Çocuk botları nasıl seçilir?

Çocuk botları, rahat giyilip çıkartılabilen, çocuklar için konforlu ve rahat olacak şekilde seçilirler. Hem kış aylarında hem de yağışlı bahar aylarında çocukların ayaklarının üşümemesi için genellikle bot giydirilir. Üstü çırt çırtlı veya bağcıklı bot modelleri vardır. Bazı modeller klasik bot tarzında olurken, bazıları ise spor tarzda olurlar. Klasik botlar, okulda ve günlük olarak rahatlıkla giyilebilirler. Çocuklar için üretilen botların içi, soğuğu absorbe edebilmesi ve ayağı sıcak tutması için genellikle kalın ve ısıtıcı yumuşak kumaş ile kaplıdır. Çocukların ayakları çabuk büyür. Ayağı sıkan bir botu giydirmeye devam etmemek gerekir. Sıkan ayakkabılar çocukların ayak gelişimlerini olumsuz etkiledikleri gibi ayaklarda yara ve su toplamasına da neden olabilirler.

Çocuk bot modelleri nasıl olur? Unisex çocuk botlarının özelliği nedir?

Çocuklar için üretilen botlar da aynı yetişkinler için üretilen botlara benzer. Uzun veya kısa modelleri vardır. Kısa modelleri daha çok mevsim geçişlerinde yağışlı havalarda ve çok soğuk olmayan kış günlerinde kullanılırken, uzun bot modelleri daha soğuk, karlı günlerde de kullanılabilir. Tabanları genellikle normal ayakkabıya göre daha kalın olur. Bazı bot modelleri su geçirmez olup, yağmurda ve karda rahatlıkla giyilebilir. Su geçirmez özellikte botların giyilmesi önemlidir, çünkü çocuğun ayakkabısı su alırsa, çorapları ıslanabilir. Islak çorapla uzun süre kalan çocuk, ayaklarını üşütüp hasta olabilir. Hatta nemli ortamda bakteri ve mantarların üremesine de neden olabilir. Bazı ürünler, unisex yani hem kız hem de erkek çocuklar tarafından giyilebilen modellerdir. Unisex bir çocuk botu aldığınızda, seneye çocuğunuzun ayakları büyüyüp, ayak numarası değiştiğinde, küçük kız veya erkek kardeşi aynı botu tekrar giyebilir. Böylece botları eskimeden atmak veya bir başkasına vermek zorunda kalmazsınız. Unisex çocuk bot modelleri ve fiyatlarını, cimri.com sitesinden araştırabilirsiniz.

Unisex çocuk çizme ve bot modelleri ve fiyatları ne kadardır?

Merrell marka en ucuz unisex çocuk çizme ve botlarını, cimri.com sitesinde, unisex çocuk ayakkabısı kategorisi altında yer alan, unisex çocuk bot sekmesine tıklayarak görüntüleyebilir, fiyat ve özellikleri karşılaştırabilirsiniz.