track source
track source

Tam Altın

Tam Altın Fiyatları

27 Ürün gösteriliyor.
Tam Altın fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Tam Altın modelleri ve Tam Altın fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Tam Altın kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Harem Altın, Altın Konak, Tam Altın, TCMB Darphane. 27 adet Tam Altın fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Tam Altın Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Tam Altın markası:

En Çok İncelenen Tam Altın Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Tam Altın Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
18 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 27 Tam Altın modeli içerisinde en ucuz Tam Altın fiyatı 298.0 TL iken, en yüksek Tam Altın fiyatı 63809.37 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Tam Altın fiyatlarının ortalaması alındığında ise 18 Eylül 2021 tarihinde ortalama Tam Altın fiyatı ise 3353.59 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Tam Altın Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Tam Altın

Çok eski çağlara kadar uzanan altının hikayesi, M.Ö 3200 yıllarına kadar dayanır. Her çağda oldukça ilgi gören altın aslında kimyasal bir element olarak tanımlanır. Fakat zor bulunan ve çok amaçlı kullanılan altın oldukça değerli ve önemli bir kaynak olur. Elde edildiği ilk zamanlardan itibaren ticaret amaçlı kullanılan altınlar günümüzde hala bu amacını sürdürmeye devam eder. Rengi, ışıltısı ve ağırlığı ile dikkat çeken altın, tüm dünya da en değerli maddeler arasında yer alır. Bu yüzden genel olarak altın ile birikim ve yatırım yapılması çok doğal bir hale gelir. Çünkü en önemli metaller arasında yer alan altın, hiçbir zaman önemini kaybetmemiştir. Birikim olarak değerlendirebileceğiniz altınları aynı zamanda aksesuar şeklinde de muhafaza edebilirsiniz. Takı olarak kullanılan altın aksesuarlar kullanıcının tercih ettiği birikim yöntemleri arasında yer alır. Fakat genel olarak bakıldığı zaman kullanıcılar tam altın ile birikim yapmayı tercih eder. Çeşitli yöntemler ile muhafaza edilen tam altın çeşitleri önemli bir yatırım aracı olur. Çünkü acil durumlar için kullanışlı olan tam altılar çeşitli şekillerde kullanılabilir.

Tam Altın Çeşitleri

Çeşitli markaların satışa sunduğu tam altınlar bulunur. Bu çeşitliliğin sebebi tam altınların üretimine göre değişmesinden kaynaklar. Tam altın çeşitleri yeni ve eski tarihli olarak birbirinden ayrılır. Ayrıca sunulan tam altınlar harem özelliğine de sahip olur. Bu altın çeşitlerini farklı adetler ile de satın alabilirsiniz. Eski tarihli tam altın içinde bulunan yüzyılın dahil olması ile birlikte geçmiş yıllarda üretilen altınların genel adı olur. Eski tarihli tam altınlar piyasa içinde daha az bütçe ile satın alınabilen yatarım araçları olarak görülür. Bunun sebebi üretildiği yıllarda ki maliyetlerden kaynaklanır. Aslında üretilen tüm tam altınlar aynı özelliklere ve değere sahip olmasına rağmen içinde bulunan çağın şartlarından dolayı farklılıklar ortaya çıkar. Birikim olarak tercih edebileceğiniz eski tarihli tam altınlar nakit olarak size geri dönüş sağlar. İstediğiniz her zaman bozdurulabilen bu tam altınlar size maddi anlamda güç sağlar. Yeni tarihli tam altınlar ise satın alınan yıl içinde üretilen altınlara verilen genel bir isim olur. Bu altın çeşitleri üretildiği yılın şartlarına bağlı olarak kullanıcılara sunulur. Yeni tarihli tam altın ile birikim yapan kullanıcılar piyasadaki fiyata göre satın alma işlemi yapar. Farklı şekillerde değerlendirebileceğiniz bu tam altınlar kolaylıkla saklanabilir özelliklere sahip olur. Eski tarihli ve yeni tarihli tam altınların aralarında bulunan fark sadece farklı zamanlarda üretilmiş olmasıdır. Bu yüzden kullanıcılar bu seçenekler arasında tercih yaparken bütçesine göre hareket eder. Eşit koşullarda değerlendirebileceğiniz bu seçenekleri, Harem altın markası içinde kolaylıkla bulabilirsiniz. Harem altın tam altın çeşitlerini kullanıcılarına sunar uzun vadede birikim yapmanın fırsatını sağlar. Bu marka içinde bulunan yeni ve eski tarihli altınları dilediğiniz miktarda satın alabilirsiniz. Kullanıcıların güvenini kazanan bu köklü marka, uzmanlaşmış bilgi birikimi sayesinde memnuniyet sağlamayı başarır. Kıymetli madenlerden üretilen tam altınları dilerseniz 3 adet olarak satın alabilirsiniz. Birikim yapmak için ideal olan 3 adet tam altın çeşitleri ile kolayca birikim yapabilirsiniz. Sizi ve sevdiklerinizi daha iyi bir geleceğe hazırlayan bu birikim yöntemi sayesinde aklınızdaki soru işaretleri yok olur.

Tam Altın Fiyatları

Her birey karşılaşabileceği acil ve gerekli ihtiyaçlar için düzenli olarak birikim yapar. Yapılan birikimlerin size olumlu dönüş yapması için satın alma işlemlerinde dikkatli olmanız gereken önemli noktalar bulunur. Tam altılar eski ve yeni tarihli olmak üzere ikiye ayrılır. Satın almak istediğiniz tam altını almadan önce bu özelliğe dikkat etmeniz gerekir. Çünkü sahip olacağınız tam altın fiyatı bu özelliğe göre değişim gösterir. Bütçenize uygun olacak tam altın çeşidine karar verdikten sonra fiyat araştırmanıza devam edebilirsiniz. Satın alacağınız tam altın fiyatları ürünün değerine ve ağırlığına göre değişim gösterir. Bu yüzden tam altın alırken bütçenizi sarsmayacak şekilde hareket etmeniz gerekir. Uzun vade de yatırım sağlayan tam altınlar size hem tasarruf yaptırır hem de birikim imkanı sunar. Tam altın fiyatlarını araştırırken bu özellikleri göz önünde bulundurduğunuz takdirde en ucuz fiyatlar ile karşılaşabilirsiniz.

Tam Altın Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Tam altın ile yapılan birikimler kullanıcılara önemli bir yatırım aracı olarak geri döner. Bu yüzden uzun vade de elde tutulabilen tam altınlar fiziksel değer barındırdığı için nakit desteği sağlar. Sağlanan nakit desteğini en iyi şekilde değerlendirme için tam altın satın alırken dikkat etmeniz gereken önemli noktalar vardır. İlk olarak belirlediğiniz bütçeye göre tam altın araştırması yapmanız gerekir. Bütçeniz dışına çıkarsanız bu durum size olumsuz şekilde yansır. Satın alacağınız tam altının güvendiğiniz markalar tarafından üretildiğine özen gösterebilirsiniz. Markalar tarafından elde edilen yeni ve eski tarihli tam altınlar bulunur. Alacağınız tam altının bu özelliğine dikkat etmeniz gerekir. Ayrıca ihtiyacınız olan tam altın adedini belirlediğiniz sürece çeşitli durumlara karşı hazırlıklı olabilirsiniz. Birden fazla satın alabileceğiniz tam altınlar adet olarak hizmete sunulur. Eğer uzun vadeli bir birikime adım atmayı düşünüyor iseniz 6 adet tam altın satın almak iyi bir başlangıç olur. Fakat alacağınız tam altınları tek şekilde de elde edebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery