track source
track source

Yapı Kimyasalları & Yapıştırıcılar

Yapı Kimyasalları & Yapıştırıcılar Fiyatları

2859 Ürün gösteriliyor.
Yapı Kimyasalları & Yapıştırıcılar fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Yapı Kimyasalları & Yapıştırıcılar modelleri ve Yapı Kimyasalları & Yapıştırıcılar fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Yapı Kimyasalları & Yapıştırıcılar kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Yapıştırıcı, Bant, Silikon, Derz Dolgu, Sıvı Conta. 2859 adet Yapı Kimyasalları & Yapıştırıcılar fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Ceresit CS 125 Şeffaf Silikon
Ceresit CS 125 Şeffaf Silikon
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Cartell 911 090509 Japon Yapıştırıcı
Cartell 911 090509 Japon Yapıştırıcı
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Yapı Kimyasalları ve Yapıştırıcılar

Yapı kimyasalları ve yapıştırıcılar farklı amaçlar için geliştirilen kimyasal içerikli ürünlerdir. Zemin yapıştırıcıları ile farklı zeminlerde kullanmak üzere geliştirilir. Yumuşak zemin kaplamaları için yapıştırıcılar ve yüzey yapışkanlaştırıcı farklı formülasyonları içeren ve bağlayıcı olarak kullanılan akrilik kimyasallardır. Zemin yapıştırıcıları çeşitleri arasında seramik yapıştırıcılar bulunur. Kullanım alanları ise seramik kullanılarak üretilen karo blokların etkili bir şekilde yapışmasını sağlayan bileşenler içerir. Diğer adı ise seramik fayans yapıştırıcılardır. Tek veya çift bileşenli çimento içeren yapıştırıcılar da bulunur. Çimento içeren kimyasallar aynı şekilde seramik karo kaplama yapıştırıcılarının içeriğinde kullanılan akrilik ürünlerdir. Kullanıma hazır standart uygulamalar sayesinde bu yapıştırıcıları uygulamak oldukça kolay ve pratiktir. Kullanıma hazır olması ve suya dayanıklı içeriği sayesinde hızlı bir şekilde döşeme yapılabilir. Seramik yapıştırıcıları arasında ise mastikler sayılabilir. Yapıştırma yapıldıktan sonra ise sırdırmaz bir özelliğe sahiptir. Boşluk dolguları olarak da bilinen bu ürünler yüzde yüz akrilik reçine içerir. Genleşebilir köpükler de dolgu olarak kullanılabilir.

Yapı Kimyasalları ve Yapıştırıcı Çeşitleri

Yapıştırıcı çeşitleri ise kimyasalların belirli oranda karıştırılması ile oluşturulur ve farklı çeşitleri farklı ürünlerin yapıştırması için kullanılır. Seramik yapıştırma harcı yüzde yüz akrilik kullanılarak üretilen ve seramiklerin arasından su sızmayacak şekilde yapışma sağlayan kimyasal yapıştırıcılardır. Silikon ise kullanılan diğer bir yapıştırıcıdır. Silikonlar başlıca su bazlıdır ve akriliklerdir. Bunun nedeni yapımında kullanılan reçinelerdir diyebiliriz. Yapıştırıcı ve sızdırmazlık malzemesi olarak kullanılır. Kullanırken bazı özelliklere dikkat etmek gerekir. Bunlar arasında tamamen suya maruz kalan yüzeylerde kullanılmaması gerekir. Boyanabilir bir malzemedir. Kuruması saniyeler alır ve daha sonra tamamen sert bir hale bürünür. Kullanımı doğa dostudur. Kullanım alanları ise oldukça geniştir. Evinizde bulunan birçok boşluğun kapatılmasına ve bu boşluklardan gelebilecek toz ve böceklere karşı koruma sağlar. Mastiklerin kullanım alanları da farklılık gösterir. Nem açısından düşük yerlerde kullanılması tavsiye edilir. Hem iç hem de dış mekanlarda güvenle kullanılabilir bunun başlıca nedeni de yüksek sıcaklıklara dayanabilme özelliğidir. Çatlakların ve boşlukların giderilmesinde kullanılır ve inşaatlarda çeşitli amaçlarla kullanılabilir. Derz dolgu ise geniş bir kullanım alanına sahiptir. Başlıca kullanım yüzeyi mermerler ve mermerle döşenmiş yüzeylerdir. Diğer kullanım alanları arasında ise evlerin mutfak, banyo ve mermer kullanılan başka odalar sayılabilir. Bu dolguyu kullanmak mermele döşenen alanların kalitesini arttırır ve daha dayanıklı yapıların elde edilmesini sağlar. Sıvı conta ise içerisinde yüzde doksana yakın su bulunan bir yapıştırıcıdır. Kullanımı oldukça basittir ve kuruması için hava ile tepkimeye girmesi gerekir. Aynı şekilde bir yapıştırıcı olarak hizmet verir ve çeşitli markaların sıvı conta çeşitleri bulunabilir. Daha temel olan yapıştırıcılardan biri ise bant olarak bilinir. Bantlar ise su sızdırmayan bantlar, koli bantları, maskeleme bantları, izole elektrik bantları ve akrilik silikon bantlar olarak farklı çeşitlere sahiptir. Bantlar, herhangi bir nesneyi sızdırmazlık deliklerine ve sızıntılarına sabitlemek ve onarmaktan kullanılan çok yönlü ürünlerdir. Koli bandı kapaklarının geniş kullanım alanına rağmen, ürünün ne için tasarlandığına bakılmaksızın, en iyi koli bandında eksik olmayan bazı nitelikler belirlenir. Geçici montaj, sabitleme ve onarımda iyi sonuçlar elde etmek için, en iyi bantları kullanmak sizlere mekanik gerilime karşı mükemmel direnç sağlar. Bu kalite, iyi bir bant kullanımında sentetik malzemelerin etkisini gösterir. En çok kullanılanlardan biri, yüksek darbe mukavemetine ve güçlü sürünmeye sahip olan polietilendir, kırılmadan çözülmesini sağlayan özelliklerdir.

Yapı Kimyasalları ve Yapıştırıcı Fiyatları

Fiyatları değişen yapıştırıcılar kullanım alanlarına, çeşitlerine ve içlerinde bulunan miktarlara göre belirlenir. Endüstriyel sprey şeklinde olan yapıştırıcılar kolay bir kullanıma sahiptir. Seramik, mermer ya da yumuşak alanların su geçirmeden yapışmasını sağlayan yapıştırıcılar ve bantlar tercih edilebilir. Uygun fiyat seçenekleri sunularak üretilen bu ürünlere internet üzerinden ulaşma imkanına sahipsiniz. Yapıştırıcı miktarları ve çeşitleri arasında karşılaştırma yaparak en ideal ürünü seçmek için cimri.com’u ziyaret edebilirsiniz. Ürün özelliklerini dikkatli bir şekilde inceleyerek cimri.com’un yönlendirdiği siteler üzerinden satın alabilirsiniz. Farklı fiyat seçenekleri ve markalar arasından karar vermek işinizi zorlaştırabilir fakat bu yapıştırıların su bazlı ya da akrilik olmasını temel alarak karar verebilirsiniz. Kullanıcı yorumlarına ulaşarak daha sağlıklı karar vermek isterseniz ürün altında bulunan kullanıcı yorum ve değerlendirmelerine ya da tavsiyelerine ulaşabilirsiniz. 

Yapı Kimyasalları ve Yapıştırıcıları Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Özellikler Nelerdir?

Yapıştırıcılar ve yapı kimyasalları satın alırken dikkat etmeniz gereken nokta bu yapıştırıcıları kullanım alanlarına uygun ürünler kullanmaktır. Seramik ya da fayans yapıştırmak için seramik yapıştırma harcı kullanılmalıdır. Mermerler için mastik ve akrilik yapıştırıcılar kullanılabilir. Bantlar ise uygulandığı yüzeye güçlü bir şekilde yapışabilme özelliği nedeni ile kullanılan çok amaçlı ürünlerdir. Mükemmel bir yapışma gücü sunan bantlar, en iyi kanal bantları, bileşenlerini homojenize etmek için yapıştırıcıların kendiliğinden erimesinden oluşan bir teknoloji ile kazanılan sıcakta eriyen yapışkanlarla yapılır. Farklı yüzeylere uyumu da bir o kadar önemlidir. Yapıştırıcılarının gücü sayesinde, iyi bir bant birçok farklı yüzeye uyum sağlayabilmeli ve en çeşitli nesneleri birleştirmek için çok yönlü kullanılmalıdır. En iyi kanal bantları, düzensiz veya düz olmayan yüzeylerde de yapışabilir ve uzun süre tutulabilir. Neme dayanıklı olmalıdırlar.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery