Günlük hayatımızda çokça kullandığımız aksesuarlardan birisi çantalardır. Bu ürünlerin pek çok çeşidi bulunmaktadır ve bu çeşitlerden birisi de sırt çantalarıdır. Sırt çantaları; küçük yaşlarda hayatımıza giren ve okul, seyahat, yürüyüş ya da günlük hayatta tercih etiğimiz kullanışlı ürünlerdir. Bu modelleri, geniş iç hacme sahip, sırt askılıkları olan ve kolay taşınabilen modeller olarak tanımlayabiliriz. Diğer modellere göre daha kullanışlı ve sağlıklı modeller olmaları sayesinde her yaş grubu insan tarafından yoğunlukla tercih edilen bir modeldir. Spor ya da klasik tarzda pek çok modeli bulunan sırt çantası modelleri aynı zamanda cinsiyetlere göre de kadın, erkek ve unisex modeller olarak değişkenlik göstermektedir.

  Cimri.com ’da bulabileceğiniz birbirinden kaliteli markaların ürünlerine en uygun fiyat sıralamaları ile hemen sahip olabilirsiniz.

 • Unisex Sırt Çantası Seçimi Nasıl Yapılır?

  Birçok tarzda ve modelde seçeneklere sahip olan sırt çantalarını seçerken öncelikle hangi amaçla kullanacağınıza karar vermeniz önemlidir. Kullanım amacınıza göre çeşitleri bulunan modelleri iyice araştırıp öğrenerek ona uygun modeller seçmelisiniz. Örneğin, yürüyüş yapmak için kullanacağınız bir modelin daha konforlu ve sırtınızı ağrıtmayacak, kendi ağırlığı fazla olmayan çeşitler seçmeniz gerekir. Fotoğraf makinenizi taşıyacağınız bir model seçerken de makinenize özel koruma alanlarının ve tripod gibi aksesuarlar için özel taşıma alanlarının bulunduğu seçeneklere göz atarak tercihlerinizi buna göre yapmalısınız.

  Yani bir sırt çantası alacaksanız; hangi amaçla kullanacağım? iç hacmi ne kadar olmalı? konforlu mu, şık mı olmalı? hangi hava şartlarında kullanacağım? gibi soruları kendinize sorarak ilerlemeniz daha sağlıklı bir yöntem olacaktır.

 • Birçok amaca yönelik üretilmiş kaliteli ve kullanışlı modellere en uygun fiyat sırlamaları ile Cimri.com ’da bulabilirsiniz!

 • Unisex Sırt Çantası Nasıl Takılmalı?

  Diğer modellere göre daha kullanışlı ve sağlıklı olan bu modellerin sağlıklı olmasının nedeni ağırlığı iki omza da eşit şekilde dağılmasını sağlayan çift askılarıdır. Bu nedenle bu modelleri kullanırken tek tarafa takmak yerine iki omzunuza birden takarak ağırlığı omuzlarınızda paylaştırmalısınız. Dik durarak iki omzunuza da eşit ağırlık verecek şekilde takacağınız çantaları bel ya da sırt ağrısı çekmeden kullanabilirsiniz!