track source
track source

Soğutucular

Soğutucular Fiyatları

1354 Ürün gösteriliyor.
USB Sayısı
Soğutucular fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Soğutucular modelleri ve Soğutucular fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Soğutucular kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Asus, Lenovo, Acer, Dell. 1354 adet Soğutucular fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Soğutucular Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Soğutucular markası:

2021 yılı Soğutucular Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
18 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 1354 Soğutucular modeli içerisinde en ucuz Soğutucular fiyatı 1.5 TL iken, en yüksek Soğutucular fiyatı 3983.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Soğutucular fiyatlarının ortalaması alındığında ise 18 Eylül 2021 tarihinde ortalama Soğutucular fiyatı ise 527.96 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Soğutucular Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Soğutucu

Teknolojinin ilerlemesi, birçok cihazı hakimiyeti altına alması ve onlara yeni donanımlar kazandırması gündemi daima hareketli tutar. Günümüz dünyasında yaşam konforunu arttıran ürünlere bakıldığında hemen her alanda farklı seçeneklerde birçok cihaz üretildiği göze çarpar. TV, tabletler, notebooklar yanında ev ve işyeri gibi yaşam alanlarında buzdolabı, klimalar, farklı işlevler için tasarlanan makineler bunlardan yalnızca bir kısmıdır. Hayatı oldukça kolay ve pratik hale getiren cihazlar, ayrıca özenli bakım ve düzenli tamiratı da gerekli görür. Sürekli çalıştırılan cihazların ihtiyaç duyduğu en önemli bakımlardan biri soğutulmasıdır. Sürekli çalıştırılan cihazların sisteminde bir süre sonra ısınma meydana gelir. Bir laptop ya da dizüstü diğer ürünler ısınma problemi yaşayan cihazların başında gelir. Masaya ya da dize konulan alt kısım kapalı kaldığı için sıcak havayı dışarı atamaz. Bunun yanında kapalı kalması daha çok ve çabuk ısınmasına da neden olur. Bu durumda temin edilmesi gereken ürün soğutucudur. Soğutucular cihazın içerisinde yer alan soğuk havayı eşit miktarda her bölüme yaymak ve dengeleme mantığı ile sunulur.

Soğutucu Çeşitleri

Soğutucu fan olarak da bilinen ürünler, laptop ve dizüstü ürünlerin pratik bir biçimde soğumasına olanak tanır. Her birime eşit şekilde dağılım gösteren soğuk hava, cihazın ısınmasına ve ısınmadan kaynaklanan sorunların çözümüne yardımcı olur. Daha uzun süreli bir kullanım sağlayarak cihazdan tam verim alınmasını mümkün kılar. Aslında tüm soğutucuların çalışma sistemi ve işlevi hemen hemen aynıdır. Buzdolaplarında kullanılan soğutucular da soğuk havanın eşit şekilde yayılmasını sağlamak için temin edilir. Soğutucular bir ürün ya da cihazın, etrafındaki havanın ısısından daha düşük ısıda tutulmasına yardımcı olan ürünlerdir. Isı birikmesini önlemek ve kolay bir biçimde sıcak havanın dışarı atılmasını sağlamaktır. Böylece cihaz eşit dağılan soğuk havanın etkisiyle daha verimli bir çalışma kapasitesine sahip olur. Soğutucularda silisyum malzemesinden elde edilen maddeler kullanılır. Bu maddelerin uç kısımları yarı iletken özelliğe sahiptir. Soğutucu fanlar sadece laptoplar ve belli cihazlar için kullanılmaz. Hakim olduğu alan oldukça fazladır. Sütlük dolapları, pastaneler, şarküteri dolapları, buzdolapları kullanım alanlarından yalnızca birkaçıdır. Bu tip ürünlerde hava sirkülasyonu sağlanarak soğuk havanın her yere eşit yayılımı sağlanır. Isınma tehlikesi her cihaz için önemli bir tehdit unsurudur. Çabuk bozulmalara, işlevini tam olarak yerine getirememe, verimli çalışmamaya neden olan ısınma, kısa süre zarfında çözülmesi gereken bir durumdur. Bilgisayarlarda, tabletlerde, dizüstü cihazlarda ise en çok ısınan kısımlardan biri ekran kartlarıdır. Çabuk ve çok ısınan ekran kartlarının sık sık soğutulması, daha uzun süreli bir kullanım imkanı sağlar. Bilgisayarın soğuk havayı alması, eşit biçimde tüm kısımlarında iletilmesi bu nedenlerden dolayı ayrı bir öneme sahiptir. Soğutucu laptop ürünlerini farklı versiyonları ve modelleri ile piyasada bulabilirsiniz. Kullanım alanlarınız doğrultusunda tasarlanan ve üretilen fanlar. çeşitli renk seçenekleri ile memnuniyetinize sunulur. Bilgisayar söz konusu olduğunda öne çıkan bir diğer kavram işlemcilerdir. Bilgisayarın hızını ayarladığı gibi gücünü de değerlendiren ve ölçen işlemcilerde ısınma problemleri yaşanabilir. İşlemci fanı ile olası ısınma sorunlarının önüne geçilmiş ya da minimize edilmiş olunur.

Soğutucu Fiyatları

Soğutucu fiyatları kullanım alanları ve tercih edilecek cihaza göre farklılık gösterebilir. Soğutucuları ne kadar kapasiteli bir cihazı soğutmak için kullanılacağı en önemli konular arasında yer alır. Bir laptop ile buzdolabı için temin edilmesi gereken ürün aynı olmaz. Kapasiteleri, büyüklükleri, kaç derece arasında soğutma işlemi gerçekleştirileceği bilinmesi gereken detaylardır. Soğutucularda kullanılan silisyum maddenin özelliği, iletkenlik durumu, kaplama yapılması gereken alüminyum malzemenin büyüklüğü ve kaliteli fiyat aralığına yansıyan özelliklerdir. Teknik bilgiler gerektiren soğutucu özellikleri, kullanım alanlarına göre sınıflandırılır. Mutfakta, tablette, bilgisayarda, işyerlerinde, şarküteri ve marketlerde sıklıkla başvurulan ürün cihazlar için hayati öneme sahiptir. Farklı versiyonları ile üretime ve tasarıma giden soğutucular çeşitli markaların imzası aracılığıyla kullanıcıya ulaştırılır. Cimri.com sitesi ile dilediğiniz özellikteki ve işlevdeki soğutucu hakkında detaylı bilgilere ve yönlendirmeye ulaşabilirsiniz. Belirli zamanlarda uygulanan indirim ve kampanya fırsatlarını takip ederek ürünü daha düşük fiyata da temin edebilirsiniz. Her bütçeye hitap eden ürünlerden bulmak oldukça kolay ve mümkündür. Sitede yer alan filtreleme özelliği ile detaylı bilgilere de pratik bir biçimde ulaşabilirsiniz.

Soğutucu Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Soğutucu satın alırken öncelikle kullanım alanınızı belirlemeniz yerinde olur. Her farklı kullanım için gerekli olan cihazlar teknik donanım ve işlev farklılığı ile ön plana çıkar. Çalışma sistemleri ısınma sürelerini ve miktarlarını da doğrudan etkiler. Cihazın kapasitesi, kullanım amacı ısınma sürelerin etkileyen bir diğer önemli husustur. Soğutucular sıcak havanın dışarı atılmasını, ısı birikiminin önlenmesini sağlar. Bununla birlikte soğuk havanın her bölüme eşit biçimde dağılmasını da kolaylaştırır. En çok kullanılan ürünlerden biri olan notebook soğutucuları geniş kullanıcı kitlesine sahiptir. Günlük hayatı kolaylaştıran ve her alana hükmeden teknolojinin cihazlara yansıyan donanımları, soğutucular ile daha verimli hale gelir. Fanlar ve soğutucular ile daha uzun ömürlü bir kullanım gerçekleştirilir ve yaşam konforunuz üst seviyelere taşınır. Fanların ve soğutucuların bakımı, tamiratı yetkililerce yapılırsa olası risklerin ve dönüşü olmayan bozulmaların önüne geçilmiş olunur. Özellikle fanların hassas yapısı göz önünde bulundurulursa çocuklardan uzak tutulması daha uzun süreli bir kullanım için ufak bir tavsiyedir.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery