• En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Bahçe Dekorasyonu Nasıl Yapılmalıdır?

Bahçe mobilyası ya da dekorasyonunu yaparken öncelikle olmazsa olmaz ürünlerinizi ve süslemelerinizi belirlemeniz gerekmektedir. İstediğiniz masa, sandalye ya da çiçekler, küçük bir gölet gibi. Bahçenizi tümüyle ele alarak konumlandıracağınız ürünleri de bu şekilde hayal etmelisiniz. Bahçe planınızı bir kağıda çizerek işe başlayabilirsiniz. Sert bir zemin istiyorsanız çakıl taşları, kaldırım taşları ya da basamakları kullanabilirsiniz. Bahçe mobilyalarınızı seçerken ise dekorasyona ve bahçenin alanına dikkat ederek seçim yapmanızda fayda vardır. Bunun yanı sıra bahçenizin bittiği noktaya göz alıcı bir ürün yerleştirirseniz çekici bir bahçe ortamı yaratabilirsiniz.

Bahçe Mobilyası Ürünleri Nelerdir?

Şüphesiz ki her bireyin yapmaktan keyif aldığı bir aktivite varsa oda mangal yakmaktır. Özellikle kalabalık aileler ya da arkadaşlarla yapılan mangal keyifleri oldukça eğlenceli geçmektedir. Bu nedenle bahçe mangalı ve barbekü ürünü alarak bahar ve yaz aylarını mutlu bir şekilde geçirebilirsiniz. Bahçelerin olmazsa olmazı ürünleri arasında yer alan bahçe mobilyası takımı ile birlikte masa ve sandalye seçimi yapabilirsiniz. Günün yorgunluğunu atabileceğiniz ya da gelen misafirlerinizi ağırlayabileceğiniz bahçe mobilyanızı seçerken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta mevcut. Çünkü bahçenizin güzel görünmesini yalnızca peyzaj düzenlemesi değil, aynı zamanda tercih ettiğiniz mobilyalar da sağlar. Bu nedenle konforlu ve şık bir model tercih etmeniz gerekmektedir. Bahçenin en keyifli ürünleri arasında yer alan bahçe salıncağı, genellikle üç kişilik ve üzerinde tente olarak tasarlanmaktadır. Çoğunlukla demonte halde satılan bahçe salıncağı kurulumunu çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. İçerisinde tüm parçaların ve minderin bulunduğu kutu size geldiğinde, kullanım kılavuzu sayesinde hiçbir ek alet gerekmeden rahatça kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz. Bahçenizin bir bölümünde havuz mevcutsa bunun için birkaç tane şezlong almanız gerekmektedir. Dinlenmek, uyumak ve kafa dinlemek için kullanılan hamak ürünleri de bahçeniz için modern bir yapıya sahiptir. Yazın sıcak günlerinde güneşin zararlı etkilerinden korunmak amacıyla yapılan gölgeliklerdir. Sağlam ve kaliteli malzemelerden üretilen çardaklar yaz günlerinin serin ortamlarıdır. Bahar aylarında aniden bastırabilecek yağmurdan da kaçınabilmek için işlevseldir. Değişik renk ve ebatlarda üretilen çardaklar diğer adıyla kamelyalar yeni neslin moda trendi olmuştur. Bu ürünlerin yanı sıra bahçe sandalyesi, masası, minderi, koltuğu, bankı, şemsiyesi, taburesi ve sehpası da bu kategori adı altında yer almaktadır.

Bahçe Mobilyası Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bahçe mobilyası alırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta bahçe alanınızdır. Eğer küçük bir alana sahipseniz her konumu iyi değerlendirmeli ve buna göre ürünler seçerek alanınızdan tasarruf edip istediğiniz mobilyaları da alabilirsiniz. Bunun yanı sıra konforlu olmasında fayda vardır. Hem sizin hem de ağırlayacağınız misafirleriniz açısından en önemli noktalardan biridir. Ayrıca hem evinize hem de bahçenizin dekorasyonuna uygun ürünler seçmelisiniz.

Bahçe Mobilyası Fiyat Aralığı Nedir?

Bahçe mobilyası fiyat aralığı marka, model ve kullanılan malzemeye göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle belirli bir fiyatı olmadığı gibi belirli bir fiyat aralığı da yoktur. Sizde ihtiyacınıza göre olan ürünleri sıralayabilir ve bütçenize en uygun fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Bunun yanı sıra sıraladığınız ürünlerin fiyatları değiştiği anda fiyat alarmı butonu sayesinde anında haberdar olabilirsiniz.