track source
track source

Akvaryum Dezenfektanı

Akvaryum Dezenfektanı Fiyatları

14 Ürün gösteriliyor.
Akvaryum Dezenfektanı fiyatları ve çeşitleri cimri.com'da! Süpermarket kategorisine ait diğer ürün seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Kahve Fiyatları
 • Kuş Banyosu Fiyatları
 • Tuvalet Kağıdı Fiyatları
 • Köpek Kafesi Fiyatları
 • Virkon 50 gr Virüs ve Bakterilere Karşı Etkili Konsantre Dezenfektan

  Virkon 50 gr Virüs ve Bakterilere Karşı Etkili Konsantre Dezenfektan

  Sıkça Sorulan Sorular

  En Çok İncelenen Akvaryum Dezenfektanı Markaları Hangileridir?

  Cimri.com
  Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Akvaryum Dezenfektanı markası:

  En Çok İncelenen Akvaryum Dezenfektanı Ürünleri Hangileridir?

  2021 yılı Akvaryum Dezenfektanı Fiyatları ne kadar?

  Cimri.com
  17 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 14 Akvaryum Dezenfektanı modeli içerisinde en ucuz Akvaryum Dezenfektanı fiyatı 8.0 TL iken, en yüksek Akvaryum Dezenfektanı fiyatı 925.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Akvaryum Dezenfektanı fiyatlarının ortalaması alındığında ise 17 Eylül 2021 tarihinde ortalama Akvaryum Dezenfektanı fiyatı ise 32.94 TL olarak sitemizde yer alıyor.

  En Çok İndirim Bulunan Akvaryum Dezenfektanı Ürünleri Hangileridir?

  Cimri'nin Seçimi
  Miglior Gatto Tavşanlı 405 gr Kedi Konservesi
  Miglior Gatto Tavşanlı 405 gr Kedi Konservesi
  En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
  Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
  Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
  En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
  Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

  Akvaryum Dezenfektanı

  Evcil hayvanlar, pek çok insanın en yakın dostlarıdır. Pek çok insan, yaşadıkları ortamda evcil hayvanlar besleyerek onlarla arkadaşlık eder. Bu durumun insan psikolojisi üzerinde iyileştirici etkisi olduğu bilinir. Evlerde ve hatta iş yerlerinde en çok beslenen hayvanlardan biri de akvaryum balıklarıdır. Akvaryum balıkları, özellikle bulundukları akvaryumun su içermesi ve çeşitli süs bitkileriyle ve zaman zaman ışıklarla kaplı olması sebebiyle insan üzerinde ciddi rahatlatıcı ve huzur verici bir etkiye sahiptir. Bu yüzden pek çok insan bulundukları mekanlarda bir akvaryum olmasını tercih ederler. İnsan üzerinde bu kadar olumlu etkileri olan akvaryumların ve içerisinde yaşayan balık dostlarımızın hijyernik ve sağlıklı olabilmesi için, akvaryumdaki suyun belli aralıklarla değiştirilerek, akvaryumun ve içine konacak suyun dezenfekte edilmesi büyük önem kazanır. Bu noktada akvaryum dezenfektanı, ihtiyacı karşılayacak özelliktedir. Çeşitli boyutlardaki ve özellikteki akvaryum dezenfektanları, akvaryumunuzun içindeki hijyen düzeyini en üst noktaya çıkartarak, içinde yaşayan balık dostlarınızın sağlığının korunmasına imkan sağlar.

  Akvaryum Dezenfektanı Çeşitleri

  Akvaryum dezenfekte etme, hem bulunduğunuz ortamın hijyeni hem de akvaryum içinde yaşayan balıkların sağlığı için son derece önemlidir. Bu noktada dezenfeksiyon işlemiyle sterilizasyon işlemleri birbiriyle karıştırılmamalıdır. Strerilizasyon özellikle cerrahi ya da diğer tıbbi müdahaleler esnasında kontaminasyon oluşmaması için yetkili kişilerce yapılan özel işlemlerdir. Ancak dezenfektasyon hayatın her alanında vardır ve oldukça dikkat edilmesi gereken bir konudur. Dezenfeksiyon işlemi kısaca, insan ve hayvanlar için zararlı virüs, bakteri, alg ya da mantar gibi gözle görülmeyen patojenik mikroorganizmaların büyümelerini ya da üremelerini engelleme olarak tanımlanabilir. Akvaryum dezenfekte işlemi ise bir miktar daha farklıdır. Bilindiği gibi akvaryumda duran su belli bir süre içinde özelliğini kaybeder. Çünkü akvaryumun içinde çeşitli mikroorganizmalar üremeye başlar ve bunlar içinde yaşayan balığın sağlığını tehdit eder niteliktedir. Dolayısıyla akvaryum dezenfekte işlemine önce suyu boşaltarak başlamak gerekir. Boş akvaryumun ve içinde bulunan aksesuar ve akvaryum bitkilerinin bu iş için özel üretilmiş akvaryum dezenfektanları ile güzelce silinmesi gerekir. Bu temizlik işleminden sonra yeni su akvaryuma eklenir ve akvaryum dezenfektanı bu suya eklenir. Akvaryum dezenfektanları genelde etil alkol veya gibi izopropil alkol gibi alkol çeşitlerini belli miktarda yapısında bulundurur, ve bu sayede su içindeki gözle görülmeyen mikroorganizmaların üremesini engelleyerek su içinde taze bir flora oluşturur. Piyasada çeşitli miktar ve ebatlarda akvaryum dezenfektanları kullanıcıya sunulur. Örneğin 1l dezenfektan çeşitleri 1 litrelik şişelerde kullanıcılara sunulur. Bu dezenfektanlar oldukça etkili oldukları için az miktarda kullanım bile uzun süre koruma sağlar. akvaryum dezenfeksiyonu sırasında en çok dikkat edilmesi gereken konulardan biri de akvaryum bitki dezenfekte işlemidir. Akvaryum içinde bulunan bitkiler genellikle akvaryuma hoş ve ferahlatıcı bir görüntü verir. Ancak zamanla bu bitkiler de kendileri ve balıklar için tehdit oluşturan mikroorganizmalar oluşturmaya başlar. Dolayısıyla bu bitkilerin de düzenli aralıklarla bu iş için özel üretilmiş akvaryum dezenfektanları ile dezenfekte edilmesi son derece önemlidir. Akvaryum dezenfeksiyonu sırasında bu iş için özel olarak üretilmiş akvaryum dezenfektanlarını kullanmanız son derece önemlidir; çünkü bunlar içerik olarak mikroorganizmaları temizlerken balıklara zarar vermeyecek özelliktedir.

  Akvaryum Dezenfektanı Fiyatları

  Piyasada, çeşitli miktar ve özelliklerde akvaryum dezenfektanı üreten pek çok saygın marka bulunur. Bu markaların kullandıkları malzemenin kalitesi, marka değeri ve markaların fiyat politikaları; akvaryum dezenfektanlarının fiyatlandırılması sürecindeki en önemli etkenler arasındadır. Farklı ihtiyaçlara göre, akvaryum dezenfektanlarının temelini oluşturan etil alkol ya da diğer alkol çeşitlerinin derişim miktarları arasında zaman zaman farklılıklar görülebilir. Bu tür farklılıklar fiyatlarda da kendini gösterir. akvaryum dezenfektan çeşitleri, genellikle 100 ml, 150 ml, 500 ml ve 1l gibi miktarlarda kullanıcılara sunulur. Fiyat olarak bakıldığında daha yüksek hacme sahip akvaryum dezenfektanlarının fiyatları daha yüksek gibi görülebilir; ancak akvaryum dezenfektanlarının uzun ömürlü ve muhafazasının kolay olduğu düşünüldüğünde, eğer o anki bütçeniz el veriyorsa, büyük miktarlarda satın almanın uzun vadede daha karlı olabileceğini de göz önünde bulundurmak faydalı olabilir. İhtiyacınız olan akvaryum dezenfektanını Cimri.com’da bulabilir, tek bir tıkla tüm markaların ve tüm satıcıların fiyat seçeneklerine ulaşabilir ve bunları anında birbiriyle karşılaştırarak ihtiyacınıza ve bütçenize en uygun olanı tercih edebilirsiniz.

  Akvaryum Dezenfektanı Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

  Akvaryum satın alırken dikkat edilmesi gereken konulardan biri sahip olduğunuz akvaryumun özellikleridir. Örneğin çok büyük boyutlarda ve içinde çok fazla balığın yaşadığı bir akvaryuma sahipseniz, daha büyük miktarlarda akvaryum dezenfektanı satın almanız, sağlıklı dezenfektasyon işlemleri gerçekleştirmenizin önünü açar. Akvaryumunuzun içinde bulunan çeşitli bitkiler ve aksesuarlar da dezenfeksiyon işleminin niteliği açısından önem kazanır. Bu yüzden bu bitki ve aksesuarları da dikkate alarak tercih edeceğiniz akvaryum dezenfekte ilacı, amaca uygun kullanım sağlar. Akvaryum dezenfektanı satın alırken mutlaka içeriğinde yer alan maddelere ve alkol miktarına göz atmalısınız. Bu noktada, beslediğiniz balığın türü de büyük önem kazanır. Eğer çok nadir balık türleri besliyorsanız ve bu balık türlerinin belirli maddelere karşı hassas olduğunu düşünüyorsanız, aldığınız akvaryum dezenfektanının içeriğinden bu maddeleri kontrol etmeniz faydalı olabilir. Genellikle pek çok saygın marka, balık türlerinin zarar görmesine engel olacak şekilde dezenfektanlar üretir. Akvaryumunuz için ihtiyaç duyduğunuz dezenfektanın özelliklerini cimri.com’da tek bir tıkla görüntüleyebilirsiniz.

  Bizi Takip Edin!

  Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
  Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

  AppStoreGoogle PlayAppGallery