Marka
Taç
 • En Popüler Ürünler
 • En Ucuz Ürünler
 • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.
 • Uyku setleri, yatak odası tekstil kategorisinde yer alan, içerisinde çarşaf, yastık kılıfı, nevresim ve yorgan bulundurmaktadır. Özellikle kış aylarında tercih edilen yatak odası ürünlerinden biridir. Cimri’deBelenay, Kupon, Baysal, Cotton Box ve Taç gibi onlarca markanın içerisinden size en uygun uyku setlerini bulabilir ve en ucuz uyku setlerine kolayca sahip olabilirsiniz.

 • Uyku seti alırken nelere dikkat edilmelidir?

  Güzel, sağlıklı ve kaliteli bir uyku süreci geçirmek herkesin vazgeçilmezidir. Uykuya daldığınız yatak odalarınızın rahat ve konforlu olması uyku kalitesini arttıran en önemli etkenlerden biridir. Rahat bir uyku için gereksinimlerden biri de uyku setlerinin seçimidir. Sağlıklı ve rahat olması; uykunuzun dinlendirici ve kaliteli olmasında da önemli rol oynamaktadır. Tercih edilen kumaş türleri genellikle pamuk ve organik kumaşlardır. Pamuk kumaşların tercih edilmesi, kumaşın dayanıklılığı, yumuşaklığı ve aynı zamanda da hava geçirgenliğinin yüksek olmasıdır. Vücudunuzun hava almasını sağlayan, pamuklu kumaşlardan üretilmiş uyku setleri, uyku esnasında terleme gibi uykunun bölünmesine neden olabilen olumsuzluklara yol açmamaktadır.

 • Uyku setleri nasıl temizlenmelidir?

  Günün yaklaşık sekiz saatini uyuyarak geçirdiğimizi varsayarsak hayatımızın büyük bir ölçüsünü uykuda geçirdiğimiz ortaya çıkabilir. Bu nedenle üzerinde uyuduğunuz ürünlerin sağlıklı olması gerekmektedir. Temizliği ve bakımında yapabileceğiniz en büyük hata, temizlemek için kirlenmesini beklemektir. Bu aşamada temiz gibi gözükse de gerçekte yattığınız alan sağlıksız bir ortam haline dönüşebilmektedir. Sağlıksız ortama dönüşmesinin pek çok sebebi bulunmaktadır. Bunlardan ilki; uyku anında vücudunuz ısındığı için terleyecek ve bu terler setlerinizde birikecektir. Yatarken vücudunuzdan salınan doğal yağlar da setleriniz tarafından emilmekte ve dökülen ölü deri hücreleri de birikmektedir. Bu nedenle çarşafları, sağlıklı bir ortamda uyumak için en az haftada bir yıkamanız gerekmektedir. Yastıkları da belirli aralıklarla havalandırmalı ve yılda en az iki kez yıkamalısınız. Sağlıklı ve hijyenik bir ortamı sürdürebilmek ve uyku setlerinizi daha uzun ömürlü kullanmak için, temizliğine özen göstermeniz gerekmektedir.

  Siz de yatağınıza ve odanıza en uygun uyku setlerine Cimri.com’dan en ucuz fiyat seçenekleri ile sahip olabilirsiniz.f