Marka
Fissler
 • En Popüler Ürünler
 • En Ucuz Ürünler
 • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.
 • Mutfak gereçlerinin belki de en önemlisi olan düdüklü tencereler, buhar gücünden yararlanarak yemeklerin daha hızlı pişmesini sağlamaktadır. Suyla pişen yemeklerin vitamin ve besin değerleri azalır veya yok olur, düdüklü tencerelerde ise bu durum buhar ile piştiğinden aromada azalma olmayacak ve vitamin kaybı yaşanmayacaktır. Çok kısa sürede pişirmesi de büyük bir avantaj olan düdüklü tencereler, yemek yapmayı seven kişiler için ideal bir mutfak gerecidir. Cimri’de, Tefal, Korkmaz, Fissler, Emsan gibi markaların farklı modellerinden, size en uygun olanını seçebilir ve en ucuz düdüklü tencereye kolayca sahip olabilirsiniz.

 • Düdüklü Tencere Seçiminde Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  Düdüklü tencere satın alırken en çok dikkat edilmesi gerekilen nokta, tencerenizin üzerinde CE belgesi olmasıdır. Bu belge, düdüklü tencerenin amacına uygun şekilde kullanıldığı takdirde; insana, çevreye ya da hayvanlara zarar gelmeyeceğinin göstergesidir.

  Seçiminizi yine kullanabileceğiniz ölçülerdeki düdüklü tencereler doğrultusunda yapmanız çok önemlidir. Düdüklü tencerelerin birçok çeşidi bulunmaktadır. Alüminyum, paslanmaz çelik ya da elektronik sistemli olmak üzere çeşitlendirilen düdüklü tencereleri, ihtiyaçlarınız doğrultusunda belirlemelisiniz. İşlenmiş alüminyumdan yapılmış mutfak gereçleri sağlık açısından tehlikeli bulunurken, anotlu alüminyumdan yapılan mutfak gereçlerini gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Dökme demir düdüklü tencerelerin tercih edilme nedeni ise, sıcaklığı eşit bit şekilde dağıtmasıdır.

 • Düdüklü Tencere Nasıl Kullanılır?

  Düdüklü tencereler, yemekleri hızlı pişirmek için buhar gücünden yararlanır. Yeni ve teknoloji ile gelişen mutfak gereçlerinden, düdüklü tencerelerdeki patlama tehlikesine karşı, pişme derecesine göre ayarlanabilen bir parça bulunmaktadır. Bu parça, basınç arttığında düdüğün hava kaçırarak, patlamasına engel olur. Düdüklü tencere kullanırken, kapağının dikkatli ve düzgün bir şekilde kapandığından emin olmalısınız. Düdüklü tencerenin düdüğünün ilk etapta dik konumda durması, düdük ötmeye başladıktan sonra düdüğü indirmeniz gerekmektedir. Bu durum otomatik düdüklü tencerelerde kendiliğinden gerçekleşirken, ocağınızı kısmalı ve pişireceğiniz yemeğin süresini tutmaya başlamalısınız. Bazı düdüklü tencereleri kendiliğinden zamanlayıcıya sahiptir. Düdüklü tencereler basınçla pişirme yaptığından, pişireceğiniz yemeğin tavsiye edilen sürelerde hazırlanması gerekmektedir. Yemek piştikten sonra kapağını hemen açmaya çalışmamalı, hava çıkışı gerçekleştikten sonra açmanız, güvenlik açısından önemli olacaktır.

  Düdüklü tencere kullanımında dikkat edilmesi gerekilen en önemli nokta, düdüklü tencerenin kapağının her zaman temiz olması gerekmektedir. Bunun nedeni, hava çıkışının sağlandığı delikler, yaptığınız yemekler nedeniyle tıkanmaya sebep olabilir. Düdüklü tencereler çeşitli boyutlarda olabilir. Ailenin kalabalıklığına ve pişirilecek yemeğin miktarına göre düdüklü tencerenizde litre seçimini yapabilirsiniz. Siz de, size en uygun düdüklü tencere modellerine en ucuz fiyat seçenekleri ile Cimri.com’dan ulaşabilirsiniz.