iştirakidir.
88 - 159 TL (22 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
1
PlayStation 2 - 3 Oyunları kategorisinde en popüler ürün
Grand Theft Auto 5 PS3
Puan Ver GÖNDER

Grand Theft Auto 5 PS3

88,70 - 159,90 TL (22 Fiyat Seçeneği)
En Uygun Fiyatlar İçin n11.com'a Gelin!
  • Daha Fazla Göster (-27) Gizle
İLGİLİ TEKLİFLER
ÖZELLİKLER
  • Ana Özellikler

  • Hafıza Desteği Var
  • Oyun Türü Macera
  • Platform PS3
  • Yaş Grubu 18+
  • Yayıncı Firma Rockstar Games
  • Diğer Özellikler

  • Disk Blu-Ray Disc (BD)
  • Kontroller Gamepad
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Grand Theft Auto 5 Grand Theft Auto serisinin on beşinci oyunu, aksiyon/macera türünün en iyi ve en kapsamlı örneklerinden biri. Açık uçlu olarak tanımlanan oyun, çok büyük bir sanal dünya üzerinde Michael De Santa, Trevor Philips ve Franklin Clinton adlı üç karakter arasında geçişler yapılarak oynanıyor.
Yazar: Ferhat Verdi 24/02/2015

Grand Theft Auto serisinin on beşinci oyunu, aksiyon/macera türünün en iyi ve en kapsamlı örneklerinden biri. Açık uçlu olarak tanımlanan oyun, çok büyük bir sanal dünya üzerinde Michael De Santa, Trevor Philips ve Franklin Clinton adlı üç karakter arasında geçişler yapılarak oynanıyor. Ayrıca tek kişilik mod yerine multiplayer seçildiğinde oyun severler kendi oyucularıyla oynayabiliyor.

Grand Theft Auto 5, ABD’nin en büyük eyaletlerinden Kaliforniya’nın güneyini temel alarak meydana getirilen San Andreas eyaletinde geçiyor. 1992 yılında yayınlanan Grand Theft Auto San Andreas adlı eski oyun versiyonunun haritasında gerçekleştirilen güncellemelerle tasarlanan eyelet detaylarıyla çarpıcı. Yerleşimin yoğun olduğu kıyı şeridi, askeri üsler, spor tesisleri, tarım alanları, eğlence merkezleri, kırsal alanlar ve daha birçok detay incelikle meydana getirilirken, tüm yapılarda en ince ayrıntısına kadar grafiksel detaylandırma dikkat çekiyor. Oyun severler, Grand Theft Auto 5’in sunduğu oyun evreninde adeta gerçek bir yaşam alanında maceradan maceraya koşuyor.

Oyunun teması ise üç farklı karakterle, bir şehirde dilenilen her şeyin yapılmasına dayalı. Çeşitli görevlerin tamamlanması aşamasındaki kararlar da yine oyuncunun insiyatifine bağlı. Oyunun ara sahneleri ve kısa videolarıyla çok zengin bir oyun deneyimi sunduğunu belirtelim. Karakterleriniz ise kendine has özelliklere sahip. Örneğin Trevor eski bir savaş pilotu ve bu sayede jet, helicopter gibi hava araçlarını kolaylıkla kullanabiliyor.

Diğer karakterlerle bu tip araçları kullanmaya çalıştığınızda bir hayli zorlanırken Trevor’la çok daha başarılı şekilde ilerliyorsunuz. Franklin ise yer araçlarında diğer ikisine göre daha başarılı. Bir karakterden diğerine geçiş ise ‘yerine geçme’ biçiminde değil. Eyaletin sınırları içinde karakterler arasında geçiş yapılıyor. Birini olduğu yerde bırakıyor ve diğeriyle devam ediyorsunuz. Dayanma gücü, hız gibi özelliklerle gelen karakterleriniz  öldükçe kalınan yerden devam ediliyor. Multiplayer modunda çeşitli çetelere üye oluyor ve dünyanın birçok yerinden oyun meraklısıyla görevlerinizi tamamlamaya çalışıyorsunuz.

Macera ve aksiyon öğelerinin yanı sıra eğlence ve vakit geçirme öğeleriyle zengin bir şekilde kurgulanmış Grand Theft Auto 5’te karakterlerinizin ayrı hobileri mevcut. Jet ski sürme, off-road, paraşütle atlama, yoga, tenis, golf gibi oyunları oynuyorsunuz. Bu etkinliklerde oyunları etrafa zarar vermeden sürdürebileceğiniz gibi camları kırıp dökerek, etrafı yakarak da oyun alanından ayrılabilirsiniz. Serseri olmak, oyunun hemen her saniyesinde, dokusunda size bir alternatif olarak sunulmuş durumda.

Oyunun bir de mobil telefonu var ki dillere destan. İnternete bağlanmak için kullanılan bu telefonda kamera, sosyal medya, takvim gibi özelliklerin yanı sıra belirtilen görevi yeniden yapmanıza yarayan bir uygulama bulunuyor. Oyunun belki de en iddialı olduğu alanlardan biri de araç çeşitliliği. Deniz ve hava araçları kullanılabilen oyunda çok sayıda otomobil, kamyon, vb. mevcut. Bunları bolca kullanabiliyorsunuz. Kullanım şekli ise ister parayla satın alma, ister kiralama ya da yine kötü adam olup çalma şeklinde.

Grand Theft Auto 5’in yer ve havada sunduğu macera/aksiyon olanakları denizin dibini de kapsıyacak şekilde geniş. Dalış kıyafetinizi, oksijen tüpünüzü alıp deniz altına dalabilir, batıklar ve hazineler keşfedebilirsiniz. Oyunda zenginleşme ve istenilen yerlerin satın alınması ya da kiralanması eğlence faktörünü artıran özelliklerden. Ayrıca bolca silah kullanabiliyor, dövmenizden saçınıza kendi stilinize yeni dokunuşlar yapabiliyor, otomobillerinizin yanı sıra silahlarınızı dahi modifiye edebiliyorsunuz.

Uçsuz bucaksız oyun imkanlarıyla donatılmış, oyun tarihinin gelmiş geçmiş en başarılı oyunlarından biri Grand Theft Auto 5. Oyun deneyimine getirdiği yepyeni kavramlarla daha uzun yıllar konuşulmaya aday. A’dan Z’ye yaş sınırının üzerindeki tüm oyun meraklılarına tavsiye ediyoruz. Mutlaka deneyin!

Ferhat Verdi 24/02/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
Rockstar Games PlayStation 2 - 3 Oyunları