Power Supply

Power Supply Fiyatları

398 Ürün gösteriliyor.
Power Supply fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Power Supply modelleri ve Power Supply fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Power Supply kategorisinde en favori markalar şu şekilde: HP, Asus, Lenovo, Dell, MSI. 398 adet Power Supply fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Power Supply Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Power Supply markası:

2021 yılı Power Supply Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
25 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 398 Power Supply modeli içerisinde en ucuz Power Supply fiyatı 5.85 TL iken, en yüksek Power Supply fiyatı 33233.43 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Power Supply fiyatlarının ortalaması alındığında ise 25 Eylül 2021 tarihinde ortalama Power Supply fiyatı ise 2087.43 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Power Supply Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Logitech G430 Gaming Kulaklık
Logitech G430 Gaming Kulaklık
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Power Supply

Bir bilgisayarın sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi için en mühim şey elektrik enerjisidir. Teknolojinin gelişimiyle birlikte bilgisayarlardaki donanımların çalışması için gerekli olan elektrik enerjisi üreten ürünler ortaya çıktı. Power supply bir diğer deyişle güç kaynakları bilgisayar kasasının içinde bulunan bölmeye yerleştirilen aletlerdir. İçinde yer alan transformatör ya da elektronik devreler, bilgisayar birimlerinin düzgün bir şekilde çalışması için gereken enerjiyi sağlar. Standart bilgisayarlarda güç kaynağı hemen hemen 300 ile 600 W güce sahiptir. Power supply ise bu akımı DC akımı dönüştürür ve elektrik enerjisini muazzam bir şekilde bilgisayara uyarlar. Önceki zamanlarda eski bilgisayarlar ve gelişmemiş teknolojiyle birlikte güç kaynakları yazılım ile kontrol edilemezdi. Ancak günümüzde güç kaynakları yazılımlarla ve işletim sistemleri ile kontrol edilebilmektedir. Kasaların modeline göre değişen güç kaynakları yani power supply’lar teknoloji alanında oldukça gelişmiş ve güvenilir markalar sayesinde kullanıcılara geniş bir ürün yelpazesi sunar. Power supply mini, 500 W, 600W, 80+ Bronze Atx 13.5 cm fanlı, 600 W 80+ güç kaynağı gibi çeşitleri bulunan power supply çeşitleri teknik anlamda değişen özellikler sunarken aynı zamanda farklı boyut ve tasarımlarda üretilmiştir. Beklentinize ve bilgisayarınıza uygun bir güç kaynağı satın almak ise sizin seçiminize kalır.

Power Supply Modelleri

Power supply modelleri kullanıcıların beklentilerini karşılayan çeşitliliğe sahiptir. Power supply yani güç kaynakları yapı itibariyle statik ve dinamik olmak üzere iki çeşite sahiptir. Statik güç kaynakları ise kendi arasında offline, line interactive ve online çift çevrim güç kaynakları olarak çeşitlilik gösterir. Cimri.com üzerinden bulabileceğiniz güç kaynakları walt gücüne, boyutuna ve çeşitli teknik özelliklerine göre değişim gösterir. Bilgisayar alırken power supply çeşitleri bilgisayarınızın iyi bir performans vermesi için bilgisayarınıza uygun özelliklerde olmalıdır. Power supply modelleri voltajlarına göre 500, 600, 600w+80, 700, 400 gibi çeşitliliğe sahiptir. Aynı zamanda power supply 500w modelleri 12 cm fan aktif PFC +80 modelleriyle dikkat çeker. Bilgisayarınızın güç kaynağını göz önünde bulundurup seçmeniz gereken power supply’lar aksi durumda seçim yapıldığı takdirde bilgisayarınıza zarar verebilir. Statik güç kaynağı tanımı içine giren genel olarak üç ortak temel unsur vardır. Bunların başında ise rectifier gelir. Rectifier, şebekeden sağlanan AC enerjiyi doğrultarak akü grubuna aktarır. Sonrasında ise akü grubundan alınan DC enerjiyi tekrar AC enerjiye çevirir. Power supplyların çalışabilmesi için anakart üzerinden gelen çalışma sinyali gereklidir. Bilgisayarınızın açma tuşuna bastığınız anda anakart üzerindeki kablolar aracılığıyla power supply 600w gibi enerjiye sahip olan modellere çalışma sinyali gönderilir. Sinyal alındıktan sonra ise güç kaynağınız çalışır. Çeşitli markaların geliştirmiş olduğu power supply çeşitlerini cimri.com üzerinden bulabilirsiniz.

Power Supply Fiyatları

Kasa seçiminizi anakartın boyutuna göre yapmak önem arz eder. Örneğin; mid tower kasalar eATX haricindeki anakartlarla uyumludur. Power supply modelleri çeşitli waltta güçlerle birlikte bilgisayarınıza uyum sağlar. Cimri.com üzerinden yapacağınız power supply fiyat araştırmasında güç gereksinimlerini baz almanız gerekir. Power supply modellerinin fiyatları anakart özelliğine, gücüne, wattına, sistem güvenliğine ve verimliliğine göre değişkenlik gösterir. Aynı zamanda güç kaynakları aktardığı enerji, boyutu ve tasarımları bakımından power supply fiyatları değişkenlik gösterir. Bilgisayarınız için 500w a sahip power supply modelleri yeterli ise 500w +80 modellerini seçebilirsiniz. Bütçenize uygun fiyatlar sunan markalar arasından seçim yaparken fiyattan önce bilgisayarınıza olan uyumluluğuna bakmanız gerekir. Aksi takdirde bilgisayarınızda güç kaynağı yetersiz olursa sistem gerektiği düzeyden daha düşük bir performansta çalışır. Ayrıca sisteminiz kendini başa alabilir, güç kaynağınız yanabilir veya sistem anormal bir şekilde çalışabilir. Bu sebeple power supply PC ile uyum sağlayacak bir model seçmeniz fiyat araştırması sırasında büyük bir önem arz eder. Sisteminize doğru güç kaynağı ile güç sağlamanız gerekir. Aksi takdirde pek de iyi sonuçlar elde edemezsiniz. Bu sebeple doğru bir power supply seçmek ve en ucuz seçeneği kullanmak en iyi çözüm değildir. 

Power Supply Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Power supply 600w gibi modelleri satın alırken birtakım özelliklere dikkat etmeniz gerekir. Öncelikle satın aldığınız power supply’ın yanında gelen kabloların özelliklerini bilmelisiniz. 24 pinli anakartta güç dağıtımı anakarta göre değişir. 4/8 pinli CPU’nuza güç sağlar. Sata depolama cihazlarına güç sağlamak için kullanılan SATA güç kabloları ve gittikçe daha az kullanılan eski bir konektör olan 4 pinli molexler güç kaynağınızın yanında gelen kablo çeşitleridir. Aynı zamanda power supply 300 watt gibi modellerle birlikte farklı güç kaynaklarına sahiptir. Bu modelleri satın alırken ise watt seçimi sisteminizin ihtiyaçlarına bağlı olarak değişir. Bilgisayarınız için güç kaynağı seçerken enerji ihtiyacınızı karşılayacak düzeyde bir model seçmeniz gerekir. Eğer bilgisayarınız için gerekenden çok enerji sağlayan bir güç kaynağı alırsanız da bu bütçenize olumsuz olarak yansıyabilir. Aynı zamanda karmaşık sistemlerin daha fazla güce ihtiyaç duyduğunu bilmelisiniz. Özel sıvı soğutmalı, üst düzey anakarta ve çift GPU’ya sahip bir bilgisayar çok daha yüksek bir güç kaynağına ihtiyaç duyar. Daha basit bir sisteme kıyasla daha yüksek watt sağlayan bir bilgisayar power supply 750 watt modelleri gibi bir güç kaynağına ihtiyaç duyar.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery