track source
track source

PC Kasaları

PC Kasaları Fiyatları

1378 Ürün gösteriliyor.
PC Kasaları fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. PC Kasaları modelleri ve PC Kasaları fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. PC Kasaları kategorisinde en favori markalar şu şekilde: HP, Asus, Lenovo, Casper, Dell. 1378 adet PC Kasaları fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen PC Kasaları Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 PC Kasaları markası:

2021 yılı PC Kasaları Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
17 Ekim 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 1378 PC Kasaları modeli içerisinde en ucuz PC Kasaları fiyatı 12.56 TL iken, en yüksek PC Kasaları fiyatı 109871.33 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm PC Kasaları fiyatlarının ortalaması alındığında ise 17 Ekim 2021 tarihinde ortalama PC Kasaları fiyatı ise 1376.78 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan PC Kasaları Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Asus İn-Win 303 Siyah Atx Kasa
Asus İn-Win 303 Siyah Atx Kasa
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Dark N10 Advanced DKCHN10ADV PC Kasası
Dark N10 Advanced DKCHN10ADV PC Kasası
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Gamepower Hypnos Gaming MID ATX Kasa
Gamepower Hypnos Gaming MID ATX Kasa
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Dark N10 DKCHN10 PC Kasası
Dark N10 DKCHN10 PC Kasası
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

PC Kasaları

PC kasası, sistem birimi olarak bilgisayar kasası olarak da bilinen kişisel bir bilgisayarın bileşenlerinin ihtiyaçlarının çoğunu içeren kasadır. PC ‌kasası,‌ genellikle çelik, alüminyum ve plastikten yapılır. Kasalar, birçok farklı boyutta olabilir. Bu durum içerdiği faktörlere göre değişir. Bir bilgisayar kasasının boyutu ve şekli genellikle çoğu bilgisayarın en büyük bileşeni olduğu için anakartın biçim faktörü tarafından belirlenir. Sonuç olarak, kişisel bilgisayarlarda da formunun faktörleri genellikle kasanın yalnızca iç boyutlarını ve düzenini belirtir. Bilgisayar kasası, içerisine yerleştirilecek bilgisayar bileşenlerini dışarıdan gelen fiziksel darbelere karşı koruma görevi görür. İçindeki sıcak havayı fanlarıyla elektriksel olarak yalıtır ve dışarı atılmasını sağlar. 5.25 ve 3.5 inç yuvaları, arkada USB soket yuvaları, 1 anakart yerleştirme bölgesi, güç kaynağı yuvası, sabit sürücü ve CD-ROM sürücüsünün takılabileceği özelliklere sahiptir. Göze hoş gelen hem işlevsel hem de kolay kurulum ve kullanım sağlayan birçok model mevcuttur. Bu modeller arasında kişisel zevke ve ihtiyaca uygun seçim yapılabilir.

PC Kasası Modelleri ve Özellikleri

‌PC ‌kasa‌ ‌modelleri oldukça geniş bir yelpazede bulunuyor. Modeller kullanıcı ihtiyaçlarına göre farklılık gösterir. Büyüklükleri, performansı ve tasarımları her modelde değişir. Yeterli alanınız varsa çeşitler de artmış olur. Özel tasarlanmış bir ürün arıyorsanız ‌şeffaf‌ ‌PC ‌kasasını tercih edebilirsiniz. Özel şık bir tasarıma sahip olan kasa, ayrıca yüksek performans gösterir. Gamerlara özel olarak tasarlanan bilgisayar‌ ‌oyuncu‌ ‌kasası en iyi performansı sunar. Gaming‌ ‌PC ‌kasa‌sı olarak da bilinen kasalar, size her oyunda kesintisiz bir performans sunar. Oyun sırasında yüksek performans gösteren kasaların üretim teknolojileri birbirinden farklı olabilir. Eğer iç mekanizmasında hiçbir özelliğe ihtiyacınız yok ise PC ‌kasası‌ ‌boş olan seçenekleri de değerlendirebilirsiniz. Ayrıca bilgisayar‌ ‌kasası‌ ‌ışıklı olan modeller son dönemde çok popülerdir. Siz herhangi bir işlem yaparken farklı renk seçenekleri ile zevkinize hitap eden bir özelliğe sahiptir. PC kasaları her türlü renk, malzeme ve tasarımlara sahiptir. İç kablolarınızı temizlemek için zaman harcamak istemiyorsanız, buna özel olarak üretilen kasaları seçin. ‌PC ‌led‌ ‌kasa,‌ rengarenk ve havalı renk seçenekleri ile odanızı aydınlatır. ‌PC ‌kasa‌ ‌çeşitleri, bunlarla da kalmaz farklı model, detay özellikler ve fonksiyonlara sahip seçeneklere sahiptir. Özellik olarak sınırsız farklılaştırıcı seçenekler vardır. Temel özelliklerden bazıları, kasanın en önemli bileşeni güç kaynağı olmasıdır. Güç istasyonu, bilgisayarın kullanabileceği elektriği enerjiye dönüştürür. Diğer adıyla güç kaynağı, tüm donanım birimlerinin çalışması için gereken elektrik enerjisini sağlayan cihazdır. Üzerinde anakart, sürücüler ve şasi dahili fanlar elektrik enerjisini karşılamak için kablo bağlayıcılarına sahiptir. Diğer donanım birimleri de çalışma enerjisini anakarttan alarak performans gösterir. Bilgisayar parçalarının aşırı ısınmasını önlemek için güç kaynağının içine bir soğutma fanı yerleştirilmiştir. Genellikle, mikroişlemciler üzerinde bir soğutma fanı da vardır. Birçok dizüstü bilgisayarda bulunmayan Reset tuşuna da birçok kasa sahiptir. Reset düğmesi, güç düğmesine basmadan bilgisayarı yeniden başlatmanızı sağlar. Özellikle bilgisayar komutlara uymuyorsa veya kilitlendiyse kullanılır. Bilgisayar sabit diske bir şey yazdığında veya ondan bilgi aldığında sabit diskin sürücüsü ışığı yanar. Bunun gibi kasalar birçok özellik ve detaya sahiptir.

Pc Kasası Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Herhangi bir PC kasası seçerken öncelikle kullanım yoğunluğu, kullanıcı ihtiyaçlarının ve tercihlerinin belirlenmesi gerekir. Kullanım amacınıza uygun olan kasa türüne karar vermeniz bu noktada fazlasıyla önem taşır. Şık ve işlevsel bir oyun kasası arıyorsanız sizin tüm beklentilerinizi karşılayacak birçok seçenek mevcuttur. Özellikler, tamamen kişisel tercihinize veya yapacaklarınız için gerekli özelliklere bağlıdır. Bazı kasalar daha yüksek performans için daha fazla fanla üretilmiştir; diğerleri sessiz tasarıma odaklanır.  Kasanızın ses çıkarmamasını istiyorsanız bu modelleri tercih edebilirsiniz. Birçoğumuz, bilgisayarlarımıza her gün yoğun bir şekilde zaman harcıyoruz, birçok özelliğini kullanıyoruz. Günlük işler için, okul projeleri, iş için yazdığımız belgeler, programlar veya oyunlar gibi daha sayısız amaç için doğru kasa anahtar görevi görür. Birkaç ekstra özellik ile, kasanızın sizin için yapabilecekleri bilmek ayırt edici fonksiyona sahip olmanız demektir. Bunlara ek, diğer kullanışlı özellik ise, bilgisayarlarını karanlıkta kullananlar aydınlatmalı kasa tercih edebilme olanağıdır. Kolay kurulumlu, sade tasarım ürünler de uzun süreli, kaliteli bir performans sunan kasalar arasından ihtiyacınıza uygun olanı seçebilirsiniz. 

Pc Kasası Fiyatları

‌PC ‌kasa‌ ‌fiyatları belirlenirken birçok etkene ve her bir modelin özelliklerine bakılarak belirlenir. Tüm PC kasaları, ayrı ayrı içerdiği küçük detaylar veya özellikler göz önüne alınarak her biri özel olarak fiyatlandırılır. Örneğin; bir PC kasasının kenar bölgesindeki ışıklandırma sistemi ve küçük tasarım detayları için gereken detaylar göz önüne alınır. İhtiyaçlarınızın ve tercihlerinizin farklılığı da bu fiyatların değişimini etkiler. Yüksek performanslı bir oyuncu bilgisayarı arıyorsanız, mevcut birçok seçenek arasında seçim yapabilirsiniz. Ayrıca, tüm bütçelere uygun PC kasası bulmak mümkündür. Neye ihtiyacınız olduğunuz yanında da zevklerinize göre tercih etmek en sizin için önemli bir seçim kriteridir. En çok tercih edilen kasalar, fiyat skalası fark etmeksizin tüm modellerde fiyat kriterleri, öncelikle kasanın özellikleridir.

Bunu belirlemek için, ya da aradığınız PC kasasını bulmak için, siz de Cimri.com’dan tüm çeşitler ürünlerinin modellerini inceleyebilir, eğer arzu ederseniz de, tüm çeşitleri karşılaştırabilir, kullanıcı yorumlarını okuyabilirsiniz. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery