track source
track source

Ölçü-Çizim Seti

Ölçü-Çizim Seti Fiyatları

39 Ürün gösteriliyor.
Ölçü-Çizim Seti fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Ölçü-Çizim Seti modelleri ve Ölçü-Çizim Seti fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Ölçü-Çizim Seti kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Faber Castell, Bigpoint, Mikro, Maped, Rotring. 39 adet Ölçü-Çizim Seti fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Ölçü-Çizim Seti Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Ölçü-Çizim Seti markası:

En Çok İncelenen Ölçü-Çizim Seti Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Ölçü-Çizim Seti Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
17 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 39 Ölçü-Çizim Seti modeli içerisinde en ucuz Ölçü-Çizim Seti fiyatı 3.0 TL iken, en yüksek Ölçü-Çizim Seti fiyatı 880.13 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Ölçü-Çizim Seti fiyatlarının ortalaması alındığında ise 17 Eylül 2021 tarihinde ortalama Ölçü-Çizim Seti fiyatı ise 22.99 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Ölçü-Çizim Seti Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Viewsonic PX725HD Projeksiyon
Viewsonic PX725HD Projeksiyon
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Ölçü ve Çizim Seti

Ölçü ve çizim seti araçları mimarlık, mühendislik ve ressamlık gibi iş dallarında tercih edilen özel kalem ve ölçü aletlerini belirtmek için kullanılır. Profesyonel anlamda mühendis mimar ya da ressamların dışında bu alanda eğitim gören öğrencilerin de tercih ettiği çizim setlerinde tercih edilen kalemler kullanılan kağıda göre değişmektedir. Örneğin ressam ya da teknik ressamın kullandığı kalem ya da ölçü setleri ile mimar ya da mühendislerin kullandığı kalemler kullanılan kağıt ya da tuval farkından dolayı değişiklik gösterir. Eğer ince bir kağıt üzerine çizim yapıyorsanız tercih edeceğiniz kalemin ucu da ona uygun olarak ince olmalıdır. Çizim ve ölçü setlerinde kullanım alanına önem verdiğiniz kadar kullanıcının deneyim durumuna da dikkat etmelisiniz. Çünkü profesyonel bir kullanıcının çizim seti ile başlangıç seviyesindeki bir kullanıcının çizim ve ölçü setinde aynı ekipmanlar bulunmaz. Profesyonel çizim setinde teknik çizim ve tasarım yapmak için tasarlanmış tonları numara ve harflere göre değişen kalemler mevcuttur.  Kırılmaya karşı dayanıklı olarak tasarlanan uçla ve kolay kavramayı sağlayan köşeli yapıdadır.    

Ölçü ve Çizim Seti Modelleri

Ölçü ve çizim seti çeşitleri ürünlerin kullanım alanına ve kullanıcının profesyonellik seviyesine göre değişiklik gösterir. Teknik çizim seti kalemleri sadece kurşun kalem olarak tasarlanmaz, uçlu ya da mürekkep modelleri de vardır. Uç kalınlığını yapacağınız teknik çizime göre belirleyebileceğiniz teknik çizim kalemlerinde mürekkep teknik çizim kalemi seçiyorsanız mürekkebinin solmaz ve kimyasala karşı dayanıklılık göstermesine dikkat etmelisiniz. Kalemin pigment oranı da teknik çizim mürekkep kalemde ilk tercih noktalarınızdan birisi olmalıdır. Kalemin dış kısmının sağlam ve elinize oturacak bir formda olmasına dikkat etmelisiniz. Teknik çizim kalemlerini tek veya eğer profesyonel kullanım için tercih ediyorsanız 0,01 uç formundan 0,05 uç formuna kadar set halinde olanları set olarak da tercih edebilirsiniz. Yapacağınız işe göre tek renk ya da renkli modelleri de mevcuttur. Mimarlık çizim setinde bulunan kalemler yapılan meslekle alakalı olarak tornavidalı, su terazili, cetvelli ve ürünün tablet kullanımına uygun olarak dokunmatik olarak tasarlanmış çok amaçlı kalemlerdir. Bu modeller hem mimar hem de mühendis kullanımına uygun olarak tasarlanmıştır. Metal ve pirinç karışımı gövdeye sahip olması ürünün daha uzun süreli ve dayanıklı bir kullanım sağlaması için önemlidir. Özellikle uç kısmında bulunan yıldız ve düz tornavida uçları ile oldukça fonksiyonel olan mimarlık kalemleri mimarlık mühendislik öğrencilerinin kullanımına da uygundur. Mimarlık ve mühendislikte daha kolay çizim yapmayı sağlayan bilgisayar programları da mevcut olduğu için kullanıcıların tablet ya da cep telefonlarından çizim yaparlarken de tercih edebileceği dokunmatik uçlu mimarlık kalemleri oldukça avantajlıdır. Çizim seti karakalem resim ya da teknik çizim için tercih edebileceğiniz karakalem setlerinde kalem ucuna dikkat etmelisiniz. Metal kutulu kara kalem setlerini tercih ederek her ton ve yumuşaklıktaki uca sahip karakalemlerle çizim yapabilirsiniz. Portre çizim seti başlangıç seviyesinde ya da profesyonel kullanıcılar için uygun modelleri mevcuttur. Portre çizim setinde dikkat etmeniz gereken kalemin ucunun yumuşaklık ve sertlik derecesidir. Gölgelendirme yapacağınız için ton farkına uygun uçta kalem seti seçmelisiniz. Mühendislik çizim seti içerisinde fonksiyonel kalemlere ek olarak cetvel, pergel gönye gibi çizim aksesuarları da bulunur. Geometrik çizim seti profesyonel kullanımının yanında ilkokulda geometri dersine geçişle beraber öğrencilerin geometri bilgi ve becerisini geliştirmek için kullandığı pergel, gönye ve iletki gibi çizim araçlarından oluşan cetvel setidir.            

Ölçü ve Çizim Seti Fiyatları

Mimarlıktan ressamlığa kadar çizimle alakalı iş kolları ve teknik okullarda tercih edilen çizim seti fiyatları piyasadaki tüm çizim seti modelleri için farklılık gösterir. Çizim seti ve ölçülerin kullanım alanı, marka ve modeli fiyat değişiminde etkili faktörlerin başında sıralanır. Örneğin mimar veya mühendislerin kullandığı çizim seti ile portre çizen bir ressamın kullandığı çizim seti aynı değildir. Bu iki çizim ve ölçü seti farklı olduğu için iki çizim setinin ne ürün sayesi ne de ürün fiyatı aynı olmaz. Ayrıca kullanıcıların acemilik ya da profesyonellik düzeyi de alacakları çizim setini değiştirdiği için kullanıcının seviyesi de fiyat değişiminde etkili bir faktördür. Örneğin hobi olarak karakalem resme başlayacak olan bir kullanıcı çizim başlangıç seti kullanırken profesyonel bir karakalem çizim ressamının kullandığı karakalem çizim seti daha farklıdır. Çizim setinin türü de fiyat değişiminde katkısı olan bir etmendir. Örneğin pergelli çizim seti mimar ya da mühendislerin kullanım alanına girdiği gibi geometri derslerinde geometrik şekilleri daha iyi tanısınlar diye çocuklara kullandırılan pergelli çizim seti de vardır. Bu iki modelin fiyatı kullanım alanından ve ürün kalitesinden dolayı eşit olmaz.  

Ölçü ve Çizim Seti Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Çizim seti içeriğinde kalem ve ölçü araçları olan mimarlık, mühendislik öğrencileri veya çizim işiyle ilgilenen kişilerin kullandığı teknik eşyalardır. Çizim seti satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Öncelikle mimarlar da ressamlar da çizim ve ölçü seti kullanır ama ikisinin kullandığı çizim ve ölçü seti aynı olmadığı için çizim ve ölçü seti satın alırken dikkat edilmesi gereken ilk nokta çizim ve ölçü setinin kullanım alanıdır. Tabi bir de seviyenize uygun bir çizim ve ölçü seti almalısınız. Başlangıç seviyesinde bir mimarlık mühendislik öğrencisi ya da ressamın kullanacağı set ile profesyonel bir mimar ya da ressamın tercih edeceği ölçü ve çizim seti aynı değildir. Kullanım alanınız ve seviyenizi belirledikten sonra dikkat etmeniz gereken nokta çizim setindeki teknik çizim kaleminin kullanım alanıdır. Çizim türünüze ve kalemi kullanacağınız kağıdın yüzeyine uyum sağlayan bir teknik çizim kalemi seçmeniz lazım. Çizim kalemleri sertlik veya yumuşaklığına uygun olarak üç gruba ayrılır. Örneğin mimari çizim için tercih etmeniz gereken kalem H grubu kalemdir. Eğer makine ya da inşaat mühendisliğindeyseniz 3H kalem tercih etmelisiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery