iştirakidir.
0.0TL (0 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Far Cry: The Wild Expedition FPS türündeki aksiyon oyunu serisi Far Cry’ın neredeyse tüm oyunlarının bir arada olduğu sansasyonel bir paketle karşı karşıyasınız. Far Cry: The Wild Expedition, Blood Dragon’ın yanı sıra Far Cry 1, 2, 3'ün yer aldığı kapsamlı bir oyun serüveni sunuyor.
Yazar: Ferhat Verdi 24/02/2015

FPS türündeki aksiyon oyunu serisi Far Cry’ın neredeyse tüm oyunlarının bir arada olduğu sansasyonel bir paketle karşı karşıyasınız. Far Cry: The Wild Expedition, Blood Dragon’ın yanı sıra Far Cry 1, 2, 3'ün yer aldığı kapsamlı bir oyun serüveni sunuyor. Birbiri ardına oynayacağınız Far Cry oyunları, adeta sizi Far Cry 4’e hazırlıyor. Far Cry 4’le tanışan ve serinin önceki versiyonlarını oynamamış kişiler içinde komple bir paket anlamı taşıyor Far Cry: The Wild Expedition.

Açık dünyada geçen oyunların her birinde Far Cry’ı dünya çapında popüler hale getiren ve bu denli uzun bir seri haline gelmesini sağlayan güçlü senaryo örgüleri ile karşılaşıyorsunuz. Far Cry oyunlarının detaylarında görsel anlamda gerçeklik, serinin tüm oyunlarnda ilginç araçlar, gece-gündüz geçişleri gibi oyun severi kendisine bağlayacak özellikler bulunuyor. Far Cry: The Wild Expedition dilediğiniz seriyi oynamanız üzerine kurulu.

İlk Far Cry’da Jack Carver adlı bir kaptanı yönetiyorsunuz. Tropik bir çevrede geçen oyunda sizi öldürmeye çalışan paralı askerlere hedef olmamaya çalışıyor, onları acımasızca öldürüyorsunuz. Düşmanlarınız eğitimli ve son derece donanımlı; bunun sonucu olarak da işiniz hiç de kolay değil. Hızlı ve stratejik hareket etmeli, düşmanlarınızı öldürmenin akla hayale gelecek her yolunu bulmalısınız. Heyecan dolu Far Cry 1’in grafik özellikleri günümüz koşulları için sönük kalsa da dönemi için en iyiler arasındaydı. Bunu gözönüne alarak oyuna yaklaşım gösterdiğinizde ayrı bir övgüyü oyunun kendisine teslim edebilmeniz mümkün. Gerçekçi bitki örtülerinin yanı sıra gece-gündüz geçişleriyle de çok başarılı bir gerçek zamanlı oyun örneği sergileyen Far Cry 1’i oynarken çeşitli araçlar da kullanıyorsunuz. Sualtı araçları ve ilginç uçakları yönetmek ayrı bir keyif.

Serinin ikinci oyunu multiplayer moduyla ilk kez tanışıyor. Böylelikle dünyanın her yerinden oyun severlerle oynanabilen heyecan dolu hikayelerle karşı karşıya kalınıyor. Far Cry 2, ses efektleri ve gerçekçi görsel dokularıyla dikkat çekiyor. Bu oyunda da ilk Far Cry’da odluğu gibi medeniyetin uzağındasınız. Afrika topraklarında geçen oyunda büyük bir kaos ortamının tam kalbindesiniz. Birbirileriyle savaş halinde olan yozlaşmış savaş lordları, her yeri karanlık bir bela gibi saran sıtma hastalığı gibi engelleri aşarak The Jackal adlı hedefinizi yakalamaya çalışacaksınız.

Far Cry 3 ise sizi bu kez bir adaya yöneltiyor. Burası şiddetle yönetiliyor, kanunun hiçbir emaresi söz konusu değil. Far Cry oyunlarının bir geleneği olarak yine sertsiniz, yine öldürmeye hazırsınız ve hem yerliler hem de savaşçıları alt ederek bu ortamdan kurtulmaya çalışıyorsunuz. Multiplayer ve tek kişilik modunun yanı sıra Far Cry 3 ile birlikte seriye iş birliği modu da katılıyor. Heyecan doruklara taşınıyor. Görsel ziyafet üst noktalarda, ancak oyunun önemli bir yaş sınırına tabi olduğunu hatırlatalım.

Far Cry 3: Blood Dragon ise bir ek paket olarak karşınıza çıkıyor. Bu kez bir ada ya da bir bölge değil tüm dünya harap olmuş durumda. Sebebi ise 90’larda meydana gelmiş yıkıcı bir savaş. Nükleer felaketle sonuçlanan savaşın sonrasında sizin amacınız dünyayı kurtarmak. Yine bolca hedef, heyecan ve bu kez eğlenceye kızlar da dahil oluyor. Yetişkinler için çılgın bir oyun deneyimi sunuyor Far Cry 3: Blood Dragon. Görsel açıdan çok iyi bir oyun olduğunu vurgulamak gerekiyor.

Far Cry: The Wild Expedition ile oyun dünyasının en önemli kültlerinden birinin ilk anlarından gelişimine tanıklık ediyor, macera-aksiyon türü Far Cry’ların birçok örneğini bir arada oynuyorsunuz. FPS türünü seven oyun severler için yoğun şekilde tavsiye ediyoruz.

Ferhat Verdi 24/02/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
Aral PlayStation 2 - 3 Oyunları