Yapı Kimyasalları & Yapıştırıcılar

En Ucuz Yapı Kimyasalları & Yapıştırıcılar Fiyatları

863 ürün gösteriliyor.
Yapı Kimyasalları & Yapıştırıcılar fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Yapı Kimyasalları & Yapıştırıcılar modelleri ve Yapı Kimyasalları & Yapıştırıcılar fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Yapı Kimyasalları & Yapıştırıcılar kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Yapıştırıcı, Bant, Silikon, Mastik, Endüstriyel Sprey. 863 adet Yapı Kimyasalları & Yapıştırıcılar fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Ceresit CS 125 Şeffaf Silikon
Ceresit CS 125 Şeffaf Silikon
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Cartell 911 090509 Japon Yapıştırıcı
Cartell 911 090509 Japon Yapıştırıcı
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Yapı Kimyasalları ve Yapıştırıcılar Nedir?

Yapı kimyasalları; bina, havalimanı, alışveriş merkezi, rezidans ya da otel gibi yapılan inşaat alanlarında kullanılan yardımcı malzemelere verilen genel bir isimdir. Yapıştırıcılar ise genellikle okul, ofis ya da evlerde kullanılırken aynı zamanda da inşaat sektöründe de kullanılan iki ürünü birbirine sabitleyen ürünlerdir.

Yapı Kimyasalları ve Yapıştırıcılar Ürünleri Nelerdir?

Yapı kimyasalları ve yapıştırıcılar ürünleri arasında yer alan ve en çok kullanılan ürün olan bant, neredeyse her alanda tercih edilmektedir. Bantlar; çift taraflı, koli bandı, kaydırmaz bant ve şeffaf bant olmak üzere farklı çeşitlere ayrılmaktadır. İnşaatten sanayiye, evden işyerine dek ihtiyaç duyulan her alanda farklı çeşitleriyle kullanılabilen, pratik kullanımıyla kolay uygulanma imkânı sağlayan, küçük boyutlarıyla çok yer tutmayan yapıştırıcılar da oldukça tercih edilmektedir. Birçok farklı çeşitte üretilen bu ürünler; kırılan, kopan her şeyi eski haline ve sağlamlığına getirmesiyle farklı alanlarda kullanılır. Sadece kırılan eşya vb ürünlerde değil, aynı zamanda üretim ve montaj esnasında yapılan ürünün daha sağlam olması amacıyla da kullanılır. Dolgu ve yalıtım amacıyla kullanılan mastik ürünlerin de kullanım alanları oldukça fazladır. Yapı Alanlarında; Derzlerde, PVC, Ahşap Doğrama, Dış Cephe, Giydirme Cephelerde. Araçlarda ise ses yalıtımı için, Su yalıtımı için ve toz yalıtımı için kullanılır. Silikon ile arasındaki farkın anlaşılması için hatırlanması gereken unsur; mastik bir dolgu ve yapıştırma malzemesi, silikon ise bir yalıtım ve yapıştırma malzemesidir. Otomotiv sektöründe ve endüstriyel fırınlarda kullanılan sıvı conta, araçların metalle birleşen kısımlarında da rahatlıkla uygulanabilirler. Bir çeşit sızdırmazlık elemanı işlevi görür. Daha çok yüksek ısıya maruz kalan kesişim noktalarında kullanılır. Titreşimlere dayanıklı olma özelliğindedirler ve gerektiğinde sökülebilirler. Su sızdırmasını önlemek ya da elektrik yalıtımını sağlamak amacıyla kullanılan silisyum ve oksijen barındıran silikon, sıcak ve soğuk olarak ikiye ayrılmaktadır. Son derece dayanıklı malzemeden üretilen ve ısı ya da su etkisiyle bozulmayan silikonlar sanayide, inşaatlarda birçok bölgede kullanılır. Evsel kullanımda ise pencere, kapı, duşa kabin gibi su yalıtımı gereken her noktada büyük yardımcıdır. Paslanan yüzeylerdeki, pasları çözmek ve temizlemek için bir tür endüstriyel sprey olan pas sökücü spreyler kullanılmaktadır. Ayrıca derz dolgu ve seramik yapıştırma harcı da yapı kimyasalları ve yapıştırıcılar kategorisi altındadır. Sizde ihtiyacınıza göre olan bu ürünleri incelemek istiyorsanız oto, bahçe, yapı market kategorisi adı altında istediğiniz sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Yapı Kimyasalları ve Yapıştırıcılar Ürünlerinin Fiyat Aralığı Nedir?

Yapı kimyasalları ve yapıştırıcılar ürünlerinin fiyat aralığı marka ve ürün çeşidine göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle belirli bir fiyatı olmadığı gibi belirli bir fiyat aralığı da yoktur. Sizde ihtiyacınıza göre olan bu ürünleri sıralayabilir ve bütçenize en uygun fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Bunun yanı sıra sıraladığınız yapı kimyasalları ve yapıştırıcılar ürünlerinin fiyatları değiştiği anda fiyat alarmı butonu sayesinde anında haberdar olabilirsiniz.