdır. Uzun süre zorlanan blenderlar ısınarak zarar görebilirler.

Neden Blenderınızı Set Olarak Almalısınız?

Blenderlar çoğu zaman tek cihaz olarak satışa sunulmaktadır. Ancak artan ihtiyaçlar ve kullanımın yaygınlaşması set olarak satılan paketlerin sayısını da arttırmıştır. Farklı ihtiyaçlarınıza uygun başlık ve aparat seçenekleri ile blender setleri öğütme, karıştırma, çırpma gibi birçok işin üstesinden gelmektedir. Farklı ürünlere sahip olmak yerine satın alacağınız blender seti size her alandan hem de paradan tasarruf ettirecektir.

Normal Blender Seti İle Smoothie Yapılabilir Mi?

Cimri.com üzerinden bulacağınız size en uygun blender setiniz ile smootihe de hazırlayabilirsiniz. Ancak sağlıklı beslenmeye meraklı ve sporcu bir kişiyseniz tercihinizi sakma kabı bulunan smootie için özel üretilmiş blender modelleri bu ihtiyacınızı daha iyi ve pratik bir şekilde karşılayacaktır.