Çizim Masası

Çizim Masası Fiyatları

13 Ürün gösteriliyor.
Çizim Masası fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Çizim Masası modelleri ve Çizim Masası fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Çizim Masası kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Faber Castell, Akyazı, Panda. 13 adet Çizim Masası fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Çizim Masası Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 3 Çizim Masası markası:

2021 yılı Çizim Masası Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
20 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 13 Çizim Masası modeli içerisinde en ucuz Çizim Masası fiyatı 323.91 TL iken, en yüksek Çizim Masası fiyatı 1429.9 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Çizim Masası fiyatlarının ortalaması alındığında ise 20 Nisan 2021 tarihinde ortalama Çizim Masası fiyatı ise 940.98 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Çizim Masası Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Viewsonic PX725HD Projeksiyon
Viewsonic PX725HD Projeksiyon
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Çizim Masası

Teknolojinin ilerlemesinde inovasyon ve tasarımlar çok büyük rol oynar. Bir hayal ile başlayan fikirler uzun araştırmalar sonucunda bir ürünün tasarlanması ve teknik anlamda tüm detaylarının bir kağıda aktarılması ile başlar. İşte bu çizimlerin ve taslakların eskizler sonrası profesyonel seviyede tamamlanmaları çizim masası modelleri ile mümkün olur. Bir binanın, bir otomobilin, bir fotoğraf makinesinin, bir anlamda yaşama ilk kez  katılacak her bir yeni objenin tüm teknik detayları bir çizim masasında şekillenir. Çizim masası, oturulan bir koltuğun önünde ayarlanabilir açı ile yukarı doğru yatık duran bir masadır. Çizimi yapacak kişi kendi fiziksel ölçülerine ve kullanım konforuna göre masanın açısını ayarlayarak işlemlerine devam eder. Son derece karmaşık, hata kabul etmeyen değerlerde yapılan teknik çizimler tüm tasarımların hayat bulma serüveninin başlangıcını oluşturur. Farklı materyallerden üretilen çizim masaları üniversitelerin teknik branşlarında öğrenim gören öğrenciler, mimari proje çizen mimarlar, inşaat projeleri çizen mühendisler, elektrik projeleri çizen teknisyenler için en önemli yardımcı ekipmanlar arasında yer alır.

Çizim Masası Çeşitleri

Teknik branş öğrencileri, proje işleri yapan mühendisler ya da farklı alanlarda tasarım ile ilgilenen profesyoneller için çizim masaları son derece önemli ekipmanlardır. Hatasız bir çizim, projelerin doğru start almasına olanak sağladığı için çizim masasının da ihtiyaçlara cevap verecek kalitede olması önemlidir. Çizim masası çeşitleri, üretildikleri malzemelere göre sınıflandırılırlar. Birkaç farklı materyal ile üretilen çizim masası modelleri vardır. Temelde her çizim masası doğru kullanıldığında yeterli teknik imkanı vermekle beraber, kullanıcı tercihlerine göre farklı modeller kullanılır. Çizim masası ahşap modellerin çizim yapılan yüzeyi, ayaklarının ahşaptan, açı ayarlamaya imkan veren kollarının metal aksamdan üretildiği masalardır. Ahşap tüm akşamlar neme, ısıya karşı koruma sağlamak adına boya ve kimyasallar ile kaplıdırlar. Özellikle ahşabın dokusunu seven profesyoneller tarafından daha çok tercih edilirler. Çizimi yapılacak projeler ihtiyaç oranında ölçeklendirilebilir. Ancak kimi spesifik projelerde ve tasarımlarda detayları daha net görebilmek adına bire bir oranında çizimler talep edilebilir. Bu noktada çizim masası büyük modelleri tercih edilir. Bu masalar üzerine gerilen kağıtlara yapılan çizimler üretilecek ürünün birebir boyutlarında yapılır. Bu sayede diğer aşamalara geçmeden önce tüm teknik hesaplamalar daha kolay yapılabilir. Çizim masalarının her modelinde masanın tüm yüzeyini kaplayan bir kağıt, hiçbir şekilde kaymayacak şekilde sabitlenir. Silinebilir kalemler ile yapılan çizim bitirinceye değin kağıt hiçbir yöne doğru kıpırdamamalıdır. Ancak bu sayede çizimin hatasız yapılabilmesine olanak sağlanır. Çizim masası üzerinde kalem dışında cetvel, pergel ya da silgi gibi daha birçok yardımcı malzeme kullanılır. Bu malzemelerinde çalışma alanında kolay erişilebilir, ergonomik bir şekilde el altında bulundurulması önemlidir. Çizim masasının bulunduğu çalışma alanındaki diğer eşyaların genel malzemesi, dekorasyonu da çizim masası modelinin belirlenmesinde rol oynayan bir unsurdur. Modern çizgilerde tasarlanan ofislerin birçoğunda çizim masası cam modelleri tercih edilir. Hangi materyallerden üretilirse üretilsinler, çizim masaları mühendislerin ve farklı meslek profesyonellerinin yeni bir tasarımın heyecanını ilk kez duyumsadıkları çalışma alanları olarak, yeni ürünlerin yaşam hikayelerinin başlangıcına ev sahipliği yapmaya devam eder.

Çizim Masası Fiyatları

Çizim masaları hangi materyalden olurlarsa olsunlar ebat olarak farklı seçeneklerde üretilirler. Yapılacak çizimlerin ebatlarına göre farklı ölçülerde çizim masası modelleri vardır. Bu nedenle daha büyük ölçülerdeki çizim masası fiyatları daha küçük modellere kıyasla yüksek olabilir. Ahşap ya da metal-plastik karışımlı masaların her biri muadillerine kıyasla değişken fiyatlarda arz edilebilirler. Çizim masalarının açı ayarlama mekanizmalarının pratikliği ve kullanım konforları da fiyatlarına etki eden unsurlar arasında yer alır. Cam malzemeden yapılan çizim masalarının maliyetleri diğer ürünlerden farklı olabilir bu da fiyatlarına etki edebilir. Kullanıcıların daha fazla tercih ettiği çizim masası modellerinin fiyatları bu tercih yoğunluğuna paralel olarak artış gösterebilir. Daha profesyonel çizimler için kullanılan çizim masaları, öğrenciler için tasarlanan modellere kıyasla üst fiyat kategorisinde olabilirler. Masaların imalatında kullanılan ahşap, plastik, metal ya da cam gibi materyallerin girdi maliyetlerindeki yükselişler doğal olarak ürünlerin kullanıcıya yansıyan fiyatlarını da etkileyebilir. Genel ekonomik koşullardaki büyük çaplı dalgalanmalar her ürüne olduğu kadar çizim masaları fiyatlarına da etki edebilir.

Çizim Masası Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Bir mühendislik öğrencisi olarak ya da tasarım ofisinize detaylı projeler için bir çizim masası ihtiyacı duyabilirsiniz. Bu noktada öncelikle ihtiyacınızı ebat olarak belirlemenizde fayda vardır. Genel olarak en fazla hangi büyüklükte çizimler yapacağınızdan yola çıkarak masa ebatlarını belirleyebilirsiniz. Ebada karar verdikten sonra hangi üründen uzun soluklu bir verim alabileceğinize karar verebilmek için farklı markaların masaları ile ilgili kullanıcı yorumlarına başvurabilirsiniz. Sektörün profesyonellerinin tavsiyelerinden de yararlanabilirsiniz. Marka seçimini de yaptıktan sonra dilediğiniz ebatlarda ahşap, plastik ya da cam modeller arasından bir seçim yapabilirsiniz. Masayı kullanacağınız alanda bulunan diğer eşyalara, mobilyalara bakarak bu seçimi daha kolay sonuçlandırabilirsiniz. Alanda genel dekorasyon detayları olarak çağdaş çizgilerde mobilyalar, eşyalar var ise çizim masası cam modellerinden biri daha uyumlu bir görünüm sağlayabilir. Kişisel tercihinize göre ahşap ya da plastik-metal karışımı bir çizim masası da edinebilirsiniz. Edineceğiniz tüm çizim masaları üzerinde hatasız teknik çizimler yapabilir, yeni tasarımların startını verebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery