track source
track source

Cilt ve Yüz Bakımı

Cilt ve Yüz Bakımı Fiyatları

13227 Ürün gösteriliyor.
Cilt ve Yüz Bakımı fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Cilt ve Yüz Bakımı modelleri ve Cilt ve Yüz Bakımı fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Cilt ve Yüz Bakımı kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Nemlendiriciler, Bebek Mendil-Islak Mendil, Cilt Temizleme ve Peeling, Pişik Önleyici Krem, Göz Kremi. 13227 adet Cilt ve Yüz Bakımı fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Cilt ve Yüz Bakımı

Cilt, insanın dünyaya geldiği andan itibaren ayrılmaz bir parçası; modası hiç geçmeyen, en kıymetli giysisidir. Sağlıklı ve güzel bir cilt sadece dış görünüş olarak değil, psikolojik olarak da insanın kendini iyi hissetmesini sağlar. Hayatta hiçbir güzelliğe emek verilmeden sahip olunamayacağı düşünüldüğünde güzel bir cilde sahip olmak için de dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bu hususların başında cilt ve yüz bakımı gelir.

Cilt; günlük hayat temposundan, farklı hava koşullarına, yer çekiminden, alışkanlıklar ya da vücut fonksiyonları gibi sebeplere kadar birçok şeyden iyi ya da kötü şekilde etkilenir. Bu etkilerin sonucunda da insanı kendisine yansıtan bir ayna görevi görür. Cildin etkilendiği sebepleri belirledikten sonra yapılacak ilk eylem, gerekli bakımlara karar vermek ve bunları düzenli şekilde uygulamaktır.

Cilt ve Yüz Bakım Ürün Çeşitleri

Nasıl ki sağlıklı bir hayat sürmek için özen gösterilmesi gereken birtakım hususlar varsa cilt ve yüz bakımı yaparken de adım adım takip edilecek bir rotaya ihtiyaç vardır. Bu rotada ilk adım elbette cilde zararı olabilecek faktörleri ortadan kaldırmaktır. Dengeli ve sağlıklı beslenme, vücut ve cilt için belirlenen masaj ve hareketleri uygulama, sigara / alkol gibi kötü alışkanlıklardan uzak durma gibi kararların alınması, cildin içten korunmasını sağlayacaktır.

Cilde dıştan yapılacak bakımda ise en uygun ürün, onun ihtiyacına cevap veren üründür. Cilt ve yüz bakımı ürünleri ile  bir rutin oluşturmadan önce cilt tipini belirlemek ve ona göre harekete geçmek temel kuraldır. Cilt tipleri, genel olarak birkaç başlık altında toplanabilir. “T bölgesi” denilen yüzün alın ve burun kısmı, yanaklar ya da tüm cilt tabakasının durumu düşünüldüğünde belirlenen bu başlıklar; uygulanması gereken cilt ve yüz bakımında belirleyici unsurlardır. Cilde uygun ürün seçmek, cildin dilinden anlamak ve ona en doğru şekilde bakım yapmak demektir.

Cilt bariyerini dıştan korumak için yapılması gerekenlerin başında, temizlik gelir. Güzel ve nemli bir cildin ilk kuralı, etkili bir temizlik yapmaktır. Kirden, makyajdan, fazla sebumdan cildi arındırmak, ona nefes aldırır ve cildi bakım rutinindeki diğer aşamalara hazır hâle getirir. İster cilt tipine uygun bir yüz yıkama ürünü, micellar su, temizleme yağı ister sadece suyla bile olsa cildi temizlemek, bu adımın tercih edilebilecek seçenekleridir.

Güzelce temizlenen, nefes alan ve sonraki aşamalara hazır olan cilde ikinci uygulama, yine cilt tipine göre belirlenen bir tonik kullanılması olabilir. Tonikler, bazı temizleme ürünlerinin ulaşamadığı kadar derinlere nüfuz ederek cildin daha iyi temizlenmesini ve gözeneklerin sıkılaşmasını sağlar. Böylelikle cilt, temizlenmesinin yanı sıra rahatlar ve günden güne güzelleşir.

Temizleme aşamasından sonra devreye cilt tipine uygun şekilde cilt sorunlarını gidermeye yönelik uygulamalar girer. Temizlenen, toniklenen, lokal ya da genel olarak sorunları üzerinde çalışılan cildin temel ihtiyaçlarından biri de hangi cilt tipi olursa olsun nemlendirmedir. Bu adımda serum, krem ya da farklı formlarda olan nemlendiriciler sadece yüz değil; tüm cilt üzerine uygulanabilir.

Ciltte ve yüzde en hassas bölgelerden biri şüphesiz ki göz, göz çevresi ve dudaklardır. İyi bir cilt ve yüz bakımı rutininde mutlaka göz çevresi, göz altı ürünlerine de yer verilmelidir. Göz altı morlukları, göz kenarındaki kırışıklıklar, göz kapağının çeşitli etkenlerle esnemesi gibi birçok soruna yönelik göz kremi ürünleri ihtiyaca göre tercih edilmeli ve düzenli şekilde uygulanmalıdır. Dudaklar, yaz-kış kuruma eğiliminde olan bölgelerdir. Bu yüzden düzenli olarak dudak bakım ürünleri ile  nemlendirilmeleri hem dokunma hissi hem de görünüş açısından büyük önem taşır.

Cilt ve Yüz Bakımı Ürün Fiyatları

Her geçen gün cilt ve yüz bakımı hakkında artan bilinç ve ihtiyaç, bu alandaki pazar payının da büyümesine ve rekabetin artmasına sebep olur. Cilt ve yüz bakımında gerekli olan adımlar birkaç başlık altında özetlenebilse dahi uygun ürünü seçmek için marka, içerik ve çeşit olarak geniş bir yelpaze ortaya çıkar. Bu çeşitlilik de cilt ve yüz bakımı ürünlerinin fiyatlarında doğrudan ya da dolaylı olarak etki eder.

Cilt ve yüz bakımı ürünlerinde temel nokta, sağlıklı içerikle üretilmesi ve güvenilir markalardan piyasaya sürülmüş olmasıdır. Bir ürünün kullanıcıların çoğu tarafından beğenilmesi ve ürünün cilt üzerinde gözle görülür bir etki oluşturması da fiyat / performans açısından grafiğini yükseltir. Temizleme ürünleri, tonikler, nemlendiriciler, serumlar, peelingler, maskeler ve sıralanabilecek daha birçok başlık, ürünlerin fiyat tablosunda rol oynar.

Cilt ve Yüz Bakımı Ürünlerini Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Cilt bakımı denildiğinde , sadece yüz bölgesi ya da belirli bir yaş üzerindeki bireyler akla gelmemelidir. Her yaşta, her cilt tipinde ve vücudun her bölgesinde ihtiyaçlar doğrultusunda bir bakım rutini oluşturulması esastır.

Cildin sivilceli / akneli olması, kolay lekelenmesi, kuru olmasından dolayı pul pul dökülmesi ya da pütür pütür olması gibi birçok sorun lokal yada genel olarak cilt ve yüz bakımında belirleyici faktörlerdir. Sivilceli / akneli bir cilt için en önemli husus bu cilt probleminin tüm yüze yayılmasını engellemeye özen göstermektir. Bu yüzden eğer tüm cilt üzerinde yayılmış bir sivilce / akne problemi yoksa akne ve sivilce bakımı yapılırken lokal uygulamalar daha doğru olur. Lekeli ciltler için öncelikle lekenin türü belirlenmeli ve sorunun kaynağına göre ürünler rutine eklenmelidir. Sivilce, güneş, doğum, yaşlılık lekeleri gibi birçok türü olan bu durumda teşhis, cilt ve yüz bakımının ilerleyişi için önem arz eder. Her cildin neme ihtiyacı vardır ancak kuru, pul pul dökülen ciltler ise nemi cilde hapsedecek ürünlerden faydalanmak ister.

Bebeklerde cilt bariyerinin korunması da oluşabilecek birçok sorunun önüne geçer. Bebek vücut kremi, bebeğin doğduğu günden itibaren hassas olan cildini dış etkenlere karşı korur. Pişik, isilik, kuruluk vb. bebekleri olumsuz etkileyecek durumlara uygun ürünler seçilerek tatbiki önemlidir. Pişik önleyici kremler ve bebek pudra ürünleri de bu tip sıkıntıları önlemek ya da gidermek için başvurulabilecek ürünlerdir.

Cilt, tüm vücudu saran ve onu dış etmenlerden koruyan bir zırh olarak düşünüldüğünde yüz dışında kalan kısımlara da belirli bir rutin izlenerek bakım yapılmalıdır. Cilt ve yüz bakımı için uygulama şekli ne olursa olsun, ürün içeriğinin sağlıklı olması ve güvenilir markaların tercih edilmesi değişmeyecek hususlardır. Tüm bu kriterler göz önüne alındığında sizler de ihtiyacınızı ve cilt tipinizi belirledikten sonra size en uygun ürünü, cimri.com üzerinden farklı mağazalarda karşılaştırarak, kullanıcı yorumlarını okuyarak seçebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery