Mastik

Mastik Fiyatları

71 Ürün gösteriliyor.
Mastik fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Mastik modelleri ve Mastik fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Mastik kategorisinde en favori markalar şu şekilde: ABC, 3M, Akfix, Master, Selsil. 71 adet Mastik fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Akfix AA642 647FC 600 ml Beyaz Sosis Yapı Otomotiv Ultra Poliüretan Mastik

Akfix AA642 647FC 600 ml Beyaz Sosis Yapı Otomotiv Ultra Poliüretan Mastik

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Mastik Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Mastik markası:

En Çok İncelenen Mastik Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Mastik Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
20 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 71 Mastik modeli içerisinde en ucuz Mastik fiyatı 4.49 TL iken, en yüksek Mastik fiyatı 75.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Mastik fiyatlarının ortalaması alındığında ise 20 Nisan 2021 tarihinde ortalama Mastik fiyatı ise 15.64 TL olarak sitemizde yer alıyor.
Cimri'nin Seçimi
Cartell 911 090509 Japon Yapıştırıcı
Cartell 911 090509 Japon Yapıştırıcı
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Mastik

İç ve dış yapı dekorasyonlarda birleştirici maddeler dekorasyonda büyük önem taşır. Tamirat, tadilat ve montajda büyük önem taşıyan yapıştırıcı çeşitleri çok farklı türlere ayrılır. İç ve dış yapılarda zeminde ve duvarlarda kullanılan yüzeylerin montajları oldukça önemlidir. Yüzey yapıştırma ürünleri kendi aralarında birçok farklı değişkenlik gösterir. Pürüzsüz ve yüksek tutuşlu yapıştırma için özel ürün grupları vardır. İç yapılarda mutfaklar ve banyolar büyük önem taşır. Sürekli su ile temasta olan ürün gruplarının yüksek tutuş sağlaması ve sızdırmaz bir yapı elde etmesi için dolgu malzemelerine ihtiyaç duyulur. Yapıştırıcılar arasında en yüksek tutuş gücüne sahip olan ve sızdırmazlık özelliği ile en çok kullanım sağlanan mastikler, birçok yapı malzemeleri üreten markalardan temin edilir.  Genel kullanım alanları mutfak, banyo ve derz aralarıdır. Sağladığı yüksek performans sayesinde uzun süreli kullanım olanağı sağlar. Mastik tek bileşenli ve içeriğinde poliüretan bulunur. Bu maddelerin sayesinde sızdırmazlık görevi üstlenir. Yeni yapılarda kullanımının haricinde tamirat ve onarımda sıklıkla kullanılır. 

Mastik Çeşitleri

Mastikler, sızdırmazlık ve dolgu malzemeleridir. Yüzde yirmi beş hareket kabiliyetine sahip olan ürünlerin isteğe göre hareket kabiliyetleri de arttırabilir. Mutfak, banyo, yer zaman gibi birçok farklı alanda doldurma görevi üstlenir. Sızdırmazlık sağlamak, zemin geçiş aralarından hava ve su temasını kesmek, karo, granit ve mermer gibi birçok yapı malzemesinin hareket kabiliyetini sıfırsalar ve sabitlemek için kullanılır. Mastikler genellikle silikon dolgu malzemeleri ile karıştırılır fakat arasında çok ciddi farklar mevcuttur. Mastikler kendi aralarında birçok farklı çeşide ayrılır. Yapıştırıcı mastikler, sızdırmazlık sağlayan mastikler, dolgu görevi gören mastikler gibi birçok farklı alanda birçok farklı kullanım kolaylığı sunar. Sızdırmazlık amaçlı kullanımı sağlanan poliüretan mastikler yüzde kırk beşe kadar hareket kabiliyeti sunar. Düşük modülü ürünlerdir ve genellikle çatılarda, yağmur suyu sızdıran boruların eklem yerlerinde ya da oluklarında, beton yapıların arasında bırakılan boşlukları doldurmak amaçlı kullanım sağlanır. Yapıştırma amaçlı kullanılan mastiklerin esneme oranları düşük tutuş güçleri oldukça fazladır. Metal ve benzeri alanlarda kullanım sağlanır. Akrilik mastik sızdırmazlık görevi üstlenen şeffaf görünümlü malzemelerden üretilir. Genellikle derz araları ya da mutfak banyo gibi yoğun su kullanım alanlarının derz boşluklarında oluşabilecek böcekleri önlemek amaçlı yapılır. Boyanabilir malzemeden üretiliyor olması iç ve dış alanlarda kullanımını arttırır. Genellikle inşaatlarda her türlü çatlağın onarımında kullanılır. Birçok farklı kullanım alanı da mevcuttur. Ahşap, metal, kapı, pencere montajı, derz boşlukları ve her türlü tamir ve dolgu gerektiren alanda kullanım kolaylığı sağlar. Şeffaf mastik diğer mastik çeşitleri gibi birçok farklı alanda kullanılabilir. Plastik ve kaygan bir görünüme sahip olan ürün ahşap, beton, tuğla gibi birçok farklı alanda kullanılabilir. İç ve dış mekanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Akrilik mastiklerden farkla boyamaz. Yağmur, kar, su, güneş gibi birçok farklı etkene karşı yüksek dayanıklılık gösterir. Yapı dekorasyon ve tamirat işlerinde sıklıkla tercih edilir. Yapı malzemeleri arasında çok önemli bir yer kaplayan mastikler önemsizmiş gibi görünse de yaşam alanlarının tamamının montajında önemli rol oynar. Mastik çeşitlerini incelemek ve kullanım alanları hakkında bilgi almak için cimri.com sitesinden arama yapabilirsiniz.

Mastik Fiyatları

Yapı malzemeleri arasında yer alan yapıştırıcı ve dolgu malzemeleri çok çeşitli fiyat etiketlerine sahiptir. Yapı dekorasyon ve tamiratta önemli görev üstlenen dolgu malzemeleri özelliklerine ve fonksiyonlarına göre değişkenlik gösterir. Birçok farklı çeşidi bulunan mastik fiyatları, her bütçeye uygun olarak belirlenir. İçerikleri ve kullanım alanlarına göre değişkenlik gösteren mastik grupları fiyat aralıkları olarak çöm geniş bir saklaya sahip değildir. Aşağı yukarı aynı oranlarda seyreden fiyat aralıkları gramajlarına göre değişkenlik gösterebilir. Nalbur malzemeleri arasında bulunan ve yapı malzeme üreticileri tarafından formüle edilerek satışa sunulan mastikler her Markanın fiyat inisiyatif değerlerine göre etiketlendirilir. Sıkma aparatları ile birlikte de satışı sağlanan mastikler Küçük bir oranda fiyat artışı gösterebilir. Set halinde satın alma sağlanır ise çok daha yüksek etiket fiyatları işlenirken çoklu malzeme alımı ile uzun süreli kullanım sağlanabilir. Bu durumda bütçenize katkı sağlar. Satın alma yapmadan önce kullanım alanını belirlemeniz çok daha uygun alışveriş yapmanıza olanak sağlar.

Mastik Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Mastik çeşitleri arasından seçim yaparken birçok farklı özelliğe dikkat edilmesi gerekir. Mastik satın almadan evvel kullanım alanı ve amacınızı belirlemek çeşitler arasından kolay seçim yapmanıza olanak tanır. Kullanım alanı oldukça geniş olan mastikler arasından seçim yapmak zor gibi görünse de kullanım alanını iyi belirlemek doğru ürün seçimi yapmanıza olanak tanır. Tüm yüzeyler için kullanılan birçok farklı mastik çeşidi vardır. Hemen hemen hepsi hem iç yapı hem de dış yapı malzemelerine uygunluk gösterebilir. Boyanması gereken bir yüzeyin tamirini yapmak istiyorsanız akrilik mastik kullanımları yerinde bir tercih olacaktır. Boyanabilir özelliği sayesinde uygulanan alanda pürüzsüz bir bütünlük oluşturarak yeniler ve dayanıklı hale getirir. Banyo, mutfak gibi su ile atması yoğun sağlanan alanlarda genellikle şeffaf silikon mastikler kullanılır. Şeffaf görüntüsü ve yüksek tutuş gücü ile uzun süreli koruma sağlar. Dolgu malzemesi olarak da yoğun kullanım gösteren malzemeler arasında yer alan mastiklerden kullanım alanına uygun ürünü seçerek onarım işlemlerinizi gerçekleştirebilir, uzun süre kullanım sağlayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery