Olta (Jig) İğnesi

Olta (Jig) İğnesi Fiyatları

2207 Ürün gösteriliyor.
Olta (Jig) İğnesi fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Olta (Jig) İğnesi modelleri ve Olta (Jig) İğnesi fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Olta (Jig) İğnesi kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Daiwa, Remixon, Sea Horse, Discovery, Powerex. 2207 adet Olta (Jig) İğnesi fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Olta (Jig) İğnesi Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Olta (Jig) İğnesi markası:

En Çok İncelenen Olta (Jig) İğnesi Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Olta (Jig) İğnesi Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
19 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 2207 Olta (Jig) İğnesi modeli içerisinde en ucuz Olta (Jig) İğnesi fiyatı 2.08 TL iken, en yüksek Olta (Jig) İğnesi fiyatı 4688.4 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Olta (Jig) İğnesi fiyatlarının ortalaması alındığında ise 19 Nisan 2021 tarihinde ortalama Olta (Jig) İğnesi fiyatı ise 25.58 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Olta (Jig) İğnesi Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Olta İğnesi

Balık tutmak en rahatlatıcı aktivitelerden biridir. Birçok kişi haftasonları balık tutarak şehrin yoğun ve bunaltıcı temposundan biraz olsun uzaklaşmayı tercih eder. Hobi olarak balık tutanların yanı sıra bu işi profesyonel olarak yapanlar vardır. Balık tutmak az bir çaba ile kısa sürede öğrenilebilir. Balık tutarak deniz kenarında  hem sakin ve huzurlu zaman geçirebilir hem de para vermeden balık yiyebilirsiniz. Balık, pahalı et çeşitlerinden biridir. En çok kullanılan balık tutma yöntemleri zıpkın, ağ ve jigging yöntemidir. Balık tutmak için gereken önemli birkaç araç gereç vardır. Bunlardan en önemlisi olta ve olta iğnesidir. Jig iğnesi, olta kadar önemlidir. Jig iğnesi, jigging yöntemi ile balık tutarken kullanılır. Jigging yöntemini uygulayabilmek için olta ve jig iğnesi yeterlidir. Jigging yöntemi derin yerlerdeki balıkları yem atma yöntemi ile kıyıya yaklaştırmak için kullanılır. Yeme atlayan balıklar jig iğnesine takılır ve yakalanır. En basit balık tutma yöntemlerinden biridir. Amatör balıkçılar genellikle jigging yöntemini kullanarak balık tutar. Oltanın ucuna jig iğnes takılır.  Jig iğneleri büyüklüklerine göre çeşitlilik gösterir. Ağırlıkları ve uzunlukları çeşitlilik gösterir. Büyük jig iğneleri ile daha büyük balıklar tutulabilir. Çeşitli olta iğnesi markaları vardır. Fiyatları modelden modele değişiklik gösterir. 

Olta İğnesi Çeşitleri

Balık tutmak, deniz kenarına yakın yerlerde yaşayan kişiler için en eğlenceli ve rahatlatıcı aktivitelerden biridir. Aslında balık tutmak belli bir kesim için gelir kaynağıdır. Kısa sürede öğrenilebilecek ve özel yetenek gerektirmeyen basit bir işlemdir. Zıpkın, ağ ve jigging yöntemleri ile balık tutabilirsiniz. Jigging yöntemi ülkemizde görülen en sık balık tutma yöntemlerinden biridir. Jigging yöntemi olta ucuna jig iğnesi yöntemi ile balık yem takarak balıklara avlamaya verilen addır. Jigging yöntemi ile balık tutmak için gereken araç gereçler olta makinesi, ip ve olta iğnesidir. Olta makineleri, özelliklerine göre çeşitli modellere ayrılır. Jigging balık tutma yöntemi kullanılırken kullanılan jig iğneleri değişiklik gösterebilir.Jig iğnesi seçimi en az olta seçimi kadar önemlidir. Doğru jig iğnesini seçerek daha verimli sonuçlar elde edebilirsiniz. Olta iğnesi çeşitleri ağırlıklarına, uzunluklarına, iğne ucuna göre çeşitlilik gösterir. Olta iğnesi çeşitlerinin ağırlıkları modelden modele değişir. Ağırlık jig iğnesi için en önemli kriterlerden biridir. Balık tuttuğunuz bölgedeki balıkların cinsine göre bir jig iğnesi seçebilirsiniz. Doğru ağırlıkta bir jig iğnesi seçmezseniz etkili sonuçlar alamayabilirsiniz. Olta iğnesi çeşitleri genellikle 2’li 5’li ve 10’lu paketlerde satışa sunulur. Jig iğnelerinin üretiminde genellikle karbon çeliği gibi dayanıklı malzemeler kullanılır. Jig iğnesinin balığa karşı dayanıklı olması gerekir. En çok tercih edilen modellerden biri delikli olta iğnesi çeşitleridir. Delikli olta iğnelerinin üzerinde belirli aralıklada çıkıntılar vardır. Bu çıkıntılara yem takılarak kullanılır. En çok tercih edilen bir diğer model çapraz olta iğnesi çeşitleridir. Çapraz olta iğneleri diğerlerinin aksine daha kıvrımlı bir yapıya sahiptir. Bu tasarım sayesinde yakalanan balık çıkarılana kadar iğneden çıkamaz. Kullanışlı modeller arasında yer alır. Olta iğneleri set halinde satılabilir. Olta iğnesi seti içerisinde farklı büyüklüklerde olta iğneleri bulunur. Bu set içerisinden duruma göre iğne seçebilir ve kullanabilirsiniz. Olta iğnesi takımı balık tutmayı rutin hale getirenler için uygun ürünler arasındadır. Olta iğnesi takımı içerisinde balık tutmak için gereken çeşitli büyüklüklerde ve modellerde olta iğneleri ve iğne kutusu vardır. Doğru ürünleri seçerek balık tutma işlemini daha kolay ve eğlenceli hale getirebilirsiniz. 

Olta İğnesi Fiyatları

Balık tutmak, balık fiyatları göz önünde bulundurulduğunda  tasarruf etmek için iyi bir yöntemdir. Balık tutmak için gereken malzemeler oldukça uygun fiyatlara satılır. Balık tutmak için olta makinesi ve olta iğnesi yeterlidir. Olta makine jig iğnesine göre daha pahalıdır. Fakat bir kez alındığında uzun süreli kullanım için uygun ürünlerden biridir. Olta iğnelerini belirli aralıklar ile değiştirmek gerekir. Olta iğnesi fiyatları modelden modele ve markadan markaya değişiklik gösterir. Olta iğnesi markaları çeşitli büyüklüklere göre iğneler üretir. Olta iğnesi çeşitlerinin modelleri üründen ürüne değişiklik gösterir. Fiyatlar üzerinde etkili olan önemli birkaç faktör vardır. Ağırlıkları, çapraz veya delikli olması ve üretiminde kullanılan malzemeler olta iğnesi fiyatlarını belirler. Olta iğnelerinin fiyat/performans bakımından başarılı sayılabilmesi için uzun süreli kullanımda deforme olmaması, fiyatını karşılayan bir ürün olması ve kullanışlı olması gerekir. Olta iğnelerinin üretiminde kullanılan malzemenin kalitesi olta iğnesi fiyatlarında etkilidir.

Olta İğnesi Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Olta iğnesi, olta makinesi kadar önemlidir. Olta iğnesi seçimi yaparken birtakım kriterleri göz önünde bulundurmak gerekir. Doğru olta iğnesi seçimi yaparsanız balık tutmakta daha başarılı olabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse, küçük bir olta iğnesi ile büyük balıklar yakalayamazsınız. Eğer bulunduğunuz bölgede büyük balıklar hakim ise olta iğnesinin boyutunu ona göre seçmek gerekir. Aynı zamanda olta iğnesinin ağırlığı da önemli bir özelliktir. Olta iğnelerinin renkleri de değişiklik gösterir. Bulunduğunuz bölgedeki denizin rengine göre seçim yapabilirsiniz. Işık almayan deniz ve meralarda fosforlu olta iğneleri kullanarak daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.  Aynı şekilde uzunluklarını da avlandığınız bölgenin özelliklerine göre karar vermelisiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery