Oto Kışlık Bakım Ürünleri

En Ucuz Oto Kışlık Bakım Ürünleri Fiyatları

499 ürün gösteriliyor.
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Oto Kışlık Bakım Ürünleri Ne İşe Yarar?

Aracını seven ve kullanım ömrünü uzatmak isteyen her insan aracının yıllık bakımını yaptırmalıdır. Kış mevsiminden yaz mevsimine geçen ya da yaz mevsiminden kış mevsimine geçiş olan aylarda özellikle yapılması gerekmektedir. Bunun nedeni ise kış mevsiminde zorlu soğuk hava koşulları nedeniyle aracın su, yağ ve lastik bakımları gibi başka birçok bakımdan geçmektedir. Kış bakımı diğer bakımlar açısından oldukça önemlidir. Buzlanma, buğulanma, zincir ve suyun donma noktasına kadar olan bütün bakımlar yapılmalıdır.

Oto Kışlık Bakım Ürünleri Nelerdir?

Kış mevsiminin en zorlu havası kar nedeniyle tekerlekler bazen yol üzerinde gitmekte zorlanmaktadır. Karlı ve buzlu yollarda araca takılan patinaj zinciri sayesinde can güvenliğinizi sağlayabilirsiniz. Bu ürün hem sürücü için hem de yolcular için güvenlik niteliği taşımaktadır. Zincir alırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta lastiğinizin boyutlarıdır. Soğuk hava şartlarında zincir takmak zorunludur ve takılmamışsa para cezası olmaktadır. Araçların radyatör kısmına konumlandırılarak suyun donmasına engel olan antifiriz organik ve inorganik olarak ikiye ayrılmaktadır. Deniz kenarında olan ülkelerde araca %30 antifiriz koyulurken kışın iklim açısından sert geçen yerlerde %50 ve üzerine çıkmaktadır. Kullanılmadığı takdirde, radyatörde bulunan su içerisinde bulunan kireç gibi materyaller tıkanmalara, radyatörün bozulmasına ve suyun bir zaman sonra devirdaim yapmamasına sebep olur. Motorun kısa sürede hararet yapmaması ve daha büyük sorunlara yol açmaması için antifiriz mutlaka kullanılmalıdır. Oto cam suyu sayesinde aracınızın ön, yan ve arka camlarınız temizleyebilirsiniz. Buzlu ve buğulu olan camlar kolayca silinmektedir. Kar yağdığı aylarda işyerine arabasıyla giden ya da aracıyla dışarı çıkması gereken kişiler genellikle camlarınsa buz tutması nedeniyle zorlanmaktadır. Oto cam buz kazıyıcı sayesinde bunu başarabilirsiniz. Oto cam suyu sıkılarak içindeki alkol sayesinde buz erirken oto cam buz kazıyıcıyla birlikte silebilirsiniz. Soğuk hava koşullarında buzun yanı sıra oluşan buğu nedeniylede araçlar kullanılmayacak duruma gelmektedir. Oto buğu ürünleri ile birlikte bu duruma engel olabilirsiniz. Genellikle sprey şeklinde olan bu ürün kullanmadığınız bir beze sıkılarak camlara sürülmesiyle birlikte buğuyu oradan kaldıracaktır. Hem soğuk hava nedeniyle oluşan bu buğular bazen de aracın içindeyken nefes alıp vermeniz ile birlikte oluşmaktadır. Ayrıca ön cam buğu yaptıysa klima açarak sıcak hava verdiğiniz takdirde çözülecektir.

Oto Kışlık Bakım Ürünlerinin Fiyatları Nelerdir?

Oto bakım ürünleri fiyat aralıkları modele, markaya ve ürün özelliğine göre farklılık göstermektedir. Patinaj zinciri 20 - 500 TL, antifiriz 10 - 150 TL, oto cam suyu 10 - 120 TL, oto buz kazıyıcı 10 - 20 TL ve oto buğu ürünleri ise 10 - 20 TL fiyat aralığında bulunmaktadır. Sizde aracınızın ihtiyacına uygun olan oto bakım ürünlerini sıralayabilir ve bütçenize en uygun fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Ayrıca fiyat alarmı butonu sayesinde belirlediğiniz ürünleri seçerek fiyat değişikliklerinden haberdar olabilirsiniz.