Çizim Masası

En Ucuz Çizim Masası Fiyatları

43 ürün gösteriliyor.
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Faber Castell marka çizim masalarını, en uygun fiyatlarla Cimri.com sitesinde bulabilir, ürünleri karşılaştırabilirsiniz.

Teknik çizimlerde çizim masası kullanmanın avantajı nedir?

Teknik çizim yapanlar için üretilen bu masalar, genellikle katlanabilir portatif, yüksekliği ayarlanabilir, gerektiğinde çizim tahtasının eğitimi değiştirilebilir niteliktedir. Böylece çizim sırasında eğilme ihtiyacı duyulmaz. Bazı masaların yanlarında çizim kalemlerinin durması için kalemlikler bulunur. Bu masalar üzerinde, cetvel, gönye ve ayarlanabilir açılı cetveller de bulunur. Bazı masaların yüksekliği sabittir, bu masalarda çalışırken, yüksekliği ayarlanabilir tabureler de kullanılabilir. Teknik okul, güzel sanatlar ve mimarlık öğrencileri, bu masaları kullanarak rahatlıkla çizimlerini yapabilirler. Bu masaların özelliklerine göre, üzerine ışık da takılabilen modelleri vardır. Bazı masaların altında ise ışık bulunur. Bu modellere ışıklı masa denir. Ek ışık, özellikle rapido ile yapılan çizimlerde, cam masalarda kullanılırsa faydalı olur. Göz yormaması açısından beyaz masalar tercih edilir. Masanın kenarları genellikle PVC kaplama olur. Bu da T cetvelinin rahatlıkla dayanabilmesini sağlar. Kaliteli çizimler yapabilmek için, çizime başlamadan önce masanın ve cetvellerin temizlenmesi gerekir.

Işıklı çizim masaları kullanmak, çizimi kolaylaştırır mı?

Yoğun ve detaylı çizgilerin olduğu bir çizim yapılıyorsa, gözleri yormamak adına ışık takılabilir. Bu ışık, masayı alttan aydınlatır. Masa cam özellikte olduğundan ışığı kolayca geçirir. Çoğunlukla da kopya çalışmalarında çok işe yarar. Işıklı masa lambaları, aşağı yukarı hareket ettirilerek belli bir noktaya sabitlenebilir, bu da çizim yapan kişinin çizgileri daha net seçmesini sağlar. Kurşun kalem çizimlerinde ek bir ışık ihtiyacı olmasa da farklı kalemlerle çalışılıyorsa ihtiyaç duyulabilir. Işıklı çizim masalarının yüzeyi genellikle cam malzemeden imal edilir. Bunun haricinde, masada ışık olmasa bile çok ihtiyaç duyuluyorsa, çizim ışıkları ayrıca da satın alınabilir. En ucuz cam çizim masasını cimri.com sitesinde bulabilirsiniz.

Çizim masası fiyatları ne kadardır?

Teknik çizim yapanlar için özel üretilen bu masaların fiyatları, masa özelliklerine ve markasına göre değişkenlik gösterir. En ucuz çizim masasını, Cimri.com sitesinde, ölçü & çizim malzemeleri kategorisi altında yer alan çizim masası sekmesinden görüntüleyebilir, çizim masalarını karşılaştırabilirsiniz.