Oto Kokuları

En Ucuz Oto Kokuları Fiyatları

54 ürün gösteriliyor.
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Oto Koku Giderici Nedir?

Araç koku giderici olarak ta anılan oto koku gidericileri, farklı esansları ile araç sürmeyi daha zevkli hale getirirken, kokuların etkisi sayesinde, yoğun trafikte bile farklı diyarları anımsatarak, sürücü ve yolcuları rahatlatır hale getirir. Otomobillerini gerçekten seven insanlar, sadece araba bakımı temizliğini oto koku gidericilerle sağlıyor. Araçlar ilk alındığında hissedilen temizlik kokusunu kaybederler. Araç içerisinde içilen sigara, yenen yemek gibi şeyler zamanla araçta kötü bir koku bırakabilir. Ayrıca, bazen hastalıklar ötürü araç içerisinde yaşanabilecek sağlık problemleri ve araç tutması yüzünden oluşabilecek kazalar, ne kadar temizlenilse de kötü bir koku ile kendilerini hatırlatabilir. Oto koku giderici, bu kötü kokuları yok etme amacıyla araçlarımızda kullandığımız aksesuarlardan biridir. Oto koku giderici denirken insanın aklına, araç-iç dikiz aynasının altında sallanan, genelde çam şeklinde ya da benzin aldığınız benzincinin markasının üstüne basılır olduğu, klasik birkaç çeşit kokulara sahip olan ve araç sallandıkça dikkat dağıtıp konsantre bozan, görsel olarak çirkin ve gereksiz karton bir süs gelirdi. Neyse ki artık piyasada araçların görünüşünü, estetiğini bozmayan, farklı esanslara sahip birçok araç koku giderici mevcuttur. Yine ben dikiz aynasında sallanan kokulardan vazgeçmem diyorsanız, oto kokuları kategorisi altında uygun fiyata bulabileceğiniz, Automix markalı ipli oto kokusu, vanilya kokusu ile dikiz aynanızı süslemek için sizi bekliyor. Ama araç koku gidericinizin arabanızda görünmemesini istiyorsanız California Scents oto koku gidericisi, mango, vişne, vanilya, yeşil çay, armut, okyanus esintisi, greyfurt, çilek ve krema, yasemin, elma, hindistancevizi, portakal, tarçın vs. gibi egzotik aromalarla oto kokuları kategorisi altında inceleyebilirsiniz. Teneke konserve kutu boyutlarındaki oto koku giderinizi, aracınızın görünmeyen yerlerinde muhafaza edebilirsiniz. Yaydığı muhteşem kokular zamanla arabanızın gerçek kokusu buymuş gibi hissedersiniz.

Oto Kokuları Kalıcı Mıdır?

Oto kokuları, araçların güzel kokması için aynaların kenarlarına asılan ya da bir yere sabitleştirilen bu kokular, uzun süre kullanılabilir özelliktedirler. Özellikle araç içerisinde sigara kullanan kişiler, bu kokular sayesinde sigara kokusunun araca sinmesini engelleyebilir, en aza indirgeyebilirler. Sprey araç kokuları sadece sıkıldıkları zaman, anlık olarak ortamda güzel bir koku yayarlar, ancak asma araç kokuları aracınızın haftalarca güzel kokmasını sağlayabilir. İpli oto kokuları, dikiz aynalarının altında bulunan bölüme kolayca asılabilir, koku azaldığında yenisi ile değiştirilebilir. Bazı sürücüler en çok sevdikleri oto kokularını toptan olarak almayı tercih ederler. En çok tercih edilen kokular, çam, çilek, karpuz, elma, tarçın gibi kokulardır. Ayrıca daha uzun süre kalıcı olan, araç içi oto koku topları da vardır. Bu kokular, genellikle kağıt formunda, yumuşak bir malzemeden yapılırlar. Şekil olarak da süslü olurlar. Örneğin, çam oto kokusu, çam ağacı şeklinde olabilir. Genellikle gerçek parfüm yağlarından, yağ esanslarından üretilen bu kokulara elle temas edilmesi halinde, cilt üzerinde de uzun süre kalmaktadırlar. Araba ayna kokuları ile birlikte çeşitli aksesuarlar da aynalara asılarak kullanılabilir. Bazı sürücüler, sevdikleri küçük eşyaları dikiz aynalarına asarak araçlarını süslerler. Bunun yanı sıra spreyler ve sabitlenen kokular da uzun süreli olarak aracınızın güzel kokmasını sağlamaktadır.

Oto Kokuları Fiyat Aralıkları Nedir?

Oto kokuları fiyat aralıkları ürünlerin markası ve türüne göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle belirli bir fiyatı olmadığı gibi belirli bir fiyat aralığı da yoktur. Sizde ihtiyacınıza göre olan oto kokularını sıralayabilir ve bütçenize en uygun fiyatları karşılaştırabilirsiniz.