• En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Cilt ve Yüz Bakımı Nedir?

Cilt ve yüz türünüze göre uygulanması gereken ve cildinizin derinlemesine yapılan temizliğin hepsidir. Gözeneklerinizi açarak parlak ve pürüzsüz olmasını sağlamaktadır. Cildinizin bazı faktörlerden dolayı haftalık ve aylık olarak bakıma girmesi gerekmektedir. Gün içinde yaşadığınız stres, düzensiz uyku, kirli hava, alkol tüketimi, sağlıksız beslenme, az su tüketimi ve makyaj nedeniyle cildinize zarar verebilirsiniz. Cilt ve yüz bakımı bu gibi nedenlerden dolayı oluşan cilt rahatsızlıklarınıza iyi gelmektedir.

Cilt ve Yüz Bakımı Ürünleri Nelerdir?

Kozmetik sektörü içinde cilt ve yüz bakımı alanında bulunan nemlendiriciler, gerek güneşin zararlı etkilerinden korunmak gerekse gündelik yaşamın cildimizi zorlayıcı zararlı etkilerini engellemek için hayatımıza girmiş önemli kişisel bakım ürünleridir. Nemlendirici kullanırken cildinizin temiz ve makyajdan arınmış olması gerekmektedir. Bir diğer ürün ise cildiniz ve yüzünüz en çok tercih ettiğiniz maskeler, teninizin ihtiyacına göre olan gerekli maddeleri toplu olarak cildinize vermekte ve cildinizin yenilenmesini aynı zamanda da canlanmasını sağlamaktadır. Maskeleri, banyodan çıktıktan ya da yüzünüzü yıkadıktan sonra uygulamanız, cildinize daha yararlı olacaktır. Bunun nedeni açık gözeneklerinize maskelerin daha kolay nüfuz etmesi ve daha verimli bir etki sağlamasıdır. Özellikle siyah noktalar için kullanılan cilt temizleme ve peeling ölü derilerin giderilmesini sağlayarak cildinizin pürüzsüz olmasına yardım etmektedir. Anti aging yaşlanma karşıtı kremlerin temel kullanım amacı ciltteki sarkmaların ve kırışıklıkların oluşumunun engellemektir. Anti aging yaşlanma karşıtı kremler, yaşlılık belirtilerinin geciktirilmesi için kullanılmaktadır. Vücudunuzun kaybettiği nemi geri kazanması için uyumadan önce gece kremi, uyandıktan sonra ise gündüz kremi kullanmanız önerilmektedir. Sivilce problemi yaşıyorsanız ve gün geçtikçe çoğalıyorsa akne ve sivilce bakımı ürünlerini tercih edebilirsiniz. Yüzünüzdeki rahatsız olduğunuz tüyleri ve kaşlarınızı almak için cımbız kullanarak bunu başarabilirsiniz. Özellikle kadınların makyaj çantalarında yer alan cımbız tüyleri kolayca kopararak yüzünüzden ayırmanızı sağlamaktadır. Sıcak ya da soğuk havalar nedeniyle kuruyan ve çatlayan dudaklarınız için dudak bakımı ve koruyucu ürünlerini kullanabilirsiniz. Yüzünüzde genellikle güneş nedeniyle oluşan lekeler için kullanılan leke kremi sayesinde düzenli kullanım ile birlikte lekeleri ortadan kaldırabilirsiniz. Göz çevresinde oluşan kırışıklar ve makyaj nedeniyle kararmaları önleyecek olan ürün ise göz kremi olarak adlandırılmaktadır. Yüz bakımı yaparken kullanabileceğiniz yüz bakım setleri de mevcuttur. Bunların başlıcaları; tonik, yüz temizleme jelleri, temizleme sütleri, peeling ürünleri, maskeler, gece ve gündüz kremleridir.

Cilt ve Yüz Bakımı Ürünlerinin Fiyat Aralığı Nedir?

Cilt ve yüz bakımı ürünlerinin fiyat aralığı markaya ve ürüne göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle belirli bir fiyatı olmadığı gibi belirli bir fiyat aralığı da yoktur. Sizde ihtiyacınıza göre olan ürünleri sıralayabilir ve bütçenize en uygun fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Sıraladığınız cilt ve yüz bakımı ürünlerinin fiyatları değiştiği anda fiyat alarmı butonu sayesinde anında haberdar olabilirsiniz. Ayrıca tüm bu ürünleri incelemek istiyorsanız sağlık, bakım, kozmetik kategorisi adı altında istediğiniz sayfayı ziyaret edebilirsiniz.