Balıkçılık Malzemeleri

En Ucuz Balıkçılık Malzemeleri Fiyatları

812 ürün gösteriliyor.
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Balıkçılık Malzemeleri Ne İşe Yarar?

Balık tutmak çoğu insanın hobisi haline gelmiştir ve stresten uzaklaşmak için güzel bir aktivitedir. Bunun yanı sıra sakinleşmek ve eğlenmek içinde tutulmaktadır. Balıkçılık malzemeleri ise balığın tutulmasıyla doğru orantılıdır. Balıkçılık malzemeleri olmadan balık tutmak mümkün değildir.

Balıkçılık Malzemeleri Nelerdir?

Olta balıkçığı birçok insan için hobi olmaktan öte tutku boyutundadır. Öncelikle seçiminizi yaparken hangi alanda kullanacağınızı belirlemenizde fayda var. Örneğin Ege ve Akdeniz bölgesinde genelde mercan, çupra, sinarit gibi balıkların tekneden avcılığı yaygın iken İç Anadolu bölgesinde tatlı su balıklarının kenardan avcılığı, Ankara bölgesinde bot ile turna avcılığı, Marmara bölgesinde kenardan deniz balığı avcılığı ve İstanbul bölgesinde uzun atıma dayalı boğaz avcılığı yaygındır. Bununla birlikte Trakya’da kenardan sazan avcılığı yapılmaktadır. Bu nedenle olta makinelerini uzun atım, spin, genel kullanım şeklinde gruplandırmak yanlış olmaz. Balık avlayabilmek için kullanılan malzemelerden en önemlilerinden biri misina olarak bilinmektedir. Hedeflenen balığı avlamak için ona uygun yem kadar uygun model seçimi de çok önemlidir. Balık avlamada en önemli husus doğru yemi ve doğru misinayı kullanmaktır. Uygun kalınlıkta bir model kullanılmadığı durumda balık yemi ya yemez ya da misinayı fark eder, korkar ve bunun sonucu olarak kaçar. Balığın tüm hareketlerini hassas bir şekilde hissedebilmek ve ona göre hareket edebilmek için tüm setin hafi olması çok önemlidir. Ancak bu şekilde bir balığın hareketleri hissedilebilir. Bir diğer ürün ise olta iğnesi,  genellikle çengel şeklindedir ve metal malzemeden üretilir. Jig iğnesi de bu tasarıma sahiptir. Oltalar için kullanılan jig iğnesi adını jig avcılık tekniğinden alır. Jigging adı verilen bu avlanma biçimi daha çok derin sulardaki iri balıkları avlama esasına dayanır. Uzun süren bekleme sonucunda az ama iri balık türlerini avlamayı hedefler. Jig ile seyirtme yaparak avlanan balıklar genellikle avcı balıklardır. Eti lezzetli olan ve nispeten iri olan bu balıklar jig iğnesine takılırlar. Sonrasında yorularak kendini bırakan balık çekilir. Bu ürünlerin yanı sıra suni balık yemi ve olta kamışı da bu kategoride yer almaktadır. Sizde ihtiyacınıza göre olan bu ürünleri incelemek istiyorsanız spor ve outdoor kategorisi adı altında istediğiniz sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Balıkçılık Malzemeleri Fiyatları Nedir?

Balıkçılık malzemeleri fiyatları marka, model ve ürün çeşidine göre farklılık göstermektedir. Olta makinesi 30 TL - 5000 TL, misina 10 TL - 1000 TL, olta kamışı 10 TL - 4000 TL, olta iğnesi 10 TL - 1000 TL ve suni balık yemi ise 10 TL- 100 TL fiyat aralığında yer almaktadır. Sizde ihtiyacınıza göre olan bu ürünleri sıralayabilir ve bütçenize en uygun fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Bunun yanı sıra sıraladığınız bu ürünlerin fiyatları değiştiği anda fiyat alarmı butonu sayesinde anında haberdar olabilirsiniz.