Call Of Duty Ghosts PS3

Hafıza Desteği Var
Oyun Türü FPS
Platform PS3
Yaş Grubu 18+
Bu ürün 6 fiyat bulunduruyor.
Mağaza Puanı 9.8
PS3 Call of Duty Ghosts %100 PAL
Gittigidiyor’da 100 TL’ye varan Maxi Puan hediye
+ Kargo Ücreti
3 Günde Kargo
En Ucuz
27.80 TL
Mağaza Puanı 9.8
ORJİNAL Call of Duty Ghosts Ps3 2 kişilik Oyun
500 TL’ye Varan İndirim Kuponu Fırsatı!
+ Kargo Ücreti
29.80 TL
Mağaza Puanı 9.8
Call Of Duty Ghosts Ps3 Oyun
“Türkiye'de ilk defa alışveriş kredisi burada!’’
+ Kargo Ücreti
Aynı Gün Kargo
67.30 TL
Mağaza Puanı 9.3
Aral Call Of Duty Ghosts Lımıted Edıtıon Psx3 Oyun
Tüm Ürünlerde Ücretsiz Kargo
+ Kargo Ücreti
99.00 TL
PSX3 CALL OF DUTY GHOSTS LIMITED EDITION
+ 7.95 TL Kargo
3 Günde Kargo
100.00 TL
PSX3 CALL OF DUTY GHOSTS
Ücretsiz Kargo
3 Günde Kargo
100.00 TL
Özellikler
  • Ana Özellikler

  • Hafıza DesteğiVar
  • Oyun TürüFPS
  • PlatformPS3
  • Yaş Grubu18+
  • Yayıncı FirmaActivision
Yorumlar
Çok İyi
0 Kişi
İyi
0 Kişi
Vasat
0 Kişi
Kötü
0 Kişi
Çok Kötü
0 Kişi
Sen de düşüncelerini diğer kullanıcılarla
paylaşmak ister misin?
İnceleme
02.01.2015Yazan: Ferhat Verdi

Call Of Duty: Ghosts

Call of Duty: Ghosts, ABD’nin başına gelen bir felaketin 10 yıl sonrasında, düşmanları aşama aşama yok etme temasına dayalı, heyecan verici bir oyun.
Call Of Duty: Ghosts

Call of Duty: Ghosts, ABD’nin başına gelen bir felaketin 10 yıl sonrasında, düşmanları aşama aşama yok etme temasına dayalı, heyecan verici bir oyun. Felaket, yıkıcı bir saldırıdan kaynaklanıyor ve sonrasında ABD yıkıntılarla dolu, hayalet bir ülke halini alıyor. Oyunun, şüphesiz en sevindirici yanı bu tür senaryolara ilk kez adım atacak oyun severler için de ideal bir yapıda olması. Çok karmaşık değil ve atmosferinden oyun motoruna, grafiklerden efektlere kadar birçok yönüyle hangi seviyede olursa olsun oyun meraklılarını kendine çekecek bir yapım özelliği taşıyor. Oyun özetle ister bu tür oyunlara uzak olun, ister birinci sınıf bir FPS oyuncusu olun, her şekilde ‘size göre’, yeter ki maceraya meyilli olun, şimdi silahları kuşanıp Amerika’yı kurtarmaya koyuluyoruz.

Oyunda Champaign ve Multiplayer olmak üzere iki farklı seçenek var, Champaign’de tek başınıza oynarken Multiplayer’da internet bağlantısı ile birlikte dünya üzerindeki milyonlarca oyuncuyla birlikte savaşıyorsunuz. Oyunda aksiyon ilk saniyeden itibaren başlıyor. ABD’nin uğradığı saldırının 10 sene sonrasında Ghost adlı bir kuruluşun üyesi olarak göreviniz görevlerinizi tamamlamak, aşamaları geçmek…

Oyun süresince sadece bir kişiyi yönetiyorsunuz ve senaryo, yönettiğiniz karakter etrafında gelişiyor. Call of Duty’nin önceki serilerindeki yoğun ateş altında, dişediş savaşların yerini Call of Duty: Ghosts’ta daha sakin bir senaryo alıyor. Oyunda dikkatli ve zeki olmalı, düşmanlarınızı sinsice alt etmelisiniz.

Oyunun ilk evrelerinde Ghost üyeleri ile, çok sayıda düşmanı alt etmeye çalışıyorsunuz. Zorlayıcı bir yarım saatin sonrasında oyunda tempo yavaş yavaş düşüyor. Ölmemek için yakınınızdaki askerlerle beraber hareket etme, konumlanma ve hızlı olmak önemli faktörler. Dikkat büyük önem arz ediyor. Saklanıp, nişan alıp düşmanlarınızı vurma taktiği, Call of Duty: Ghosts’un en önemli gerçeği durumunda.

Oyunda sürükleyicilik had safhada. Aşamaları geçerken ilginç şeyleri de kontrol etmeniz gerekiyor. Oyunun başlarında bir görev sırasında, ekibin en sevimli üyesi olan Riley adlı K-9 köpeğini yönetiyorsunuz. Kontrollerinizle kısa sürede olsa bir köpeği yönetmeniz bekleniyor. Saldırı komutları verip düşmanları öldürüyorsunuz Riley ile. Ancak yöneteceğiniz şeyler bununla sınırlı değil, zaman zaman F-16 uçağından, helikoptere kadar çok sayıda ölüm makinesini yönetiyor ve onlarla toplu imhalar yapıyorsunuz.   

Oyunun aşamaları çok uzun değil, bazı yerleri geçemediğinizde birkaç dakika öncesinden yeniden başlıyorsunuz. Serüvende sizi zorlayacak çok fazla kısım var, Antarktika görevi, su altı görevi, uzay görevi bir hayli çetrefilli. Ancak her ne şekilde, ne zorlukta olursa olsun çok ileri seviye bir oyuncuysanız bunları aşmak pek de zor değil. Ortalama 7-8 saat içinde pro seviye bir oyuncunun tamamlayabileceği Ghost, FPS türüne çok yakın olmayan bir oyun severin 3-4 gününü alabilir.

Call of Duty: Ghost ile özel bir askeri harekat grubunun neler yapabileceğini tanıklık ediyorsunuz. ABD’yi kurtarmak için düşmanlarınızı bir bir alt ediyor, zorlu görevlerin üstesinden geliyorsunuz. El bombası, makineli tüfek gibi silahların yanı sıra devasa savaş makinelerinin kullanılabilmesi harikulade bir oyun deneyimini beraberinde getiriyor. Düşmanlarınızı yok ederken şu faktör önemli; Oyunda tercih ettiğiniz seviye. Eğer başlangış seviyesinde ilerlemeye karar verdiyseniz düşmanlarınızı indirmek çok zor değil, yapay zeka da can sıkabilir; örneğin bekleyip vurmanızı bekleyen askerlerle karşılaşabilirsiniz. Ancak zorluk seviyesi yükseltildiğinde işler değişiyor; oyun yapay zeka açısından daha keyifli bir hal alıyor. Grafikler, ses efektleri ve detaylar gayet başarılı. Call of Duty: Ghosts, askeri harekat türündeki oyunlardan hoşlananlar için denenmesi gereken oyunlar arasında.