track source
track source

Vücut Bakımı

Vücut Bakımı Fiyatları

19191 Ürün gösteriliyor.
Vücut Bakımı fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Vücut Bakımı modelleri ve Vücut Bakımı fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Vücut Bakımı kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Sabunlar, Vücut Losyonu ve Nemlendiricileri, Bitkisel Yağlar, Duş Jelleri ve Banyo Köpükleri, Tüy Dökücüler ve Azaltıcılar. 19191 adet Vücut Bakımı fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Vücut Bakım Ürünleri

Vücut ve vücudu kaplayan cilt, insan bedeninin dış etkenlere en fazla maruz kalan en önemli bölümlerinden biridir. Vücut terimi esasen bedenin dışardan görünen bölümünün tamamını kapsar. Dış dünyayla kurulan temasta böylesine öncü rolü olan ve dolayısıyla dış etkenlere bu denli maruz kalan vücudun bakımı ve korunması da oldukça önemli bir hale gelir. Cilt ve vücut bakımı dendiği zaman iki aşamalı bir süreç akla gelmelidir. Bu süreçler temizlik ve koruma süreçleridir. Dış dünyayla tüm teması sağlayan, vücudunuzdur. Özellikle eller ve kollar çeşitli türden nesnelere çokça temas eder. Dolayısıyla bu noktada hastalıklardan korunmak ve hijyeni sağlamak için vücut temizliği son derece önemli bir hale gelir. Sonrasında ise vücudun korunması gerekir. Dış dünyayla temas ve geçen zamana bağlı olarak yaşlanmayla beraber vücutta birtakım deformasyonlar meydana gelebilir ve bunların giderilmesi gerekir. Vücudun temizliğinin ve korunmasının sağlanması için piyasada çok amaçlı ve çeşitli vücut bakım seti seçenekleri mevcuttur.

Vücut Bakım Ürünü Çeşitleri

Vücut, bedenin en büyük bölümünü kapsadığı için; bölümleri de çok çeşitlidir. Dolayısıyla bu vücut bölümlerinin hepsi için ayrı ayrı ya da genel vücut bakımına yönelik ürünler piyasada mevcuttur. vücut bakımı dendiğinde ilk akla gelen ürün  çeşitlerinden biri, şüphesiz vücut bakım kremidir. Vücut bakım kremleri el, ayak, topuk, yüz ya da tırnak gibi spesifik vücut bölgeleri için ayrı ayrı üretildiği gibi, tüm vücut bakımını karşılayan genel amaca yönelik kullanıma uygun vücut kremleri de kullanıcılara sunulur. Vücut bakım ürünlerinin işlevleri genellikle koruma ve onarım olmak üzere iki şekilde ele alınır. Pek çok bakım kremi, vücudunuzu dış etkilerden, zararlı güneş ışınlarından ve yaşlanmaya sebep olan serbest radikallerden koruma özelliğine sahiptir. Ancak eğer bakımınıza dikkat etmediyseniz, güneş ışınlarına, yaşlanmaya ya da örneğin doğum yapma gibi sebeplere bağlı olarak, vücutta bir takım deformasyonlar meydana gelebilir. Onarıcı vücut bakım kremleri, vücutta oluşmuş kırışıklık ya da çatlaklar gibi deformasyonları, düzenli kullanıma bağlı olarak büyük ölçüde ortadan kaldırma özelliğine sahiptir. Vücut bakım kremleri kadar yaygın olan  bir vücut bakım ürünü de vücut bakım yağlarıdır. Bu yağlar cildin beslenmesine yardım ederek, sağlıklı bir görünüme kavuşmanıza olanak tanır. Keratin içerikli vücut bakım yağları, el ve ayak tırnaklarınızın sağlıklı bir yapıya kavuşmasına yardımcı olur. Vücut bakımı söz konusu olduğunda kadınların bu konuya özellikle titizlendikleri bilinir. Bu yüzden üreticiler kadınların kullanımına yönelik olarak özel vücut bakım seti kadın çeşitleri üretir. Bu setler kadınların tüm vücut bölgelerinin bakımını ve onarımını gerçekleştiren vücut bakım ürünlerini içerir. Her ne kadar vücut bakımı dendiğinde akla ilk önce kadın kullanıcılar gelse de, özellikle günümüzde erkek kullanıcıların da vücut bakımına verdikleri önem azımsanamayacak seviyededir ve gittikçe artmaktadır. Bu yüzden pek çok marka, erkekler için de vücut bakım seti erkek çeşitlerini erkek kullanıcıların beğenisine sunar. Özellikle vücut bakım makinesi gibi ürünler, erkek kullanıcıların kulak ve burun bölgesindeki istenmeyen tüylerden kurtulmasına yardım ederek, görünümüne önem veren erkeklerin aradıkları kusursuz görüntüye kavuşmasına olanak tanır.

Vücut Bakım Ürünü Fiyatları

Vücut bakım ürünleri, uygulanacak vücut bölgesi ve özelliklerine göre çokça çeşit içerir. Bu yüzden de ürünlerin fiyatları arasında dalgalanmalar meydana gelebilir. Genel ilke olarak, bölgesel bakım sağlayan özel vücut bakım ürünlerinin, genel vücut bakım ürünlerine göre fiyatlarının bir miktar daha fazla olduğunu söylemek doğru bir yaklaşımdır. Bunun dışında vücut bakım seti fiyatlarını belirleyen bir diğer etken de kullanılacak ürünün vücutta göstermeyi amaçladığı etkidir. Örneğin; vücutta genel koruma ve bakım sağlayan ürünlerin fiyatları nispeten ekonomiktir. Ancak, bölgesel bakım içeren ve özellikle yaşlanma karşıtı ya da kırışık önleyici özelliği olan ya da vücuttaki çatlak ve kırışıklıkları elimine etme özelliğine sahip olan vücut bakım ürünlerinin fiyatları bir miktar daha fazla olabilir. Vücut bakım ürünleri; genellikle yoğun laboratuvar ve ar-ge çalışmalarını içeren bilimsel araştırmaların ürünü olarak kullanıcılara sunulur. Dolayısıyla bu tür araştırma faaliyetleri, vücut bakımınızın en iyi şekilde yapılmasına olanak sağlarken fiyatlara da bir miktar yansıyabilir.

Vücut Bakım Ürünü Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Vücut bakım ürünü satın alırken öncelikle ihtiyacınızın genel vücut bakımı mı yoksa bölgesel bakım mı olduğunu iyi belirlemelisiniz. Genel bir bakım ve koruma için genellikle vücut bakım kiti çeşitlerinin içerikleri sizin ihtiyacınızı karşılayabilir. Ancak eğer belirli bir bölgeye odaklanmak ve o bölgede ekstra bakım ve koruma elde etmek istiyorsanız buna uygun ürünleri takip etmelisiniz. Bu noktada ihtiyaç duyduğunuz vücut bakımı çeşidi de önemlidir. Eğer özellikle, yaşlanmanın etkilerini engelleyen ve kırışıklık ve sarkma gibi deformasyonların ortadan kaldırılmasını içeren bir vücut bakımı istiyorsanız; anti-aging özelliği olan ve özellikle serbest radikallerin etkisini minimize eden özel formüllü vücut bakım ürünlerine yönelmeniz yerinde olur.  üreticiler genellikle vücut bakım ürünlerini kadınların ve erkeklerin fizyolojik ve biyolojik yapılarını da göz önünde bulunduracak şekilde ayrı ayrı üretir. Dolayısıyla kendiniz ya da hediye alacağınız kişinin özellikleri için en uygun olacak vücut bakım ürününün çeşidini bunu da göz önünde bulundurarak seçmeniz yerinde olur. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery