• En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Bebeklere Banyo Nasıl Yaptırılır?

Bebek banyo ürünlerinden destek alarak işe başlayabilirsiniz. Öncelikle bebeğinizin cildi hassas olduğu için bebeğinizin altına yumuşak bir havlu koymalısınız. İlk önce yüzünü ılık suyla silmelisiniz. Yüzünü sileceğiniz ürününde yumuşak ve pamuklu ürün olmasına dikkat etmelisiniz. Sırt üstü pozisyonda olan bebeğinizin ensesini destekleyerek saçını ıslatın ve daha sonrasında bebek şampuanıyla birlikte masaj yaparak köpürtebilirsiniz. Bu işlemi yaparken bebeğinizin gözlerine su ve şampuan gelmemesine dikkat etmelisiniz ve köpürttükten sonra durulamalısınız. Daha sonrasında ise yine yumuşak bir havluyla bebeğinizin vücuduna su dökerek silebilirsiniz.

Bebeklerde Tuvalet Eğitimi Ne Zaman Başlamalıdır?

Bebeklere tuvalet eğitimi iki ya da iki buçuk yaşında başlanmalıdır. Bunun nedeni ise çocuklar organlarını bu yaşta keşfetmektedir ve tuvalete gitmek için eğitim vermeye de en uygun yaşlar bu yaş aralıklarıdır. Tuvalet eğitimine başlarken çocuğunuzu birkaç kere tuvalete ya da lazımlığa oturtarak bu konu hakkında bilgi vermenizde fayda vardır.

Bebek Banyo ve Tuvalet Ürünleri Nelerdir?

Bebek banyo ve tuvalet ürünleri arasında en çok kullanılan ürün bebek banyo küveti olarak bilinmektedir. Bazı küvet modelleri, şişme olabileceği gibi, bazıları da plastiktir. Şişme küvetler, seyahatlerde de rahatlıkla yanınızda taşınabilir. Portatif özellikte olan bu küvetler sayesinde bebeklerinizi istediğiniz her ortamda rahatça yıkayabilirsiniz. Hatta dilerseniz, küvet taşıyıcı ürünleri alarak, küveti üzerine koyabilir, o şekilde de yıkayabilirsiniz. Bu ürünler üzerinde genellikle, sabun ve temizlik malzemelerini koymak için ayrıca alanlar da mevcuttur. Ayrıca, küvet süngerleri de kullanabilirsiniz. Tuvalet eğitimine başlamadan önce ise belli hazırlıklar yapın. Ona uygun bir lazımlık almalısınız. Bebeğinizi teşvik edecek lazımlıklar seçin ve büyüdükçe lazımlığını değiştirin. Bebeğinizi bezini değiştirme konusunda onun uyarması için alıştırın böylelikle daha sonraki aşamalarda tuvaletten önce sizi uyarmaya başlayacaktır. Bebek yıkama kabı ise bebeklerin ve çocukların genel kullanımı için tasarlanmış banyo ürünlerinden biridir. Bebeği yıkarken cildini kirden arındırmak için bez, banyo lifi ya da süngerle silmek faydalı olacaktır. Bebek banyo lifleri ve bebek banyo süngerleri bu amaç için tasarlanmış ürünlerdir. Bebeği banyoda yıkarken vücuduna süngerle hafifçe masaj yapmak çok faydalıdır. Böylece bebek rahatlamaktadır. Banyo süngeri elle yıkamaya göre daha rahatlatıcı bir etki ve daha kolay yıkanma imkanı sağlamaktadır. Bebeğinizi yıkarken en önemli noktalardan biri küvetin içine koyduğunuzun suyun derecesidir. Bunu ölçmek için ise bebek banyo termometresi ürününden destek alabilirsiniz. Klozet adaptörü, bebek küvet filesi, bebek oturak ve bebek basamak yükseltici ürünleri de bebek banyo tuvalet kategorisi adı altında yer almaktadır. Sizde tüm bu ürünleri incelemek istiyorsanız bebek banyo ve tuvalet kategorisi adı altında istediğiniz sayfaları ziyaret edebilirsiniz.

Bebek Banyo ve Tuvalet Ürünlerinin Fiyat Aralığı Nedir?

Bebek banyo ve tuvalet ürünlerinin fiyat aralığı marka ve modele göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle belirli bir fiyatı olmadığı gibi belirli bir fiyat aralığı da yoktur. Sizde ihtiyacınıza göre olan bu ürünleri sıralayabilir ve bütçenize en uygun fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Bunun yanı sıra sıraladığınız bu ürünlerin fiyatları değiştiği anda fiyat alarmı butonu sayesinde anında haberdar olabilirsiniz.