track source
track source
track source

Beyaz Eşya & Mutfak

Beyaz Eşya & Mutfak Fiyatları

75126 Ürün gösteriliyor.
Beyaz Eşya & Mutfak fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Beyaz Eşya & Mutfak modelleri ve Beyaz Eşya & Mutfak fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Beyaz Eşya & Mutfak kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Beyaz Eşya, Elektrikli Mutfak Aletleri, Küçük Ev Aletleri, Ankastre Ürünler. 75126 adet Beyaz Eşya & Mutfak fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Arçelik 7103 DY A +++ Sınıfı 7 Kg Yıkama 1000 Devir Çamaşır Makinesi Beyaz
Arçelik 7103 DY A +++ Sınıfı 7 Kg Yıkama 1000 Devir Çamaşır Makinesi Beyaz
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Beyaz Eşya ve Mutfak

Gelişen teknolojiyle birlikte, geçmişte zorlukla karşılanan bazı ihtiyaçlar, günümüzde üretilen çeşitli cihazlar yardımıyla çok daha kolay bir şekilde giderilebilmektedir. Özellikle evimizde, mutfağımızda bulunan çeşitli teknolojik gereçler, bu konuda kullanıcılarına büyük rahatlık sağlar. Artık gıda ürünlerinin sürekli taze kalması için tütsülenmesine gerek yok, çünkü buzdolapları bu sorunu ortadan kaldırmak için var. Bulaşıkları yıkamak için tek tek her bulaşıkla uğraşmak yerine, bulaşık makineleri yardımıyla tek tuşla bu sorunun üstesinden gelinebilir. Muhakkak ki yeni bir eve taşınılacağı zaman, satın alınması planlanan ilklerden  biri beyaz eşyalardır. İlk üretildiklerinde hepsinin beyaz renkli olması sebebiyle “beyaz” eşya olarak isimlendirilen bu eşyaların, bugün çok farklı renk varyantı bulunmaktadır. Kısaca özetlemek gerekirse; beyaz eşyalar, ev işlerinde kullanılmak üzere fabrikalarda üretilmiş, ev içi ihtiyaçlarımızı gidermeye yönelik makinelerdir. Onlar sayesinde alışılagelen kolaylık, artık onların olmamasının düşünülemeyeceği bir ortam yaratmıştır. Özellikle mutfaklarımızda yer alan beyaz eşya çeşitleri, ev hayatımızın büyük bir bölümünde bize yardımcı olur.  Onlara o kadar alışılmıştır ki, onların bulunmadığı bir mutfak düşünmek artık mümkün değildir.

Beyaz Eşya ve Mutfak Ürün Çeşitleri

Mutfak beyaz eşya ürünleri; buzdolabı, bulaşık makinesi, fırınlar, set üstü ocaklar, aspiratörler olarak sayılabilir. Bunlar arasında ilk aşamada en önemli olanlar buzdolapları ve fırınlar / ocaklardır. Bunların haricinde mutfaklarda işlerimizi kolaylaştıracak mikser,fritöz, çay makinesi, tost makinesi, mikser, doğrayıcı gibi küçük ev aletleri de bulunur. Bunlar büyük beyaz eşya grupları kadar ilk aşamada önemli olmasa da, mutfak konforumuza konfor katacak küçük elektrikli mutfak aletleridir. Mikser, kullanıcılarını uzun karıştırma sürelerinden kurtarırken, doğrayıcı ise bir şeyler doğrama görevini kullanıcısının üstünden alır.Buzdolapları, termodinamik bilimi yardımıyla üretilmiş, kendi içini soğuk tutabilen gıda dolaplarıdır. Dahillerindeki soğutma motoru ve bir takım sıvılar yardımıyla ısıyı dışarı atarak kendi içlerini soğuk tutarlar. Böylece gıdalar yeterli soğuklukta muhafaza ederek bozulmalarını engellerler. Gelişen teknolojiyle birlikte çok farklı model ve işlev seçenekleriyle birlikte üretilmektedirler. Bulaşık makineleri ise, adından da anlaşılabileceği üzere, kullanıcılarını bulaşıkları elle yıkama zahmetinden kurtarır. İçinde bulunan bölmelere bulaşıklar dizilerek ve deterjanı yerleştirilerek çalıştırılır. Bundan sonra yapılması gereken tek şey bulaşık makinesinin işini bitirmesini beklemektir. Fırınlar; içlerinde bulunan rezistanslar ve ısının fırının içine yayılmasını sağlayan pervaneler yardımıyla, sabit ısıda yemeklerimizi pişirebilmemizi sağlarlar. Ocaklı ve ocaksız fırın seçenekleri bulunmaktadır. Set üstü ocaklar, tava tencere gibi gereçleri kullanarak yemek pişirebilmemizi sağlar. Gazlı, tüplü ve elektrikli çalışan varyantları bulunmaktadır. Aspiratörler; yemek pişirme sürecinde ortaya çıkan duman, buhar vs. gibi gazların dışarıya atılmasına yardımcı olur. İçerisinde bulunan motor ve pervaneler vasıtasıyla istenmeye dumanı emer ve bir boru yardımıyla dışarı aktarır. Böylece mutfağımızın ve evimizin dumanaltı olması engellenmiş olur. Kelime manası “oyuk içine yerleştirilmiş” olan ankastre, son zamanlarda mutfak beyaz eşyası denince oldukça karşılaşılan bir terimdir. Genelde beyaz eşya seti şeklinde satılan ankastre ürünler hem şık, hem de oldukça işlevsel ürünler olarak kullanıcılarını memnun etmektedir. Set olarak alınması zaruri değildir, ama genelde birbiriyle görsel olarak uyumlu modeller şeklinde üretildikleri için, takım oluşturması adına set olarak satılmaktadırlar. En genel manasıyla ankastre beyaz eşya takımlarının içinde fırın, set üstü ocak ve aspiratör / davlumbaz bulunur.

Beyaz Eşya ve Mutfak Ürünleri Alınırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Gelişen ve çeşitlenen mutfak beyaz eşyaları, alışveriş yaparken dikkat etmemiz gereken faktörlerin oluşmasına olanak sağlamıştır. Piyasada onlarca, belki de yüzlerce mutfak beyaz eşya markaları bulunmaktadır. Bu yüzden seçim yaparken ince eleyip sık dokumak kullanıcının uzun vadede yararına olur.

Eğer sıfırdan mutfak kurulması düşünülüyorsa, beyaz eşyaları tek tek satın almak yerine, hepsini bir anda takım olarak satın almak ekonomik olarak oldukça avantaj sağlayabilmektedir. Çoğunlukla takım olarak satılan ankastre mutfak ürünleri, bu konuda güzel seçenekleri kullanıcılara sunmaktadır. Dikkate değer bir diğer konu, bu eşyaların mutfakta konulacağı alanları ve bu alanların ölçülerini belirlemektir. Her ne kadar bu ürünler belirli standartlarda üretiliyor olsalar da, üründen ürüne ufak tefek değişiklikler boy gösterebilmektedir. Bu yüzden böylesine bir alışveriş yapmadan önce, mutfağın imkanlarının iyi belirlenmesinde fayda vardır. Sadece alan konusunda değil, mutfağınızın enerji imkanları da göz önünde bulundurulmalıdır. Günümüzde çoğu ocak, doğalgaz kullanmaktadır. Ama şayet mutfağınızda doğalgaz hattı bulunmuyor ise, tüp veya elektrik kullanan bir ocak sistemine yönelmeniz gerekecektir. Garanti konusu da oldukça önemlidir. Her marka, beyaz eşya ürünlerinde farklı garanti şartları sunabilmektedir ve bu şartlara bağlı olarak ürün fiyatları değişiklik gösterebilmektedir. Bir ürünü satın almadan önce, nelerin ürünün garanti kapsamına girdiğini, garanti süresinin ne kadar olduğunu öğrenmek ve ürünü üreten firmanın garanti şartlarına ne kadar sadık olduğunu öğrenmek kullanıcı açısından faydalı olacaktır. Dikkat edilmesi gereken bir başka şey, mutfak beyaz eşya ürünlerinin verimleridir. Verim, alınan enerjiden faydalanabilme oranı manasına gelir. Yani kabaca anlatılacak olursa, bir fırının belirli bir elektrik enerjisi miktarıyla kaç dakika yemek pişirebileceğinin ölçütüdür. Sadece fırın değil, bütün beyaz eşyalar için verim konusu geçerlidir. Ekonomik olarak verim konusu, kesinlikle düşünülmesi gereken bir konudur. Aynı zamanda bir makineyi satın almadan önce, hali hazırda o cihazı kullanan kullanıcıların reelde veya internet ortamında fikirlerini almak, incelemelerini,yorumlarını okumak oldukça faydalı olacaktır.

Beyaz Eşya ve Mutfak Ürünleri Fiyatları

Çok fazla tipte, çeşitte beyaz eşya modelleri üretildiği için, fiyatlar da oldukça değişiklik gösterebilmektedir. Burada ekonomik olarak kendilerine en uygun mutfak eşyalarını seçmek kullanıcıya kalmaktadır. Fiyatlarda en çok değişikliğe sebep olan konular verim ve garanti konularıdır. Yüksek verimli beyaz eşyalar düşük verimlilere kıyasla bariz bir fiyat farkına sahip olmaktadır. Ama uzun vadede, elektrik faturalarına getirdikleri hafiflikle birlikte bu fiyat farkını amorti edip sizi karlı hale getirebilirler. Aynı zamanda şirketin sağladığı garanti şartlarının ne kadar kullanıcı yararına olduğu da fiyatları yükseltebilen bir etmendir. Daha fazla garanti süresi ve kapsamı olan ürünler genelde daha pahalı olmaktadır. Hem verim hem de garanti konusunda uzun vadeli düşünülmelidir. Aynı zamanda kullanılan renkler de fiyatlara etki edebilmektedir. Standart beyaz renkte olan eşyalar, genelde renkli olanlara göre daha uygun fiyatlı olmaktadır. Tüm bunları göz önünde bulundurarak, internette veya mağazalarda iyi bir araştırma yapıp, siz de bütçe ve ihtiyaçlarınıza uygun mutfak beyaz eşyaları bulabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2022 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery